Devlet Destekleri

Yerli Elektrikli Traktör Fiyatı

2021 yılında piyasa satışa sunulacak Yerli elektrikli traktör fiyatı belli oldu. piyasaya kaç liradan satışa sunulacak? Çiftçiye maliyeti ne kadar olacak? Elektrikli traktör fiyatı ne kadar olacağı konusunda yapılan ilk açıklamalar içeriğimizde öğrenebilirsiniz.

Yerli Elektrikli Traktör Fiyatı

Yerli Elektrikli Traktör Fiyatı 2021 yılında belirlendi ve küçük boy elektrikli traktör fiyatı 195 bin lira, orta boy elektrikli traktörün fiyatı 390 bin lira, büyük boy elektrikli traktörün fiyatı ise 130 bin dolardan satışa sunulacak. Ülkemizde tarım ve hayvancılık işi ile uğraşan çiftçilerin mazot ve yakıt masraflarını en aza indirmek amacıyla devletimiz harekete geçerek yerli elektrikli traktörü tarlaya indirmeye hazırlanıyor. Ülkemizin ilk yerli ve mili elektrikli traktörü hakkında çiftçilerin merak ettiği, yerli elektrikli traktörün nerede üretildiği, üretim fabrikasının nerede olduğu, ne zaman çıkacağını ve markasının ne olduğu ve Yerli elektrikli traktör fiyatı 2021 ne kadar olacağı ve kaç beygir gücünde olduğu gibi tüm soruların yanıtlarını ve detaylı bilgilere içeriğimizde yer verdik.

Yerli ve Milli Elektrikli Traktör Seri Üretime Geçti

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından tarlada üretim giderlerinin büyük bir kısmını oluşturan mazot giderini en aza indirgemesi beklenen elektrikli traktörün üretim tarihi ile ilgili açıklama yapıldı. Bekir Pakdemirli; Pandemi nedeniyle malzeme tedariğinden yaşanan sorunlar nedeniyle üretimi geciken traktör hakkında; Türkiye’nin elektrikli traktörünü bantlardan çıkarmak üzere olduğu ve 2021 yılının ilk 3 ay içinde elektrikli traktörün hazır olacağını belirtti. Açıklama için tıklayınız.

Yerli Elektrikli Traktör Fiyatı 2021 Ne Kadar Olacak?

Yerli Elektrikli Traktör Fiyatı 2021 yılında küçük boy elektrikli traktör fiyatı 195 bin lira, orta boy elektrikli traktörün fiyatı 390 bin lira, büyük boy elektrikli traktörün fiyatı ise 130 bin dolardan satışa sunulacak.

Piyasada en çok tercih edilen 208 beygir gücüne sahip orta boy elektrikli traktörün satış fiyatı 390 bin liradan satışa sunulacak. Çiftçiye ise maliyeti ise bu rakamın yarısı kadar olacak.

Devlet traktör almak isteyen çiftçileri yalnız bırakmayacak. Yüzde %50’eye kadar hibe verilecek. Ziraat bankası ise çiftçilere sıfır peşinat ve 96 ay vade imkanı ile kredi desteği sağlayacak. Faiz oranının ise yapılacak düzenleme ile sıfıra indirilmesi öngörülüyor. Böylelikle ortaboy traktör bir çiftçiye 195 bin liraya mal olacak.

İhracat odaklı 320 beygirlik büyük boy elektrikli traktör 130 bin dolardan piyasaya sunulurken, küçük boy bahçe traktör 195 bin liradan satılacak. Bu şekilde bu traktörler de çiftçiye yarı maliyetine mal olacak.

Boyut Normal Satış Fiyatı İndirimli Satış fiyatı
Orta boy elektrikli traktör fiyatı390 bin TL195 bin TL
Büyük boy elektrikli traktör fiyatı 130 bin dolar
Küçük boy elektrikli traktör fiyatı 195 bin 97 Bin 500 TL
Yerli Elektrikli Traktör Fiyatı 2021

Elektrikli traktör çiftçiye mazot maliyetini de ciddi oranda düşürecek. Günlük 200 ila 250 lira arasında değişen mazot maliyetinin elektrikli traktör ile 20 liraya kadar düşmesi bekleniyor.

Büyük ve orta boyda ki elektrikli traktörler bir saatlik şarj ile 7 saat kadar çalışabilecek şekilde tasarlandı. Küçük boy elektrikli traktörler ise 20 dakikalık şarj süresi ile yaklaşık 5 saat kadar çalışabilecek.

Haziran ayında seri üretime geçecek olan yerli traktör satış fiyatlarının listesi açıklandığında net bilgiyi kosgebkredisi.com takip ederek öğrenebilirsiniz.

Yerli Elektrikli Traktör Fiyatı Ne Zaman Açıklanacak?

Yerli ve milli olarak üretilecek olan elektrikli traktörlerin fiyatları en çok merak edilen konular arasında yer alıyor. Yerli Elektrikli Traktör Fiyatı 2021 listesi henüz açıklanmadı. Yerli elektrikli traktör fiyatı henüz belli olmayan ancak dijital tarım platformlarının her geçen gün ülkemizde yaygınlaştırılması için üretime hazır hale gelen ve stratejik bir ürün olması nedeniyle Pili 50 bin dolar olan elektrikli traktörlerin fiyatları da devletin vereceği hibe sübvansiyon ve tarım kredisi fırsatları ile halkımızın alabileceği seviyelerde olacaktır.

Tarıma ve çiftçilere destek olmak amacıyla Ziraat bankası ile yapılan ortaklık ile devlet desteklerinden yararlandırılarak iç piyasadaki fazla talebin karşılanması için üretimi 2021 yılında tam kapasiteye çıkarılaraktır. Ülkemizde tarımında çiftçilerin talepleri yapılacak üretimler ile karşılanacaktır.

Mazot masrafına son verecek olan yerli ve milli elektrikli traktör almak isteyen çiftçiler Ziraat bankası tarafından sunulan faizsiz yatırım kredilerinden yararlanarak daha düşük maliyetlerle faaliyetlerine devam edebilecek.

Elektrikli traktörün fiyatı piyasada bulunan diğer traktör arasında ucuç bir rakam farklı olmadan satışa sunulacak. Günde 200-250 liralık mazot masrafını 20 TL’ye düşürecek olan traktörün fiyatı üretilecek olan beygir gücüne göre fiyatı belirlenecek. Traktörün vergi ve bakım masrafları da diğer traktörlere göre daha düşük olacak.

Satışa sunulduğunda katalog fiyatlarını incelemek için kosgebkredisi.com bizi takip ederek net fiyat bilgisine ulaşabilirsiniz.

Elektrikli Traktör Nerede Üretiliyor? Fabrikası Nerede? Markası Ne?

Tagem tarafından geliştirilen ve yakıtta yıllık ortalama 133 bin lira yakıt ve % 95 gibi büyük tasarruf sağlayacak olan elektrikli traktör ile ilgili açıklama yapan Bakan Bekir Pakdemirli; Dünyada Türkiye’den başka seri üretime hazır bir elektrikli traktör platformu olmadığını ve üretimin Kocaeli Dilovası’nda yapılacağı belirtildi. Yılda 10 bin adet üretilecek olan ortalama 65, 105 ve 250 beygir gücü ile üretilecek. Kocaeli’nde Gebze ilçesinde fabrika kurulumu için 9.000 m2 alana açılan fabrikada ilk etapta 100 elektrikli traktör üretimi için start verildi. 2021 yılında tam kapasite ile çalışmalar yapılarak üretim yapılacak.

Zyelektrikli.com üzerinden tüm detayları inceleyebilirsiniz.

Elektrikli Traktör Ne Zaman Çıkacak?

Çevre dostu olan batarya ömrü 20 yıl olan ve sonraki yıllarda % 80 kapasite ile kullanılacak olan elektrikli traktörün 45-55 dakika arası yüzde 100 şarj olup, 105 beygir gücü ile dizel traktöre göre 8 kat daha az yakıt tüketimi sağlayarak büyük bir tasarruf sağlayacak olan traktör üretimi 2021 yılının ilk 3 ay içerisinde hazır olacak. İlk 3 ay içerisinde elektrikli traktörlerin hazır olacağı ve tarlaya ineceği açıklandı.

Yerli Elektrikli Traktör Fiyatı

Traktörün özellikleri ise şu şekilde olacak;

Yerli ve milli yeni nesil elektrikli traktör 236 bataryanın kullanılacak, kısa sürede şarj edilmesi gibi fonksiyonları kontrol eden bir batarya yönetim sistemi yazılımı da bulunuyor. 45 dakika şarj süresi olan ve 1 saat şarj ile 7 saat aralıksız çalışma 7 saatlik çalışma maliyeti ise 20 TL bakım masrafsız % 95 yakıt tasarrufu sağlayacak. olan Traktörün bataryaların ömrü ise 20 yılı bulacak. Bu süreden sonra bataryalar yaklaşık yüzde 80 kapasiteyle kullanılabilecek. 20 lira gibi bir maliyetle çiftçilerin maliyetleri ciddi oranlarda düşürecek.

Yerli Elektrikli Traktör Fiyatı
 • Akıllı Ekran Teknolojisi,
 • Yüksek Güvenlik Teknolojisi,
 • Yüksek Konfor,
 • Verimlilik ve Ekonomi,
 • Sessiz motor,
 • Sıfır emisyon,
 • Hibrit değil % 100 elektrikli,
 • Maksimum Performans Elektrikli ,
 • Traktör Teknolojilidir.
 • Ayrıca şarj kolaylığı sunan ve 100 km’yi 3 TL’lik bir maliyetle gidebilme imkanı sunan ve şarj yapılabilecek ve şarj edebilmek için de ayrıca şarj istasyonu kurulması gerekmeyecek olup şarj için lazım olan tüm sistemler traktörün içinde bulunacak.
 • 105 beygir gücüne sahip olacak traktör diğer traktörler ile kıyaslandığında 750 saatlik kullanımda 133 bin lira yakıt tasarrufu sağlayacak.
 • Otomatik vites ve hız sabitleme özelliği olan 105 beygirlik elektrikli traktör devamlı olarak 450 tork güç üretebiliyor.
 • Yazılımlar sayesinde arıza çıktığında mevcut arıza uygulama üzerinden kullanıcıya bildirilecek ve 3 sene içinde sürücüsüz tamamen sürücüsüz olarak kullanılmaya başlanacak.

Elektrikli Traktör Almak İçin Devlet Desteği Verilecek mi?

Çiftçilerin tarlada maliyetleri ciddi oranda düşürecek olan elektrikli traktör almak istemeleri halinde devlet desteği de sunulacak. Ziraat bankası tarafından çiftçilere sağlanan faizsiz krediler kapsamında özellikle tarımsal mekanizasyon kredilerinin kapsamında sağlanan yatırım kredilerinin kullandırım şartları arasında yer alan zirai kredilendirme belgesi olan çiftçilere destek sağlanacak.

Tarımsal Mekanizasyon Araçlarının Kredili Satışına Esas Deney ve Denetimlerle ilgili Tebliğ hükümlerine göre zirai kredilendirme belgesi olan çiftçilerin elektrikli traktör alımı ve mevcut traktörlerin elektrikli traktöre dönüştürülmesi için yapılacak harcamalar bu kapsamda değerlendirilecek..

Traktör Kredisi Veren Bankalar (HARMAN ÖDEMELİ) buradan inceleyebilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

KosgebKredisi.Com sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve görsellerin her türlü hakkı saklıdır. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.