KOSGEB Kredisi

Ev Yemekleri Lokantası Açmak için KOSGEB Kredisi (Güncel)

Ev Yemekleri Lokantası Açmak için KOSGEB Kredisi (Güncel)

Ev yemekleri lokantası açma Kosgeb kredisi ile yöresel lezzetler mutfağı açmak isteyen bayanlar, işletmelerine sermaye imkanı sağlayabilirler. Gıda üretim sektöründe KOSGEB birçok alana destek ve kredi vermektedir. Lokanta, restoran, yemek fabrikası gibi işler ile uğraşacak iseniz ve Kosgeb’den destek almak istiyorsanız iş planı hazırlamanız gerekmektedir. İşte ev yemekleri restaurantı açmanın püf noktaları sizlerle..

Ev Yemekleri Lokantası Nasıl Açılır?

Ev yemekleri lokantası el becerisi olan ev hanımlarının hayalidir. Kosgeb kadın girişimci destek programı kapsamında ev hanımlarının  ev yemekleri lokantası açarak kendi işlerini kurmak amacıyla yeni girişimci destek programı kapsamında destek vermektedir.

Hükumet ve özel sektörün işbirliği ile kadınların iş hayatındaki konumunu güçlendirmek için çalışmalar yapılmaktadır. Kadın girişimci destek programı kapsamında genellikle ev hanımları tarafından açılacak olan lokantanın açılış giderleri ve kuruluş giderlerinin karşılanması amacıyla 60 bin lira hibe desteği vermektedir.

Erkek girişimcilerden daha fazla avantaj ile kuracakları ev yemeklerin lokantası için alınacak olan araç gereç ekipman alımlarının harcama faturalarının Kosgeb’e ibraz edilmesi ve Kosgebin istediği şartları yerine getirilmesi ile kadın girişimci devlet desteği alabilirsiniz.

Ev Yemekleri Lokantası Nasıl Açılır? 

Ev Yemekleri Lokantası Nasıl Açılır?

Lokanta İçin Kosgeb Desteğine Nasıl Başvuru Yapılır?

Kosgeb tarafından kadın girişimcilere verilen işyeri açma kredisi almak veya işini büyütmek isteyen girişimcilere verilen devlet desteğinden yararlanmak için Kosgeb’ başvurmak gereklidir. Kosgeb’e başvuruan kadın girişimciler Kosgeb veri tabanına kayıt olmalıdır.Başvurularının kabul edilmesi için Uygulamalı girişimcilik eğitimine katılmak gereklidir. İş-Kur’a kayıtlı ve işsiz olan girişimcilerin başvuru yapmaları ve kurstan başarı ile geçen kursiyerlere verilen girişimci sertifikası ile hazırladıkları iş planı projelerinin Kosgeb’ e sunumu yapılarak uzmanlar tarafından kabul ettirmeleri ile girişimciler 60 bin lira ve 360 bin lira hibe almaya hak kazanabilirler.

Kısacası uygulamalı girişimcilik kursu sertifikasını alarak, Projenizi Kosgeb’e vererek yapılmak istenen işin Kosgeb’in desteklediği sektörler arasında olması koşuluyla başvuru yaparak yaptığınız harcamaların faturalarını Kosgeb’e vermeniz gerekmektedir. Yani ilk olarak bu harcamalar için ödemeyi siz yapıyorsunuz fakat sonrasında harcamalarınızı faturalandırıp Kosgeb’den 60 bin lira tamamı hibe desteği alabilirsiniz.. Daha önceden Kosgeb’e kabul ettirilmiş ve onay alınmış örnek iş projelerini bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

Kosgeb tarafından verilen desteklerden yararlanarak ev yemekleri lokantası açabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar
  1. lokanta büfe dedi ki:

    turgut reis oto garda şu an ön açılış yapıldı