KOSGEB Hibeleri

Tarım Kredi Büyükbaş Hayvan Yemi Fiyatları

Tarım Kredi Büyükbaş Hayvan Yemi Fiyatları

Büyükbaş hayvancılık besicilik ya da sütçülük faaliyetleri için yapılmaktadır. Eğer bu tarz bir işletmeye sahipseniz zaten konuya hakimsiniz demektir. Ancak işletmelerini yeni kuracaklara belirtmemiz gerekiyor ki, hayvan yetiştiriciliğinde yem konusunun rolü büyüktür. Ayrıca işletme giderlerinin en maliyetlisi de yem olacaktır. Bankalar yem alma kredileri dahi vermektedir. Meraklıları için 2020 yılı büyükbaş yem fiyatlarını araştırdık.

Karyem Malkara

Firma iki ortakla 1972 yılında kurulmuştur. Firmanın yumurta üretme, süt besiciliği konularında üretim tesisleri bulunmaktadır. Bunun yanı sıra küçükbaş ve büyükbaş hayvan yemlerinin üretimleri de yapılmaktadır. 2020 yılına ait fiyat listesi aşağıdaki tabloda gösterilmektedir.

16 Protein süt yemi78 TL
18 protein süt yemi83,50 TL
19 protein süt yemi92 TL
20 protein süt yemi93 TL
21 protein süt yemi96 TL
21 protein süt yemi100 TL
Doğum problemleri için126 TL
0-4 aylık buzağı yemleri95 TL
Düvelerin kuruya çıkarıldıklarında84 TL
Sığır besi yemi78 TL
4-8 aylık sığır besi yemi84 TL
8 ay ve daha sonrası için87 TL
Konsantre yem86 TL
4 tahıllı konsantre yem89 TL
Karma konsantre94 TL

Tarım Kredi Yem Fiyatları 2020 Listesi

Yem deyince şüphesiz aklımıza Tarım Kredi Kooperatifleri gelmektedir. TKK, bünyesinde bulunan tüm yem fabrikalarını tek bir çatı altında birleştirmiş ve Tarım Kredi Yem kurulmuştur. Bu anlamda kooperatif büyükbaş ve küçükbaş sektöründe yem üretimi yapmaktadır. Hayvanlardan verim elde edilmesi için beslenmelerine dikkat edilmesi gerekmektedir. Başlangıçtan büyütmeye kadar, süt, besi ve gebe sığırlar için birçok yem çeşidi bulunmaktadır. Tarım Kredi yemleri 50 kilogramlık çuvallarda satılmaktadır.

Sığır Süt Yemi

Sindirimi kolaylaştırıcı özelliği vardır. Yüksek oranlarda süt veren sığırların doğumlarından sonra 60. güne kadar kullanılabilir. Yem, protein bakımından oldukça zengindir. Döl verimini artırıcı etkisi bulunmaktadır. Yemin içeriğinde vitamin, enerji, protein gibi hayvanların ihtiyaç duyabilecekleri besin maddeleri bulunmaktadır. Tarım Kredi süt yemlerinin toz halinde bulunanlarının 50 kilogramlık çuvalları 70- 75 TL civarındadır. Pelet halinde bulunanların fiyatları ise 80- 85 TL civarındadır.

TKK ilaç fiyat listesine ulaşmak için tıklayınız.

Gebe Sığır Yemi

Gebe sığır yemleri de 50 kilogramlık torbalar halinde satılmaktadır. Bu yem dişi olan sığırların 2. doğumlarından sonra kullanabilecekleri bir yem çeşididir. Enerji, protein ve vitamin değerleri yüksek olduğu için gebe sığırlar henüz yavrularını doğurmadan onların da gelişimlerine katkıda bulunduğu bilinmektedir. Ayrıca doğumdan sonra da süt miktarını artırdığı bilinmektedir.

Düve Yemi

Damızlık sığırların yetiştiriciliğinde kullanılan bir yem çeşididir. 5. aydan sonra 15. aya kadar kullanımı uygundur. Düvelerin gelişimlerini tamamlamalarını ve sağlıklı bir gebelik dönemi geçirmelerini sağlamaktadır. Sindirimi kolaylaştırıcı özelliği olduğu bilinmektedir. Ayrıca bu yemlerin tüketilmesi sonrası hayvanların canlı ağırlıklarında da artış meydana geldiği izlenmiştir. Koyun ve keçi yetiştiricileri için küçükbaş yem fiyatları listesini inceleyebilirsiniz.

Sığır Besi Yemi

Dana ve tosunlar besiye alınmadan kısa bir süre evvel bu yemler kullanılmaya başlanabilir. Besi yeminin diğer bir çeşidini de tahıllarla karıştırmak mümkündür. Belirli oranlarda yem ve tahıl karışımları hayvanlara verilerek verim elde edilebilir. Ağırlık arttıkça yeme karıştırılan tahıl miktarının da artırılması gerekmektedir. 50 kilogramlık çuvalları 70- 75 TL’ den satılmaktadır.

Buzağı Başlangıç ve Büyütme Yemleri

Hayvanların doğumlarından sonra ve gelişim aşamalarında verilen yemlerdir. Yemler, protein, vitamin, mineral bakımından oldukça zengindir. Hayvanların büyüme süreçlerini hızlandırır. Yemlerin sindirimleri kolaydır. Bu yem takviyeleri ile birlikte buzağıların annelerinden ayrılarak sütten kesilmeleri daha kolay olur. Bu sebeple annelerinden alınacak süt verimi de diğer yem takviyeleri ile birlikte sağlanabilir. Diğer yem çeşitleri ve kullanım koşulları ile ilgili bilgi almak için Tarım Kredi Yem büyükbaş yem kategorisini ziyaret edebilirsiniz. Buzağı büyütme yemleri 80- 85 TL ‘ ye satılmaktadır.

Köye dönüş projesi kapsamında köye yerleşmeyi planlıyor iseniz 2 yıl geri ödemesiz hayvan kredisi hakkında bilgi alabilirsiniz.

Özlem Yem

Büyükbaş, küçükbaş yemleri, yem katkıları, kanatlı grubu yemlerinde üretim yapan firma 1980′  de kurulmuştur. Büyükbaş grubunda ürettiği pek çok yem bulunmaktadır. Sığır, düve, besi ve süt yemi fiyatları aşağıdaki tabloda gösterilmektedir. Bu fiyatlar 2020 dönemlerinde geçerli olacaktır.

Buzağı Başlangıç Yemi83 TL
Buzağı Büyütme Yemi78 TL
Düve ve Kuru Dönem Yemi74 TL
Sığır Süt Yemi 1873 TL
Sığır Süt Yemi 1978 TL
Sığır Süt Yemi 2078 TL
Sığır Süt Yemi 2181 TL
Sığır Süt Yemi 2283 TL
Sığır Süt Yemi 23103 TL
Sığır Süt Yemi68 TL
Sığır Besi Büyütme Yemi68 TL
Sığır Besi Büyütme Yemi74 TL
Sığır Besi Büyütme Yemi72 TL
Sığır Besi Bitiş Yemi74 TL
Sığır Besi Yemi72 TL
Flaş Besi Yemi65 TL

Özevren YemDiğer yem çeşitleri ile ilgili fiyat bilgisi almak için tıklayınız.

Firma ilk üretimine 1994 yılında başlamıştır. Trakya bölgesinde kurulmuş olan ilk fabrika ile üretimlere başlanırken daha sonra pek çok ilde fabrikalar kurulmuştur. Firma araştırma ve geliştirme çalışmalarına önem vermektedir. Yemler laboratuvarlarda tek edilerek içeriklerindeki ham maddeleri itina ile seçilmektedir. Kullanılan ham maddeler, enerji, ham selüloz, ham protein ve ham yağdır. Yemler 50 kilogramlık çuvallar halinde satılmaktadır.  Siparişlerinizi 0284 714 39 97 numaralı telefonu arayarak verebilirsiniz.

2020 yılında yemlerin satış fiyatları aşağıdaki gibidir;

(Mısır küspesi dışındaki yem çeşitleri 50 kilogramlık çuvallarda satılmaktadır. )

 • Süt yemi 61 TL
 • Besi Yemi 61 TL
 • Süt Yemi 18 protein 67 TL
 • Süt Yemi 19 protein 69,5
 • Süt Yemi 21 protein 72,5 TL
 • Besi Yemi 67,5 TL
 • Kuzu Büyütme Yemi 66 TL
 • Buzağı Büyütme Yemi 68,5 TL
 • Toz Süt Yemi 67 TL
 • Düve Yemi 66 TL
 • Pancar Küspesi 62,5 TL
 • Mısır Küspesi 40 kilogram 51 TL

CP Yem

CP yem de, büyükbaş, küçükbaş, kanatlı grubunda yem üreten bir firmadır. Yemin yanı sıra etlik piliç üretimi de yapılmaktadır. İşlenmiş piliç ürünlerine market raflarında rastlamak mümkündür. Yıllık olarak 27 milyon tonu aşkın yem üretimi yapılmaktadır. Firma 1986 yılında ilk fabrikasını kurmuştur. Pazar payı oranı %7’dir. Toplamda ülke genelinde 6 tane yem fabrikası vardır. Hayvan bakımı, beslenme konularında engin tecrübesi ile halen üretimleri devam etmektedir. 2020 yılı itibari ile yem fiyatları aşağıdaki tabloda gösterilmektedir.

Düve Yemi68,50 TL
Kuzu Büyütme Yemi69,50 TL
Kuzu Besi Yemi68,50 TL
 Buzağı Başlangıç Yemi75,50 TL
Buzağı Büyütme Yemi75,50 TL
18 Protein Süt Yemi72,5 TL
Besi Geliştirme Yemi66 TL
21 Protein Süt Yemi80 TL
süt yemi (toz yem)69 TL
Yumurta yemi96 TL
Standart Besi Yemi62,5 TL
Besi Bitirme Yemi65,50 TL

Güncel tavuk yemi fiyatlarını incelediniz mi?

SORUN CEVAPLAYALIM

Oy Verin*

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Sitede yer alan bilgiler yapılan araştırmalar sonucunda hazırlanmıştır. Detaylı bilgi için Site Kullanım Koşulları sayfasını ziyaret ediniz!