KOSGEB Kredisi

Devlet Destekli Traktör Hibesi ve Kredisi (Marka ve Modeller)

Devlet Destekli Traktör Hibesi ve Kredisi (Marka ve Modeller)

Devlet tarımsal faaliyetlerin güçlenmesi ve kırsal yaşamın kalkınması adına çiftçilere birçok konuda destek sağlamaktadır. Devlet destekli verilen hibe ve kredi desteklerinden biri de traktör alımları için verilmektedir. TKDK tarafından traktör hibe desteği verilmemektedir. Devlet destekli hibe ve faizsiz traktör kredisi hakkındaki tüm detayları ve hibe desteği verilen tarım makineleri haberimizden inceleyebilirsiniz.

Traktör Almak İsteyenlere Devlet Kredisi

Devlet destekli traktör kredisi ile tarım faaliyetlerinde kullanılmak üzere alınacak traktör hibe ve teşvikleri, devlet desteği, ikinci el ve sıfır km traktör kredileri alabilirsiniz. En çok satılan Başak, Case IH, Deutz, Erkunt, Fiat, Ford, Hattat, International, John Deere, Kubota, Landini, Leyland, Massey Ferguson, McCormick, New Holland, Same, Steyr, Tümosan, Türk Traktör, Universal, Valtra marka traktör almak için devlet destekleri verilmeye devam etmektedir.

Devlet Destekli Traktör Kredisi Nasıl Alınır?

Devlet traktör alımlarında kullanılmak üzere 20 binin altındaki yerleşim yerlerindeki 18-41 yaş aralığındaki genç çiftçilere verilen 30 bin lira hibe 100 bin lira faizsiz kredi vermektedir.  Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından Ziraat Bankası aracılığıyla verilecek olan 100 bin lira faizsiz kredi ile traktör gibi tarım aletlerinin alımlarında kullanılmaktadır.

Köye dönüş projesi kapsamında genç çiftçilere verilen geri ödemesiz kredi ile tarım ve hayvancılık faaliyetlerinde kullanılmak üzere her türlü ihtiyaçlarının finansmanında kullanılmak üzere verilen 30 bin lira hibe krediye başvurmak isteyen çiftçiler Tarım ve Orman Bakanlığının bulundukları yerdeki müdürlüklerine giderek başvuru yapmalıdır.  Devlet destekli traktör kredi almak isteyenler en yakın Tarım müdürlüğüne giderek hibe krediden faydalanma fırsatını kaçırmamalıdır.

Ziraat Bankası Traktör Kredisi

Ziraat bankası kırsal alanlarda yaşamı yeniden canlandırmak  ve boşalan köylerdeki tarım ve hayvancılığı yeniden başlatmak amacıyla 100 bin lira faizsiz kredi vermektedir. Genç çiftçilere verilecek olan sıfır faizli krediden yararlanarak traktör mibzer v.b tarım aletlerini almak için kullanacakları kredi başvurusu Ziraat bankası şubelerine bizzat giderek Bankanın istediği şartları yerine getirmek suretiyle alabilirler.

Ziraat Bankası Traktör Kredisi

Ziraat Bankası Traktör Kredisi

Bunun yanı sıra Ziraat bankası sabit ve değişken faizli traktör kredileri vermektedir.Yeni ve kullanılmamış traktörler için 3, 6 ve 12 ayda bir esnek geri ödeme olanakları ile proforma fatura veya satış teklif mektubunun azami %75’ine kadar kredi vermektedir. Ziraat Bankası ile anlaşma yapan firmalar ve bayileri tarafından satılan yeni ve kullanılmamış traktörler için 3, 6 ve 12 ayda bir geri ödeme alternatifleri ile proforma fatura veya satış teklif mektubunun azami %75’ine kadar vade sonuna kadar İkinci El Traktör Kredisi kapsamında azami 5 yaşındaki traktörler için 3, 6 ve 12 ayda bir geri ödeme alternatifleri ile kasko bedelinin %75’ine kadar kredi vermektedir.

Sıfır ve İkinci El Traktör Kredisi Başvurusu

Traktör kredisi başvurusu için bankalar tarafından istenen belgeler; Nüfus cüzdanı fotokopisi, Tapu fotokopileri, Proforma faturaları ve ikametgah belgelerini başvuru esnasında traktör kredisi alacak olan kişilerden istemektedir.

2020 yılında verilecek olan 30 bin lira çiftçi hibesi ile traktör alınamasa da, hayvan karşılığında veya takas yolu ile traktör kredisine dönüştürülebilir. Ayrıca 2020’da verilecek olan IPARD programlarının takibi ve IPARD2 projelerine başvuru halinde, traktör finansmanı için araştırma yapılabilir.

15 Sayılı Ziraat Bankası ve Tarım Kredi Kooperatifi düşük faizli kredi kullandırılmasına ilişkin Resmi Gazete’de yayımlanan tebliğname de, traktör almak isteyen çiftçilerimiz için aşağıda ki madde geçerlidir.

Traktör

MADDE 27 – (1) Karar kapsamında, Tarımsal Mekanizasyon Araçlarının Kredili Satışına Esas Deney ve Denetimlerle İlgili Tebliğ (Tebliğ No: 2000/37) hükümlerine göre zirai kredilendirme belgesi olan traktörler için yatırım kredisi kullandırılabilir. Traktör kredisi kullandırılabilmesi için üreticilerin faaliyet konuları arasında bitkisel üretim veya küçükbaş, büyükbaş hayvancılık ve kanatlı üretimi (damızlık dahil) konularından en az birisinin bulunması şartı aranır.

Devlet destekli 2020 yılında traktör hibe veya kredisi için henüz bir ilan veya proje mevcut değildir. Çiftçilerimiz Milli Tarım Projesi ve Köye dönüş projeleri kapsamında böyle bir projeyi beklemektedir. Bu sebeple şuan hali hazırda ilan edilen DEVLET DESTEKLERİNE başvuruda bulunabilirsiniz. Bankaların verdiği uygun faizli krediler devam etmektedir. Bu kredilere başvuru yapabilirsiniz. 2020 yılında verilecek olan hibe destekleri açıklanması halinde sizlerle paylaşacağız.

Yorumlar
 1. alime bozdaş dedi ki:

  ben ev hanımıyım köye dönüp çiftçilik yapmak istiyorum bana devlet destek verir mi

  1. Destek dedi ki:

   Bu konuda destek alabilmek için 2020 yılında Tarım ve Orman Bakanlığının desteklerini takip etmek gerekir. Ev hanımı olup, köye dönmek isteyenler için özel bir destek paketi bulunmuyor. Ancak durumunuz uygun ise IPARD gibi destek programlarına başvuru yapabilirsiniz

 2. Almanya Traktör Kredisi dedi ki:

  Almanyada yasiyoruz esimin 11 donum findik bahcesi var traktor kredisinden yada 100tl faizsiz krediyi hak edebiliyormuyuz

 3. tumosan traktör dedi ki:

  2018 kasım ayında sıfır traktör aldım bundan yararlanabilirmiyim

 4. Ramazan dedi ki:

  Hibe destekli Tıraktör almak istiyorum

 5. İsa koç dedi ki:

  Traktör kredi almak istiyorum

 6. Alparslan bozkurt dedi ki:

  41 yasini gecen ermeni vatandasimi oluyor.nerde adalet nerde eşitlik.

 7. Suat dedi ki:

  Traktör hibesi için başvurdum. Yazınızda belirttiğiniz gibi, şuan da traktör falan almak mantik işi değil 60 lira traktör 100 bin olmuş.

 8. mustafa dedi ki:

  Nekadar tapu lazim kredi almak icin

 9. En uygun traktör kredisi dedi ki:

  Merhabalar bende 2018 yılında traktör hibesi almak istiyorum. Nasıl alabilirim . Selamlar.

 10. KOSGEB traktör kredileri dedi ki:

  KOSGEB hibesi ile traktör almak istiyorum. 2018 yılında traktör hibesi var mı? selamlar.

  1. Fevzi kirar dedi ki:

   2018 masil devlet desteyi alabilirim

 11. murat eşgi dedi ki:

  74 veya 84 dönüm yerim var bunların üsdüne tıraktör almak isdiyorum bana bilgi verseniz sevinirim ceb numaram bu

 12. mehmet dinç dedi ki:

  2 el traktör almak istiyorum ziraat bankasından kredi çekmek istedim banka satış fiyatının üzerinden 0,75 ini hesaplıyor.Kasko bedeli üzerinden hesaplaması gerekmiyormu

  1. Fevzi kirar dedi ki:

   2018 traktör desteyi alabilirim

 13. Gürdal dedi ki:

  Ben çifçiyim alabilirmiyim başvurmak istiyorum

 14. üzeyir yörü dedi ki:

  Sayın yetkili bu destekten fazla bir bilgi elde edemedim. örneğin sıfır Case 85 J almak istiryorum. 80 dekar ekilmişim var, yaşım 53, Çiftçi kayıt sistemine üyeyim. Banka desteği ne şekilde acilen bir bilgi verirseniz memnun olurum.

 15. mehmetsonkaynar dedi ki:

  41yaşını geçmiş olanlar olsünmü

 16. cıfcılık dedi ki:

  40 donum tapulu yerımıze traktor tarım aletlerı alabılırmıyız tesekur ederım.