KOSGEB Kredisi

Ziraat Bankası 2020 Tarım Kredisi (7 YIL HARMAN ÖDEMELİ)

11.06.2020
Ziraat Bankası 2020 Tarım Kredisi (7 YIL HARMAN ÖDEMELİ)

Tarım ve hayvancılık çalışmalarını sürdürebilmeleri için çiftçilere en büyük desteği veren bankaların en başına Ziraat Bankası gelmektedir. Verdiği kredileri Tarım Kredi Kooperatifi aracılığı ile vermektedir. Ziraat Bankasının bu yıl için verdiği faiz oranlarını sizler için inceledik. Aynı zamanda tarım kredisi, arazi alım kredisi ve Ziraat Bankası çiftçi kredilerini almak için gerekli belgeleri araştırdık. Tarım Kredi Kooperatifi faiz oranları ve Ziraat Bankası tarım kredisi ile ilgili tüm detayları içeriğimizden inceleyebilirsiniz.

Tarım Kredileri Nelerdir? 2020

Tarım ve Orman Bakanlığınca çiftçilerimize 30 bin lira değerinde hibe kredi imkanı başvuruları tamamlandı. Hayvan teslimlerinin 12.500 çiftçimize yıl içerisinde yapılacağı tahmin ediliyor. Bunun haricinde çiftçiye en uygun hayvan kedisi veren ilk kurum Ziraat Bankasıdır. Kamu kuruluşlu olan Ziraat bankası ise çiftçi desteklerinin yanı sıra çok uygun fiyatlarda kredi destekleri sağlanmaktadır.

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından verilen 30 bin liralık hibe kredi imkanlarından yararlanamıyor iseniz veya bu destek size az geliyor ise kamu kuruluşlu olan Ziraat Bankasının uygun faiz oranları ve cazip ödeme planları ile size sunmuş olduğu kredi olanaklarını değerlendirebilir ve işletmenizi büyütebilirsiniz. Aynı zamanda bankanın sunmuş olduğu bu krediler sayesinde de yeni işlere atılım yapabilirsiniz.

Ziraat bankası Hayvansal Üretim Kredileri adı altında bir çok çiftçimize kredi destekleri sunmaktadır. Hayvansal üretim alanlarında faaliyet gösteren gerçek ve tüzel kişiler için üretimlerinde ihtiyaç duymuş oldukları finansmanı sağlayan bu banka büyükbaş, küçükbaş, besi, süt, damızlık hayvancılık alanının yanı sıra tavuk, hindi, kaz, bıldırcın, ördek, deve kuşu gibi kanatlı hayvancılık alanlarında da faaliyet göstermek isteyen girişimcilerimiz için uygun faizli kredi olanakları sunulmaktadır. Faiz oranları, gerekli şartlar ve ayrıntılar Ziraat şubelerinden öğrenilir.

Tarım Kredileri Nelerdir?

Tarım Kredileri Nelerdir?

Ziraat bankasının sağlamış olduğu kredi türlerinden yararlanmak isteyen girişimciler için banka uygun faizli kredi olanakları sağlamaktadır. Bankanın sağlamış olduğu finansmandan yararlanmak isteyen girişimci küçükbaş hayvancılık alanında sektöre giriş yapmak istiyorsa eğer banka şubelerine başvuru yaparak gerekli şartları taşıması durumunda ihtiyaç duymuş olduğu tutarda krediye sahip olabilecektir. Ziraat bankasının küçükbaş hayvancılık kredileri için sunmuş olduğu faiz oranları şu doğrultudadır. Küçükbaş hayvancılık kredilerinin yıllık faiz oranı ortalama olarak %5, aylık faiz oranı ise %0,41 oranında olacaktır. Banka bu kredilerden yararlanmak isteyen girişimcilerden bazı şartlara uyum sağlaması gerektiğini belirtmektedir. Faiz oranları değişebilir ve güncel faizler ancak bankadan öğrenilir.

Tarım Kredisi Şartlar Nelerdir?

Bankanın sunmuş olduğu kredi imkanlarından yararlanmak isteyen girişimcinin aşağıda maddeler halinde bahsetmiş olduğumuz şartlara uyum sağlıyor olması gerekmektedir.

 • En az 50 adet koyun beslemesi gerekmektedir.
 • En az 25 adet keçi beslemesi gerekmektedir.
 • Hayvan kapasitesi yukarıdaki rakamlardan az ise ilk olarak hayvan sayısını bu rakama çıkartması gerekmektedir.
 • Satın alınacak koyun ve keçilerin 6 ay ile 24 ay arasında olması gerekmektedir.
 • Başvuru sahibinin satın alacağı koyun ve keçiler yönetmelikte yer almak zorundadırlar.

Ziraat Bankasının sunmuş olduğu hayvan kredisi türü ile hayvancılık alanında kullanılacak olan tank, balya makinesi, yem üniteleri, ahır yapımı, güneş enerji sistemi, yem bitkisi üretimi, canlı koyun ve keçi alımı gibi alanlarda kredinin kullanılması mümkündür. Çiftçilere Ziraat Bankası dışında diğer bankalarda kredi vermektedir. Bunlar;

 • Vakıfbank
 • Şekerbank
 • Denizbank
 • QNB Finansbank
 • Halkbank
 • Yapı Kredi Bankası

Ziraat Bankası Keçi Koyun Besiciliği Şartları Nelerdir?

Hayvansal üretim kredileri adı altında toplamış olduğu alanlardan bir tanesi de keçi koyun besiciliği olmaktadır. Banka bu alanda kredi çekmek isteyen girişimcilerden bazı şartlara uyum sağlamasını beklemektedir. Bankanın istemiş olduğu şartlar aşağıda maddeler halinde yer almaktadır.

 1. Alınacak koyun ve/veya keçinin en az 1 aydır Hayvan bilgi sistemi olan HAYBİS‘e kayıtlı olmaları gerekmektedir.
 2. En az 50 adet koyun veya keçi besliyor olması gerekmektedir.
 3. Besicilik için alacağı hayvanların en az 3 aylık erkek hayvan olmaları gerekmektedir.
Ziraat Bankası Keçi Koyun Besiciliği Şartları Nelerdir?

Ziraat Bankası Keçi Koyun Besiciliği Şartları Nelerdir?

Ziraat Bankası Hayvansal üretim kredileri hakkında ayrıntılı bilgi almak için lütfen size en yakın bulunan banka şubelerine başvuru yapınız. Aynı zamanda bankanın müşteri hizmetlerini arayarak bilgi de edinebilirsiniz.

Tarım kredisi faiz oranları yıllık %5 ve %6’dır. Başvuru sahibinin projesine ve vadesine göre değişiklik gösterebilir.

Yıllık faiz oranı %6 ve aylık faiz 0,50 olarak aşağıda ki hesaplama yapılmıştır;

50.000 TL Hesaplama;

 • Faiz Oranı: %0,50
 • Taksit Sayısı: 48 ay
 • Taksit Tutarı: 1.201,96 TL
 • Toplam Geri Ödeme: 57.693,91 TL

100.000 TL Hesaplama;

 • Kredi Tutarı: 100.000,00 TL
 • Faiz Oranı: %0,50
 • Taksit Sayısı: 48 ay
 • Taksit Tutarı: 2.403,91 TL
 • Toplam Geri Ödeme: 115.387,95 TL

Kredi İçin Gerekli Evraklar

Ziraat Bankası tarafından verilen kredilerden faydalanmak için çiftçilerin başvuru esnasına bazı evrakları hazırlamaları gerekmektedir. Bu evraklar;

 1. Başvuru yapacak kişinin nüfus cüzdanı,
 2. Çiftçi Kayıt Sistemi Belgesi,
 3. Çekilecek olan krediye karşılık gösterilebilecek olan ipotek ya da kefil belgeleri,
 4. Bilanço esasına göre çalışan işletmelerin başvuru tarihini takiben son üç yıla ait gelir ve bilanço tablosu,
 5. İşletmeyi teşvik etmek amacı ile; kiralık ise kira sözleşmesi, satılık ise tapu belgesi gereklidir.

Bankanın verdiği krediler ve faiz oranları şu an için böyledir. 2020 yılında kredilerde ve faiz oranlarında herhangi bir değişiklik olması halinde gerekli bilgileri sizlerle paylaşacağız. Ziraat bankası müşteri hizmetlerine ulaşmak için 444 00 00 numaralı telefonu arayarak çağrı merkezine bağlanabilir ve bilgiler alabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 7 YORUM
 1. Orhan Özkamer dedi ki:

  Yediyıl destekli kıredi istiyorum. Büyük baş hayvan alacam kendim çiftçiyim belgelerim var

 2. Halisbezin dedi ki:

  Koyunalmakistiyorum

 3. Güneş enerji panel dalgıç pompa kurulumunu dedi ki:

  Güneş enerji sisteminin yaptırmak için kendime ayıt 45 donum arazim var kuyu mevcuttur çiftçilik belge mevcuttur 50.000.00 TL 36 ay vadili kredi alabilirmiyim aylık ödeme ne kadardır

 4. Kredi veya devlet destegi dedi ki:

  Ben 51 yasinda hayvancilik yapmak istiyorum ahirim var uygun faiz veya devlet destekli sartlardan bilgi almak istiyorum koye dönüşten bahsediyorlardi boyle bir sey varmi

  1. Hayvancılık yapmak istiyorum dedi ki:

   Hangi şehirde ahırınız var ? Hayvancılık yapmak için tecrübeniz.varmi ? Ahır size mi ait kiramı

 5. sebahattin eldemir dedi ki:

  çiftçi dessek kredisi almak istiyorum yardımcı olurmusunuz saygılarımla

 6. Orhan ÇİM dedi ki:

  30328 sayılı resmi gazetede yayınlanan Ziraat Bankası ve Tarım Kredi kooperatiflerince tarımsal üretime dair düşük faizli yatırım ve işletme kredisi kullandırılmasına ilişkin karara ilişkin bilgilere yer vereceğim bildiğiniz gibi her yıl Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı bütçe olanakları dahilinde Ziraat Bankası ve Tarım Kredi kooperatiflerince çiftçilerimize düşük faizli tarım ve hayvancılık kredisi kullandırılmasına olanak tanıyor bu karardan her yıl Şubat ayı civarında resmi gazetede yayınlanıyor resmi gazetede oyunu için verilmesi planlanan hayvancılık ve tarım ilişkin kredilerin faiz oranları başvuru şartları ve detaylar bildiriliyor.

Sitede yer alan bilgiler yapılan araştırmalar sonucunda hazırlanmıştır. Doğruluğu taahhüt edilmez. Detaylı bilgi için Site Kullanım Koşulları sayfasını ziyaret ediniz!