KOSGEB Kredisi

Burun Estetiği Fiyatları 2020 Özel ve Devlet Hastanesi

10.09.2020
Burun Estetiği Fiyatları 2020 Özel ve Devlet Hastanesi

Burun ameliyatı mı yaptırmak istiyorsunuz? Bu süreçteki aşamaları, burun estetiği özel ve devlet hastanesi fiyatlarını, tekniklerini, fiyatların nasıl belirlendiğini, kapalı ve açık burun ameliyatı, ameliyatsız estetik, erkek burun estetiği gibi tüm burun estetik ameliyatı için merak ettiklerinizi sizin için araştırdık. Tüm detayları yazımızda bulabilirsiniz. İlk olarak burun estetiği ameliyatı zor mu? Onu bir inceleyelim.

Burun Estetiği Zor mu?

Burun ameliyatında en çok doktorlara sorulan sorulardan biri de zor mu? Çok acır mı? Gibi bir çok soru sorulmaktadır. Genel olarak, burun ameliyatlarında çok ağrı yaşanmamaktadır. Ancak ameliyat sonrasında yüzde oluşan şişme ve morluklardan dolayı ağrılı bir ameliyat veya zor olduğu düşünülüyor. Yüzde oluşan şişmeler, morarmalar acı hissi vermektedir. Hastanın kemik yapısı, yaşı, cinsiyeti ve kıkırdak yapısına, ameliyat sırasında kullanılan tekniklere göre bu zorluk değişiklik göstermektedir. Estetik sonrasında burun deliklerine yerleştirilen tamponlarda son 4 senedir değişiklik yapılmıştır. Öncesinde tampon olarak gazlı bez uygulanmaktaydı. Haliyle bez tamponun çıkarılması sırasında yapıştığı için kanamalara sebep oluyordu. Bunun yerine artık günümüzde silikon tampon kullanılmaktadır.

Hasta açısından pek bir etkisi yokken, doktor açısından bu ameliyat oldukça zordur. Çünkü cilt, kıkırdak ve kemik yapısı ince ve hassas olan hastalara daha özenli davranılması gerekir. İnce yapılı deride yapılan hatalar dışarıdan bakıldığında daha net görülür ve gerekli destekler sağlanmadığında ameliyattan sonra bozukluklar oluşabilir. Kalın bir cilt yapısı hastanın ameliyat sonra estetiğinin dışarıdan daha az görülmesine neden olur.

Özel ve Devlet Hastanesi Burun Estetiği

Burun Estetiği Sonrasında Uygulanan Silikon Tampon

Burun Estetiği Ameliyat Teknikleri Nelerdir?

Burun estetiği ameliyat teknikleri 2 çeşittir.

 • Kapalı burun ameliyatı
Burun Estetiği Teknikleri

Kapalı Burun Operasyonu Tekniği

 • Açık burun ameliyatı
Açık Burun Ameliyatı Avantajları

Açık Burun Ameliyatı İşlemleri

Bu teknikleri sizler için açıklayalım.

Kapalı Burun Ameliyatı

Kapalı teknikte burun içinde her iki burun kanadı altında açılacak kesikler ile burun yapısının bir ekartör (parçayı ayırmak için kullanılan alet) yardımı ile kaldırılarak burun kemik, kıkırdak ve kemik iskeletine ulaşmayı sağlar. En büyük avantajlarından biri, operasyon sonrasında burun çevresindeki ödemin açık tekniğe göre daha erken geçmesi ve burnun erken oturmasına yol açar. Ameliyat süresi açık burun ameliyatına göre daha kısadır. Bu sebeple çoğu cerrah bu yöntemi kullanır. Dezavantajları ise ameliyat sırasında hiç bir zaman bir bütün olarak yapı görülmez bu sebeple burun deformeleri çok net görülmez ve düzeltici tekniği daha azdır. Kapalı burun ameliyatını 45- 60 dakika içerisinde olabilirsiniz. Dikiş ve yara izi bulunması çok azdır. Aynı zamanda kadın ve erkeklerin oldukça tercih ettiği bir tekniktir. Ancak erkeklerin kapalı veya açık ameliyat fark etmeden iyileşme süreci daha kısa sürmektedir.

Açık Burun Ameliyatı

Açık burun ameliyatında ise burun deliklerinin alt kısmından küçük kesikler açılarak yapılır. Bu kısmın açılması ile cerrah hem alanı daha net görür hem de müdahale edebilir. Kemik ve kıkırdak için uygulanan işlemler hemen hemen kapalı ameliyattayken aynı diyebiliriz. Açık amelilyatları genellikle ileri düzeyde estetik gereken kişiler için tavsiye edilir. Ve ameliyat süresi 2 ile 9 saat arasında değişiklik gösterir. İyileşme süresi kapalı estetiğe göre oldukça uzun süre bilir. Derinin ince ve kalınlığı bu iyileşme sürecini değiştirebilir. Örneğin; İnce deri yapısına sahip birisinin bazen yüzündeki ödemi atması 1 ay bile sürebilir. Çünkü deride ve kemikte müdahale çok fazladır. Bu durum da da bu süreler herkese göre değişiklik gösterebilir. Kadın veya erkek fark etmeden herkesin yaptırabileceği bir burun estetiği tekniğidir. Günümüzde artık erkeklerde estetik olmaktadır. Ve kendilerine yeni bir görünüm elde etmektedirler. 🙂

Açık Burun Ameliyatı

Kapalı Burun Ameliyatı ve Açık Burun Ameliyatı

Ameliyatsız Burun Estetiği

Ameliyatsız estetikte ise burun köprüsüne dermal dolgu yapılmaktadır. Dermal dolgu, daha yüksek burun köprüsü oluşturmak için kullanılan son derece etkili ve güvenilir bir yöntemdir. Yüz bölgenizdeki formunuzu da iyileştirme yapabilir. Bu sayede dolgu işlemi (kontör) ile bir deforme yapılmaktadır. Burun ucundaki düşüklük, veya yapısından şikayetçi olanlar için oldukça faydalı bir tekniktir. Cildin alt derisine enjekte edilerek bu yöntem uygulanır. Ayrıca yüz estetiği olarak da günümüzde oldukça çok yaptırılan bir operasyondur. 10- 20 Dakika içerisinde yapılan bir uygulamadır. 1 veya 2 sene kullanım sağlamaktadır. Burun estetiği fiyatları özel ve Devlet hastanesi için yazımıza devam ederek tüm bilgileri öğrenebilirsiniz.

Burun Estetiği

Ameliyatsız Burun Estetik Operasyonu

Burun Estetiği Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Plastik cerrahide en çok yapılan estetik burun estetiğidir. Bu operasyonun fiyatını belirleyen unsur, ameliyatın hangi hastanede yapılacağı, ameliyat süreleri, hastanın kaçıncı ameliyata gireceği, burnun yapısı ve sorunu burunla ilgili tüm teknik detaylar ve doktorun hizmet bedeli burun estetik fiyatlarını belirlemektedir. Örneğin; Burun içerisinde destekleyecek bir kıkırdak bulunmuyorsa hastanın 2 veya daha fazla ameliyatı için estetik ameliyat fiyatı yüksek olacaktır. Burun estetiği fiyatları işlemlere göre ve doktora göre değişiklik göstermektedir. Tüm bu bilgilerden sonra gelelim devlet hastanesi ve özel hastaneler için yapılan burun estetiği fiyatlarına… Yazımıza devam ederek tüm bilgilere ulaşabilirsiniz.

Burun Estetik Türlerine Göre Ortalama Fiyatları 2020

Bu fiyatlar hastaneye, hastaya ve doktora göre değişiklik gösterir. Azalabilir veya artabilir. 2020 yılı burun estetiği türleri ve fiyatları şöyledir;

 • Tamponsuz estetik burun ameliyatı için ortalama: 2.500 TL. ile 5.000 TL. arasında
 • Burunda olan değişimler ve küçük oynamalar için ortalama: 500 TL. ile 1.500 TL.
 • Nefes ile ilgili problemleri çözmek ve şekil bozukluğu gidermek için ortalama alınan fiyat: 2.000 TL. ile 4.000 TL. arasında değişir.
 • Burun kemerini yok etmek için ortalama: 1.250 TL. ve 4.000 TL.
Burun Estetiği Özel Hastane Fiyatları

Burun Kemeri yok Etme Operasyonu

 • Burun küçültme operasyonu: 2.500 TL. ile 8.000 TL. arasında
Burun Estetiğini Devlet Hastanesi Karşılar mı?

Burun Küçültme Ameliyatı

 • Sadece nefes almak için yapılacak operasyonlarda: 1.000 TL. ile 2.000 TL. bir fiyat aralığı olabilir.
 • Horlamayı ortadan kaldırmak için yapılan ameliyatta ise ortalama: 1.000 TL. ve 4.000 TL. gibi bir tutar karşınıza çıkabilir.

Bunlar hasta ve doktor ile burnunuzun yapılacak operasyonuna göre değişiklik gösterir. Dilerseniz devlet hastanelerinde burun estetik fiyatlarını inceleyelim.

Burun Estetiğini Devlet Öder mi ?

Burun estetiği doktorlara ve hastanelere göre değişmektedir. Devlet hastanelerinde özel hastanelerde bu ameliyatların belirli bir kısmını SGK karşılamaktadır. SGK’ nın burun estetiği fiyatlarını karşılamak için belirli şartları vardır. Sağlık sebebi ile yapılan ve raporlanan estetik ameliyatlarında ücretin tamamını sigortadan karşılar. Ancak estetik amaçlı yapılan operasyonlarda belirli bir miktar ödeme yapabilirsiniz. Devlet tarafından yarısı karşılandığında 2.00 ile 5.000 TL. arasında bir miktar ödeme yapabilirsiniz. Devlet hastanesinde burun estetiği detayları için yazımıza devam ederek şartlarını inceleyebilir ve bilgi alabilirsiniz.

Devlet Hastanelerinde Burun Estetik Fiyatları (En yeni)

Devlet hastanelerinde genellikle estetik operasyonlarında para alınmaz. Nefes alma- verme zorluğu tekrarlanan burun eti iltihabı, tıkanıklığı gibi şikayetler ile yapılan estetikler zorunlu olarak belirlenir. Bu kapsamda ücret SGK tarafından karşılanır. Burnun dış görüntüsünde bozukluk olan kişinin kendi isteğiyle bu görüntüyü düzelttirmek istemesinde bu durum farklılık gösterebilir. Ameliyat tutarının tamamını devlet karşılamak için zorunlu sağlık sebebi ile operasyonun yapıldığını sağlık kurulu tarafından verilen rapor ile tespit edilmesi gerekir. Sağlık raporunun devlet hastanesinden alınması gerekir. ancak bazen biçim ve görüntüye ilişkin yapılan müdahaleler için ücret talep edilebilir. Bu ücretler 2020 yılında sağlık sebebi olmadan görüntü ve biçim için yapılan estetik operasyonlarda devlet hastanesi vatandaştan 2.000 TL. ile 4.000 TL. arasında bir miktar ücret talep edebilir. Örneğin; Ankara Sincan Devlet Hastanesine giderek bilgi alabilirsiniz. Burun estetiği devlet hastanesi fiyatlarını belirttik. Şimdide özel hastane burun estetiği fiyatlarına gelin göz atalım!

Özel Hastanelerde Burun Estetik Fiyatları 2020

Birbirinden farklı burun estetiği ameliyatları olduğu için fiyatları da değişiklik göstermektedir. Özel hastaneler için bu fiyatları araştırdık. Dilerseniz yazımızın devamında tüm hepsini görebilirsiniz.

 • Burunda yapılacak ufak değişiklikler: 500 TL. ile 1.000 TL. arasındadır.
 • Burun kemeri yok etme ameliyatı: 2.000 TL. ve 3.500 TL. olarak değişebilir.
 • Nefes problemi yüzünden veya şekil bozukluğu sebebiyle yapılan burun estetiği : 2.000- 4.000 TL.
 • Sadece nefes problemi için yapılan burun estetiği: 1.500- 2.000 TL. arasındadır.
 • Burun küçültme operasyonu: 2.000 TL.’ den başlayarak 8.000 TL.’ ye kadar çıkabilir.
 • Horlamayı ortadan kaldıracak estetik ameliyatı ise: 1.000 TL. ve 3.000 TL.’ dir.
 • Tamponsuz burun estetiği ise: 2.000 TL. 5.000 TL arasında değişir.

Özel hastanelerde verilen fiyatlar değişiklik gösterebilir detaylı bilgi için özel hastane ve doktorunuzdan bilgi alabilirsiniz.

Özel Hastaneler ve Burun Estetiği Fiyatları

Sizler için bir kaç özel hastane ve estetik fiyatlarını araştırdık. Dilerseniz Acıbadem, Medipol gibi hastanelerin burun estetiği fiyatlarını inceleyelim.

 • Özel İzmir Park Tıp Merkezi: 6.000 TL. ve 8.000 TL.
 • İstanbul Acıbadem Hastanesi: 8.000 TL. ve 10.000 TL. arasında
Acıbadem Hastanesi Burun Estetiği

Devlet Hastanesi Burun Ameliyatını Karşılama Şartları

 • Bursa Özel Esentepe Hastanesi Burun Estetiği Fiyatları: 7.000 TL. ile 10.000 TL. arası
 • İstanbul Memorial Hastanesi: 8.000 TL. ile 12.000 TL.
 • Özel Medipol Hastanesi: 5.000 TL. ve 11.000 TL. olarak değişiklik gösterebilir.

Bu fiyatlar araştırmalarımız sonucu bulduğumuz burun estetiği fiyatlarıdır. Tüm detaylı bilgi için size en yakın özel hastaneden muayene olarak tüm bilgilere ulaşabilirsiniz.

Özel Hastane Burun Estetik Fiyatları

Erkek Burun Ameliyatı

Ayrıca burun estetiğini erkekler de yaptırabilir. Bu fiyatlar kadın, erkek hepsi için geçerlidir. 

SORUN CEVAPLAYALIM
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Sitede yer alan bilgiler yapılan araştırmalar sonucunda hazırlanmıştır. Doğruluğu taahhüt edilmez. Detaylı bilgi için Site Kullanım Koşulları sayfasını ziyaret ediniz!