KOSGEB Kredisi

İş Bankası Borç Kapatma Kredisi 2020

13.06.2020
İş Bankası Borç Kapatma Kredisi 2020

Bu içerisinde bankalara borcu olan vatandaşlarımız borç kapatma kredilerinden yararlanarak borçlarını kolay bir şekilde kapatabilir veya borç transferi yaparak tek bir hesap altında borçlarını toplayabilirsiniz. İş Bankası Borç Kapatma Kredisi, Kimlere Verilir? Veren Bankalar Hangileridir? Başvuru Nasıl Yapılır? Gerekli Evraklar Nelerdir? Sicil Affı Ve Kredi Kartı Yasası Nasıl Hesaplanır? gibi başlıkları ele alarak siz değerli okurlarımıza bilgiler vermeye devam edeceğiz.

İş Bankası Borç Kapatma Kredisi

İş bankası geçtiğimiz yıl içerisinde avantajlı kredi imkanları sunmuş olduğu gibi aynı zamanda borçlarını ödemekte sıkıntı yaşayan ve borç batağına girecek olan müşterileri ve vatandaşlarımız için borç kapatma kredisi imkanı sunarak büyük bir kolaylık tanımaktır. Çekilen konut kredileri, Araç kredileri ve İhtiyaç kredilerinin tümü için borç kapatma kredisi imkanı sunulmaktadır. 36 ay ile 60 aya kadar vade imkanı sunarak borç kapatma kredisi verilmektedir. Bu sayede diğer bankalara olan borçlarınızı kapatabilir veya borç transferi yaparak tüm borçlarınızı tekbir hesap altında biriktirebilirsiniz. İş Bankası Borç Kapatma Kredilerinden yararlanmak için bankanın sizden istemiş olduğu şartlara uyum sağlıyor olmanız gerekmektedir.

Size en yakın olan İş bankası şubelerine başvurabilir ve bilgi alabilirsiniz. Bunların dışında 0850 724 0724 numaralı müşteri hizmetlerini arayarak operatörlerden bilgi alabilirsiniz.

Borç Kapatma Kredisi Kimlere Verilir?

Borç kapatma kredileri, birden çok bankalara borcu olan vatandaşlarımızın borçlarını kapatması adına ve borçlarını tek bir banka adı altında toplaması için verilen krediler olarak bilinmektedir. Bu kredilerden yararlanmak için vatandaşlarımızın herhangi bir bankanın kredi kartını kullanıyor olması veya herhangi bir bankada mevduat hesabı olması gerekiyor. Bankalara borcu bulunmayan vatandaşlarımız borç kapatma kredilerinden yararlanamıyorlar. Bunun dışında hiç bir bankanın kara listesine girmemiş olan ve kredi notu çok düşük olmayan aynı zamanda da düzenli bir geliri olan tüm vatandaşlarımız İş Bankası Borç Kapatma Kredilerinden yararlanabilmektedir.

Borç Kapatma Kredisi Kimlere Verilir?

   Borç Kapatma Kredisi Kimlere Verilir?

Tüm bunların yanı sıra bankalar dışında borcu bulunan vatandaşlarımız mevcut borçlarını kapatmak için banka şubelerine başvuruda bulunmuş olduklarında bankalar ihtiyacınız olan tutarda kredi olanağını size sağlamaktadır. Fakat bu kredi olanaklarından yararlanmanız için kredi puanınızın yüksek olması gerekmektedir. Aynı zamanda daha önceden bankaların kara listesinde yer almamış olmanız gerekmektedir.

Borç Kapatma Kredisi Şartları Nelerdir?

Borç kapatma kredisi veren bankaların müşterilerin talep ettiği birkaç durum vardır. Bankaların kişilere sunduğu borç kapatma kredisi hakkında ki şartları şu şekilde sıralanbilir;

 • Borç kapatma kredisine başvuran kişinin banka sicilinin temiz olması
 • Gelir belgesi güncel olmalı
 • Borç kapatma kredisine konu olan kredi aylık tutarlarının kişinin aylık gelirinin yarısını geçmemesi
 • Krediye karşılık gösterilecek teminatlar ile ilişkili kişinin eşinin yazılı rıza beyanı
 • Risk merkezi raporu ile bankalara ait borçların dökümü

Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar Hangileridir?

Borç kapatma kredisi veren bankaların listesini aşağıda maddeler halinde sizlerle paylaşacağız.

 • İş Bankası
 • Ziraat Bankası
 • Halkbank
 • Denizbank
 • ING Bank
 • Türkiye Ekonomi Bankası
 • QNB Finansbank
 • Şekerbank
 • Yapı ve Kredi Bankası
 • Garanti Bankası
 • Denizbank

Yukarıda saymış olduğumuz bankalara başvuru yaparak borç kapatma kredilerinden yararlanabilirsiniz.

Türkiye Ekonomi Bankası borç kapatma kredisi hakkında bilgi almak için lütfen linke tıklayınız.

Borç Kapatma Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

        Borç Kapatma Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Borç Kapatma Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Borç kapatma kredisi hakkında yukarıdaki paragraflarımızda da bahsetmiş olduğumuz gibi tüm borçlarınızı tek bir hesap altında toplayabilir ve ödeme gücünüze göre kredi başvurularında bulunabilirsiniz. Aynı zamanda bir başka bankalara olan borçlarınızı transfer yoluyla taşıyarak da tek bir hesap üzerinden ödeme yapabilirsiniz. Bu işlemleri gerçekleştirmek için öncelikle sıkı bir araştırma yapmalısınız. Tüm bankaların sizler için sunacağı avantajları öğrenerek bu işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Örneğin, Garanti Bankası ve Şekerbank’a borcunuz olduğunuzu düşünürsek eğer İş bankası şubelerine gidip borç kapatma kredisinden yararlanmak istediğinizi ve bunun için nelerin gerekli olduğunu öğrenebilirsiniz.

Borç Kapatma Kredisi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Borç kapatma kredilerinden yararlanma için gerekli olabilecek evrakların listesi aşağıda maddeler halinde yer almaktadır.

 1. Nüfus cüzdanı ve fotokopisi
 2. Son üç aya ait su faturası
 3. Borcunuzu gösteren hesap cetveli
 4. İpotek olarak göstereceğiniz malınızın belgesi
 5. Maaş Bordrosu

Saymış olduğumuz evrak listesi ile başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz. Başvuru sırasında banka sizden ek olarak bir başka evrak talebinde de bulunabilir.

Sicil Affı Ve Kredi Kartı Yasası

Kredi ve kredi kartı borçlarının kapatılması için sicil affı yasası çıkartılarak borcu bulunan banka müşterilerinin rahat bir şekilde borçlarını ödemeleri hedeflenmiştir. Bu durum karşısında borçlarınızı yapılandırabilir veya transfer yolu ile tek bir borç altında ödeme yapabilirsiniz. Kredi kartlarına borcu olan vatandaşlarımız borçlarını ödeyemediği takdirde banka şubelerine giderek borç yapılandırmasına gitmek istediklerini dile getirebilir ve 72 aya kadar vade seçenekleri ile borçlarını ödeyebilirler.

Sicil Affı Ve Kredi Kartı Yasası

Sicil Affı Ve Kredi Kartı Yasası

Borç Kapatma Kredisi Nasıl Hesaplanır?

Borç kapatma kredisinden yararlanmak isteyen okurlarımız için küçük bir araştırma yaparak bankaların ortalama hesaplama yöntemleri sayesinde aşağıda paylaşacağımız bilgilere ulaşım sağladık.

Kredi TutarıVadeFaiz OranıAylık Taksit TutarıToplam Geri Ödeme Tutarı
100.00060 Ay1%2,348 TL141,377 TL
50.00060 Ay1%1,174 TL70,688 TL
30.00060 Ay1%704 TL42,413 TL
20.00060 Ay1%470 TL28,275 TL
10.00060 Ay1%235 TL14,138 TL

Yukarıda tablo halinde vermiş olduğumuz bu rakamlar bankaların ortalama faiz hesapları ile birlikte verilmiş olan tutarlardır. Bu sebeple daha geniş kapsamlı bilgi almak için Başvuru yapmayı düşündüğünüz bankanın yetkileri ile görüşmelisiniz. Geçmiş yıllarda verilen borç kapatma kredileri, bankalar tarafından ayrı bir kredi olarak sunulmamaktadır. Ancak bunun yerine ihtiyaç kredisi çekerek tüm borçlarınızı tek bir bankada toplayabilirsiniz. Bunun yanı sıra borç transferi yaparak da tek bir yere borcunuzun olmasını sağlayabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 8 YORUM
 1. sabire gürbüz dedi ki:

  AKBANKA VE ZİİRAT KREDİ BORÇUM VAR İKİSİNİDE KAPATMAK İSTİYORUM NASIL KREDİ ÇEKEBİLİRİM

 2. Özlem dedi ki:

  Benim ptt borcum var ama maaasim kesiliyor emekli maas ben onu kapatip gereken krefiyi cekmek istiyotum nasil yardimci olabilirsiniz

 3. kredi dedi ki:

  kredi borcumu 2 ay ödeyemedim kredi kullanip borcumu tek bir bankaya toplayabilirmişim 20000 tl

 4. ali dedi ki:

  Biz bir bankaya ya kredi rica sinda bulununca.hemen en az 5 kisi o.c.ariyorlar.onlarda seni kotu diyince mudur kabul etmiyor.kendisi ne ise yariyorsa…..bence kendiniz gidin hic kimseye soz etmeyin.(merkeze)

 5. bülent toper dedi ki:

  ben icralık oldum borc kapatma kırıdısı cekebilirmyım

 6. Şeyda dedi ki:

  Benim sadece akbanka borcum var nasıl borç kapatma kredisi alabilirim

  1. Onur dedi ki:

   İş Bankası bu konuda en iyi banka sanırım.

 7. İbrahim Kiraz dedi ki:

  Benim birçok bankaya borcum var hepsinden tek seferde kredi alabiliyor muyum?

Sitede yer alan bilgiler yapılan araştırmalar sonucunda hazırlanmıştır. Doğruluğu taahhüt edilmez. Detaylı bilgi için Site Kullanım Koşulları sayfasını ziyaret ediniz!