KOSGEB Hibeleri

Kredi Kartı Yasal Takip Kaldırma Yapılandırma (Kesin Çözüm)

Kredi Kartı Yasal Takip Kaldırma Yapılandırma (Kesin Çözüm)

Yasal takip nedir diye birçoğumuz merak ediyoruz. Kredi kartı ya da kredi borçları vaktinde ödenmediğinde avukatlık olmaktadır. Kredi kartı borcunun ödenmediği durumlarda verilen ödeme süresi içinde borçlar kapatılmazsa yasal takibe girer. Kredi kartı yasal takibini kaldırmak için borçlarınızı yapılandırabilir ya da bankadan çektiğiniz krediler ile bu borçlarınızı kapatabilirsiniz. Kredi kartı yasal takip sorgulaması yaparak borçlarınızın avukatlık olup olmadığını öğrenebilirsiniz. Tabi yasal takibe girdiyseniz avukat masrafı gibi bir takım ekstra ücretler de ödemek durumunda kalırsınız. İçeriğimizde 2020 yılında verilen bankaların güncel borç kapatma kredisi kampanyalarını bulabilirsiniz.

Yasal Takip Nedir?

Bankaların kredi, kredi kartı gibi ürünlerini kullananların vadesi geldiğinde borçlarını ödemesi gerekmektedir. Kredi kartı başvurusunda bulunduğunuzda ekstrenin geleceğini ve bu borcun en az asgarisinin ödenmesi gerektiğini hepimiz biliyoruz. Ancak borçların vadesi geçmesi durumunda gecikme faizi de eklenmektedir. Borcu her geciktirdiğiniz gün bu faiz işler. Düzenli olarak ödeme yapmamanız ve bir takvim yılı içinde 3 kez borcunuzun asgarisi ödememeniz durumunda kredi kartınız kullanıma kapatılacaktır. Ayrıca ödemelerinizi geç yapmanız kredi skorunuzu da olumsuz etkileyecektir.

Yasal Takip Nedir?

Yasal Takip Nedir?

Banka tarafından borçlu, vadesi geçen borçlarının ödenmesi konusunda borçlu şahsı uyarmaktadır. Borcunu ödemesi gerektiği, yoksa artık muhatabının banka değil yasal merciler olacağını söylemektedir. Bankalar her ne kadar müşterilerinin borçlarını ödemesi konusunda teşvik etmek amacı ile bu cümleyi kursa da durumun ciddiyetinin farkında olmak gerekiyor. Zira yasal takip olayı şaka değil. Yasal takip, kredi ya da kredi kartı borcu olanlar için düzenlenen bir durumdur. Şayet banka tarafından verilen ek süre içinde borçlarını kapatmıyorsanız hakkınızda yasal takip başlar.

Yasal takibe düşmeden avukat ile görüşerek borçlarınızı ödeyeceğinizi taahhüt edebilirsiniz. Ancak yasal takibe düşenlerin yine bir an evvel bu borçları kapatmaları gerekiyor. Şayet ödenmezse icra marifeti ile borç tahsil edilecektir. İşte bu borçların ödenmesi hususunda bankaların dönem dönem verdikleri krediler bulunmaktadır. Vakıfbank Kredi Kartı Borç Yapılandırma 2020 Kredisi ile ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz.

Kredi Kartı Yasal Takip Kaldırma

Kredi kartı yasal takip başladıysa buyurun cenaze namazına. Evinize icra gelmesi istemiyorsanız bir an evvel bu borçları kapatmalısınız. Bunun yolu da tüm borçlar için herhangi bir bankadan kredi çekmek olacaktır. Bu noktada dikkat edeceğiniz şey bankaların faiz oranları olacaktır. Düşük faizli kredi veren bankayı bulduk. Ancak bu noktada akıllara şu soru geliyor; Kredi notu düşük olanlara bile kredi vermeyen banka, yasal takipte olduğum şu dönemde bana kredi verir mi? Bankalar kredi borçlarının yapılandırılması amacı ile borç transferi ve yapılandırma kampanyaları başlatıyor. Kredi kartı borçları için de durum bu şekilde işliyor mu? İcralık Olanlar Kredi Çekebilir mi? isimli içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.

Kredi kartı borçlarının kapatılması için kredi imkanı sunan bankaların başında Ziraat Bankası geliyor. Ancak Ziraat Bankası tarafından belirlenen kredi şartlarına göre icra takibine düşmüş olan borçlara kredi verilmiyor. Peki icralık olanlara kredi sunan bankalar var mı? Vakıfbank başlattığı kampanya ile icralık olanlara da kredi imkanı sunmaktadır. 

Vakıfbank Takip Borçlularına Faiz Sıfırlama Kampanyası

Ziraat Bankası tarafından verilecek olan düşük faizli borç kapatma kredisi şartlarını inceleyebilirsiniz.Fakat müşterilerin yapılandırma işlemlerinden yararlanması için yasal takibe düşmemiş olması gerekiyor. Vakıfbank tarafından başlatılan kampanyada takip borçlularına çeşitli ödeme kolaylıkları sunuluyor.

Kredi borçlarını ödemediklerinden ötürü yasal borçları yasal takibe girmiş olanlar için faiz sıfırlama kampanyası başlatıldı. 20 bin TL’ ye kadar kredi borcu olan ve takibe düşmüş olan müşterilerine borçlarını peşin ya da 18 aya varan taksitler ile kapatmaları durumunda takibe aktarım yapıldıktan sonra faiz sıfırlaması yapılacak.

Yasal takibe düşmüş olanların bu kredi imkanından yararlanabilmesi için yapılandırma taleplerini bankanın belirlediği tarihlere kadar banka şubelerine iletmelidir.

Ayrıca bireysel kredi kartlarına sahip olan banka müşterilerine de ödeme kolaylığı sağlanacaktır. Sadece Vakıfbank’ a ait kart sahipleri değil, diğer bankalara kredi kartı borcu olanlar da bu kredilerden yararlanabilirler. 60 aya kadar vadelerde faiz oranı %1,05 olmaktadır. Diğer bankalara olan borçlar kapatılarak Vakıfbank’ a taşınacaktır.

QNB Finansbank Borç Transfer Kredisi

Borç kapatmak için kredi veren bankalardan bir tanesi de QNB Finansbank’ tır. Diğer bankalara yapılacak olan ödemelerde EFT işlemi için herhangi bir ücret talep edilmemektedir. QNB Finansbank borç kapatma kredileri diğer bankalara kredi kartı borcu olanları da kapsamaktadır. Kredi kartı borçları için banka tarafından yapılacak olan ödeme kısmi olmaktadır. Şube tarafından borç tutarları görülmekte olup, verilecek olan kredi limitleri borç tutarlarına göre olmaktadır. EFT İşlemi diğer bankalara yapılacağından 1 gün sürmektedir. Yani ertesi gün diğer bankanın hesabında olmaktadır.

Kredi kartı borçlularının yapması gereken herhangi bir ekstra işlem bulunmamaktadır. Kredi başvurusunda bulunmak oldukça kolaydır. Banka şubelerine gitmenize gerek kalmadan tek bir sms yardımı ile kolayca kredi talebinizi bankaya iletebilirsiniz. T.C. kimlik numaranızı 5030‘ a göndermeniz ön başvuru için yeterli olmaktadır.

Şekerbank Borç Transferi Kredisi

Şekerbank’ a ya da diğer bankalara kredi kartı borcu olanlar alacakları borç transfer kredileri ile kredi kartı borçlarını kapatabilirler. Kullandırılacak kredi üst limiti 100 bin TL olmaktadır. Kredi vadesi 3 ay ile 60 ay arasında değişmektedir. Kullandırılacak kredinin binde 5′ i oranında kredi tahsis ücreti alınmaktadır. Borç transferi kredisinin uygun faiz oranlarından yararlanmak isteyenler banka tarafından verilen aylık eko paket satın almalıdır. Banka gerekli gördüğü durumlarda ek belge, kefil vb. talep etme hakkını saklı tutmaktadır.

36 ay vade ile 10 bin TL kredi almanız durumunda ödeyeceğiniz aylık taksit tutarı 371,72 TL olacaktır. Kredi başvurusunda bulunmak için size en yakın Şekerbank şubelerini ziyaret ediniz.

Garanti Bankası Borç Transfer Kredisi

Kredi kartı borçlarını yapılandırabileceğiniz bankalardan bir tanesi de Garanti Bankasıdır. Banka tarafından başlatılan uygulama neticesinde kredi kartı borcu olanlara borçlarını kapatmaları amacı ile borç transfer kredisi adı altında kredi verilmektedir. Kredi başvuruları banka şubelerine yapılmaktadır. Sadece Garanti Bankasında değil, diğer bankalara kredi kartı borcu olanlar da krediden yararlanacaktır.

Garanti Bankası tarafından verilecek olan krediler yasal takibe girmiş olan kredi borçlarını kapsamamaktadır. Ancak geçen yıla ait olan kredi kartı borçlarınız için gerekli evraklar ile birlikte size en yakın Garanti Banaksı şubesine giderek kredi başvurusu yapabilirsiniz.

2020 yılında kredi kartı borçlarını kapatmak için kredi veren pek çok banka bulunmaktadır. Siz de bu bankalardan kredi alarak mevcut borçlarınızı kapatabilirsiniz. Fakat daha sonra kredi kartlarını iptal etmeniz gerekiyor. Ayrıca kredi müşterilere nakden verilmiyor. Borcunuz olduğu bankaya transfer yolu ile kredi gönderilerek önce bu bankada bulunan borçlarınız kapatılıyor. Daha sonra ise kredi çektiğiniz bankaya olan borçlarınızı ödeme planına göre ödemeniz talep ediliyor.

SORUN CEVAPLAYALIM

Oy Verin*

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Sitede yer alan bilgiler yapılan araştırmalar sonucunda hazırlanmıştır. Detaylı bilgi için Site Kullanım Koşulları sayfasını ziyaret ediniz!