canta astroloji arti yorum bilim egitim1 power kalem istatistik gozluk at ayar duyuru ok bitcoin nota moda mercek ates saat kalp wifi eglence kadin oyun tamir alinti kullanici dunya whatsapp sinema basketbol saglik windows iletisim takvim yildiz yemek egitim bilgi xbox ev gulenyuz yorum1 video soru futbol menu1 foto ucak kahve apple mouse menu2 ps klasor monitor ceptelefonu rastgele yaprak araba

İnternetten Kredi Kartı Limiti Artırma

İnternetten Kredi Kartı Limiti Artırma

Kredi kartı, herkes tarafından düzenli bir şekilde kullanılan en kolay ödeme araçlarından bir tanesi haline geldi. Kişilerin satın alma alışkanlıkları üzerinde oldukça etkili hale gelen kredi kartları, taksit avantajları ve ödeme planları ile alışveriş yaparken kişilere cazip avantajlar sunmakta. Kullanım esnasında ödeme yaparken yetersiz bakiye uyarısı ile karşılaşan kişilerin son zamanlarda araştırmış oldukları konular arasında yer alan, kredi kartı limit artırma yolları nelerdir, internet bankacılığı üzerinden limit artırımı nasıl yapılır, otomatik artışı, ATM üzerinden, Garanti, Yapı Kredi, İş Bankası, Ziraat Bankası ve Akbank kredi kartlarında artışı nasıl yapılır ? İnternet Bankacılığı Kredi Kartı Limit Arttırma işlemleri yazımızın içerisinde tüm merak edilenleri bulabilirsiniz.

Kredi Kartı Limiti Artırmanın Yolları Nelerdir?

Yaygın bir kullanıma sahip olan kredi kartı bizlere her zaman kötü gün dostu olmaktadır. Kullanıcılar harcamalarını düzenli yaptıklarında borçlanmalara sebep olmamaktadır. Aktif kullanıcıların en büyük problemi ise bakiye yetersizliğidir. Bakiye yetersizliği durumunda, kredi kartı bakiye artışı yapılması sıkıntıları bertaraf etmektedir. Bakiye arttırma işleminden önce kredi notunu artırmanız gerekmektedir. Kredi notu yükseltmenin birden fazla yollu bulunur, öncelikle düzenli olarak kredi kartınızın hesap kesim günlerinde ödemeleri aksatmadan yapmak ve otomatik ödeme talimatları vererek ödemelerinizi aksatmamak. Bu işlem , ATM, internet bankacılığı ve mobil bankacılık üzerinden yapılmaktadır.

İnternet Bankacılığı Üzerinden Kredi Limiti Nasıl Yükseltilir?

İnternet bankacılığı üzerinden limit arttırma talebinde bulunmak, şubelere gidip bakiye arttırma talebinde bulunmaktan daha kolaydır. Talep oldukça kısa sürede yanıtlanır. İnternet bankacılığı üzerinden yapılacak işlemler;

 • Hesaplarınıza girin,
 • Kart ayarlarına girin,
 • Değiştireceğiniz kredi kartına tıklayın,
 • Kredi kartı limit değişikliği seçeneğine tıklayın,
 • Talep edilen yeni kart bakiyenizi yazın,
 • Eğitim durumu ve çalışma alanını doğru bir şekilde doldurun,
 • Aylık gelirinizi yazın ve onaylayın.

Yükseltme talebiniz sonuçlandığında SMS ile bilgi verilecektir.

Kredi Kartı Otomatik Limit Artışı

Bazı kredi kartlarında otomatik limit artışı yapılabilmektedir. Sicili temiz olan ve ödemelerini düzenli yapan kullanıcılara limit artış talebi bankalar tarafından otomatik olarak sunulmaktadır. Herkesin tercih edeceği bir özellik olmadığı için bakiyesinin sabit kalmasını isteyenler bu özelliği kapatabilirler. Size gelecek SMS’i onaylamadığınız sürece kartınızda değişiklik yapılmaz. Onay vermeden önce  geliriniz ve limitiniz arasında dikkatli hesaplama yapmanız avantajınıza olacaktır. Bu hesaplamalar yapılmadan önce size cazip gelebilir, borç ödemelerini geciktirmeniz ise kredi notunuzu düşüreceği için bir daha limit artışı talebinizin onaylanmasında zorluklar yaşayabilirsiniz.

ATM Üzerinden Kredi Kartı Limiti Yükseltme Nasıl Yapılır?

Limit arttırma ihtiyacı kart kullanımlarınız ile alakalıdır, borcunuzun sadece asgari tutarını değil, tamamını ödeyerek ve son ödeme tarihini geciktirmeden ödemelerinizi yaptığınızda, KBB’de iyi bir kullanıcı olarak görünürsünüz ve artırma işleminizde sorunla karşılaşmazsınız. Atm’den limit yükseltme işlemi yapacaksanız;

 • Bakiyenizi artırmak istediğiniz kartınızı müşterisi olduğunuz bankanın ATM’sine takın,
 • Kredi kartı işlemleri,
 • Limit işlemleri,

menülerini takip ederek, cevaplamanız gereken soruları doğru bir şekilde işaretledikten sonra talebinizi onaylayabilirsiniz. Başvurular genellikle bir kaç dakika sonra sonuçlanır. Yaptığınız başvurunun sonucu gelmiyorsa, durumu sorgulamak için bankanızın müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz. Eğer talep ettiğiniz tutar onaylanmadıysa nedenini öğrenerek daha uygun bir talepte bulunabilirsiniz.

Garanti Bankasında Kredi Kartı Limiti Yükseltme Nasıl Yapılır?

Garanti Bankası Bonus Kart ,Shop&Fly, Miles&Smiles ve American Express Card kullanıyorsanız, artış talebi için birden fazla imkan bulunuyor. Garanti Bankasında bütün kart bakiyeleriniz ortak olduğundan dolayı tek bir karttan yönetebilirsiniz. Her yıl düzenli olarak gelir elde ediyorsanız, ilk kart başvurunuzu yaparken düzenli artış istediğinizi belirtebilirsiniz.

Bonus Flaş Uygulamasından Limit Arttırma İşlemi

 • Uygulamaya giriş yapın, kart bilgilerinizi görüntüleyin ,
 • Limit artışı yapacağınız kartı seçin,

Bonus Flaş uygulaması, limit arttırma adımlarını takip ederek sizden istenen bilgileri doldurup talebinizi onaylayın.

Garanti BBVA mobil Uygulaması Üzerinden Limit Arttırma İşlemi 

Garanti BBVA uygulaması limit artırma işlemi için aşağıdaki adımları takip ederek işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

 • Uygulamaya giriş yapın,
 • Hesap ve kart bölümüne girin,
 • Kart bölümlerinden ilerleyin,
 • Kart seçimizi yapın,
 • Nakit ve ödeme çözümleri,
 • Bu işlemlerden sonra limit arttırma işlemi için size sorulan soruları doldurun ve talebinizi onaylayın.

Garanti Bankası SMS ile Kredi Kartı Limit Arttırma Talebi

Bankada kayıtlı cep telefonu numaranız ile, artır, istenilen limit miktarı, kartın son 6 hanesi, aylık net gelir bilgilerinizi aralarında birer boşluk bırakıp ve büyük harfler ile 3340’a SMS göndererek arttırma talebinde bulunabilirsiniz. Artış talebinizi Garanti Bankası müşteri hizmetleri numarası olan 444 0 333’ü arayarak iletebilirsiniz.

Garanti BBVA mobil uygulaması üzerinden limit arttırma işlemi için;
Garanti Bankasında Kredi Kartı Limiti Yükseltme Nasıl Yapılır?

Yapı Kredi Bankasında Kredi Kartı Limiti Yükseltme Nasıl Yapılır?

Yapı Kredi World, Play , Adios ve Crystal kartınız varsa, müşteri limiti sayesinde tek bir kart üzerinden tüm bakiyelerinizi yönetebilirsiniz. Bu sayede tüm kartlarınızla toplam bakiyeniz kadar harcama yapabilirsiniz. Ayrıca, hesap kesim tarihlerinizin gününü farklı seçerek ödemelerinizi dağıtabilirsiniz.

Yapı Kredi Mobil Bankacılık Üzerinden Limit Arttırmak

Yapı Kredi İnternet şubesinden kullandığınız kredi kartlarınız için limit artırımı talebinizi istediğiniz zaman kolayca bildirebilirsiniz. Yapmanız gerekenler;

 • Uygulamaya giriş yapıp,
 • Kartlarım bölümünden,
 • Kredi kartı limit değişikliği bölümünü takip ederek,

İşleminizi gerçekleştirin.

Yapı Kredi Bireysel İnternet Şubesi Üzerinden Limit Artırmak

 • Kartlarım,
 • Kart hizmetleri,
 • Limit işlemleri,

Adımlarını takip ederek, güncel gelir bilgileriniz ve yapmış olduğunuz meslek ile ilgili olan iş/meslek bilgilerinizi girerek bakiye artırma talebinde bulunabilir ve değerlendirme sonucunu öğrenebilirsiniz.

Yapı Kredi SMS ile Kredi Kartı Limit Arttırma Talebi 

Limit artırım talebinde bulunmak için, aralarında birer boşluk bırakarak, Limit, kredi kartı numaranızın son 6 hanesi ve aylık net gelirinizi yazarak 4411’s SMS gönderebilirsiniz. Yapı Kredi müşteri hizmetleri numarası 444 0 444 / 0850 222 0 444 sesli yanıt sistemi üzerinden 1,2 ve 1’i tuşlayıp,  başvurularınızı yapabilirsiniz.

Yapı Kredi Bankasında Kredi Kartı Limiti Yükseltme Nasıl Yapılır?
Yapı Kredi Mobil Bankacılık Üzerinden Limit Artırmak

Akbank  Kredi Kartı Limit Yükseltme  Nasıl Yapılır?

Akbank’ta  size sunulan Müşteri limiti, kullandığınız kartlardan en yüksek bakiyesi olan kartınızın tutarına eşittir. Axsess kredi kartınız için limit artışı talebinde bulunduğunuzda otomatik olarak artacaktır. Kartınızın bakiyesi yetmiyorsa, yükseltmek için artırım talebi oluşturabilirsiniz. Banka talebiniz oluşturulduktan kısa bir süre sonra sizi olumlu veya olumsuz olarak talebinizin sonucu hakkında bilgi vermektedir.

Akbank İnternet Şubesinden Limit Arttırma

Akbank internet sayfası  veya Akbank Direkt uygulaması üzerinden kart işlemleri menüsünden Akbank kredi kartı limiti artırma  talebinde bulunabilir ve bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Bilgililerinizin incelenmesinin ardından, banka tarafından verilerek uygun görülmesi durumunda limitiniz arttırılacaktır. Düzenli artış talebinde bulunarak, otomatik olarak güncellenmesini de sağlayabilirsiniz. Yönetmelik gereğince kredi kartınıza, bir yıl içerisinde en fazla 3 defa asgari ödeme tutarından düşük ödeme yaparsanız, dönem borcunuzun tamamını kapatana kadar tüm kredi kartlarınızın işleme kapatılır. Aynı zamanda TL. ve yurtdışı limiti olarak da kullanma imkanınız bulunmakta.

Akbank SMS ile Kredi Kartı Limit Arttırma Talebi

Cep telefonunuzun SMS bölümüne girdikten sonra,(mevcut limit, kartın son 4 hanesi, aylık net gelir ve istenilen limit miktarı) bilgilerini aralarında boşluk bırakarak 4566’ya SMS gönderebilirsiniz. Ayrıca, Akbank ATM’leri üzerinden limit işlemleri bölümünden yükseltmek için talepte bulunabilirsiniz. Akbank müşteri hizmetleri olan 444 25 25 / 0850 222 25 25 numara üzerinden yapmak istediğiniz bakiye arttırımı başvuru işlemi için detaylı bilgiler alabilirsiniz.

Akbank internet şubesi üzerinden
Akbank  Kredi Kartı Limit Yükseltme  Nasıl Yapılır?

İş Bankası Maximum Kredi Kartı Limit Yükseltme İşlemi Nasıl Yapılır?

Türkiye İş Bankası Maximum kredi kartınızı alışverişlerinizde kullanıyor ve limitiniz size yeterli gelmiyorsa, ödemelerinizi düzenli olarak yapıyorsanız artırma talebinde bulunabilirsiniz. Müşteri şifreniz, internet veya telefon bankacılığı sistemleri üzerinden talebinizi iletebilirsiniz. Ayrıca, İş Bankası kendi belirlediği tarihler arasında kredi kartı limit arttırımı güncellemeleri yapmaktadır.

Maximum Kredi Kartı İnternet Şubesi Üzerinden Limit Artırmak

Mobil kullanıcılar, kullanıcı adı ve şifresi ile uygulamaya giriş yaptıktan sonra tüm bankacılık işlemlerinde olduğu gibi limit yükseltme hizmeti de alabilirler.

 • Uygulamaya giriş yapın,
 • Ödemeler başlığına tıklayın,
 • Hızlı kart işlemlerini seçin,
 • Artırma talebine giriş yapın,
 • İstediğiniz limiti yazın,

Bu işlemlerden sonra banka tarafından incelemeye alınıyorsunuz ve bakiye yükseltme kriterlerine uygunsanız, talep ettiğiniz tutar kadar kart bakiyeniz yükseltiliyor. Kullandığınız kartın ödemelerini düzenli yapmıyorsanız bankadan olumsuz sonuç alabilirsiniz. İş Bankası müşteri hizmetleri 0850 724 0 724 numarası üzerinden yapmak istediğiniz işlemler hakkında da bilgi alarak, başvuru yapabilirsiniz.

Maximum kredi kartı internet şubesi üzerinden limit artırmak için;
İş Bankası Maximum Kredi Kartı Limit Yükseltme İşlemi Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankası Kredi Kartı Limiti Yükseltme Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankası kredi kartı artırma işlemi yapabilmeniz için aylık net gelirinizin olması gerekmektedir. Banka, başvuru sonrasında size ait kredi notu, aylık net gelir, geçmiş ödemeleriniz ve sicilinizi inceler. Bilgilerinize göre başvuru sonucunuzu size iletir.

Ziraat Bankası İnternet Şubesi Üzerinden Limit Artırmak

 • Mobil uygulamaya girişi yapın,
 • Menü üzerinden başvurular ekranını seçin,
 • Başvurular ekranından Bankkart, kredi kartı üzerinden devam edin,
 • Ekranın en altında bulunan limit artış başvurusunu seçin,
 • Çıkan ekranda limitinizi arttırmak istediğiniz kartı seçin,

Tek kart kullanıyorsanız seçim yapmadan devam edebilirsiniz. Daha sonra aynı ekran üzerinden yeni belirleyeceğiniz tutarı yazarak başvurunuzu oluşturabilirsiniz.

Ziraat Bankası SMS ile Kredi Kartı Limit Arttırma Talebi

SMS göndererek limit artırmak isterseniz, büyük harfler ile aralarında birer boşluk bırakarak, limit, kredi kartınızın son 6 hanesi, talep ettiğiniz tutarı, aylık gelirinizi yazıp 4757’ye SMS gönderebilirsiniz. Ziraat Bankası müşteri hizmetleri numarası 444 00 00‘ı arayıp kredi kartı işlemleri menüsünü için 1’i limit artırım talebi için 2’yi tuşlayıp bilgi alabilirsiniz.

Ziraat Bankası Kredi Kartı Limiti Yükseltme Nasıl Yapılır?
Ziraat Bankası İnternet Şubesi Üzerinden Limit Artırma

Halk Bankası Kredi Kartı Limit Yükseltme İşlemi Nasıl Yapılır?

Paraf kartınıza tanımlanan limit ile birlikte yurt içi ve yurt dışında alışveriş yapabilir, nakit avans kullanabilirsiniz. limitlerinizde müşteri limitiniz dikkate alınmaktadır. Birden fazla kart kullanım halinde tahsis edilen bakiye, tüm kartlarınız için ortak bakiye olacaktır. Paraf Kart üzerinden, Praf Gold ve Paraf Platinum kartlarınızın limitin %100’ü ticari kartlarınızda ise limitin %30’u kadardır. Alışverişlerinizden kaynaklı borç bakiyeniz olması durumunda nakit avans limitiniz, kullanılabilir limitinizin, nakit avans için belirtilen % oranı kadar olacaktır.

Halk Bankası İnternet Şubesi Üzerinden Limit Arttırmak

Halkbank’ın internet sayfasına girerek, kullanıcı bilgilerinizden sonra çılan sayfada kartlarım bölümünden limit arttırma talebinde bulunabilirsiniz. Talebiniz sonuçlandıktan sonra olumlu veya olumsuz sonuç ile ilgili bilgiler size verilecektir.

Halk Bankası SMS ile Kredi Kartı Limit Arttırma Talebi

SMS ile limit arttırmak için büyük harfler işe (limit, T.C kimlik numaranız, aylık geliriniz, talep ettiğiniz limit miktarını)  aralarında birere boşluk bırakarak 3452 ‘ye SMS gönderebilirsiniz. Ayrıca, Halk Bankasının müşteri hizmetleri numarası olan 0850 222 04 00 üzerinden de kart limit yükseltme işlemi başvurusu yapabilirsiniz.

Sicili Bozuk Olanlar Araç Kredisi Alabilir mi? incelemek için tıklayınız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

KosgebKredisi.Com sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve görsellerin her türlü hakkı saklıdır. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.