KOSGEB Kredisi

Vodafone Faturalı Hatlara Kredi Veriyor mu? Faiz Oranları Kaç?

Vodafone Faturalı Hatlara Kredi Veriyor mu? Faiz Oranları Kaç?

Ülkemizde telefon kullanan birçok insan faturalı hat kullanmaktadır. Ülkemizde yaygın olarak kullanılan Turkcell, Vodafone, Türk Telekom olarak 3 operatör bulunmaktadır. Bu hatların üzerine kredi verildiğine dair birçok söylem bulunuyor. Kredi puanına göre hatların üzerine kredi çekilebiliyor. Bu yazımızda sizlere faturalı hatların üzerine verilen krediler hakkında bilgiler ile birlikte; Faturalı hatta kredi başvurusu Turkcell, Avea, Vodafone,  gibi firmalar haricinde diğer firmalardan şikayet var mı, dolandırıcılık iddiaları gerçek mi, bu yöntem ile kredi yorumlarını inceleyeceğiz.

Cep telefonlarına gelen bedava internet, sms ve dakika dolandırıcılıklarından dolayı insanlar operatörlerin ve bankaların yaptığı fırsat kampanyalarında da tereddüt yaşamaya başladı. Bu sebeple de “Vodafone faturalı hat üzerine kredi veriliyor” söylemleri vatandaşı ikileme düşürüyor. Yapılan araştırmalar sonucunda bu olayın netliğe kavuştuğunu bilmenizi isteriz. Bu işlemin dolandırıcılık ile alakası yoktur. Operatörler tarafından vatandaşlara kredi kullandırılması söz konusu olmaktadır.

Faturalı hatların üzerine kredi kullandırılmasında şu işleyiş olmaktadır; faturalı hattı 6 ay süreli olarak kullanmış ve fatura ödemelerinin düzenli olarak yapılmış olması gerekmektedir. Eğer ödenen faturaların toplamı 300 TL‘den fazla ise bu krediden yararlanılabilir. Bu kapsamda aylık olarak fatura ödemesinin 50 TL’den fazla olması gerekmektedir. Bu sisteme göre verilen şartları sağlamanız halinde bayiye giderek ne kadar limitte kredi kullanabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Faturalı Hattın Üzerine Verilen Kredi 

Faturalı hattınız var ise üzerine kredi alabilirsiniz.

Hat sahibi kişilerin bu işlem için Vodafone bayilerine nüfus cüzdanı ile şahsen müracaat etmeleri gerekmektedir. Bu işlem için kişinin T.C kimlik numarası ile işlem yapılır ve araştırma başlatılır. Değerlendirme süreci bittiğinde, hat üzerine birikmiş bir puan var ise kredi kullanımına izin verilmektedir. Verilen bu hizmet kredi notu düşüklüğü sebebi ile kredi çekemeyen vatandaşlar için GSM operatörleri tarafından geliştirilmiş bir yoldur.

Faturalı Hatlara Kredi Veren Operatörler hakkında güncel bilgilere ulaşabilirsiniz.

Vodafone Faturalı Hatlara Özel Tarifeler

Vodafone üzerinden telefon alım işlemleri için öncelikle düzenli ödemenin yapıldığı bir hattın tanımlı olması gerekmektedir. Kişiye tanımlanacak hattın faturalı olması da ayrıca aranan şartlardandır. 6 ayı kapsayan düzenli ödeme ile Vodafone üzerinden kredi kullanımı için Vodafone 2020 faturalı hat tarifelerin aşağıdaki gibi olup dilediğiniz paketten yararlanabilirsiniz.

 • Red 35
 • Redli Genç 20
 • Uyumlu Genç 15
 • Uyumlu Genç 11
 • Red 30
 • Uyumlu Bol Dakika
 • Red 25
 • Redli Genç Oyun
 • Süper Uyumlu
 • Uyumlu 11
 • Uyumlu Genç 7
 • Uyumlu 7
 • Red 20
 • Uyumlu 15

Tarife değişikliği yapmak isteyen Vodafone müşterilerine özel tarifelere buradan ulaşabilirsiniz.

Faturalı Hatta Kredi Güvenilir mi?

Bayiye gittiğinizde bilgileriniz alındıktan sonra birikmiş puanınıza göre adınıza cep telefonları çıkartılmaktadır. Sistemin işleyişi şu şekildedir; puanınız ne kadar çok birikmiş ise o yönde telefon alabilirsiniz. Örneğin 3500 TL değerinde bir Iphone 7 satın aldığınızı var sayar isek bayi tarafından 6 ile 12 ay vadeler yapılmaktadır. Daha sonra bayiden ayrılmadan ve kutusunu dahi açmadan cep telefonunu geriye satarsınız. Bu işlem yapılırken 3 bin 500 TL‘lik cep telefonunun yüzde 20’sini finansman için aracılık yapan firmaya yüzde 20’lik bir kısmını da bayiye bırakmayı kabul etmeniz gerekmektedir.  Bu kapsamda kredi başvurusunu kabul etmeniz durumunda bayi 3500 TL‘ye sattığı telefonu 3 bin 100 TL‘ye geri alacaktır. Aracılık yapan firmanın da kâr oranı kesildiğinde sizin elinize kalacak net para 2 bin 700 TL olacaktır. 3 bin 500 TL olan cep telefonunu dilerseniz 12 ay taksite böldürerek, 291 TL civarında aylık eşit taksitler ile ödeyebilirsiniz.

Faturalı Hatlara Kredi Dolandırıcılığı Var mı?

Faturalı hatta verilen kredilerden yararlanmak için kişilerin bazı koşulları sağlamaları gerekmektedir.

 1. İlk seçenek olarak hattın faturalı olması gereklidir. TL yüklemeli hatlar için kredi olanağı sağlanamamaktadır.
 2. Hattın minimum 6 aylık bir aktiflik süresi olmalıdır. 6 ay boyunca kullanıma açık ve ödemelerinin düzenli bir şekilde yapılmış olması gereklidir.
 3. Ödemeler ne kadar düzenli ve eksiksiz yapılmış ise o kadar puan yükselmiş olacaktır ve cep telefonu alımı için o doğrultuda kredi kullanımına izin verilecektir.
 4. Bu işlem aynı bir banka işlemi gibi olmaktadır. Bankalarda düzenli ödemeler neticesinde kredi notları etkilenirken faturalı hat üzerine alınan kredilerde de cep telefonu puanları birikmektedir.

Her Danışmanlık Firmasına Güvenmeyin

Bu krediler danışmanlık firmaları tarafından gerçekleştirilmektedir. Sizleri arayarak “hattınızın üzerine şu kadar kredi veriliyor” diyenlere itibar etmeden önce Vodafone bayisine giderek durum hakkında bilgi alınız. Aksi taktirde dolandırılma ihtimaliniz çok yüksek olacaktır. Bu durum pek kâr elde edebileceğiniz bir durum değildir. Kredi notu bakımından cep telefonu alamayanlar için doğru bir yoldur ancak bu işten kar elde etmek istiyorsanız faturalı GSM operatörünüz ile cep telefonu alarak kutusunu açmadan başka bir yere satıp kâr elde edebilirsiniz. Bu sayede aracı firmalara da kar payı ödemek zorunda kalmamış olursunuz. Aracı firmalar ile yapılacak olan anlaşmalar da dikkatli olmazsanız yüksek miktarlarda dolandırılabilirsiniz.

Belirttiğimiz şartları karşılıyorsanız Vodafone faturalı hattınızın üzerine cep telefonu alıp aynı anda satarak az bir para kaybı ile kredi kullanabilirsiniz. Anlık nakit ihtiyacınızı karşılamak için doğru bir yoldur. Bozdurma cep telefonunu nakite çevirerek de ihtiyaçlarınızı giderebilirsiniz.

] }
Yorumlar
 1. ADEM dedi ki:

  10.000 TL istiyorum

 2. Nimet acar dedi ki:

  5000 tl istiyorum

 3. Tugba dedi ki:

  Böyle birsey gercekmi ..dolandırılma söz konusu olabilir mi .faturalı hatlar üzerine kredi veriliyor.

 4. Ahmet Evren Tan dedi ki:

  10000 TL kredi istiyorum