KOSGEB Kredisi

Konut Kredisi Transferi Yapan Bankalar Listesi 2020

11.09.2020
Konut Kredisi Transferi Yapan Bankalar Listesi 2020

Birçok bankaya borcunuz var ve dağınık ödemede zorluk mu yaşıyorsunuz? Bu sorununuzun çözümü var. İhtiyaç kredisi, taşıt kredisi ve konut kredisi borçlarınızı diğer bir bankada bulunan borçlarınız ile birleştirerek aynı bankadan ödeme işlemi gerçekleştirerek borçlarınızı kontrol altına alabilirsiniz. Konut kredisi ödemelerinizde zorluk yaşıyorsanız bankaların sunduğu yapılandırma imkanlarından da yararlanabilirsiniz. Halkbank, Vakıfbank, Ziraat Bankası gibi bankaların konut kredisi transferleri bulunmaktadır. 2020 yılına ait kredi transferi ve yapılandırma yapan bankaları sizler için araştırdık.

Konut kredisi transferi yapan bankaların hangileri olduğuna dair arama yapanlar konut kredisi transferi yapan bankaların şartlarını, Konut kredisi yapılandırma yapan bankalar listesini, Ziraat Bankası konut kredisi taşıma ile ilgili detayların neler olduğunu, Ziraat bankası, Vakıfbank, Halkbank konut kredisi taşıma transfer işlemlerini ve yapılandırma hesaplamalarına dair tüm detaylar haberimizde.

Unutmayın: Bankalar dönem dönem kampanyaları ile konut kredilerini taşıyabilirler. Bu içerik bankaların konut kredisi taşımak zorunda oldukları anlamına gelmez!

0,64 Faizli Konut Kredisi Yapılandırma Olacak mı?

Koronavirüs sürecinde alınan tedbirler ile beraber vatandaşa bu süreçte sunulan destek ve yardımların en büyüğü olarak nitelendirilen 4 yeni kredi paketi kapsamında bulunan Konut Kredisi ile vatandaşa düşük faiz oranı üzerinden ev alma imkanı ilgili bankalar tarafından finansman desteği sağlanacak. Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank öncülüğünde devreye alınan konut kredisi hakkında detaylar belli olmuştur.

Kamu bankaları tarafından finanse edilen Konut kredisi hakkında uygulanacak olan faiz oranı iki farklı şekilde değerlendirilecektir. Bunlardan ilki sıfır yani birinci elden ev sahibi olanlara uygulanırken diğeri de ikinci el alımlarda uygulanacaktır. Bankaların belirlediği kriterlere vatandaşın uygun koşulları sağlaması halinde Konut kredisi için;

 • Sıfır konut kredisinde yüzde 0,64 faizli ev sahibi imkanı sunulurken,
 • İkinci el ev alımlarında ise bu oran yüzde 0,74 üzerinden hesaplanacaktır.( Alınan karar ile ikinci el konutlarda faiz oranları % 0,87 oldu.)

Aynı zamanda kullanılacak kredi tahsis ücreti %0,5 olacak ekspertiz ücreti ise 1.100 olarak belirlenmiştir. Kredi üst limitleri konusunda ise üç ilden (Ankara, İstanbul ve İzmir) kredi kullanacak kişiye 750 Bin liraya kadar, diğer illerde ise azami 500 Bin liraya kadar kredi kullandırılacaktır. 15 yıl vadeli (180 ay) olarak sunulan konut kredisi için geri ödemesiz ise 12 ay olacaktır.( 12 ay geri ödemesiz dönemde kaldırıldı.) Konut kredisi hakkında detaylı bilgiye 15 Yıl Vadeli 0,64 Faizli Konut Kredisi adlı içeriğimizde yer verdik.

Başvurular 5 Haziran itibariyle Kamu Bankaları Şubelerinden alınacak.

Konut kredisinde düşük faizli dönem ve 180 ay vadeli dönemin başlaması üzerine vatandaşların öncesinde kullandıkları ve halen ödemekte oldukları yüksek faizli konut kredisinde yapılandırma olup olmayacağı merak konusu oldu. Henüz başvuruların alınmadığı ancak şimdiden araştırmalara sebep olan konut kredisi yapılandırma için bankalardan net bir açıklama gelmemiş olsa dahi yeniden yapılandırma şu hususta mümkün olabilmektedir.

Kişinin konut kredisi kullandığı dönem ile mevcut kredisinde uygulanan faiz oranı yeni kredi paketinin devreye alınması ile düşük faizli döneme geçiş sebebi ile mevcut kredi faiz oranını düşürerek yeniden yapılandırma yapılabilir. Yapılandırmanın nasıl olacağı yönündeki sorularınız için Konut Kredisi 15 Yıl 0,64 Faizli Yapılandırma içeriğimizi ziyaret ediniz.

Konut Kredisini Yeniden Yapılandırma

Bankalardaki ihtiyaç kredileri, kredi kartı borçlarınız artık ödenmez bir hal aldıysa, ve borçlarınız bankalarda dağınık olduğu için ödeme zorluğu çıkarıyorsa bankaların borç kapatma kredilerine başvuruda bulunarak bu sorunlarınıza çözüm bulabilirsiniz. Bankalardaki borç kapatma kredilerine başvuruda bulunanlar daha fazla faiz ödemeyi göze almak şartıyla 48 ay vadeli borç kapatma kredisi alarak farklı bankalardaki borçları tek bir bankada toplama imkanına sahip olabilirler. Bazı bankalar ise sadece ihtiyaç kredisi ve kredi kartı borçlarını kapatmak isteyen müşteriler için borç kapatma kredisi vermektedir. Özellikle ihtiyaç kredisi ve kredi kartı borçları için borç kapatma kredisi veren bankalar bu borçlarının kapatılması için de refinansman kredisine başvuranlara özel krediler vermektedir. Tüm bu imkanların yanında bankalar konut kredisi transfer etmek isteyen müşterilerine özel konut transfer kredisi de  kullandırmaktadır.

Bankalardan uzun vadeli konut kredisi finansman ürünlerinden yararlanarak, aylık taksit ödemelerinde ve borç kapatmada zorluk yaşayan tüketiciler için Konut Kredisi Transfer Eden Bankalar ve avantajları ile dezavantajlarını sizler için derledik.

Konut Kredisi Transferi Yapan Bankalar

2020 yılında konut kredisi alan tüketiciler, düşük faiz oranları ile refinansman ve yapılandırma imkanlarından yararlanabilecektir. Konut kredisi alanlar ülkemizdeki birçok devlet bankası ve özel sermayeli bankalara başvuruda bulunarak bu imkanlardan yararlanabilecektir.

Konut Kredisi Transfer Eden Bankalar 2017

Konut Kredisi Transfer Eden Bankalar 2020

Konut kredisi borçlarının yapılandırması için bankalara başvuru yapanlar bankaların refinansman kredileri ve yapılandırma imkanlarından yararlanabileceği borç kapatma için bankalara borç kapatma kredisi de alabileceklerdir. Konut kredisi yapılandırma işlemlerini mevcut borcunuzun bulunduğu kendi bankanız ile  yapabileceğiniz gibi farklı bir bankaya transfer ile de olabilmektedir. Konut kredisi borç transferi kısaca, mevcut borcun bulunduğu bankaya alınan kredi sabit faizli ise erken kapama ücreti ödenerek konut kredisinin ücretsiz eft işlemi ile konut kredisinin kapatılmasına ve kalan borcun yeni bir mortgage kredisi açılarak daha avantajlı şekilde finanse edilmesidir.

 1. Akbank,
 2. Qnb Finansbank,
 3. İş Bankası,
 4. İng bankası
 5. Garanti,
 6. Vakıfbank, Konut kredisi transfer eden bankalar arasında olup ayrıca,
 7. Ziraat Bankası Konut Transfer Kredisi vermektedir.

Konut Kredisi Transferi Nasıl Yapılır?

Konut kredisi borçlarını yapılandıran bankalar, borçların bakiyelerini başka bankalara ücretsiz eft para transfer işlemi ile kapatmaktadır. Borç transferleri mevcut borcun bulunduğu bankaya, transfer yapılacak olan bankadan transfer ile kapatırken bankaya bunun bilgisini vermek zorundadır. Mevcut konut kredisi borcunun üzerine faiz eklenmesi ile borç transferi yapılacağından bu işlem öncesinde hesaplamanın etraflıca yapılması gereklidir.

Bankaların faizleri düşürmesi ile güncel faiz oranlarından yararlanmak için bankalara yapılandırma ve refinansman için başvuru yapılmasının zorunluğu yoktur. Çünkü yeni alınacak kredinin masrafları ek bir maliyet oluşturacağından bunun hesaplanması dikkatlice yapılmalı ve gerçekten yapılandırma ve transfer işleminden karlı çıkıp çıkmayacağınızın hesaplamasını yaptıktan sonra başvuru imkanından yararlanmalısınız. Konut kredisi yapılandırmasında yeni kredi için ödenecek olan ekspertiz ücret, kredi tahsis ücreti ve dosya masrafının yanında eski kredi için borç erken kapatma ücreti de alınacaktır.

Peşinatsız konut kredisi veren bankaları incelediniz mi?

Ev Kredimi Başka Bankaya Taşımak İstiyorum

Ev kredimi başka bankaya taşımak istiyorum diyenler için ilk kredinin çekildiği bankalar kredinin erken kapatılması halinde belirli bir kesinti yapmakta ve erken ödeme cezası olarak krediyi bir kerede kapatmak isteyenlerden ücret almaktadır. Tüm bu giderler ve kesintiler hesaba katıldığında, tüketicinin yeni kredi için aylık maliyet oranı, verilen mevcut faiz oranından karlı ise ve avantaj sağlıyorsa ayrıca alınan kredi toplam geri ödemesini düşürmesine imkan sağlıyorsa, refinansman yapılmalıdır. Konut Kredisi Transfer Eden Bankalar başvuru yapmadan önce tüm bu maliyetlerini gözönünde bulundurarak kazancınız ödeyeceğiniz masrafların üzerinde ise bu işlem sizin için uygun olacaktır. Aksi takdirde kredinin toplam borcu daha az ve kalan vadesi daha kısa bununla birlikte sağlanacak faiz avantajı az olan krediler için refinansman yapmak karlı olmayacaktır.

Ziraat Bankası Transfer Konut Kredisi

Başka bankalardan konut kredisi alarak bu krediyi daha uygun taksitler ile Ziraat bankasına taşıyarak ödemek isteyenler Ziraat bankası Transfer konut kredisi alabilirler. Transfer konut kredisi 120 ay vadeli olarak, krediye konu olan konutun ipotek ettirilmesi ile, konutun değerinin uzmanlar tarafından belirlenen ekspertiz değerinin % 80 oranına kadar, kredi tutarı diğer bankaya aktarılmak suretiyle kullandırılır. Sizde başka bankadan aldığınız konut kredisinin aylık taksit tutarlarını azaltmak isteyenler Ziraat bankasına başvuruda bulunarak uygun faiz oranları ve vadeler ile transfer ederek yapılandırıp ödeme imkanına sahip olabilirler. Başka bankalardaki konut kredisi borçlarınızı Ziraat bankasına taşıyın, uygun vade ve ödeme koşullarıyla bütçenizi rahatlatın.

Konut Kredisi Taşıma Masrafı

Bankalar, sıfırdan bir ev finansmanı sağladıkları müşterilerden, hangi masrafları talep ediyorlarsa, taşıma ve transfer kredilerinde de, aynı masrafları sıfırdan talep ederler. Dosya, sigorta ve kredi açılış ücretleri dahildir.

Konut kredisi borcunu Garanti bankasına taşıyanlar uygun faiz oranlarından yararlanabilirler. Sizde başka bir bankadan konut kredisi aldıysanız ve daha düşük faiz oranları, uygun vade seçenekleri  ve daha düşük taksitlerle ödemek istiyorsanız Garanti Bankası Yeniden Mortgage kredisi tam sizde göre. Garanti bankası Yeniden Mortgage kredisi alırken istediğiniz mortgage kredisinden yararlanma imkanına sahip olabilirsiniz.

Konut Kredisi Transfer Eden Bankalar 2017

Konut Kredisi Transfer Eden Bankalar 2020

Eski konut kredisi borçlarını Garanti bankası Yeniden Mortgage kredisi ile kapatarak bütçenize uygun taksit ödemeleriyle daha düşük faiz oranları ile satın alınan konutun bankaya ipotek göstererek 240 ay vadelerde kredi kullanabilirsiniz. Ekspertiz değerinin en fazla %80 değerinde bankadan kredi almak isteyenler Garanti Yeniden Mortgage kredisi hesaplama için tıklayınız.

Yapı kredi Transfer Mortgage

Daha önceden bankalardan konut kredisi alarak ödemelerini daha düşük faiz oranlarından yararlanarak uygun faizli ve vadeli olarak kullanmak isteyenler Yapı kredi bankasının Transfer kredisi başvurusunda bulunabilirler. Konut kredisi transfer işlemi ile başka bankadaki mevcut krediniz kapatılarak, kalan anapara tutarı avantajlı faiz oranları ve bütçenize uygun ödeme planı ile yeniden finanse edilmiş olur. Yapı kredi transfer kredisi başvurularını yapmak isteyenler daha uygun vadelilerde satın alınacak evin ekspertiz değerinin %80’ine kadar transfer kredisi alabilirler

Konut Kredisi Transferi İçin Gerekli Evraklar

Konut kredisi transfer eden bankalara başvuru yapmak isteyenler başvuruda aşağıdaki evraklar ile kredi talebinde bulunabilirler;

 • Başvuruda istenen belgeler arasında öncelikle ilk olarak krediye konu olan ve satın alınacak konutun tapusunun fotokopisi gereklidir.
 • Bunun yanında bankaya nüfus cüzdanı fotokopisini de vermeniz gereklidir.
 • Ayrıca transfer konut kredisi talebinde bulunan kişilerden bankalar aylık gelir belgesini de talep etmektedir.

Gelir belgesi olarak istenen belgeler ise ;

 • Ücretlilerden son aya ait maaş bordrosu ve fotokopisi,
 • Serbest Meslek Sahiplerinden de son vergi levhası fotokopisi,
 • Emeklilerden de maaş cüzdanlarının fotokopisi istenmektedir.

Teminata ilişkin belgeler;

 • Kişilerden ayrıca teminat olarak tapu fotokopileri,
 • Kira kontratları ve diğer gelir belgeler de talep edilir.
 • Son olarak ise son 3 ay içerisinde alınmış ikametgah belgesi veya son 3 ay içerisinde adınıza düzenlenmiş elektrik, su, doğalgaz, telefon faturası aslı veya fotokopisi de başvuruda istenen belgeler arasındadır.

Konut kredinizi başka bir bankaya transfer yaparak bütün borçlarınızı aynı yerde toplayabilirsiniz. Bunun için gerekli işlemler bu şekildedir.

KONUT KREDİSİNİN TAŞINMA İŞLEMİ BANKANIN TAKDİRİNDEDİR VE ZAMAN ZAMAN YAPILAN KAMPANYALAR DAHİLİNDE KONUT KREDİLERİ TAŞINABİLİR EN DOĞRU VE GÜNCEL BİLGİ BANKADAN ALINABİLİR!

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 10 YORUM
 1. Yüksel dedi ki:

  Arkadaşlar, ben de konut kredisi çektim. 1 yıl sonra başka bankaya transfer ettim. Krediyi çekerken bana hayat ve konut sigortasını dayattılar. Mecburen kabul ettim ama daha sonra Tüketici Hakem Heyetine müracat ettim ve DASK haricindeki bütün sigortaları iptal ettirdim ve kesintilerimi geri aldım.

  1. Ferhat dedi ki:

   dilekçe örneği var mı elinizde acaba hakem heyetine verdiğiniz.

 2. İHTİYAÇ KREDİLİ KONUT KREDİSİ dedi ki:

  İpotekli konut kredisi çektim 2012 yılında 28 ayım kaldı.Vakıfbanktan.Bir şubelerine gittiğimde ipotekli konut kredisi olduğu için yapılandırılmıyor dendi.Şimdi ben ne yapabilirim böyle bir krediyi yüksek faizle bitene kadar taşımak zorundamıyım.Daha doğrusu suçmu bu kader mahkumumuyum.Birde verilsede bir sürü masraf olursa nerede bunun faydası o kadar msraf verince geriye ne kalacak.Yeniden ekspertizde neymiş evi belediyeden öğrenebilirler değilmi.

 3. Kredi dedi ki:

  Ing den 9 ay önce %1.39 dan konut kredisi çektim şimdi devlet bankasından %0.99 dan kapatabilirmiyim lütfen cevap verirmisiniz

 4. konut dedi ki:

  2 ay önce halk bankasında1.65 den konut kresisi çektım
  şimdi yapılandırma yapmak istiyorum ama taşıma da oluyor mu ayrıca yapılandırma yapıyorlarmı

 5. banka transferi dedi ki:

  Bugün iş bankasından çekmiş olduğum konut kredisini ziraat bankasına transfer etmeye çalıştım. Ziraat bankası sistemsel olarak transfer yapılabilir göstersede benim başvurumu kabul etmedi ve buna gerekçe olarakta çekeceğim tutarın yüksek olduğunu vurguladı. Kredi notum 1500 olmasına rağmen böyle bir durum yaşadım.

 6. Yapilamdirma dedi ki:

  Arkdaslar ben 3 ay once konut kredisi cektim ziraat bank dan 1.98 den ve suanda faizler dustu banka yapilamdrma yapmiyor

 7. süleyman damoğlu dedi ki:

  3 ay önce çekmiş oldugum 200000 tl konut kıredisini nasıl yapılandıma yapabilirim yardımcı olursanız memnun olurum iyi çalışmalar

 8. Aydın dedi ki:

  Konut Kredisi yapılandırmasında yeni kredi için ödenecek olan ekspertiz ücreti, kredi tahsis ücreti ve dosya masrafının yanında eski kredi için erken borç kapatma ücreti adı altında alınan masraf haksız bir kazançtır. Devlet yetkililerin buna göz yummaları düşündürücüdür. Bu alın terin çalınmasıdır.

  1. borç kapatma dedi ki:

   eski kredi için erken borç kapatma kesinlikle haksız kazanç borcu borçla kapattırıyorlar bir çözüm bulunması gerekiyor!

Sitede yer alan bilgiler yapılan araştırmalar sonucunda hazırlanmıştır. Doğruluğu taahhüt edilmez. Detaylı bilgi için Site Kullanım Koşulları sayfasını ziyaret ediniz!