Devlet Destekleri

Açık Cezaevi İzinleri Sona Eriyor Duyuru Yayınlandı!

Açık Cezaevi İzinleri Sona Eriyor Duyuru Yayınlandı!

Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğünde Açık Ceza İnfaz Kurumlarında bulunan hükümlüler 7242 sayılı kanunun ilgili maddeleri kapsamında izne gönderilmişti. Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkiflevleri Genel Müdürlüğü internet sayfasında 11/11/2021 tarihinde izinlerin 30 Kasım 2021 tarihinde son bulacağına dair duyuru yayınlandı. Buna göre covid-19 salgını nedeniyle izinde bulunan hükümlüler izinlerin sona ermesi nedeniyle açık cezaevlerine teslim olacaklar.

Açık Cezaevi İzinleri Sona Eriyor

Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü internet sitesinde şu duyuru yayınlandı.

7242 sayılı Kanun ile hüküm altına alınan 5275 sayılı Kanun‘un Geçici 9. maddesi kapsamında, Kanun’un yürürlüğe girdiği 14 Nisan 2020 tarihinden itibaren, açık ceza infaz kurumlarında bulunanlar ile kapalı ceza infaz kurumunda bulunup da açık ceza infaz kurumlarına ayrılmaya hak kazanan hükümlüler ve denetimli serbestlik tedbiri uygulanarak cezasının infazına karar verilen yükümlüler izne gönderilmiş olup yasa gereği izin süreleri 30 Kasım 2021 tarihinde son bulacaktır.

Ceza infaz kurumlarının toplu yaşanılan yerler olması nedeniyle, Sağlık Bakanlığı Bilimsel Danışma Kurulu tavsiye kararları doğrultusunda ceza infaz kurumlarında alınan tedbirlerin yanı sıra KOVID-19 izninden dönecek olan hükümlülerin:

  • Aşı yaptırmayanların mümkün olan en kısa sürede aşılarını yaptırmaları, aşıları eksik olanların da Sağlık Bakanlığının aşı şemasına uygun şekilde aşılarını tamamlamaları,
  • Kuruma gelmeden önceki son 14 günü kapalı ve kalabalık ortamlardan uzak geçirmeleri,
  • Kuruma girişlerinden 48 saat önce PCR testlerini yaptırmaları,
  • Kuruma girişleri esnasında maske, mesafe ve hijyen kurallarına uymaları ve HES kodlarını yazılı olarak yanlarında bulundurmaları, 

gerek kendileri, gerekse ceza infaz kurumlarında barındırılan diğer hükümlülerin sağlığı açısından önem arz etmektedir.

Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonraki süreçte de hükümlülerin sağlığının korunması bakımından tüm tedbirler titizlikle uygulanacaktır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.
 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

KosgebKredisi.Com sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve görsellerin her türlü hakkı saklıdır. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.