KOSGEB Hibeleri

Tarım Kredi Tavuk Yemi Fiyatları (Güncel)

Tarım Kredi Tavuk Yemi Fiyatları (Güncel)

Salma tavukçuluk ruhsatı sahibi olarak faaliyet gösteren işletmelerin, aslına bakılırsa temel işletme giderleri yemdir. Çünkü hayvancılık üzerine kurulan ister büyükbaş, ister küçükbaş, isterse de kanatlı sektörü olsun işletmelerin maliyetlerinin %70′ ini yem giderleri oluşturmaktadır. Devlet desteği ile kurulmuş bir işletme dahi olsanız, tavuklarınızın her biri günde 100- 110 gram yem tüketse, bu büyük bir maliyet demektir.Tarım Kredi ve diğer firmaların yem fiyatlarını sizler için araştırdık.

Kanatlı Yetiştiriciliğinde Yemin Önemi

Tavukçuluk alanından verim elde edilmesini tavuk cinsleri ile tamamen bağlantılı değildir. Çünkü şüphesiz beslenme gibi temel bir ihtiyacın karşılanması da verimi doğrudan etkileyen faktörlerden olacaktır. Bu anlamda dikkat edilecek ilk nokta tavuk yemlerinin fiyatı değil kalitesidir. Tavuktan et olarak da yumurta olarak da verim elde edilmesini doğrudan etkileyen şey, yemdir. Her işin bir usulü olduğu gibi tavuk bakımının da püf noktaları vardır. Örneğin yem miktarının iyi ayarlanması gerekir. Yemin kuru olmasına ve kokusunun çok  da kötü olmasına dikkat etmek gerekiyor.

Salma tavukçuluk da aslına bakılırsa hayvanlar otlardan ihtiyaç duydukları besin değerlerini alabilirler. Ancak yeterince doğaya salınmadıklarında ihtiyaç duydukları besinleri alamazlar bu bunların yem takviyesi ile sağlanması gerekmektedir. Tavuk yeminin içerisinde arpa, buğday, mısır vb. bulunur ve yarısını bu besin maddeleri oluşturur. Geri kalan kısımda ise pamuk tohumlarından elde edilen küspeler, balık unu, et ve kemiklerden elde edilen unlar ile soya küspeleri bulunmaktadır. Bunlar protein açısından önem arz etmektedir. Tabi hayvanlara verilecek olan yem miktarı da yaşlarına, ırklarına ve bulundukları ortama göre değişiklik gösterecektir. Ancak bir tavuğun ortalama 110-130 gr yem yediğini söylemek yanlış olmayacaktır.

Kanatlı Yetiştiriciliğinde Yemin Önemi
Kanatlı Yetiştiriciliğinde Yemin Önemi

Tavuklar enerji gereksinimleri doğrultusunda yer yerler. Tavukların açık ortamlarda gezinmeleri sonucu enerji sarfiyatı da artacaktır. Ancak buralarda otları yedikleri için yedikleri yem miktarları da düşecektir.  Salma tavukçulukta tavukların ömürleri sadece 3 yıldır. Bu aşamada civcivler büyütülerek 4 – 5 aylık hale geldiklerinde ancak yumurtlama özelliğine sahip olurlar. Bu tarz tavuklar günde maksimum 100 gr yem yerler. Yılda ise en az 280 adet, en fazla 320 adet yumurta yapan tavuklar bulunmaktadır. Yumurtlama kapasiteleri düştükten sonra, tavuklar kesilerek etlerinden yararlanılabilir. Salma tavukçuluğun nasıl yapıldığını biliyor musunuz?

Hayvan yemlerinin genel itibari ile pelet yem başlığı altında satıldığını görüyoruz.

Pelet Yem Nedir?

Pelet yem, küçük yem parçalarının sıcaklık ve rutubet gibi etkenler ile daha büyük parçalar haline gelmesi olarak tanımlanabilir. Küçük yemler karıştırma, sıcaklık verilerek tavlama, soğutma, elenme ve paket haline getirilme aşamalarından oluşmaktadır. Yemin pelet halinde kullanılmasının pek çok avantajı bulunmaktadır. Yemlerin büyük parçalar haline gelmesi, dağılma ve kaybolmasını engelleyecektir. Bu yemler ile beslenen hayvanlardan daha çok verim alındığı görülmektedir. Midede kalma süresi oldukça uzundur. hayvanlar, yemin karışık olması durumunda herhangi bir ayırt etme işlemi olmadan, tüm karışık yemleri bütün olarak yiyebilecektir. Bu tarz yemlerin iştah açıcı özelliği bulunmaktadır. Peletleme işlemi sırasında verilen ısılar yüksek olduğu için, hayvanlar yemin sindiriminde herhangi bir problem yaşamazlar. İçeriğinde hayvan sağlığına zararlı olabilecek hiçbir ürün bulunmamaktadır. Ayrıca toz yemlere nazaran pelet yemin dayanıklılık süresi daha uzundur. Uzun süre depolarda saklanabilmektedir. Küçük yemler hayvanların boğazlarına takılırlar. Ancak büyük yemler için böyle bir durum söz konusu değildir. Hayvanlar yemliklerde yem seçerler. Daha lezzetli olan yemler seçilerek diğerleri ayrıştırılır. Ancak pelet yemlerde bu söz konusu değildir. Tarım Kredi gübre fiyatları listesine göz attınız mı?

Tavuk Yemi Markaları

Büyükbaştan tutun, küçükbaş ve kanatlı sektörüne kadar yem üretimi yapan pek çok köklü firma bulunmaktadır. Bu firmaların internet üzerinden satışları da mevcuttur. n11.com, sahibinden.com internet sayfalarından da yem fiyatları hakkında detaylı bilgi edinebilir ve sipariş verebilirsiniz.

Özlem Yem

Özlem Yem, 1980′ den beri faaliyet gösteren bir firmadır. Kanatlı grubunda gezen tavuk yemi üretimi yapmaktadır. Bu yem çeşidi kuluçka dönemlerinden sonra çıkan ve yumurta elde edilen tavuklara verilmektedir. Bu anlamda civcivlerin bakımları iki aşamada ifade edilmiştir. Büyütme ve yumurtlama dönemlerinde verilecek yem miktarları farklılık gösterilmektedir. Ürün detayı için tıklayınız.

özlem-yem
Özlem Tavuk Yemi

sahibinden.com’ da Özlem Gezen Tavuk Yemi’ nin pelet halinde 50 kilogramı 95 TL‘ den satılmaktadır. Hem herhangi bir hayvansal yağ içermemektedir. Yumurta amacı ile kullanılan tavuklara verilmektedir.

Ş.K. Yem

Ş.K. Yem 1996 yılından beri Ankara’nın Şereflikoçhisar ilçesinde bulunarak faaliyet göstermektedir. Günde 30 tonluk yem üretimi yapılabilmektedir. Ş.K. yem firmasının ürettiği yemler de yine yumurta tavuklarına 40. haftadan sonra verilebilmektedir. Bu yemler 2. döneme aittir. Günde 120- 130 grama kadar hayvanlara verilebilmektedir. Bu tavuk yemlerinin içerisinde vitamin, protein, enerji gibi temel besin maddeleri bulunmaktadır. Yani hayvanlar ihtiyaç duydukları tüm besin değerlerini bu yem sayesinde alabilmektedir. Sindirimi zor değildir. Yumurta yapan hayvanlarda verimi artırdığı görülmektedir. Ayrıca yemlerin depolanması da kolaydır. 2.dönem yemler n11. com’ da 50 kilogramı 120 TL‘ ye satılmaktadır. Sipariş vermek için tıklayınız.

Tarım Kredi Kooperatifi ilaç fiyatları ile ilgili içeriğimizi incelediniz mi?

CP Yem

Tavukçuluk sektörünün en önemli markalarının başında gelmektedir. Marketlerde dahi bu markaya denk gelmek mümkündür. Çünkü yem üretiminin yanı sıra tavuk eti satışı da yapmaktadır. Ülkemizde 32 yıldır faaliyet gösteren köklü bir firmadır. Tavuk fabrikası 2010 yılından beri vardır. Fabrikalarda piliçler işlenmekte ve piliç sucuk, salam vb. haline de gelebilmektedir. CP markası hem yumurta tavuğu hem de etlik tavuk yemlerinin üretimini yapmaktadır. Diğer markalar gibi yumurtlamaya başlanılan dönemden sonra kullanımı uygun görülmektedir. Bu marka da pelet yapıda yem üretimi yapmaktadır. Diğer besin maddeleri ile karıştırılması gerekmez. Yem katı formda bulunduğu ve büyük bir yapıya sahip olduğu için elek yardımı ile elenmesine gerek olmadan hayvanlara verilebilir. Bakanlık tarafından izin verilen antibiyotik maddeleri içerdiği de görülmektedir. Sindirimi de oldukça kolay olmaktadır.

Etlik civciv başlangıç yemi sahibinden.com’ da 50 kilogramı 160 TL‘ den satılmaktadır.

Aynı markanın gezen tavuk yemi ise n11. com’ da 50 kilogramı 86 TL‘ den satılmaktadır. Sipariş vermek için tıklayınız.

cp-yem
CP Marka yem ürünleri

PRO Yem

Pro Yem de sektörün tanınmış markaları arasında yer almaktadır. 1965 yılından beri firma Bursa’ nın Karacabey ilçesinde faaliyet göstermektedir. 1986′ dan beri yem üretimi yapılmaktadır. Pro marka yemin kullanım şekli de internet sayfasında anlatılmaktadır. Sahip olduğunuz eski yeminizden 4 ölçek kullanıyorsanız 1 ölçek de bu markadan koyarak karıştırmanız gerekiyor. Yumurta için beslenen tavuklar için 18 haftadan kullanılması uygundur. Günlük 100 gram verilebilir. Köy tavuğu yemi kalsiyum, fosfor, protein ve linoleik asit bakımından zengindir. Besleyici özelliği bulunmaktadır. Yumurta verimini artırır ve yumurta kalitesinde artış görülür. Yemin içeriğinde herhangi bir hayvansal protein bulunmamaktadır. İçerisinde bulunan asit sayesinde iri yumurta problemi ortadan kalkar. Yemin 25 kilogramı n11. com’ da 70 TL‘ ye satılmaktadır.

Koyun veya keçi yetiştiriciliği ile uğraşıyorsanız ve kış gelmeden yeminizi depolamayı düşünüyor iseniz, TKK küçükbaş yem fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Gordes Neo Tavuk Yemi

Bu markanın ürettiği yemler de yine yumurta tavuğu için kullanılmaktadır. İçeriğinde bulunan ham maddeler hijyen koşullarına uygun ve kalitelidir. Yumurta verimi artırdığı düşünülmektedir. Ayrıca verimin yanı sıra yumurta kalitesinde de artış gözlenmiştir. n11.com’ da 50 kilogramı 114 TL‘ ye satılmaktadır. Sipariş vermek için tıklayınız.

Bu markalar dışında da yem satışı yapan pek çok marka bulunmaktadır.

 • Özhen tavuk yemlerinin 25 kilogramı 70 TL‘ dir.
 • Optima gıdak yumurta tavuğu yeminin 50 kilogramı 149 TL’ dir. Optima etlik tavuk yeminin 50 kilogramı 173,5 TL’ dir. Diğer markalara ait yem fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için tıklayınız.

Tarım Mahsulleri Ofisi’ de yem fiyatlarını %10 oranında indirdiğini duyurdu. Bağlı bulunduğunuz il ve ilçelerdeki Tarım Kredi Kooperatiflerinden yem fiyatları hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. Tüm markaların yem fiyatları kendi internet sitelerinden alınabilir. Sitemizdeki fiyatlar güncel değildir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 4 YORUM
 1. Yusuf PEKMEZCİ dedi ki:

  Kaz yemi de satıyorsunuz dediler fakat listede göremedim. Varsa 50 kg kaç TL ve içeriği nedir? Saygılarımla. Yusuf PEKMEZCİ inegöl

 2. EMRULLAH dedi ki:

  Hatip bey hindi yetiştiriciliği yapıyorsanız banada bilgi lazım

 3. Hatip dedi ki:

  Bana hindi civcivi geliştirme yemi lazım

 4. Yanlış dedi ki:

  Cp yem 50 kg 150 TL yanlış yazılmış

KosgebKredisi.Com sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve görsellerin her türlü hakkı saklıdır. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.