Maaşımı Ziraat Bankası’na Taşımak İstiyorum Diyene Kolay Çözüm 2023

PTT dışında farklı bankalardan da emekli maaşı alınabilir. Bunlara ek olarak bir bankadan başka bir bankaya maaş transferi de yapılabilmektedir. Bağkur, SSK ve Emekli Sandığı’ndan emekli olan vatandaşlar bu işlemlerini e-Devlet sistemi üzerinden gerçekleştirebildiği gibi bankaların emeklilik promosyonlarından da faydalanabilmektedir.

Bu işlemi yapmak isteyen vatandaşlar, maaşımı Ziraat Bankası’na aktarmak istiyorum, nasıl taşırım, emeklilik promosyonu 2023 Ziraat Bankası ve uygulaması, Ziraat ATM’lerinden promosyon işlemleri nasıl yapılır, ATM’den emekli maaşı nasıl çekilir? Emekli maaşımı 2023’ye devretmekle ilgili tüm bilgileri öğrenebilir ve emekli maaşımı Ziraat Bankası’na devretmek istediğini söyleyenlere kolay çözüm yöntemlerini öğrenebilirsiniz.

Emekli Maaşımı Taşıma 2023 Yöntemi

Emekli maaşı alan vatandaşlar, emekli maaşlarını başka bir bankaya aktarma hakkına da sahiptir. Maaşın başka bir bankaya aktarılması, e-Devlet sistemi üzerinden veya SGK’ya şahsen başvurularak yapılabilir.

İki yöntemden birini seçerek emekli maaşınızı dilediğiniz bankaya aktarabilir ve bankanın sunduğu promosyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Maaşımı Ziraat Bankasına Nasıl Taşıyabilirim?

Emekli maaşını Ziraat Bankası’na aktarmak isteyen SSK, Bağ-Kur emeklileri, emekli maaşlarını anında bankaya aktarabilir ve birçok farklı avantajdan faydalanabilir. Maaşımı Ziraat Bankası’na aktarmak istiyorum diyenlere 6 adımda kolay çözüm ve ulaşım yöntemini 6 adımda anlatacağız.

Maaşınızı Ziraat Bankasına taşımak için takip etmeniz gereken adımlar aşağıdaki gibidir:

 • Size en yakın Ziraat Bankası şubelerine giderek kimlik belgeniz ile hemen yeni bir hesap açabilir, maaşınızı taşıyabilir ve emekli maaş taşıma promosyonlarından yararlanabilirsiniz.
 • Ziraat Bankası müşteri hizmetlerini 444 00 00 veya 0850 220 00 00 numaralarını arayarak maaşınızı taşımak istediğinizi belirterek işlemlerinizi yapabilirsiniz.
 • Ziraat ATM’lerinden hesabınız var ise giriş yaparak atm üzerinden Başvurular > Maaş Taşıma > Emekli Maaşı Taşıma adımlarını doğru bir şekilde tamamlayarak işleminizi yapabilirsiniz.
 • İnternet şubelerini kullanarak Başvurular > Emekli Promosyon sayfasına giriş yapabilir ve emekli maaşınızı taşıyabilirsiniz.
 • Ziraat Bankası SMS ile maaş taşıma için telefonunuzdan PRO yazarak bir boşluk bırakabilir ve T.C kimlik numaranızı girerek 4757’ye kısa mesaj gönderebilir maaş taşıma işlemlerinizi yapabilirsiniz.
 • e-Devlet üzerinden giriş yaparak arama bölümüne ‘Emeklilik Uygulaması’ yazın. Daha sonra seçeneklerden banka değişikliği sayfasına tıklayın ve değiştireceğiniz banka seçiminizi yapın.
 • Başvuruyu onaylayarak e-devlet üzerinden maaşınızı Ziraat Bankası’na bu şekilde taşıyabilirsiniz.

e-Devlete giriş yaparak e-Hizmetler sekmesi üzerinden Sosyal Güvenlik ve Sigorta Emeklilik Uygulamaları butonuna tıklayarak diğer aşamaya geçebilirsiniz.

4/A, 4/B veya 4/C Adres ve Banka Değişikliği sekmelerine sırası ile tıklayarak banka ve adres değişikliğinizi yapabilir, maaşınızı Ziraat Bankası’na taşıyabilirsiniz. 

Maaşımı Ziraat Bankası’na Taşımak İstiyorum Diyene 2023 Kolay Çözüm

Maaşınızı Ziraat Bankasına taşımak istiyorsanız yapacağınız işlemler yukarıdaki gibidir. Dilerseniz şubelere giderek, SMS üzerinden, ATM veya e-Devlet üzerinden maaşınızı Ziraat’e taşıyabilir ve promosyonlarından yararlanabilirsiniz. 444 00 00 numaralarını arayarak müşteri hizmetlerinden bilgi alabilir ön başvuru yaparak maaş taşıma işlemleriniz hakkında detaylara ulaşabilirsiniz.

Ziraat Bankası Emekli Promosyonu 2023 Güncel Kampanya

Emekli maaşını Ziraat Bankasına taşıyacakların alacakları emekli promosyon ödemeleri 2023 yılında aşağıdaki gibidir:

 • Emekli aylığının 3.500 TL’ ye kadar bankadan alınabilecek olan promosyon desteği 3.000 TL
 • Emekli aylığının bin 500 ile 7 bin 500 TL arasında ise bankadan alınabilecek olan promosyon desteği 3.500 TL
 • Emekli aylığının 7 bin 500 TL ve 10.000 TL ise promosyon ödemesi 4.500 TL
 • 10.000 TL ve üzerinde emekli maaşı alan vatandaşlara ise 5.000 TL emekli promosyon ödemesi yapılmaktadır.

Ziraat Bankası Promosyon Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankası maaşını taşıyanlara özel promosyon avantajları sağlamaktadır. Başvurularınızı SMS ile 4757’ye büyük harfler ile ”PRO” yazıp bir boşluk bırakarak ”T.C. kimlik numaranızı” yazarak gönderebilirsiniz. ATM’lerden ön onay almanız halinde Müşteri İletişim Merkezimiz tarafından aranacaksınız. Onay halinde başvurunuzu yapabilirsiniz.

Ziraat Bankası Emekli Maaşını Taşıma Şartları Nelerdir?

Maaşımı Ziraat Bankası’na taşımak istiyorum diyene kolay çözümleri hakkında bilgileri sizlere listeledik.

Maaş taşıma şartları ise aşağıdaki gibidir:

 • Ziraat Bankası emekli promosyon ödemelerinden yararlanmak için emekli maaşınızı Ziraat Bankasına taşımanız ve 3 yıl boyunca bankanın müşterisi olmaya devam edeceğinize dair taahhüt imzalamanız gerekmektedir.
 • Bazı bankalar promosyon ödemelerinin yanı sıra ücretsiz işlemler, faturalarda ek indirimler gibi imkanlar da sağlıyor.
 • Promosyon ödemeleri 3 yıl peşin olarak yapılır.
 • Banka üzerinden birden fazla emekli maaş ödemesi alan müşteriler için ayrı bir hesaplama yapılır.
 • Maaş tutarları toplamına göre promosyon ödemesi verilir.

Ziraat Bankası ATM’lerden Promosyon İşlemleri Nasıl Yapılır?

Banka tarafından verilen promosyon ödemelerinden yararlanmak için başvuru yapmanız gerekecektir. Başvuru için birçok seçenek bulunmaktadır.

Ziraat Bankası ATM promosyon işlemleri aşağıdaki gibi yapılmaktadır:

 • Ziraat Bankası ATM‘lerinden başvuru yapmak için en yakın ATM’yi ziyaret edebilir, kartsız işlemler menüsünden T.C kimlik numaranız ile giriş yaparak,
 • Emekli Promosyon Başvurusuna basarak gerekli adımları takip ettikten sonra işleminizi tamamlayabilirsiniz.
 • ATM üzerinden işlem yaptıktan sonra Müşteri İletişim Merkezi sizinle iletişime geçecek ve onay talebinde bulunacaktır.
 • Müşteri İletişim Merkezi üzerinden başvuru yapmak için ise; 0850 258 00 00 numarası ile iletişime geçebilirsiniz.

Hangi Durumlarda Maaş Taşıma Yapılamaz?

Bankaların vermiş olduğu kampanyalardan yararlanmak ve promosyon ödemelerinden yararlanmak için maaşlarını mevcut bankalara kaydırmak gerekmektedir. Ancak bankaya kredi borcunuz, banka kartınız veya bankadan almış olduğunuz kredi kartınız varsa maaşınızı taşıdığınız bankadan başka bir bankaya maaşınızı aktaramazsınız.

Emekli Promosyonu Veren Bankalar 2023 Güncel Kampanyalar

PTT Bank dışında diğer bankalardan da emekli maaşınızı alabilirsiniz. Vakıfbank, TEB Bank, Halkbank, Akbank, Denizbank, Şekerbank, Ziraat Bankası ve Finansbank gibi birçok bankadan işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. 2023 yılı emeklilik promosyonları aşağıdaki gibidir. Emekli maaşınızı taşıyacağınız banka hakkında bilgi alabilirsiniz.

Emeklilere PTT’den müjde! Faizsiz ve uygun faiz oranları ile 1.250 TL ile 80.000 TL’ye kadar krediyi PTT’den alabilirsiniz. Emeklilere PTT kredisi hakkında bilgi alabilir ve başvuru yapabilirsiniz.

Akbank Emekli Promosyon Ödemeleri

7.000 TL’ye kadar promosyon imkanı sağlayan banka, aylık tüm bankaların ATM’lerinden 2 kez ücretsiz işlem yapma imkanı tanıyor. Aynı zamanda bedava havale ve EFT sağlayarak özel faiz indirimli ihtiyaç kredisi imkanı tanıyor. Bankanın talep ettiği tek koşul emekli maaşlarını Akbank’a taşıyarak 3 yıl kalmak için taahhüt imzalamak olacaktır.

Maaş Tutar AralığıSGK Promosyon TutarıEk Promosyon TutarıToplam Promosyon Tutarı
1500 TL 500 TL4.150 TL4.650 TL
1.500 TL 2.500 TL 625 TL5.175 TL5.800 TL
2.500 TL ve üzeri750 TL6.250 TL7.000 TL
Akbank emekli promosyon ücretleri

Vakıfbank Emekli Promosyon Ödemeleri

Emekli maaşlarını Vakıfbank şubelerine taşıyan ve 3 yıl boyunca mevcut bankada kalmak için taahhüt imzalayan emekli kimselere 750 TL’ye varan promosyon ödemesi yapılmaktadır. Promosyon ödemesinin yanı sıra emekli maaşınızı tüm Vakıfbank ATM’lerinden ücretsiz olarak çekme avantajı sağlıyor. Vakıfbank kredi kartlarından yararlanan emeklilere özel kart aidatı alınmamaktadır. Aynı zamanda maaş hesabınızdan Hesap İşletim Ücreti de talep edilmemektedir. Emekli maaşınızı Vakıfbank’a taşıyarak ayrıcalıklı fırsatlardan siz de yararlanabilirsiniz.

TEB Emekli Promosyon Ödemeleri

Türkiye Ekonomi Bankası’nda emekli maaşını taşıyan ve 3 yıl kalmak için taahhüt imzalayanlara özel 750 TL’ye varan promosyon imkanı sağlıyor. Bu imkanların yanı sıra kredi kartından 2 adet Otomatik Fatura Ödeme talimatı veren emekli maaş müşterilerine ödediği promosyonlara ek 50 TL bonus veriyor.

Kredi kartı, hesap işletim ücreti, internet ve çağrı merkezi üzerinden yapılan işlemlerde ücret almıyor. Bu imkanların yanı sıra emekli maaşını taşıyanlara özel 3 ay ertelemeli ihtiyaç kredisi veriyor. Aynı zamanda TEB ATM’lerinden 3 bin TL’ye kadar yüksek limiti imkanı tanıyor. Sağlanan imkanlardan yararlanmak için emekli maaşınızı TEB’e taşıyabilirsiniz.

Halkbank Emekli Promosyon Ödemeleri

Halkbank emekli promosyon ödemelerinden; 18 yaşını doldurmuş ve emekli maaş ödemesi alan emekliler yararlanabilmektedir. 18 yaşının altında olup emekli maaşı alanlar ise bankadan maaş almakta olan velilerine yapılmaktadır. Emekli promosyon ödemelerinden yararlanmak için maaş ödemenizi 3 sene boyunca bankadan alacağınıza dair başvuru yapmanız gerekecektir. Başvurularınızı Halkbank şubelerinden, Halkbank ATM’lerinden veya 08502229262 numarasını arayarak yapabilirsiniz.

Denizbank Emekli Promosyon Ödemeleri

Denizbank 1.000 TL’ye varan promosyon ödemesinin yanında, kişilerin bankaya kazandırdığı her bir emekli için 100 TL ek ödeme yapıyor. Bankanın işbirliği olan markalardan yapılacak olan alışverişlerde indirim fırsatı sağlıyor. Bonus kartı ile otomatik ödeme talimatı verenlere 3 ay doğalgaz faturasına %10 indirim fırsatı veriyor.

 • 1.500 TL altında maaş alanlara 675 TL
 • 1.500 TL ile 2.500 TL arasında maaş alanlara 850 TL
 • 2.500 TL ve üzeri maaş alanlara 1.000 TL promosyon ödemesi yapılacaktır.

Ziraat Bankası ATM Emekli Maaşı Nasıl Çekilir?

 • Ziraat Bankası atmlerinden emekli maaşınızı çekmek için ilk olarak bankamatik kartınızı doğru bir şekilde bankamatiğe yerleştirin.
 • Daha sonra kart şifrenizi girin.
 • Karşınıza çıkan ekrandan para çekme sayfasına tıklayın.
 • Çekmek istediğiniz tutarı girin.
 • Devam tuşuna tıklayın.
 • Karşınıza makbuz isteyip istemediğiniz çıkacaktır, soruya yanıt verin.
 • Daha sonra ATM üzerinden kartınızı ve paranızı alabilirsiniz.

Ziraat Bankası Emekli Maaşı Sorgulama

Emekli maaşınızın yatıp yatmadığını e-Devlet üzerinden kolaylıkla öğrenebilirsiniz. e-Devlet kapısına T.C kimlik bilgileri ve şifreniz ile giriş yapın. Karşınıza çıkacak olan sayfada bulunan arama butonuna emekli aylık bilgisi yazarak 4A, 4B ve 4C emeklilik grupları için sorgulama yapabilir ve maaşınız hakkında tüm bilgileri alabilirsiniz. Dilerseniz Ziraat Müşteri Hizmetlerini arayarak yada ATM üzerinden kartınız ile de sorgulama yapabilirsiniz.

Emekli Maaşını Ziraat’e Taşıyan Herkese Promosyon Ödemesi Yapılıyor mu?

Maaşını bankanın belirlediği tarihler arasında Ziraat Bankasına taşıyan kişilere emekli promosyon ödemesi yapılmaktadır.

Ziraat Bankası Emekli Promosyon Ödemesi Hesaba Ne Zaman Yatırılır?

Maaş bankası değişikliğinden sonra alınacak maaşa eklenerek promosyon ödemeleri yapılmaktadır.

Photo of author

Kobi Danışmanı

10 yılı aşkın süredir KOBİ'ler için danışmanlık hizmeti vermekteyim. Banka ve Sigortacılık bölümü mezunuyum. Gündem konularını takip etmekteyim.
Yorum yapın

error: Content is protected !!
1