KOSGEB Kredisi

Ziraat Bankası TOKİ Konut Kredisi Şartları (Sıfır Faiz)

24.12.2019
Ziraat Bankası TOKİ Konut Kredisi Şartları (Sıfır Faiz)

Türkiye hızlı nüfus artışında ve sürekli kentleşme sürecinde olan bir ülkedir. Bu açıdan bakıldığında hızla artan konut talebine karşılık vermek için kentleşme ve konut sorunlarının çözülmesi amacıyla TOKİ kurulmuştur. 1984 yılında kurulan TOKİ den her Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı konut alabilir. Ziraat Bankası TOKİ konut kredisi şartları hakkında bilgi almak isteyenler için tüm bilgileri derledik.

TOKİ Konut Kredisi

Konut taleplerine hızlı ve planlı bir şekilde karşılamak isteyen TOKİ başvuruları başvuru yapan bireylerin gelir düzeylerine ve ilgili gelir kesimine göre yapılan proje tipine göre farklılık göstermektedir. Toki uydu kent projesi ile büyükşehirleri rahatlatmakta depreme dayanıklı konutlar inşa etmektedir. TOKİ konut satışlarını ve başvurularını Ziraat bankası ile yapabilirsiniz. Ziraat bankası TOKİ ile işbirliği yapan kamu bankasıdır ve bütün işlemleri Ziraat bankası üzerinden yapabilirsiniz. Toplu konut idaresi başkanlığı tarafından dar ve orta gelirli vatandaşların nitelikli konut ihtiyacını karşılamak amacıyla 2023 yılına kadar 1.000.000 konut yapmayı düşünen kurumdan konut alımlarında peşinat vermek için bankalarda kredi vermektedir. Ziraat bankası konut kredilerine ulaşmak için tıklayınız.

toki

TOKİ Evlerine Ziraat Kredisi

Ev sahibi olmak isteyen dar ve orta gelirli vatandaşlara konut ihtiyacına hızlı bir şekilde karşılık veren TOKİ ile Ziraat bankası arasındaki protokol sayesinde bankaya başvuruda bulunan müşterilere  destek vermektedir. Bu destekler Konut ve DASK sigortası, Konut teslimi, başvuru toplama, konut satışı, deviri, taksit tahsilatları, borç kapama ve tapu teslimi gibi aracılık hizmeti veren Ziraat bankası ile Toki başvurularını bankadan yapabilir, Konut satışı işlemi yapan bankaya başvuruda bulunanlar Toki taksit ödemelerini Ziraat’ten yaparak tapu teslimi işlemine kadar bankadan yardım alabilir.

Ziraat bankası aracılığıyla açık satış duyurularıyla yapılacak olan projelerden konut veya işyeri satın almak isteyenler başvuru şartlarını taşımaları durumunda T.C kimlik numaralı nüfus cüzdanıyla başvuruda bulunabilirler. Konu ile ilgili detayları öğrenmek için tıklayınız. Ziraat bankası Toki projelerinin başvurularını kabul etmektedir. Başvuru şartlarını taşıyanlar Ziraat bankası aracılığıyla düzenlenen TOKİ projelerine başvuru yapabilirler. Her Türk vatandaşının yapabildiği başvurularda orta ve dar gelirli olmak şarttır. Yabancılar TOKİ lerden konut alamazlar.

TOKİ tarafından yapılacak olan projelerin hangisinden ev almak istediğinizi Toki internet sitesi üzerinden duyurulmaktadır. Buradan satın almak istediğiniz konut veya işyerinin hangisinin olduğuna karar verdikten sonra Ziraat bankasına başvuruda bulunabilirsiniz. Vadesiz hesap üzerinden yapılan işlemlerden TOKİ başvurularınız kabul edilir. Hesabı olmayanlar için kısa sürede açılacak olan vadesiz hesaplarına TOKİ peşinatları, vergi ve komisyon bedelleri yatırılarak konut satış işlemleri kısa süre içinde yapılmaktadır.

TOKİ Evlerine Ziraat Kredisi

TOKİ Evlerine Ziraat Kredisi

Toki işlemleri bizzat yapılabileceği gibi vekalet usulüyle de başvuruları kabul etmektedir. Vekaletname ile konut satış işlemi yapacak olan banka bazı şartları yerine getirmenizi talep edecektir. Bazı hususların mutlaka vekaletname üzerinde bulunması gereklidir. Noter kanalıyla düzenlenecek olan bu vekaletnamede bulunması şart olan hususlar: Konut seçimi, konut satış sözleşmesinin imzalanması, Toki projelerine başvuruda bulunma, satın alınan konutun peşinatının ödenmesi ve borçlanma, konutu teslim alma, taksitleri yatırma, KDV, banka komisyonu, damga vergisi gibi masrafların yatırılması, Konu seçimi, konut teslim tutanağı, konut teslim föyü ve evrakların imzalanması, satın alınan konutun 3. kişilere devretme hususları vekaletnamede yer alması gereken hususlardır.

TOKİ projelerinden satın alınan konutun teslim alınabilmesi için mutlaka konutun KDV’sini yatırmalı ve KDV faturası, ödeme dekontu ve gayrimenkul satış sözleşmesinin fotokopisi ile şantiyeye gitmeniz gereklidir.

Ziraat bankası tarafından adınıza açılan vadesiz mevduat hesabından TOKİ taksitleri hesabınızda yeterli bakiye olduğu sürece otomatik olarak tahsil edilecektir. Ödemeniz gereken aylık taksit tutarınızı Ziraat bankası şubelerinden hesap numaranızın ve kimlik numaranızdan öğrenebilirsiniz. Ziraat bankası aracılığıyla yatırılacak olan aylık taksitlerinizi ertelemeden ödemeniz ve yatırmanız gereklidir.

Ziraat Bankası Borcunu Erken Kapat Tapunu Hemen Al Kredi Kampanyası

Toki ile işbirliği yapan ve aracılık hizmeti veren Ziraat bankası Toki konut ödemelerini erken kapatanlara indirim kampanyaları yapmaktadır. Uygun faiz oranları ile düzenlenen kampanyalarda geri ödemeler 6 ayda bir artan taksitleri sabitlemek  yaşanan sorunların önüne geçmek için bankalardan kredi ödemelerine başvuranlar Ziraat bankasının Borcunu Erken Kapat Tapunu Hemen Al kredi kredi kampanyasından yararlanabilirler. Tapularını erken almak isteyenler için düzenlenen uygun faiz oranlı 300 TL dosya masraflı 120 ay vadeli krediler alarak TOKİ konutlarının ödemelerini erken yapma fırsatını yakalayabilirler.

60- 84 ve  120 ay vadeli verilen erken kapatma kredilerinin faiz oranlarını ve diğer şartlarını öğrenmek için Ziraat bankası şubelerine giderek detaylı bilgi alabilirsiniz. Faiz oranları sürekli güncellendiğinden Ziraat bankasının belli aralıklarla düzenlediği kampanyaların tarihlerini de bankanın şubelerinden öğrenebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 7 YORUM
 1. Ramazan dedi ki:

  Toki kurasında hak sahibi olanları banka siciline bakılyormu acaba

 2. osman dedi ki:

  benim 25000 tl bir ödemem kaldı. Kredi kullanabilirmiyim ve bu peşin ödeme indiriminden yararlanabilirmiyim acaba

 3. Servet dedi ki:

  Sen ben tokide ev aldım borcumu kapatmak istiyorum ban yardımcı olurmusunuz tesekurler

 4. Selim Ömer Çekiç dedi ki:

  Arkadaşlar sizce ziraat bankasından toki konut kredisi almak mantıklı mı? ve nasıl alınıyor?

 5. mengen 2.etap toki yapı temsilcileri dedi ki:

  291 Konut Toki sitesinin yöneticisiyim,USD,Euro nun tl karşısında değer kazanmasının katı yakıt ihtiyacımızın 600 ton +- bedelinin Alt gelir grubu üyelerimizin olumsuz etkilenmemesi için 200.000.00 t kredi kullanıp taksitle ödemek istiyorum.TOKİ İdaresi biz yönetime böyle bir kredi kullandırabilirmi.45000.00 civarı aidat toplanıyor.ve kasım ayına kadar sabit 25000.00 ödememiz bulunmakta.

 6. nebi kabadayı dedi ki:

  nasıl katılabilirim

 7. abdulkadir çay dedi ki:

  ziraat bankası toki başvurusu nasıl yaparım.

Sitede yer alan bilgiler yapılan araştırmalar sonucunda hazırlanmıştır. Doğruluğu taahhüt edilmez. Detaylı bilgi için Site Kullanım Koşulları sayfasını ziyaret ediniz!