TOKİ Köy Konut Projeleri 2022 (TÜM TÜRKİYE)

Toki köylerde ve kırsal alanlarda uyguladığı tarım köy projesi ile nitelikli konut üretimine köylerde de inşa etmeye devam ediyor. Toki şehirlerdeki yaşam alanlarını yeniden düzenlemek adına hayata geçirdiği 100 bin sosyal konut projesi haricinde köylerde yaşayan vatandaşların talep etmesi halinde köylerde de yaşam alanı kurmak için köylere de el attı. Yöresel mimarinin ortaya çıktığı TOKİ Köy Konut Projeleri tarım köy evleri uygulamaları ile kırsal alanlarda yaşayan vatandaşları modern köylere kavuşturuyor.

TOKİ Köy Konut Projesi Nedir?

Ülkemizin genelinde Toki tarafından yürütülen tarım köy projeleri kırsal alanlarda yaşayan vatandaşlara köylerde modern yaşamın kapısını aralıyor.

Toki tarım köy projesi; nüfusu 40.000 az olan ilçelerde belediye ve kaymakamlıklar, nüfusu 40 binden çok il ve ilçelerde belediye ve valiliklerle ya da kaymakamlıklarla ortak çalışma içerisinde gerçekleştirilen bir konut projesidir ve projenin başlanabilmesi için en az 100 adet konut talebinin karşılanması gereklidir.

Nüfusu 40 binden çok il ve ilçelerde;Belediye ve Valiliklerle ya da Kaymakamlıklarla
Nüfusu 40 binden az il ve ilçelerde;Belediye ve Kaymakamlıklar 
TOKİ Köy Konut Projesi Başvuru Makamı

Toki; tarım köy projesi kapsamında kırsal alanlardaki köylerde alt yapısı, konutları, sosyal donatıları, çocuk parkları ve çevre düzenlemesi ile modern yaşam alanları inşa ederek tarım köy projelerini hayata geçirmeye devam ediyor.

Bölgenin ihtiyaçlarına ve konumuna göre ihtiyaç duyulan konutlara göre projeleri hayata geçiren Toki  mevsim şartlarına uygun olarak üretilen konutlar bölgeye göre değişiliklik arz edebiliyor. Proje ile köylerden kente göçün engellenmesi ve göç sorununa çözüm olması hedefleniyor.

TOKİ Köy Evleri Fiyatları 2022

Toki köy evleri projeleri öncelikle doğal afetlerden zarar gören köylerde vatandaşların toplanarak talep etmesi halinde başlatılıyor. Tarım köy uygulaması konut tipi ve ortalama fiyat aralıkları ise şu şekildedir;

Yaklaşık Brüt M2Konut Fiyat Aralığı ( Ortalama)
45-65 m267.500 TL- 97.500 TL
65-80 m297.500 TL- 120.000 TL
80-100 m2120 BİN -150 BİN
100-120 m2150 BİN- 165 BİN
110-120 m2165 BİN- 180 BİN
120-130 m2180 BİN-195 BİN
TOKİ Köy Konut Projeleri

Tarım köy uygulaması 5 farklı proje ile köye ev yapmak isteyenler için taksitli olarak sağlanan projedir. 45 ila 65 metrekare alana yapılan olan ev için 67 bin 500 ila 97 bin 500 lira olarak fiyatlar değişmektedir. Bunun değişme nedeni köyün lokasyonu ve çevre düzenlemesi içinde yer alacak olan cami, sosyal tesisler ve okulların var olup olmamasına bağlı olarak fiyatlarda değişkenlik söz konusudur. Binalar talebe göre yöreye uygun idarenin tip projelerinden seçilerek yapımına kosgebkredisi.com başlanacaktır.

Toki tarafından köy konut projesi başlatılarak hayata geçirildi. Konut bedelinin %’ lik dilimine göre vade oranlarında değişiklik göstermektedir. Konut bedelinin;

 • % 12′ si peşin olmak üzere 180 ay vadeli (15 yıl)
 • % 15 peşinat 216 ay vade (18 yıl)
 • % 20 peşinat 240 ay vadeli (20 yıl) vadeli olarak satışa sunulmaktadır.

Peşin olarak ödenen miktara göre taksit süreleri ve vadeleri değişmektedir. Toki tarım köy projesine başvuru bedeli düşüldükten sonra kalan tutar peşinat olarak alınarak vade süresi belirlenecektir.

Köye dönüşleri hızlandırmak için devletimizin başlatmış olduğu köye dönüş hibe kredisi hakkında bilgilere göz atabilirsiniz.

Toki Köy Konut Projesi Başvuru Süreci

Toki köy konut projesinin başlatılması için belirli bir sayı üzerindeki talepler dikkate alınacağından yaşadığınız köy muhtarına Tc kimlik numarasını vererek talepleri toplanmasını sağlayabilirsiniz. Köy konut projesinde talep sayısının beklenen de fazla olması durumunda kişilerin seçmen kağıtlarını yaşadıkları köy üzerinden gözüküyor olması gereklidir.

Ön başvuru talepleri köylerde yapılacak konut tip ve sayılarını belirlemek için valilik, kaymakamlık veya belediye tarafından anket formu düzenlenerek başlatılır.

İlgili kurumlar tarafından konut talebinin belirlenmesine yönelik yapılan anketin sonuçlarının değerlendirildiği anket sonuçları değerlendirme formu konut talep yazısına ilave edilerek Başkanlığa gönderilmesi gereklidir. Anket sonuçlarının değerlendirilmesinin akabinde konut talep yazısı TOKİ’ye gönderilerek  başvuru için belirlenen sayıda talep toplanması halinde proje için çalışmalar başlatılıyor. Hane başına parsel büyüklüğü yöresel farklılıklar göz önünde bulundurularak uygun görülen projelere başlanılmaktadır.

TOKİ Köy Konut Projesi Şartları Nelerdir?

Başvuruların kabul edilmesi için şartlar bulunmaktadır. Bu şartlar arasında daha öncesinde TOKİ projelerine başvuru yaparak yararlanmamış olmak ilk şartlar arasında yer almaktadır. TOKİ Köy konut projeleri için aranan şartlar:

 • T.C. vatandaşı olmak,
 • 25 yaşını doldurmamış olmak,
 • Herhangi bir tapu kaydının olmaması,
 • Konut proje ilinde 1 yıldan fazla süre ikamet ediyor olmak,
 • Şehit aileleri harp, vazife malulleri, dul ve yetimlerin en az 3 yıl ikamet koşulunu sağlamaları istenmektedir.
 • TOKİ’den konut kredisi almıyor olmak, (Şehit aileleri, gazi, dul, yetimler hariç)
 • TOKİ aracılığı ile konut almamış olmak,
 • Hane halkının gelirinin en çok 6.500 lira, İstanbul ili için 7.000 lira olması şartı aranmaktadır.
 • Ayrıca, bu projeye aynı haneden sadece 1 kişi başvuru yapabilir.

Toki Tarım Köy Evleri

Toki tarafından Adana Yüreği Buruk köyü, Bayburt Arpalı,  Bingöl Kiğı, Erzincan Yaylabaşı,  Isparta Büyükkabaca, Yozgat Çandır Van Yeşilköy gibi çeşitli illerin köylerinde başlatılarak tamamlanan köy tarım uygulamalarını görüntülemek için tıklayınız.

Tamamlanmış Tarımköy Projeleri

TOKİ tarafından tamamlanan köy konut projeleri:

 • Bayburt Arpalı,
 • Bingöl Kiğı,
 • Aydın İncirliova,
 • Erzincan Yaylabaşı,
 • Isparta Büyükkabaca,
 • Isparta Senirkent,
 • Gümüşhane Kale,
 • Afyon Çay,
 • Yozgat Çandır
 • Van Yeşilköy,
 • Adana Yüreğir Buruk köyü gibi çeşitli illerin köylerinden başlatılarak tarım köy uygulama projeleri bitirilmiştir.

Toki Köy Konut Projesi Ödemeleri Ne Zaman Başlıyor

Tarım köy projesinin ilk taksit ödemeleri de konutun tesliminden itibaren 1 ay sonra başlatılacaktır.

Verilen oy post
Photo of author

Seher Demir

Anadolu Üniversitesi Finans bölümü mezunuyum. 10 yılı aşkındır benzer konularda makaleler yazıyorum.
Yorum yapın

1