KosgebKredisi.com

Maaşımı Ziraat Bankası’na Taşımak İstiyorum Diyene Kolay Çözüm 2022

28.06.2022

Emekli maaşlarınızı PTT dışında birçok farklı bankayı seçerek alabilirsiniz. Sizler için Ziraat Bankasına emekli maaşı nasıl taşınır, emekli maaşı taşıma şartları nelerdir, sorgulama nasıl yapılır, Ziraat Bankası emekli maaşı promosyonu 2022 bilgilerine ulaşarak, emekli maaşını taşıyanların ne kadar promosyon alacağını ve diğer bankaların promosyon tutarlarını inceleyebilirsiniz.

Maaşımı Ziraat Bankası’na Taşımak İstiyorum Diyene Kolay Çözüm 2022

Emekli maaşları PTT haricinde farklı bankalardan da alınabilmektedir. Bunlarla beraber başka bir bankadan diğer bankaya maaş taşıma işlemi de yapılabilir. Bağkur, SSK ve Emekli Sandığı’ndan emekli olan vatandaşlar bu işlemleri e-Devlet sistemi üzerinden tapabilir ve bunların yanında bankaların emekli promosyonlarından da yararlanabilirler. Bu işlemi yapmak isteyen vatandaşlar maaşımı Ziraat Bankası’na taşımak istiyorum nasıl taşırım, emekli promosyon 2022 Ziraat Bankası ve başvurusu, Ziraat ATM’lerden promosyon işlemleri nasıl yapılır ve emekli maaşı ATM’den nasıl çekilir? Emekli maaşımı taşıma ile ilgili 2022 yılına ait tüm bilgileri öğrenebilir ve maaşımı Ziraat Bankası’na taşımak istiyorum diyene kolay çözüm için hemen yöntemleri öğrenebilirsiniz.

Emekli Maaşımı Taşıma Yöntemi

Emekli maaşı alan vatandaşların emekli maaşlarını başka bankaya taşıma hakları da vardır. Maaşı başka bir bankaya taşıma işlemi internet üzerinden e-Devlet sistemi ile yada SGK’ya şahsen müracaat edilerek yapılabilir. İki yöntemden birini tercih ederek emekli maaşınızı istediğiniz bankaya taşıyabilir ve bankanın size sağladığı promosyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Maaşımı Ziraat Bankasına Nasıl Taşıyabilirim?

Emekli maaşını Ziraat Bankasına taşımak isteyen SSK, Bağ-Kur emeklileri hemen aylıklarını bankaya taşıyabilir ve pek çok farklı avantajlardan yararlanabilirler. Sizlere 6 adımda maaşımı Ziraat Bankası’na taşımak istiyorum diyene kolay çözüm ile taşıma yöntemini 6 adımda anlatacağız.

 • Size en yakın Ziraat Bankası şubelerine giderek kimlik belgeniz ile hemen yeni bir hesap açabilir, maaşınızı taşıyabilir ve emekli maaş taşıma promosyonlarından yararlanabilirsiniz.
 • Ziraat Bankası müşteri hizmetlerini 444 00 00 veya 0850 220 00 00 numaralarını arayarak maaşınızı taşımak istediğinizi belirterek işlemlerinizi yapabilirsiniz.
 • Ziraat ATM’lerinden hesabınız var ise giriş yaparak atm üzerinden Başvurular > Maaş Taşıma > Emekli Maaşı Taşıma adımlarını doğru bir şekilde tamamlayarak işleminizi yapabilirsiniz.
 • İnternet şubelerini kullanarak Başvurular > Emekli Promosyon sayfasına giriş yapabilir ve emekli maaşınızı taşıyabilirsiniz.
 • Ziraat Bankası sms ile maaş taşıma için telefonunuzdan PRO yazarak bir boşluk bırakabilir ve T.C. kimlik numaranızı girerek 4757’ye kısa mesaj gönderebilir maaş taşıma işlemlerinizi yapabilirsiniz.
 • e-Devlet üzerinden giriş yaparak arama bölümüne ‘Emeklilik Uygulaması’ yazın. Daha sonra seçeneklerden banka değişikliği sayfasına tıklayın ve değiştireceğiniz banka seçiminizi yapın.
 • Başvuruyu onaylayarak e-devlet üzerinden maaşınızı Ziraat Bankası’na bu şekilde taşıyabilirsiniz.

eDevlet=> T.C kimlik numarası, şifre=> E-Hizmetler=> Sosyal Güvenlik ve Sigorta=> Emeklilik Uygulamaları=> 4/A, 4/B veya 4/C Adres ve Banka Değişikliği sekmelerine sırası ile tıklayarak banka ve adres değişikliğinizi yapabilir, maaşınızı Ziraat Bankası’na taşıyabilirsiniz. 

Maaşımı Ziraat Bankası’na Taşımak İstiyorum Diyene Kolay Çözüm 2022

Maaşınızı Ziraat Bankasına taşımak istiyorsanız yapacağınız işlemler yukarıdaki gibidir. Dilerseniz şubelere giderek, SMS üzerinden, ATM veya e-Devlet üzerinden maaşınızı Ziraat’e taşıyabilir ve promosyonlarından yararlanabilirsiniz. 444 00 00 numaralarını arayarak müşteri hizmetlerinden bilgi alabilir ön başvuru yaparak maaş taşıma işlemleriniz hakkında detaylara ulaşabilirsiniz.

Ziraat Bankası Emekli Promosyonu 2022

 • Emekli aylığının bin 500 TL’ ye kadar bankadan alınabilecek olan promosyon desteği; 500 TL, 
 • Emekli aylığının bin 500 ile 2 bin 500 TL arasında ise bankadan alınabilecek olan promosyon desteği; 625 TL,
 • Emekli aylığının 2 bin 500 TL’nin üzerinde ise bankadan temin edilecek olan promosyon desteği; 750 TL tutarında olacaktır.
 • Bu tutarlarda promosyonlarınızı alabilirsiniz.

Ziraat Bankası Promosyon Başvurusu

Ziraat Bankası maaşını taşıyanlara özel promosyon avantajları sağlamaktadır. Başvurularınızı sms ile 4757’ye büyük harfler ile ”PRO” yazıp bir boşluk bırakarak ”T.C. kimlik numaranızı” yazarak gönderebilirsiniz. ATM’lerden ön onay almanız halinde Müşteri İletişim Merkezimiz tarafından aranacaksınız. Onay halinde başvurunuzu yapabilirsiniz.

Ziraat Bankası Emekli Maaşını Taşıma Şartları

Maaşımı Ziraat Bankası’na taşımak istiyorum diyene kolay çözümleri hakkında bilgileri sizlere listeledik. Maaş taşıma şartları ise aşağıdaki gibidir.

 • Ziraat Bankası emekli promosyon ödemelerinden yararlanmak için emekli maaşınızı Ziraat Bankasına taşımanız ve 3 yıl boyunca bankanın müşterisi olmaya devam edeceğinize dair taahhüt imzalamanız gerekmektedir.
 • Bazı bankalar promosyon ödemelerinin yanı sıra ücretsiz işlemler, faturalarda ek indirimler gibi imkanlar da sağlıyor.
 • Promosyon ödemeleri 3 yıl peşin olarak yapılır.
 • Banka üzerinden birden fazla emekli maaş ödemesi alan müşteriler için ayrı bir hesaplama yapılır.
 • Maaş tutarları toplamına göre promosyon ödemesi verilir.

Ziraat Bankası ATM’lerden Promosyon İşlemleri Nasıl Yapılır?

Banka tarafından verilen promosyon ödemelerinden yararlanmak için başvuru yapmanız gerekecektir. Başvuru için birçok seçenek bulunmaktadır.

 • Ziraat Bankası ATM‘lerinden başvuru yapmak için en yakın ATM’yi ziyaret edebilir, kartsız işlemler menüsünden T.C kimlik numaranız ile giriş yaparak,
 • Emekli Promosyon Başvurusu’na basarak gerekli adımları takip ettikten sonra işleminizi tamamlayabilirsiniz.
 • ATM üzerinden işlem yaptıktan sonra Müşteri İletişim Merkezi sizinle iletişime geçecek ve onay talebinde bulunacaktır.
 • Müşteri İletişim Merkezi üzerinden başvuru yapmak için ise; 0850 258 00 00 numarası ile iletişime geçebilirsiniz.

Hangi Durumlarda Maaş Taşıma Yapılamaz?

Bankalar tarafından verilen kampanyalardan yararlanmak ve promosyon ödemelerinden yararlanmak için maaşlarını mevcut bankalara taşımak gerekmektedir. Ancak bankaya kredi borcunuz, bankadan aldığınız hesap kartına veya kredi kartına borcunuz var ise maaşınızı taşıdığınız bankadan başka bir bankaya maaş taşıma işlemi yapamazsınız. 

Emekli Promosyonu Veren Bankalar 2022

PTT Bank dışında diğer bankalar üzerinden de emekli maaşlarınızı alabilirsiniz. Vakıfbank, TEB Bankası, Halkbank, Akbank, Denizbank, Şekerbank, Ziraat Bankası ve Finansbank gibi birçok bankadan işlemlerinizi yapabilirsiniz. Emekli promosyonları 2022 yılında aşağıdaki gibidir. Emekli maaşınızı taşıyacağınız banka hakkında bilgi alabilirsiniz.

Emeklilere PTT’den müjde! Faizsiz ve uygun faiz oranları ile 1.250 TL ile 80.000 TL’ye kadar krediyi PTT’den alabilirsiniz. Emeklilere PTT kredisi hakkında bilgi alabilir ve başvuru yapabilirsiniz.

Vakıfbank Emekli Promosyon Ödemeleri

Emekli maaşlarını Vakıfbank şubelerine taşıyan ve 3 yıl boyunca mevcut bankada kalmak için taahhüt imzalayan emekli kimselere 750 TL’ye varan promosyon ödemesi yapılmaktadır. Promosyon ödemesinin yanı sıra emekli maaşınızı tüm Vakıfbank ATM’lerinden ücretsiz olarak çekme avantajı sağlıyor. Vakıfbank kredi kartlarından yararlanan emeklilere özel kart aidatı alınmamaktadır. Aynı zamanda maaş hesabınızdan Hesap İşletim Ücreti de talep edilmemektedir. Emekli maaşınızı Vakıfbank’a taşıyarak ayrıcalıklı fırsatlardan siz de yararlanabilirsiniz.

TEB Emekli Promosyon Ödemeleri

Türkiye Ekonomi Bankası’da emekli maaşını taşıyan ve 3 yıl kalmak için taahhüt imzalayanlara özel 750 TL’ye varan promosyon imkanı sağlıyor. Bu imkanların yanı sıra kredi kartından 2 adet Otomatik Fatura Ödeme talimatı veren emekli maaş müşterilerine ödediği promosyonlara ek 50 TL bonus veriyor. Kredi kartı, hesap işletim ücreti, internet ve çağrı merkezi üzerinden yapılan işlemlerde ücret almıyor. Bu imkanların yanı sıra emekli maaşını taşıyanlara özel 3 ay ertelemeli ihtiyaç kredisi veriyor. Aynı zamanda TEB ATM’lerinden 3 bin TL’ye kadar yüksek limiti imkanı tanıyor. Sağlanan imkanlardan yararlanmak için emekli maaşınızı TEB’e taşıyabilirsiniz.

Halkbank Emekli Promosyon Ödemeleri

Halkbank emekli promosyon ödemelerinden; 18 yaşını doldurmuş ve emekli maaş ödemesi alan emekliler yararlanabilmektedir. 18 yaşının altında olup emekli maaşı alanlar ise bankadan maaş almakta olan velilerine yapılmaktadır. Emekli promosyon ödemelerinden yararlanmak için maaş ödemenizi 3 sene boyunca bankadan alacağınıza dair başvuru yapmanız gerekecektir. Başvurularınızı Halkbank şubelerinden, Halkbank ATM’lerinden veya 08502229262 numarasını arayarak yapabilirsiniz.

Akbank Emekli Promosyon Ödemeleri

750 TL’ye kadar promosyon imkanı sağlayan banka, aylık tüm bankaların ATM’lerinden 2 kez ücretsiz işlem yapma imkanı tanıyor. Aynı zamanda bedava havale ve EFT sağlayarak özel faiz indirimli ihtiyaç kredisi imkanı tanıyor. Bankanın talep ettiği tek koşul emekli maaşlarını Akbank’a taşıyarak 3 yıl kalmak için taahhüt imzalamak olacaktır.

1500 TL 500 TL200 TL700 TL
1.500 TL 2.500 TL 625 TL225 TL850 TL
2.500 TL ve üzeri750 TL250 TL1.000 TL
Akbank emekli promosyon ücretleri

Denizbank Emekli Promosyon Ödemeleri

Denizbank 1000 TL’ye varan promosyon ödemesinin yanında, kişilerin bankaya kazandırdığı her bir emekli için 100 TL ek ödeme yapıyor. Bankanın işbirliği olan markalardan yapılacak olan alışverişlerde indirim fırsatı sağlıyor. Bonus kartı ile otomatik ödeme talimatı verenlere 3 ay doğalgaz faturasına %10 indirim fırsatı veriyor.

 • 1.500 TL altında maaş alanlara 675 TL,
 • 1.500 TL ile 2.500 TL arasında maaş alanlara 850 TL,
 • 2.500 TL ve üzeri maaş alanlara 1.000 TL promosyon ödemesi yapılacaktır.

Şekerbank 2.400 TL Emekli Promosyon ödemeleri

Emekli maaşını Şekerbanka taşıyan müşterilerine ilk maaş ödemesinin hemen arkasında 2.400 TL kazandıran bankasının kampanyasını da ilk maaşta 2.400 TL kampanyası sunuyor. Emekli maaşınızı taşıdığınız ve 3 yıl boyunca banka değiştirmeyeceğinize dair  taahhtüt imzalaayan emeklilere özel 750 TL’ve varan nakit hediyeler ve 2 otomatik ödeme talimatı vermeniz ve Kredili Mevduat hesabına sahip olmanız durumunda ek iki adet otomatik ödeme talimatına ilave 150 TL, Emekli tanıdıklarını Şekerbank’a getiren müşterilere, yönlendirdikleri emekli başına 150 TL,  10 emekli getirene toplamda 1.500 TL veriyor.

Emekli maaşınızı mevcut bankalara taşıyarak promosyon ödemesinin haricinde birçok ayrıcalıklı avantajlardan da faydalanabilirsiniz.

Ziraat Bankası ATM Emekli Maaşı Nasıl Çekilir?

 • Ziraat Bankası atmlerinden emekli maaşınızı çekmek için ilk olarak bankamatik kartınızı doğru bir şekilde bankamatiğe yerleştirin.
 • Daha sonra kart şifrenizi girin.
 • Karşınıza çıkan ekrandan para çekme sayfasına tıklayın.
 • Çekmek istediğiniz tutarı girin.
 • Devam tuşuna tıklayın.
 • Karşınıza makbuz isteyip istemediğiniz çıkacaktır, soruya yanıt verin.
 • Daha sonra ATM üzerinden kartınızı ve paranızı alabilirsiniz.

Ziraat Bankası Emekli Maaşı Sorgulama

Emekli maaşınızın yatıp yatmadığını e-Devlet üzerinden kolaylıkla öğrenebilirsiniz. e-Devlet kapısına T.C. kimlik bilgileri ve şifreniz ile giriş yapın. Karşınıza çıkacak olan sayfada bulunan arama butonuna emekli aylık bilgisi yazarak 4A, 4B ve 4C emeklilik grupları için sorgulama yapabilir ve maaşınız hakkında tüm bilgileri alabilirsiniz. Dilerseniz Ziraat Müşteri Hizmetlerini arayarak yada ATM üzerinden kartınız ile de sorgulama yapabilirsiniz.

Verilen oy post

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

KosgebKredisi.Com sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve görsellerin her türlü hakkı saklıdır. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.
error: Content is protected !!