Tarım Kredi Tavuk Yemi Fiyatları 2023 (ZAMLI TARİFE)

Tarım Kredi tavuk yemi fiyatlarını ve diğer firmaların yem fiyatlarını sizler için araştırdık. İşte Tarım Kredi tavuk yemi fiyatlarının en güncel hali…

Tarım Kredi Tavuk Yemi Fiyatları Ne Kadar?

2023 yılı itibari ile tarım kredi kooperatiflerinde 50 kg çuval tavuk yemi fiyatı 500 TL civarında satılmaktadır. Fiyatlar her gün değiştiği için en doğru bilgiyi kooperatiflerden almak doğrudur.

Kanatlı Yetiştiriciliğinde Yemin Önemi Nedir?

Kanatlı alanından elde edilen verim tamamen tavuk ırkları ile ilgili değildir. Çünkü beslenme gibi temel bir ihtiyacın karşılanması elbette verimliliği doğrudan etkileyen faktörlerden biri olacaktır. Bu anlamda ilk dikkat edilmesi gereken nokta tavuk yemlerinin fiyatı değil kalitesidir. Tavuktan et ve yumurta olarak verimi doğrudan etkileyen şey yemdir.

Her işin bir yöntemi olduğu gibi tavuk bakımının da püf noktaları vardır. Örneğin, yem miktarı iyi ayarlanmalıdır. Yemin kuru olmasına ve çok kötü bir kokuya sahip olmasına özen gösterilmelidir.

Salma tavukçuluk da aslına bakılırsa hayvanlar otlardan ihtiyaç duydukları besin değerlerini alabilirler. Ancak yeterince doğaya salınmadıklarında ihtiyaç duydukları besinleri alamazlar bu bunların yem takviyesi ile sağlanması gerekmektedir. Tavuk yeminin içerisinde arpa, buğday, mısır vb. bulunur ve yarısını bu besin maddeleri oluşturur.

Kalan kısım ise pamuk tohumu unu, balık unu, et ve kemik unu ve soya küspesinden oluşmaktadır. Bunlar protein açısından önemlidir. Elbette hayvanlara verilecek yem miktarı yaşlarına, cinslerine ve ortamlarına göre değişiklik gösterecektir. Ancak bir tavuğun ortalama 110-130 gr yem yediğini söylemek yanlış olmaz.

Nitekim tavukçuluk ruhsatı sahibi olarak faaliyet gösteren işletmelerin temel işletme giderleri yemdir. Zira hayvancılık üzerine kurulu büyükbaş, küçükbaş veya kanatlı sektörleri olsun işletmelerin maliyetlerinin %70’i yem giderleridir. Devlet desteği ile kurulmuş bir işletme olsanız bile her bir tavuğunuz günde 100-110 gram yem tüketiyorsa bu büyük bir maliyet demektir. Maliyetleri düşürmek için tarım kredileri çiftçilerimize uygun fiyatlarla yem satmaya çalışıyor.

Kanatlı Yetiştiriciliğinde Yemin ÖnemiPin
Kanatlı Yetiştiriciliğinde Yemin Önemi

Tavuklar enerji gereksinimlerine göre beslenirler. Tavukların açık ortamlarda dolaşmaları sonucu enerji tüketimi artacaktır. Ancak burada ot yedikçe yedikleri yem miktarı da azalacaktır. Serbest bırakılan kümes hayvanlarında tavukların ömrü sadece 3 yıldır. Bu aşamada civcivler büyüyüp 4-5 aylık olduklarında sadece yumurtlama yeteneğine sahiptirler.

Bu tür tavuklar günde en fazla 100 gr yem yerler. Yılda en az 280, en fazla 320 yumurta bırakan tavuklar vardır. Tavuklar yumurtlama kapasiteleri düştükten sonra eti için kesilebilir.

Salma tavukçuluğun nasıl yapıldığını biliyor musunuz?

Hayvan yemlerinin genellikle pelet yem başlığı altında satıldığını görüyoruz.

Pelet Yem Nedir?

Pelet yem, küçük yem partiküllerinin sıcaklık ve nem gibi faktörlerle daha büyük parçalara dönüşmesi olarak tanımlanabilir. Küçük yemler, karıştırma, ısıtma, soğutma, eleme ve paketleme yoluyla tavlamadan oluşur. Yemi pelet formunda kullanmanın birçok avantajı vardır. Büyük yem parçaları saçılmayı ve kaybolmayı önleyecektir. Bu yemlerle beslenen hayvanlardan daha fazla verim alındığı görülmektedir. Midede kalma süresi oldukça uzundur.

Yem karıştırıldığı takdirde hayvanlar hiçbir ayrım gözetmeksizin karma yemin tamamını yiyebileceklerdir. Bu tür yiyeceklerin iştah açıcı özelliği vardır.

Peletleme işlemi sırasında verilen ısı yüksek olduğu için hayvanlar yemin sindirimi ile ilgili herhangi bir problem yaşamazlar. Hayvan sağlığına zararlı olabilecek herhangi bir ürün içermez. Ayrıca pelet yemin dayanıklılık süresi toz yemlere göre daha uzundur.

Depolarda uzun süre saklanabilir. Küçük yemler hayvanların boğazına takılır. Ancak, büyük beslemeler için durum böyle değildir. Hayvanlar yemliklerde yem seçerler. Daha lezzetli yemler seçilir ve diğerleri ayrılır. Ancak pelet yemlerde durum böyle değildir.

Tarım Kredi gübre fiyatları listesine göz attınız mı?

Tavuk Yemi Markaları

Sığırdan koyuna ve kümes hayvancılığına kadar yem üretimi yapan birçok köklü firma bulunmaktadır. Bu firmaların online satışları da bulunmaktadır. n11.com ve sahibinden.com sitelerinden yem fiyatları hakkında detaylı bilgi alabilir, sipariş verebilirsiniz.

Özlem Yem

Özlem Yem 1980 yılından beri faaliyet gösteren bir firmadır. Kanatlı grubunda tavuk yemi üretimi yapmaktadır. Kuluçka döneminden sonra yumurtadan çıkan ve yumurta elde eden tavuklara bu tür yem verilir. Bu anlamda civciv bakımı iki aşamada ifade edilmektedir. Büyüme ve yumurtlama dönemlerinde verilecek yem miktarının farklı olduğu gösterilmiştir.

Ürün detayı için tıklayınız.

Özlem tavuk yemi fiyatları:

 • Özlem Gezen Tavuk yemi 50 Kg Fiyatı: 545 TL
 • Özlem Gezen Tavuk yemi 25 KG Fiyatı: 272,50 TL
 • Özlem Gezen Tavuk yemi 10 KG Fiyatı: 109 TL
 • Özlem Gezen Granül tavuk yemi 50 KG Fiyatı: 531 TL
 • Özlem Gezen Granül tavuk yemi 25 KG Fiyatı: 265,50 TL
 • Özlem Gezen Granül tavuk yemi 10 KG Fiyatı: 106,20 TL

Yukarıda vermiş olduğumuz tavuk yemi fiyatları ortalama fiyatlardır.

özlem-yemPin
Özlem Tavuk Yemi

Ş.K. Yem

S.K. Yem, 1996 yılından bu yana Ankara’nın Şereflikoçhisar ilçesinde faaliyet gösteriyor. Günde 30 ton yem üretilebiliyor. S.K. Yem firmasının ürettiği yemler 40. haftadan sonra yumurtacı tavuklara da verilebilir. Bu yemler 2. döneme aittir. Hayvanlara günde 120-130 grama kadar verilebilir. Bu tavuk yemleri vitaminler, protein ve enerji gibi temel besinleri içerir.

Yani hayvanlar ihtiyaç duydukları tüm besin değerlerini bu yem sayesinde alabilmektedir. Sindirimi zor değil. Yumurtlayan hayvanlarda verimi arttırdığı görülmektedir. Ayrıca, yiyeceklerin saklanması kolaydır. 2. dönem beslemeleri n11. com’da 50 kilo 320 TL’den satılıyor.

Tarım Kredi Kooperatifi ilaç fiyatları ile ilgili içeriğimizi incelediniz mi?

CP Yem

CP Yem Kanatlı sektörünün en önemli markalarından biridir. Marketlerde bile bu markaya rastlamak mümkün. Çünkü yem üretiminin yanında tavuk eti satışı da yapmaktadır. 32 yıldır ülkemizde faaliyet gösteren köklü bir firmadır. Tavuk fabrikası 2010 yılından beri faaliyet göstermektedir. Tavuklar fabrikalarda işlenmekte ve tavuk sucuk, salam vb. işlenmektedir.

CP markası hem yumurta tavuğu hem de etlik piliç yemi üretmektedir. Diğer markalar gibi yumurtlama döneminden sonra kullanılması uygun görülmektedir. Bu marka aynı zamanda pelet şeklinde yem de üretmektedir. Diğer besinlerle karıştırılmasına gerek yoktur. Yem katı halde ve büyük bir yapıya sahip olduğundan elek yardımı ile elemeye gerek kalmadan hayvanlara verilebilir. Ayrıca Bakanlık tarafından izin verilen antibiyotik maddeleri içerdiği görülmektedir. Sindirimi de çok kolaydır.

CP Tavuk yemi fiyatları aşağıdaki gibidir:

 • İpek Yem Ipek Gezen Yumurta Tavuk Yemi 50 kg fiyatı: 610 TL
 • İpek Değirmen Hızlı Büyüten Mısırlı Vitaminli Etlik Civciv Yemi 25 Kg fiyatı: 379,71 TL
 • İpek Yem Ipek Yumurta Tavuk Yemi 25 kg fiyatı: 250 TL
 • İpek Yem Ipek Yumurta Civciv Yemi 25 kg fiyatı: 290 TL
 • Cp 5111 Etli̇k Pi̇li̇ç Yemi̇ 25 Kg fiyatı: 384,90 TL‘dir.
cp-yemPin
CP Marka yem ürünleri

PRO Yem

Pro Yemin 25 kilogramı n11. com’ da 380 TL‘ ye satılmaktadır.

Pro Yem de sektörün bilinen markaları arasında yer almaktadır. 1965 yılından bu yana şirket Bursa’nın Karacabey ilçesinde faaliyet göstermektedir. 1986 yılından beri yem üretimi yapılmaktadır. Web sitesinde Pro marka yemlerin kullanım şekli de anlatılmaktadır. Eski yeminizden 4 kepçe kullanıyorsanız bu markanın 1 kepçesini karıştırmanız gerekir. Yumurta için beslenen tavuklarda 18 haftadan itibaren kullanıma uygundur. Günde 100 gram verilebilir.

Köy tavuk yemi kalsiyum, fosfor, protein ve linoleik asit açısından zengindir. Besleyici özelliklere sahiptir. Yumurta üretimini arttırır ve yumurta kalitesini arttırır. Yem hayvansal protein içermez. İçerisindeki asit sayesinde iri yumurta sorunu ortadan kalkar.

Gordes Neo Tavuk Yemi

Bu markanın ürettiği yemler de yine yumurta tavuğu için kullanılmaktadır. İçeriğinde bulunan ham maddeler hijyen koşullarına uygun ve kalitelidir. Yumurta verimi artırdığı düşünülmektedir. Ayrıca verimin yanı sıra yumurta kalitesinde de artış gözlenmiştir. n11.com’ da 50 kilogramı 350 TL‘ ye satılmaktadır.

Bu markalar dışında da yem satışı yapan pek çok marka bulunmaktadır.

 • Özhen tavuk yemlerinin 25 kilogramı 377 TL‘ dir.
 • Optima gıdak yumurta tavuğu yeminin 50 kilogramı 449 TL’ dir. Optima etlik tavuk yeminin 50 kilogramı 373,5 TL‘ dir.

Tarım Kredi Koop, yem fiyatlarını sürekli güncellemektedir. İl ve ilçelerinizdeki Tarım Kredi Kooperatiflerinden yem fiyatları hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Tüm markaların yem fiyatları kendi internet sitelerinden alınabilir.

Photo of author

Kobi Danışmanı

10 yılı aşkın süredir KOBİ'ler için danışmanlık hizmeti vermekteyim. Banka ve Sigortacılık bölümü mezunuyum. Gündem konularını takip etmekteyim.
“Tarım Kredi Tavuk Yemi Fiyatları 2023 (ZAMLI TARİFE)” üzerine bir yorum
 1. Mrb ben ve eşim hayvancılık ve çiftçilik yapmak istiyoruz hali hazırda biraz arazimiz var ama miras mali biz bakıyor biz isliyoruz devletten hazine malı alıp büyük bir ahil yapmak ve ordada hayvan yetiştirmek istiyoruz yardimci olursaniz mennun oluruz

  Yanıtla
Yorum yapın

error: Content is protected !!
1