KOSGEB Kredisi

Giyim Mağazası Açanlara KOSGEB Açılış Desteği (Güncel)

Giyim Mağazası Açanlara KOSGEB Açılış Desteği (Güncel)

Devlet destekli bir mağaza açmayı düşüyorsanız KOSGEB’e başvurmanız gerekmektedir. Gerekli eğitim sertifikasına sahip olduğunuzda hayalini kurduğunuz işi planlayarak KOSGEB’e sunarak hibe desteği alabilirsiniz. Bu yazımızı incelemenizin ardından KOSGEB giyim mağazası iş planı örneği, Giyim mağazası açma maliyetleri, Butik açmak için KOSGEB, KOSGEB başvuru ve KOSGEB destekleri hakkında bilgi sahibi olacaksınız.

Bayan, Çocuk, Bebek Giyim Mağazası Açma

Giyim mağazası açanlara Kosgeb açılış desteği alarak bebek giyim, erkek giyim, bayan, çocuk giyim ürünleri satılan, spor veya klasik tarza pahalı ve ucuz ürünleri bulabileceğimiz bir mağaza açabilirsiniz.. Bunun için Kosgeb desteği almak istiyorsunuz. Şanlısınız. Yeni bir iş kuranlara 60 bin TL ile 370 bin TL tamamı hibe desteği nasıl alınır hep birlikte inceleyelim.

Mağaza Açmak İçin Destek Veriliyor Mu?

İşyeri kuruluş desteği kredisi alarak iş kurmak iş yeri açmak zannettiğiniz gibi zor değil. Bu aşamada önemli olan nasıl bir mağaza açmaya karar vermeniz ile ilgilidir. Büyük ihtimal giyim bayan, çocuk veya bebek giyim dükkanı olduğunu duyar gibiyim.

Mağaza Açmak İçin Destek Veriliyor Mu?

Mağaza Açmak İçin Destek Veriliyor Mu?

 • Bayan giyim olabilir mi?
 • Erkek giyim ve spor ürünler bulunan bir işyeri mantıklı mı?
 • Market açmak farklı bir alternatif olabilir.
 • Çocuk ve bebek mağazası açmayı mı düşünüyorsunuz?
 • Her kitleye hitap eden ayakkabıları mı satacaksınız?
 • Ne iş yapabilirim diyorsanız, okuyun, biraz fikir edinin. Aklınızda yeni iş fikri yok iken kredi aramayın.

Peki bu seçeneklerin tümü için kredi alabilirsiniz. Şimdi hibe kredilerden ve destek almak açmak için yapılması gerekenlerden bahsedelim.

İşyeri Nasıl Açılır?

Kendi işini kurmak isteyen genç veya yaşlı tüm girişimcilere hibe veriliyor. Bu kredilerin bir kısmı ise geri ödemesiz. Yani krediyi alan kişi geri ödemek zorunda değil. Bu krediye halk arasında HİBE KREDİ adı veriliyor. Bu destekler her yıl belirlenen miktarlar ve programlar dahilinde yapılıyor ve iş kurmak isteyen herkese bu krediden veriyor. Hibe kredi veya yukarıda da anlattığımız sıfır faizli işyeri kredisinden, mağaza açma kredisinden faydalanmanız için ise, sadece 18 yaşını tamamlamış olmanız, Türk vatandaşı olmanız yetiyor. Üstelik bayansanız, daha şanslısınız. Çünkü erkeklere nazaran bayan girişimcilere daha yüksek seviyede veriliyor.

Mağaza Açmak İçin Girişimci Desteği Nasıl Alınır?

Özel bir bankadan veya herhangi bir devlet kurumundan iş kurma kredisi talep ettiğinizde sizden mutlaka iş planı istenecektir. Peki mağaza açmak için iş planı neden istenir? Bunu bir örnek ile açıklayalım.

 • Ev almak isterseniz, konutunuz ipotek ettirilir,
 • İhtiyaç kredisi isterseniz, az miktarda yüksek faizli verilir,
 • Araç kredisi isterseniz, aracınız ipotek ettirilir.
Mağaza Açmak İçin Girişimci Desteği Nasıl Alınır

Mağaza Açmak İçin Girişimci Desteği Nasıl Alınır?

Anlatmak istediğimiz şudur ki, Devlet sizin adınıza açacağınız işletmenizi, mağazanızı, dükkanınızı, işyerinizi (aklınızda ne varsa) zarar etmenizi veya iflas etmenizi önleyici tedbirler almakla, sizi korumaya çalışır. Diğer bir sebebi ise, Devletten para alarak geri ödemeyi düşünmeyen dolandırıcıları engellemek amacıyla bu iş planı istenir. Eğer iş planınız yok ise, amacınız da yoktur, işiniz de. İşyeri açmak istiyorum demenize rağmen açacağınız mağaza ile ilgili, herhangi bir projeniz yok ise desteği unutun.

 • Bayan giyim dükkanı ve bayan ürünleri satan bir mağaza,
 • Erkek takım elbise veya spor giyim ürünleri satan bir elbise dükkanı,
 • Bebek ürünleri satan bir işyeri veya mağaza,
 • Hatta ve hatta beyaz eşya ve mutfak gereçleri satan bir mağaza açsanız dahi iş planı hazırlamak zorundasınız.
 • Desteklenen sektörleri inceleyin. Destek verilmeyen bir alanda iş kurmayın.

Mağaza Projesi Nasıl Hazırlanır?

Kurumun internet sitesinden örnek iş planı örneğini indirip, işyeri veya dükkan açmak için ilgili bölümleri doldurmakla başlayabilirsiniz. Ya da, daha önce hazırlanan ve onay alan projeleri inceleyebilirsiniz. Veya size özel olarak hazırlanmış market açmak için iş planı projesi örneğini indirip, üzerindeki bilgileri değiştirip yeni bir iş planıymış gibi hazırlayabilirsiniz. Tabi bunların hiç biri sizin kredi alabilmenizi garanti etmiyor. Bu şekilde mağaza kredisi almanız zor olabilir. Şimdi sizlere kredisinin nasıl alınacağını adım adım anlatmak istiyoruz. Lütfen diğer sitelerden veya sağdan soldan öğrendiğiniz hakkındaki yanlış bilgileri unutun.

Mağaza Projesi Nasıl Hazırlanır

Mağaza Projesi Nasıl Hazırlanır?

İşyeri veya mağaza açmak için kredi talep edenlere kursu katılmış olmak gibi bir şart koşuyor. Bu şart genel destek programı ve girişimcilik destek programında belirtilmiş durumdadır. Eğer uygulamalı girişimcilik eğitimine katılmazsanız, mağaza açmayı unutun. KOSGEB giyim mağazası iş planı örneğini link tıklayarak inceleyebilir, kursta edindiğiniz bilgilere göre siz de bir iş planı hazırlayabilirsiniz.

Destek Almak İçin Kursa Katılım Zorunluluğu Bulunuyor!

Destek isteyen herkesin yaptığı gibi, sizde paşa paşa kursu gitmelisiniz. Bu kurs iş birliği yaptığı kurumlarda verilmektedir. Kurs tarihlerini öğrenerek sizde herkes gibi bu kursa gitmelisiniz. Size en yakın il veya ilçede bulunan eğitime kayıt yaptırın.

 • Mağaza açabilmeniz için hibe kredi istiyorsanız, kurs tarihlerinde 32 saat süren girişimci eğitimine katılın ve kurs sonunda sertifikanızı alın. 2020 yılında Kosgeb online eğitim vermekte olup girişimcilerden bu eğitimi tamamlamalarını istemektedir.
 • Sertifikanızı aldıktan sonra para almak için mağaza iş planı hazırlayın. Plan ve projenizi onaya sunun. Hazırladığınız iş planını yönetim kurulu inceler. Uygun görmediği yerleri değiştirmeniz için size geri gönderir. Düzeltmeler sonunda eğer iş planınız kabul görürse yapmanız gerekenler çok basit.

Yeni işyeriniz için gerekli evrakları hazırlayın. Belediye, vergi dairesi ve esnaf odalarına sunmanız gereken evrakları hazırlayın. Mağazanızı açın, harcamalarınızı yapın ve bu harcamaları faturalandırın. Mağaza ve yeni iş kurma desteğini alın.

Giyim mağazanızı açmadan önce KOSGEB’e başvurup, ön onay almalısınız. Ön onay almazsanız, işletmenizi açarsanız da destek alamazsınız.

Para nasıl ödenecek? Tüm giderleri faturalandırın ve faturanızı teslim alın. (Gider olarak firmalara ödenmektedir.) Eğer iş planı hazırlama ve benzeri konularda deneyiminiz yok ise, Kosgeb Hizmet Merkezinden, Danışmanlık Firmalarından destek alın. Kosgeb 60 bin TL ile 370 bin TL tamamı hibe desteği 1 Ocak tarihi itibari ile Girişimciliği Geliştirme Destek Programı kapsamında destek verilmeye devam etmektedir. 

KOSGEB Başvuru

Giyim mağazası KOSGEB kredisi ile açmayı düşünüyorsanız KOSGEB’e bireysel müracaat etmeniz gerekmektedir. Ancak öncesinde giyim mağazasına uygun olacak şekilde bir girişimcilik eğitimi almanız gerekmektedir. Geleneksel girişimcilik eğitimini tamamlamanız ardından Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi sertifika sahibi olacaksınız. Eğitimi ister KOSGEB’e giderek tamamlayabilir, isterseniz de online olarak KOSGEB e-Akademi ile 8 bölümden oluşan sistem oryantasyon eğitimi alarak tamamlayabilirsiniz. e-Akademi üzerinden alacağınız sertifikayı e-devlet üzerinden temin edebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 18 YORUM
 1. Nur dedi ki:

  Butik mağazası açmak istiyorum nasıl bi yol izlemem gerekiyor üstelik dükkan açmak için imkanım var batırmadan çıkabilir miyim?

 2. Mağaza dedi ki:

  Merhaba ben istanbul avcılardayım erkek giyim fashion mağazası açmak istiyorum üstelik %50 engelli kadrosundayım KOSGEB bana hibe verirmi yardımcı olun lütfen sence nekadar ₺?

 3. Kosgeb icin once para lazimmm dedi ki:

  Cebinizde nakitiniz varsa kosgebe godersiniz yoksa olmaz bu os adam 50 bin tl.hibeyi veriyor ama önce senden o parayi alacak sonrada yani 1 sene sonra 50 bini sana iade edecek ama once sen cebinde vereceksin 3 yil.isletmek zorundasin

 4. Harika model dedi ki:

  Çok güzel tam bizim millete göre kimi batırmak istiyorsan karşısına aynısından bir mağaza aç kira masraf eleman devletten adamı bir yılda batır o vergi ödesin sen de muaf ol onun vergisiyle onu batır mükemmel bu modeli bulanları işletenleri para verenleri candan tebrik ediyorum.Ancak bu kadar güzel pratik düşünülebilirdi.Harika.

 5. fadime dedi ki:

  Ben Birez ürünler aldım evde ede dosta satıyorum ikamet ettiğim yerde pazara çıkıyorum zaman zaman buyutucem allah izin ederse ehliyetimi alacam hayalim okumakti okuyamadım 5 ilk öğretim okudum ama zehirgibi kafam var hedefim kedi işimi yapıp kendi patronum olmak işallah oda olur özrüm varsa

 6. K.Gamze dedi ki:

  Merhaba,şuan sigortalı bir işte çalışıyorum. Ama kendi işim dışında başka bir işte daha fazla zaman kaybetmek istemiyorum.Hayal ettiğim gelecek planlarımı gerçekleştirmek istiyorum. Yaşadığım şehir büyükşehirlerden biri.Ve butik mağaza açmak için çok riskli ve çok maliyetli o yüzden şehir değişikliği yapmayı düşünüyorum. Kısacası herşeye 0 dan başlayacağım bir hayatım olacak. Bu yüzden öncesinde doğru kararlar almak istiyorum. Özellikle butik mağaza açmış olan kişilerin fikirleri benim için çok değerli.

 7. sevil dedi ki:

  Butik mağaza açan varmı? Kosgeb hibe kullandınızmı? Projeniz onaylandımı? Bende butik mağaza açmak istiyorum bilgilerinize ihtiyacım var. Şimdiden teşekkür ederim.

Sitede yer alan bilgiler yapılan araştırmalar sonucunda hazırlanmıştır. Doğruluğu taahhüt edilmez. Detaylı bilgi için Site Kullanım Koşulları sayfasını ziyaret ediniz!