KOSGEB Kredisi

TEB Esnaf Kredisi Şartları Nelerdir? Nasıl Başvurulur?

04.06.2020
TEB Esnaf Kredisi Şartları Nelerdir? Nasıl Başvurulur?

2020 yılında da en uygun esnaf kredisi kampanyasına ulaşmak istiyorsanız ve bankalar arasında hangisini tercih edebileceğiniz hakkında soru işaretiniz varsa, bir de en uygun esnaf kredisi veren bankayı arıyorsanız Türkiye Ekonomi Bankası Esnaf Kredi Kampanyası taleplerinizi karşılayacaktır. TEB tarafından esnafların yanı sıra bayram kredisi, çiftçi kredisi, emekli kredisi, ticari kredi, 3 ay ertelemeli kredi imkanları da sağlanmaktadır. TEB’in verdiği esnafa nefes aldıran kredi kampanyasının detayları içeriğimiz de.

TEB Esnafa Kredisi İçin Gerekli Evraklar

Bankalardan esnaf kredisi alabilmek için  banka mevzuatlarında belirlenen şartları ve talep ettiği belgeler temin etmek gereklidir. Her bankanın şart ve belgeleri birbirinden farklıdır. Bankalardan esnaf kredisi alabilmek için ortak şartlar olan esnasın bağlı olduğu oda kayıt belgesi, vergi levhası ve esnafın kimlik fotokopisi gibi belgeleri temin ederek bankalara başvuru yapmak sureti ile esnaf kredisi talebinde bulunmak mümkündür. Bu belgeler üzerinden talep edilen kredi limitinin işletme başına istenen limitler olarak uygun görülüp görülmediği tespit edilip değerlendirme aşaması ve gerekli incelemeden sonra bankanız tarafınıza dönüş yapmaktadır.

Bankaların esnaf kredileri kapsamında sunulan kredi paketlerinde belirlenen kredi limitleri, vadeleri ve Kobi paketi hizmetleri birbirinden farklıdır. Bankalar arasında esnaf kredisi hesaplaması yaparak karşılaştırma yaparak size en uygun kredi hangisi onu belirledikten sonra bankaya giderek başvuru yapabilir istediğiniz limitlerde kredinizi alabilirsiniz.

TEB Esnafa Özel Kredi Paketleri

Teb esnaflara ve kobilere özel olarak kredileri kapsamında;

 • Nakdi Krediler,
 • Gayri Nakdi Krediler,
 • Eximbank Kredileri,
 • Hazine Müsteşarlığı Desteği,
 • Kosgeb Destekli Krediler,
 • Kadın Patrona Özel EBRD kredisi,
 • Tez Kredi,
 • Kredi Garanti Fonu İşbirliği

paketleri olarak Türkiye Ekonomi Bankası esnaf ve KOBİ’lere hizmet sunmaya geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yılda devam etmektedir.

TEB Nakdi Kredi Kampanyası Özellikleri

Teb esnaf ve sanatkarlara Kobilere özel olarak sunduğu Nakdi krediler kampanyası ile  Spot Krediler, Rotatif kredi, Taksitli Ticari kredi, Kredili Mevduat hesabı, Döviz kredi,  Süper hesap,  Dövize endeksli kredi, İhracat kredileri, İştira iskonto kredileri,  İşyeri destek kredisi, İşyeri yenileme kredisi, Taşıt kredisi ve Plaka ve hat kredisi olarak kredi kampanyaları sunuyor. TEB Gayrinakdi Kredi; Teb esnaflara özel kullandırdığı Gayri nakdi krediler olarak Teminat Mektupları, Harici Garanti Mektubu ve Akreditifler de mevcuttur..

TEB Kadın Patrona Özel EBRD Kredi

TEB, ülke ekonomisinde kadın istihdamının artırılması amacına yönelik kendi işini kurmak isteyen, halihazırda iş yerini büyütmek ve geliştirmek isteyen kadın esnaflara maddi teminatsız olarak 36 ay vadeli 75 bin liraya kadar kredi veriyor.

Hazine Destekli KGF Kadın Patron Kredisi

Kobi ya da işletme sahibi olan bayan girişimcilerin finansman ihtiyaçlarını gidermek adına KGF ve TEB işbirliği ile destek kredisi hazırlanmıştır. Kadın girişimcilere yüzde 90 Kredi Garanti Fonu kefaleti ile 1 milyon TL’ye varan kredi imkanı sağlanıyor. Verilen kredi asgari 6 ay, anaparanın ödenmediği dönemde maksimum 12 ay ve azami 5 senedir. Ancak Spot Kredi biçiminde kullanılıyor ise 1 yıl vadeli olarak da kullandırılmaktadır. Gerekli evraklar ve kredi kullanım şartlarını görmek için linke tıklayınız.

Kosgeb Garanti Fonu İşbirliği Kredisi

Kobilerin ihtiyaç duyduğu finansman ve kredi çözümleri KGF desteği ile veriliyor. Kredi tutarının %90’ı oranında en fazla 12.000.000 TL olarak KGF desteği ile verilen kredi 60 ay vadelidir. En az 6 aydan fazla 60 ay vadeye kadar teminat mektubu şeklinde de kefalet talebinde bulunarak esnaflara kredi veren TEB, ihracatçı kobilerin yanında olmaya devam ediyor.

TEB Kosgeb Destekli Krediler

TEB Kosgeb destekli krediler ile esnaf ve Kobilerin yanında. Devletimiz tarafından çeşitli dönemlerde Kobilere yönelik olarak düzenlenen destek programları ile aralarında imzaladıkları protokolle aracılık hizmeti veren TEB ‘den sizde devlet destekli Kosgeb kredisinden yararlanabilirsiniz.

Türkiye Ekonomi Bankası Esnafa TEZ Kredisi

Esnaf ve kobilerin ihtiyaç duydukları nakde en kısa sürede ulaşması amacıyla düzenlenen TEZ kredi kampanyası ile 50 bin liraya kadar kredi başvurusunda bulunan esnafların ön onay alması durumunda gerekli belgeler ile başvuru yaparak aynı günde kredi onaylatma imkanı sunulan kredi hizmetidir.

Tez kredi başvurusu yapmak için TC kimlik numaranızı hangi  krediyi talep edecekseniz kredi türünü aralarında birer boşluk bırakarak 4466’ya SMS olarak gönderebilirsiniz. Patron Kart için PATRON, Taksitli Ticari Kredi için NAKİT, KMH için KMH, Şirket Kartı için ise ŞİRKET yazılması gerekmektedir. Başvurusu tamamlanan kredi taleplerinde banka tarafından ön onayın ardından 20 gün içerisinde başvuruda gerekli evrakları ve belgeleri tamamlayarak en yakın TEB Şubesi’ne giderek TEZ kredi başvuru işleminizi tamamlamanız gerekmektedir. Tez kredi başvurusunda istenen belgeler ise firma sahibine ait kimlik belgesi fotokopisi, Firmaya ait Ticaret Sicil Gazetesi, Vergi levhasıdır.
Son döneme ait geçici vergi beyannamesi, vergi tahakkuk fişi ve vergi beyannamesi, firmanın geçerli olan imza sirküleri, firmanın son üç yılına ait mali durumunu gösteren belgeler olan yıl sonu onaylı bilanço, kar/zarar cetveli ve açıklayıcı dipnotları , Ara döneme ait detaylı mizan, gibi belgeler istenmektedir. TEB esnaf kredisi çekmek için gerekli belgeleri görüntüleyin tıklayınız.

TEB Hazine Müsteşarlığı Desteği

Ar-Ge ve çevre yatırımlarının finansman maliyetlerinin düşürülmesi amacıyla Hazine Müsteşarlığı işbirliği ile ilgili desteklerden yararlanacak olan Kobiler Hazine Müsteşarlığı Faiz Destek Uygulamasından faydalanmak isteyen firmalarımızı şubelerine giderek başvuru yapabilirler.

TEB Hazine Müsteşarlığı Desteği

TEB Hazine Müsteşarlığı Desteği

Türkiye Ekonomi Bankası Esnaf Kredi Kampanyası ve desteklerinden yararlanmak için en yakın TEB şubelerine gidebilir, internet bankacılığı veya mobil uygulama üzerinden ön başvuru işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

TEB’ den Esnafa Hoşgeldin Paketi

Türkiye Ekonomi Bankası yeni işletme sahibi olacak esnaflara avantaj dolu paket sunmaktadır. Ücretsiz olarak sunulan bu kampanyadan yararlanmak isteyen yeni işletme sahibi esnaf için bir takım koşullar bulunmaktadır;

 • Vadesiz hesaplarının aktif durumda olması
 • İnternet bankacılığının kullanılıyor olması
 • Patron kart sahiplerinin kartının aktif olması gibi koşullar söz konusu olmaktadır.

Esnafa Hoşgeldin Paketi Avantajları

 • 1 yıl kart aidatını ödemeden muaf
 • Şubeden ücretsiz 10 adet EFT (TL)
 • İnternet Bankacılığından 10 adet Havale (TL)
 • Mobil Uygulamalar 40 adet EFT (TL)
 • Mobil Uygulamalar 40 adet Havale (TL)
 • İlk Çek Karnesi %50 oranında indirim uygulanması mümkün olacaktır.

Esnaf Paketinden yararlanmak isterseniz en yakın TEB şubesine uğramanız yeterli. İnternetten başvurmak için tıklayınız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
 1. İbrahim Coşkun dedi ki:

  Girişimcilerin yenilikçi fikirlerini işe dönüştürmeleri yolunda ihtiyaç duydukları temel dirseklerden biri Finans finansman El işinde sorun yaşayan girişimciler süreç içerisinde projelerini gerçekleştirmekte yeterli kaynak bulamadıklarından pes gelebiliyorlar pes etmek zorunda kalmayan ların en büyük farkı ise Türkiye’de başlattı en büyük girişimcilik hareketiyle girişimcilerin Danışman Bankası olarak katma değerli projelerin ticari değiştirilmesinde destek olan TEB girişim bankacılığı girişimcilerin finansman sorunlarını çözmek için özel modellerle hizmet veren bir kaynağın desteğini alan tekne girişimciler teminat vermeden 150 bin liraya kadar kredi alma fırsatını yakalıyor bizi TEB Girişim bankacılık Aslında 2013 yılından itibaren girişimcilere teminatsız Kredi vermeye başlamıştır Fakat burada Vermiş olduğunuz Kredi teminatsız verdiğimiz Kredi limitleri 150 bin TL ile sınırlıydı fakat gördüm girişimcilerin Aslında güzel 1000 TL üzerinde de kredi ihtiyaçlarını oluyor.

Sitede yer alan bilgiler yapılan araştırmalar sonucunda hazırlanmıştır. Doğruluğu taahhüt edilmez. Detaylı bilgi için Site Kullanım Koşulları sayfasını ziyaret ediniz!