KOSGEB Hibeleri

Faizsiz Kredi Veren Bankalar (Güncel Banka Listesi)

Faizsiz Kredi Veren Bankalar (Güncel Banka Listesi)

Nakit ihtiyaçlarını karşılamak isteyen herkes, banka ve kurumlardan nakit desteği alıyor. Ancak kredi kullanırken, yüklenen faiz oranları ile geri ödemek daha da zorlaşıyor. Bu zorlukları yaşamamak için, en uygun avantajlarla faizsiz kredi alınabilir mi, alma şartları nelerdir, 5 bin TL, 10.000 TL ve 100.000 TL faizsiz kredi veren bankalar ve PTT Halkbank ve katılım bankaları faiz kredileri kar oranları ve emeklilere sıfır faizli kredi verilir mi?  sorularına yanıt bulacağınız yazımızda, başvuru şartları ve tüm avantajları detaylandırdık.

Faizsiz Kredi Başvuru Koşulları Nelerdir?

Şartları sağlayan herkes için, faizsiz kredi almak mümkün. Bu imkanlardan yararlanabilmek için emekli, işçi, esnaf olmak fark etmiyor. Kurum ve bankalara göre şartlar değişse de, faizsiz destek paketlerinin herkese uygun şartları vardır. İslami açıdan da düşündüğümüzde, kullanmadığımız paranın faizini çoğu vatandaş ödemek istemiyor. İşte bu yüzden bazı kurumlar ve bankalar vatandaşlara faiz ödemeden nakit desteği sağlamanın yolunu açıyor.

 • 18 yaş üstü ve düzenli geliri olan herkes başvuruda bulanabilir.
 • Düzenli gelir beyanı, en az 6 ay sigortalı çalışıyor olmak çoğu banka için gerekli şartlardandır.
 • Kredi sicilinin olumlu olması yanında kefil ve ipotekli kredi alma şartları değişiyor.
 • Tarım ve hayvancılık destekleri, eğitim, esnaf, emekli gruplarına verilecek faizsiz krediler için paketteki özel şartları da sağlıyor olmak.
 • Her bankanın finansman paketindeki özel şartları taşımak gerekir.

Faizsiz Kredi Veren Bankalar

Nakit ihtiyacı olan emekli, genç, işçi ve çalışan herkes kredi kullanımlarında aldığından fazla para ödemek istemiyor. İşte bu yüzden bazı bankalar faiz yerine, kar payı oranları ile islami şartlara uygun faizsiz finansman destekleri sağlıyor. Esnaflara, Tarım ve hayvancılık ile uğraşanlar, emekliler, yeni iş yeri açacaklara kredi fırsatları sunuyor. Türkiye’de katılım bankaları tümü sıfır faizli kredi imkanı sunarken, diğer özel ve devlet bankaları kredi kartı dahilinde devletin açıkladığı destek paketleri ile %100 faiz indirimlerinden yararlanabiliyorlar. 

Faizsiz kredi veren bankaları sıralayacak olursak;

Yukarıda verilen bankalara başvuru yapabilirsiniz.

Katılım Bankaları Kredi İmkanı

Borç veren kar sağlar mantığı ile, tüm katılım bankaları faizsiz kredi finansman desteği sağlar. İslami olarak da faiz almanın haram olduğunu düşünen herkes için, Ziraat Katılım, Vakıfbank, Kuveyt Türk, Finans katılım bankaları en çok tercih edilen katılım bankaları olmuştur.  Kar payı oranları değişiklik göstermekle birlikte, en uygun katılım bankalarını inceledik.

Ziraat Katılım Bankası Faizsiz Kredi (Kefilsiz)

Katılım bankaları arasında çok seçenekli fırsatlar sunan banka en uygun kar payı oranlı ile faizsiz nakit ihtiyaçlarınızı karşılıyor. İhtiyaç finansman destekleri, ev eşyaları için dayanıklı tüketim finansmanı, hac ve umre, doğalgaz dönüşüm, konut, taşıt, ihtiyaç ve işyeri finansmanları ile kolaylıkla başvuru yapmanızı sağlıyor. Ziraat Katılım bireysel, konut ihtiyaçları için vadeli kredi imkanı sunmaktadır.

 • Faizsiz İhtiyaç Finansmanı: Aylık kar oranı 1,79 ve 36 aya kadar vade imkanı ile 100.000 TL’ye varan finansman sağlıyor.
 • Konut Finansmanı: Kar payı ihtiyaç finansmanına göre oldukça düşük olan, 1,70 oranlar ile 500.000 TL‘ye varan kredi fırsatları ile konut desteği alınabilir.
 • Bireysel İşyeri Finansmanı: 1,73 e kadar düşen kar payı oranları ile işyeri finansman desteklerinden yararlanabilirsiniz.

Vakıf Katılım’dan İhtiyaç Finansman Desteği

Vatandaşlar, ev eşyaları, bilgisayar, telefon gibi ihtiyaçları için her bütçeye uygun ihtiyaç kredilerini 36 aya kadar vadeli faiz ödemeden kullanabilir.

 • 10.000 TL ye kadar ihtiyaç desteği sağlamaktadır.
 • 36 aya kadar vade imkanları ile kolaylıkla ödeme imkanı sağlar.
 • Katılım bankasının kar payı oranı 1,70 olarak belirlenmiştir.
 • Genel faizsiz kredi başvuru şartlarını sağlayan herkes yararlanabilmektedir. Vakıf Katılım tüm şubelerinden detaylı bilgi alınabilir.

Kuveyt Türk Katılım Bankası (60 Ay Faizsiz Kredi)

Kuveyt Türk, diğer katılım bankaları gibi düşük kar payı oranları ile ihtiyaç, konut, seyahat, eğitim gibi acil nakit desteği ile en çok tercih edilen bankalar arasındadır.

 • Eğitim Finansmanı; 1,66 kar payı oranı ve 36 aya kadar vadeli olarak tercih edilebilir.
 • Araç Finansman Desteği; sıfır ve ikinci el araçlar da 120.000 TL ye kadar olan araçlar için 48 ay, 120.000 TL üstü faizsiz krediler için 60 aya kadar vade imkanı sunan Kuveyt Türk Katılım Bankası, araç desteği için kar payı oranını %1,46 olarak belirlemiştir. motosiklet finansmanı için belirlenen oran 1,49’dur.
 • Faizsiz Konut Kredisi: 500.000 TL’ye kadar kullanılabilen konut kredileri,  %1,49 kar payı oranı ve expertiz değerlerinin %90’ına kadar finanse edilmektedir.

Albaraka Türk  Katılım Bankası Hızlı Kredi

Albaraka Türk, ihtiyaç, konut ve ev için kredi destekleri için avantajlı kar payı oranları ile destek paketleri sunmaktadır. Albaraka Türk tüm şubelerinden veya mobil bankacılık ile sıfır faizli maddi desteklerden faydalanabilirsiniz.

 • Albaraka Jet Faizsiz Finansman (Konut, Araç, İhtiyaç Kredisi): 400.000 TL’ye kadar konut, 200.000 TL Araç kredisi ve 60.000 TL tutarında ihtiyaç desteği kullanılabilir.
 • Sıfır Faizli Araç Desteği: İstediğiniz otomobili almak için banka, 0-48 aylık vadeler sunmaktadır;
 • 0-12 ay  %1,60,
 • 13-24 ay %1,70,
 • 25-36 ay %1,73 
 • 37-48 ay vadeli %1,76 oranında kar payları ile uygun otomobil finansman desteği alabilirsiniz.

Türkiye Finans Katılım Bankası’nın Sıfır Faizli Kredileri

İhtiyaçlarınızı ertelemeden faizsiz kredi veren katılım bankalarından olan Finans Katılım ‘a başvurarak, en uygun kar payı oranları ile avantajlardan yararlanılabilir. Tüm bireysel ihtiyaçlarınız için uygun paketler sunmaktadır.

Bireysel İhtiyaç Kredileri: %1,82 den başlayan kar payı oranları ile 36 aya kadar vadeli kredi başvuruları Finans Katılım şubelerinden bizzat, internet şubesinden ve mobil bankacılıktan yapılabilir.

Kamu Bankaları Faizsiz Kredi Veriyor mu?

Kural olarak Katılım bankaları haricindeki bankalar, faizsiz ihtiyaç, araç ve konut kredisi vermemektedir. Ancak, esnaf, çiftçi veya emekli destekleri ile verilen hibe ve desteklerden vatandaşlar yararlanmaktadır. Açıklanan paketler ile hem bireysel hem KOBİ ve esnaflar avantajlardan yararlanabilmektedir. Faiz ödemeden kredi alabilmek için T.C. vatandaşı olarak, 18 yaşını doldurmuş olmak ve kredi ödemek için herhangi bir engelin bulunmaması gerekmektedir.

Halkbank Sıfır Faizli Esnaf Kredisi

Kaybolmaya başlayan meslek dallarında (çömlek yapımı, dokuma işleri, ahşap oyma işleri, keçecilik, yorgancılık, çarıkçılık, el dokuma, bastonculuk, yorgancılık) faaliyet gösterecek olan genç girişimci ve esnaflara, şartları sağladıkları takdirde 30.000 TL’ye kadar %100 faiz indirimli desteklerden faydalanabilecekler.

 • Kaybolmaya başlayan meslek türlerinde faaliyette olanlar,
 • 1 yıllık Ustalık belgesine sahip olan ve o meslek dalında yeni iş yeri kuranlar,  
 • Kosgeb girişimcilik eğitimlerini tamamlayanlar sıfır faizli işletme kredisinden faydalanırlar.

Ziraat Bankası Faizsiz Kredi Desteği

Tarım Kredi Kooperatifleri ile anlaşmalı olarak, gerekli şartları sağlayan tarım ve hayvancılık ile uğraşanlar için faiz indirimli finansman desteği sağlanıyor. Çiftçiler tarımsal üretimlere ilişkin yatırım ve işletme kredilerini faiz oranlarında %100’e varan  indirimler ile kullanabilir. Ziraat bankası tüm şubelerinden tarımsal ve hayvansal üretimlerinize uygun ve Cumhurbaşkanlığı kriterlerini sağlanıyorsa, sübvansiyonlu faizsiz kredi imkanlarından yararlanılabilir

Emekliler İçin Faizsiz Kredi Var mı?

Faizsiz kredi başvurularında bulunan SGK, Bağkur ve diğer emekliler için, PTT ve Aktifbank düşük faizlerde başvuruları almakta olup, sıfır faizli kredi vermemektedir. Bunun yanında, yukarıda saydığımız Katılım bankalarına başvuruda bulanarak destekler hakkında bilgi alınabilir. Diğer bankaların özel promosyonları emeklilere özel düşük faizli kredilerine başvurulabilir. Emeklilerin sıfır faizli destekler için başvuru yapabilecek katılım bankaları;

Esnafa faizsiz kredi veren devlet kurumu ve bankalar hakkında bilgi alabilir ve başvuru yapabilirsiniz.

SORUN CEVAPLAYALIM

Oy Verin

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
 1. MUHARREM SAKA dedi ki:

  DĞALGAZ DÖNÜŞÜM İÇİN FAİZSİZ KREDİ VARMI.

KosgebKredisi.Com sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve görsellerin her türlü hakkı saklıdır. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.