KOSGEB Kredisi

Ziraat Bankası Tatil Kredisi Başvurusu

Ziraat Bankası Tatil Kredisi Başvurusu

Tarihin en büyük kamu paketi olarak nitelendirilen, Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank tarafından düşük faizli kullandırılacak olan kredi konularından biri olan tatil kredisinin detayları her geçen gün merak edilmektedir. Kredi paketlerinin kamuoyuna duyurulması ile başvurular vatandaşlara aynı hafta içerisinde açılmış olup tatil planı yapanlar için faiz oranları ve şartlarını sizler için araştırdık. Düşük faizli verilen tatil kredisi hakkındaki tüm detaylar içeriğimizde.. Ziraat tatil kredisi başvurusu, nasıl alındığı faiz oranları Tatil kredisi veren diğer bankaların hangileri olduğuna dair tüm merak edilenler yazımızda.

Ziraat Bankası Tatil Kredisi Veriyor

Korona virüs salgının ülkemizde görüldüğü andan bu yana devlet destekli bir yığın paket devreye alınmıştır. Salgın sürecinden vatandaşa sunulan desteklerin en büyüğü olarak nitelendirilen Ekonomik İstikrar Kalkanı paket programı kapsamındaki kredi paketlerinde tatile gitme planı yapan vatandaşlarda düşünüldü. Normalleşme sürecinin başlaması ile birlikte vatandaşlar tatil planlarını yapmaya başlamasının ardından kamu bankaları vatandaşlara tatil kredisi ile finansman desteğini devreye aldı. Kamu Bankalarından Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank tatil kredisinde 10.000 TL’ye kadar 6 ay ödemesiz ve 36 ay vade kosgebkredisi.com imkanı sunuluyor. Başvuruların yalnızca ilgili banka Şubelerinden alındığını gerekli şartların sağlanması ile birlikte kişilere tatil kredisi kullandırılmaktadır. Koronavirüs sürecinde vatandaşların ilgili konularda finansman ihtiyaçlarını gidermek amacıyla sunulacak olan tatil kredisi uygun ödeme koşulları ile birlikte vatandaşın kullanımına açıldı.

Seyahat etmek isteyen ancak korona virüs sebebi ile mesleki faaliyetleri kısıtlandırılmış olan ve bu nedenle tatile gidemeyecek olanlar için devlet bankalarınca Ekonomik İstikrar Kalkanı kapsamı devreye alınan tatil kredisi başvurusu bankaların şubeleri üzerinden alınmaktadır. Tatil kredisi almak isteyen vatandaş ikametinde bulunan Ziraat, Halkbank veya Vakıfbank üzerinden başvuruda bulunabilir. Bankaların müşterilerine sunduğu finansman desteği detayları ise oldukça merak edilmektedir.

Ziraat Bankası Tatil Destek Kredisi Başvuru Nasıl Yapılır?

Devlet destekli tatil kredisi başvurusu Kamu bankalarına müracaat ile gerçekleştirilmektedir. Krediden yararlanmak isteyen kişi gerekli koşulları sağlaması halinde evraklar ile birlikte bankaya tatil kredisi başvurusunda bulunabilir. Başvuruların geçtiğimiz günlerde açıldığı ve halen devam ettiğini söylemek mümkün. Uygun ödeme koşulları ile kullandırılacak tatil kredisi tarihin en büyük kamu paketleri arasında yer alarak vatandaşlar tarafından oldukça ilgi görmüştür.

Tatil Kredisi İçin Gereken Evraklar

Başvurular bankalar üzerinden gerekli evraklar eşliğinde alınmaktadır. Gerekli belgeleri temin eden kişi devlet destekli tatil kredisine başvuruda bulunabilir. Tatil kredisi başvurusu için gereken belgeler şu şekildedir;

  • T.C Kimlik kartı (aslı ve fotokopisi)
  • Başvuru sahibinin ikametgah adresinin beyan edildiği belge
  • Mesleki kolda faaliyet gösterdiğini kanıtlar nitelikte gelir getirici bir işte uğraştığını simgeleyen gelir belgesi
  • Sosyal güvence sahip olunduğuna dair sigorta dökümü bankalar tarafından talep edilmektedir.

Tatil Kredisi Hesaplama

Tatil kredisi alacak olan vatandaşlar için devlet bankalarının düşük faiz ve uygun ödeme koşulları ile birlikte tatil kredisini vatandaşların kullanımına açmış durumda olup kredi detayları oldukça merak edilmektedir. Buna göre tatil kredisi alacak olan biri için banka tarafından 10 bin liraya kadar kredi kullandırılmaktadır. kosgebkredisi.com Tatil kredisi ile 6 ay geri ödemesiz dönem 36 ay vadeli olarak toplamda 30  ay vadeli hesaplanacaktır. Aylık faiz oranı ise bankalar tarafından %0,67 olarak belirlenmiş aynı zamanda kredinin ilk iki taksiti banka ve seyahat acentesi tarafından ödenerek müşterinin ödemesi 9 ay sonra başlayacaktır.

Tatil Kredisi Faiz Hesaplama Tablosu

Kredi TutarıVadeÖdemesiz DönemFaiz OranıAylık Taksit Tutarı
3.0003660,67112,94 TL
5.0003660,67188,24 TL
10.0003660,67421 TL

Halkbank Tatil Kredisi Şartları

Kamu bankaları gibi Halkbank tarafından kullandırılacak tatil kredisi şartları ihtiyaç kredisi şartları ile aynıdır. Tatil kredisinde olduğu gibi ihtiyaç kredisi kullanmak için kişinin sosyal güvencesi olmalı belirli bir sigorta geçmişine sahip olması gerekmektedir. Aynı zamanda kredi notu da kredi kullanımlarında önemli bir yere sahiptir. Kişinin ödeme gücünün kredi puanı ile tespit edilebildiği üzere; kişinin kredi notunun iyi olması durumunda kişinin ödeme performansı da paralel olarak yükselecektir. Genellikle sosyal güvencenin olması yani sigortanızın 3 aylık olması gerekmektedir. Tatil kredisine her kesimden vatandaş başvuruda bulunabilir. Ancak öncesinde belirttiğimiz gibi aranan iki şarttan biri KBB Notu diğeri de sigortalı olmak. Ücretsiz kredi notu sorgulayabiliceğinizi biliyor muydunuz? Ücretsiz Kredi Notu Sorgulama ile tüm yöntemleri ele aldık. Tatil kredisi hakkında ayrıntılara görüntülemek için tıklayınız.

Kredi Tutarı (TL)VadeÖdemesiz SüreTaksit SayısıAylık FaizDosya MasrafıAylık ÖdemeToplam Geri Ödeme
10.00036630%1,19*52,5440,7113.221,43

Kamu bankalarının yanında diğer bankalar tarafından da tatil kredisi devreye alınmaktadır. Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank tarafından devreye alınan tatil kredileri dışında müşterilerine kredi verecek olan diğer bankalara örnek olarak;

  • ING Bankası
  • CEPTETEB

ING Bank Tatil Kredisi

ING Bankası tarafında 3 ay ertelemeli ihtiyaç kredisi kapsamında değerlendirilen tatil kredisi ile 50 bin liraya kadar kredi kullanabilirsiniz. 60 aya varan vade seçenekleri ile kullandırılacak kredi ING Bank’ta! ING Bankasından alacağınız tatil kredisi için Hayat Sigortası yapılacak olup sigorta masrafları 157 lira olarak belirlenmiştir. Uygulanacak faiz oranı 0,79 olduğuna göre 10 bin lira tatil kredisi için; 36 ay vadeli olarak aylık 329 lira taksitli ve toplam geri ödeme tutarı 11.902 lira olacaktır.

CEPTETEB Seyahat Finansman Desteği

Kamu bankalarından sonra en düşük faiz oranlarından birini CEPTETEB sunmaktadır. Kredi kapsamı ihtiyaç kredisi üzerinden değerlendirildiği için ihtiyaç kredisi faiz oran ve şartları tatil kredisi almak isteyen kişilere belirtilmektedir. Uygulanacak en düşük faiz oranlarından birine sahip olarak 0,89 üzerinden 10 bin lira kredi için kişinin aylık ödeme tutarı 336 lira olacaktır. Toplam geri ödeme tutarı ise 12.148 lira olarak hesaplanmıştır.

Vakıfbank Tatil Kredisi

% 1,09 faiz oranları ile 10 bin iliraya kadar ilk 6 ayı ödemesiz dönemli olmak üzere toplam vade 36 ay vadeli ilk 1. taksit tutarı acente tarafından, 2. taksit tutarı banka tarafından karşılanacak olan Tatil kredisinin  Setur, Jolly Tur, Tatil budur , ETS Tur, Gezinomi, Touristica  anlaşmalı firmalar ile seyahat edecek maaş müşterileri ile emekli müşterileri BES müşterilerine özel sunuluyor. Ayrıntılar.

Güncel Otel Fiyatları 2020

Vatandaşlar her sene olduğu gibi 2020 yılında da tatil planları yapmaya başladı. Koronavirüs sebebi ile turizm sektöründe yaşanan düşük beraberinde otel fiyatlarında artış meydana getirdi. Otel fiyatlardaki artış vatandaşların seyahat programlarını bir kez daha düşündürmeye sebep oldu. Ülkemizde turizmin en canlı gözlemlendiği Ege ve Akdeniz bölgeleri otel fiyatlarını sizler için araştırdık. Metropol hayatına alışkın kişiler içinde İstanbul fiyatlarının en güncel halini sizler için tablo haline getirdik. O halde Ege-Akdeniz-İstanbul Otel Fiyatları 2020 aşağıda verilmiştir.

İzmir250 - 350 TL
Bodrum350 - 440 TL
Marmaris440 - 680 TL
Kuşadası405 - 750 TL
Çeşme300 - 520 TL
Alaçatı570 - 650 TL
Aydın200 - 380 TL

Kaş390 - 613 TL
Alanya500 - 1.368 TL
Kemer1.000 - 1.800 TL
Antalya500 - 1.139 TL
Kumluca536 - 789 TL
Kalkan660 - 870 TL

Hotel DeComando2.417 TL
Hotel Sumaha2.122 TL
Miniature1.051 TL
Galata Charm1.029 TL
Barbera Hotel933 TL
White House738 TL
Hammanhane662 TL
Ada İstanbul605 TL
Large Modern Apartment Near Metro438 TL

Fiyatlar günlük konaklama fiyatları olup değişkenlik gösterebilir.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Sitede yer alan bilgiler yapılan araştırmalar sonucunda hazırlanmıştır. Doğruluğu taahhüt edilmez. Detaylı bilgi için Site Kullanım Koşulları sayfasını ziyaret ediniz!