ÇKS Belgesi Nasıl Çıkarılır? E-Devlet 2022 Kayıt Güncelleme

Ziraat Odası Çiftçi Belgesi Nasıl Çıkarılır?

Toprakta ekim ve bakım yaparak geçimini sağlayan çiftçilere ÇKS belgesi sayesinde devletten çeşitli destekler verilmektedir. Bu desteklerden yararlanmak için önemli kural ise ÇKS belgesine sahip olmaktır. Bu konu ile ilgili olarak ÇKS belgesi nasıl çıkartılır, nasıl alınır, sigortalı olarak çalışan biri çiftçi belgesi alarak devletin desteklerinden yararlanabilir mi? Tüm detayları öğrenerek 2022 yılı ÇKS belgesi nasıl çıkarılır? Öğrenerek bu belgeyi hangi tarihlerde alacağınızı görebilirsiniz.

TKDK Geri Ödemesiz Hayvan Hibesi 2022 (Güncel)

TKDK Hayvancılık Destekleri

Büyükbaş ve küçükbaş için yatırım yapmayı düşünen çiftçilere TKDK hayvancılık destekleri 2022 yılında da devam etmektedir. Geri ödemesiz hayvan hibesi kapsamında TKDK başvuru şartları nelerdir, başvuruları nasıl ve nereden yapılır öğrenip, desteklenen sektörleri ve teşvik illeri hakkında bilgi alabilirsiniz. İşte tüm IPARD hayvancılık destekleri ve TKDK geri ödemesiz hayvan hibesi konularından merak edilen detaylar!

Tarla Tapusuna Kredi Veren Bankalar 2022 (Harmanda Öde!)

Ziraat Bankası İpotek Karşılığı Kredi

Arazi üzerinden kredi alabilmek için tapuya kredi veren bankaların faiz oranlarını, kredi çekme koşullarını ve başvuru adımlarını araştırdık. Arsa ipotekli kredi hesaplamalarını inceleyerek tapuya kredi veren bankalar hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Tarla Parası Nasıl Alınır? (Dönüm Başına Miktarları) 2022

Dönüm Başına Yapılacak Mazot ve Destekleme Ödemeleri

Tarla parası bir diğer adı ile dönüm parası olarak verilen bu tutarlar ile buğday, fındık dönüm ücretleri de verilmektedir. Bu yazımızda, tarla parası nasıl alınır?, kimlere verilir, nereye başvurulur, hangi ürünlere tarla parası verilmektedir, 2022 yılında tarla parası ne zaman verilecek ve sorgulama ile
ilgili detaylara ulaşabilirsiniz. Dönüm başına verilecek tarla parası ne kadar? Görebilir ve ödemelerinizin gününü takip edebilirsiniz.

Arpa Dekara Ne Kadar Ekilir? Verim Arttırma 2022

Arpa Ekimi Nasıl Yapılır?

Arpa yetiştiriciliği, ülkemizde oldukça fazla yapılmaktadır. Bununla ilgili 2022 yılı arpa yetiştiriciliği rehberinden arpa ekimi, hasat zamanı, gübreleme dönemi, sulama ve ilaçlama aşamalarını öğrenebilir satış fiyatları tablosunu görebilirsiniz.

Patates Yetiştiriciliği Karlı Mıdır? 2022 Ekim Maliyeti

Patates Hangi Bölgede Yetişir?

Patates ülkemizde yaygın olarak tüketilen bir besindir. Patates yetiştirmek isteyenler için tarla hazırlık aşamaları, ekim ve gübreleme dönemi, sulama zamanı, ilaçlama, hasat ve depolama dönemi için patates yetiştirme rehberini inceleyebilir, 2022 yılı satış fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Harman Ödemeli Çiftçi Kredisi 2022 (Yılda Bir Kez Ödemeli)

Harman Ödemeli Çiftçi Kredisi 2022 (Yılda Bir Kez Ödemeli)

Çiftçilerin harman ödemeli olarak alabileceği birden fazla banka bulunmaktadır. Yılda bir kere ödeme yapılan pandemi dönemi çiftçi kredisi Ziraat Bankası, Denizbank, Vakıfbank Tarım kredisi ve hesaplamaları ile diğer kredi fırsatları içeriğimizde..

Belediyeden Hazine Arazisi Satın Alma ve Kiralama 2022 (Güncel)

Hazine Arazisi Satın Alma ve Kiralama

Hazine arazileri belli koşullarda vatandaşlara kiralanıp satılabiliyor. Hazine arazisi nasıl sorgulanır, kiralama işlemleri, hazine arazisi satın alma ve kiralama 2022 dilekçe örnekleri içeriğimize eklenmiştir. Nasıl hazine arazisi satın alırım? Diye merak ediyorsanız ve koşulları öğrenmek istiyorsanız yazımızı detaylı inceleyebilir ve başvurularınızı hemen gerçekleştirebilirsiniz.

Fındık Destekleme Parası Ödeme Tarihleri 2022 GÜNCEL!

Fındık Destekleme Fiyatları

Fındık üreticilerine müjde! Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından fındık üreticilerine dekar başına destek ödemesi yapıyor. Alan bazlı ürünler kapsamında fındık ürünü de bulunduğundan fındık üreticileri destek ödemesinden yararlanabilecektir. Fındık desteklemesinden yararlanmak için gerekli şartları sağlayan üreticiler belirli il ve ilçelerde destekleme ödemelerinin ne zaman yapılacağı merak ediyor.

Sera Kurmak için Devlet Desteği ve Teşvikler 2022

Sera Kurmak için Devlet Desteği ve Teşvikler 2022

Örtüaltı tarım ile uğraşanlar 2022 yılında da sera kurmak için hibe desteği başvurusu yapabiliyor. Sera kurmak için gerekli olan belgeler ve izinler hakkında bilgi sahibi olmak için ve KOSGEB sera kurma hibe destekleri ile maliyet hesaplamaları hakkında güncel duyurulardan haberdar olmak için tüm detaylar içeriğimizde.