2023 Yılı ŞOK Bim Yardım Kartı Başvurusu (BAKİYE SORGULAMA)

Maddi desteğe ihtiyacı olan insanlara gıda yardımının nasıl yapılacağı en yoğun araştırılan konulardan biridir. Maddi durumu yetersiz ve ihtiyaç sahibi aileler, marketten hediye çeki, sosyal yardım kartı ve çeki nereden alabileceklerini bulmaya çalışıyor.

ŞOK Bim Yardım Kartına nasıl başvurulur, market yardım kartları nereden alınır? Şok kartı nedir? Bu ne işe yarıyor? Şok kartı nasıl kullanılır? Bim yardım kartı nasıl alınır? Market yardım kartı başvuru formu ve market hediye kartı hakkında merak edilenler..

Market Yardım Hediye Kartı Başvurusu

Bu kartlar genellikle hayırsever vatandaşlar ile kamu kurum ve kuruluşları tarafından Ramazan ayında hayır amaçlı alınmakta ve çalışanlara ve ihtiyaç sahiplerine bakkal alışverişlerini yapmaları için verilmektedir. Market hediye kartlarına yüklenen bakiyeler avans olarak değerlendirilir.

Bakiye yüklenebilen kartlar 1 yıl süre ile kullanılırken bazı kartlar limit bitiminde kapatılır. Market kartlarını alıp ihtiyaç sahiplerine vermek isterseniz ödemenin teslimattan önce yapılması gerekmektedir. Market hediye kartları tüm marketlerde aynıdır ve tüm mağazaların hediye kartları benzerdir. Bim, ŞOK gibi zincir mağazalardan hediye çeki nasıl alınır? Gelin birlikte inceleyelim.

Bim Hediye Kartı

81 ildeki mağazaları ile geniş bir müşteri ağına sahip olan BİM marketleri de hediye çeki veren marketler arasında yer almaktadır. Bim hediye kartı ile maddi yardıma ihtiyacı olan kişilere gıda yardımı yapabilirsiniz. Bu kartlara yüklenecek para ile de Ramazan alışverişinizi yapabilirsiniz. Bim hediye kartlarını marketlerden 25 TL, 50 TL ve 100 TL karşılığında satın alabilirsiniz. Maddi durumu kötü olan ve maddi sıkıntı yaşayan tanıdıklarınıza bu kartı sunarak yardımcı olabilirsiniz.

Bim hediye kartını tüm Bim bölge merkezlerindeki mağazalardan alabilirsiniz. Bim hediye kartları 50 TL, 100 TL limitli bakiye ve yüklenebilir bakiye seçeneklerinden oluşmaktadır. Ayrıca yüklenebilir bakiye ile kartlara istenilen miktar yüklenebilir.

Tek seferde harcama zorunluluğu olmayan yüklenebilir bakiyeli hediye kartı, limite ulaşılana kadar birden fazla kullanılabilir.

Hediye kartlarının bakiyesi nakde çevrilmez. Kartlar 1 yıl süreyle kullanılır. 12 ay sonra sona erer. Bu kart ile sadece yemek masraflarını değil, mağazada bulunan her ürünü satın alma özgürlüğüne sahipsiniz.

İlginizi Çekebilir: İhtiyaç sahiplerine Acil Para Yardımı

Bim Hediye Kartı Nasıl Alınır?

İhtiyaç sahibi tanıdıklarınıza vermek için mağazalardan hediye çekleri alabilirsiniz. Bölge müdürlüklerinden veya mağazalardan alınacak kartların tesliminden önce ödeme yapılmalıdır.

Kartlar, teslimattan önce ve siparişten sonra yapılan ödemelerden en geç bir hafta sonra teslim edilir. Bu kartlar ile yapılan ödemeler avans şeklinde olup alışveriş sonrasında ilgili tüketiciye yazarkasa fişi veya faturası verilmektedir. Bim hediye kartlarını Bim mağazalarının kasalarından temin edebilirsiniz.

YouTube video

Şok Market Kart Başvurusu

Tanıdıklarınıza, çalışanlarınıza ve maddi desteğe ihtiyacı olanlara 25 TL, 50 TL ve 100 TL bakiyeli şok hediye kartının yanı sıra yeni serviste sunulan Dijital alışveriş kodu, kolay alışveriş imkanı sunuyor.

Dijital alışveriş kodu ile alışveriş için 0538 971 41-00 whatsapp numarasına mesaj atarak alışveriş kodunu göndermek istediğiniz kişinin telefon numarasını verin. Cep telefonlarına gönderilecek alışveriş kodu ile istedikleri marketlerden alışverişlerini rahatlıkla gerçekleştirebilirler.

2023 Yılı ŞOK Bim Yardım Kartı Başvurusu (BAKİYE SORGULAMA)Pin

Şok Kart Başvurusu

Şok mağazalarının yazar kasalarından 25 TL, 50 TL ve 100 TL bakiyeli şok kartları temin edebilirsiniz. Mağazalarda bulunan tüm gıda, kozmetik ve temizlik ürünleri Şok kart ile satın alınabilirken, ütü ürünleri ve TL yükleme kartları satın alınamamaktadır.

1 yıl geçerli karta yüklenen bakiyeyi tek seferde değil, diğer tüm ürünleri parça parça alışverişlerinizde kullanarak alışverişinizden faydalanabilirsiniz. Şok Hediye Kartı’nı Şok mağazalarının yazar kasalarından nakit veya kredi kartı ile satın alabilirsiniz.

Market Hediye Kartları Amacı Nedir?

 • Hediye kartları, herkesin tanıdıklarına kolayca yardım edebilmesi için ihtiyaç sahipleri için açılan market ve mağazalarda geçerli olan kart sistemidir.
 • En son teknolojik yenilikler göz önünde bulundurularak hizmete sunulan bu akıllı kartlar ile ihtiyaç sahiplerine en kolay ve en kısa yoldan yardım ulaştırılabilmektedir..
 • Hediye kartları, para kavramının geçmediği pazarlarda alışveriş yapma imkanı olmayan ihtiyaç sahiplerine kolaylık sağlamaktadır.
 • İhtiyaç sahipleri hediye kartları ile anlaşmalı marketlere giderek ihtiyaç duydukları ürünleri satın alabilirler.
 • Hediye kartları akıllı kart sistemleri, pos terminal cihazları üzerinden para ödemeden kartı okutarak ödeme kolaylığı sağlar.
 • İhtiyaç sahiplerine yardım edilirken, onları kırmadan, utandırmadan, ihtiyaçlarına göre özgürce hareket edebilmeleri sağlanır.
 • Kartlar, tütün ve kredi kartları dışındaki tüm ürünlerde geçerli olduğundan, vatandaşların yardımları zorlamadan kullanabilmeleri sağlanmaktadır.
 • Hediye kartlarının verildiği marketlerde alışveriş yaparken ihtiyaç duydukları her şeyi almaları sağlanır.
 • 1 yıl kullanım süresi olan kart ile parça parça alışveriş yapılabilmekte ve tek seferde yapma zorunluluğu bulunmamaktadır.

Market kartları bazı hayırsever vatandaşlar tarafından muhtarlara bırakılıyor. Dolayısıyla muhtarlar tarafından da verildiği için bağlı olduğunuz muhtarlara başvurarak kartları alabilirsiniz.

Ayrıca belediyeler tarafından ihtiyaç sahibi ailelere sosyal yardım kartları verilmektedir. Bağlı olduğunuz belediyelere başvurarak sosyal yardım kartı başvuruları alabilirsiniz.

Photo of author

Seher Demir

Anadolu Üniversitesi Finans bölümü mezunuyum. 10 yılı aşkındır benzer konularda makaleler yazıyorum.
“2023 Yılı ŞOK Bim Yardım Kartı Başvurusu (BAKİYE SORGULAMA)” üzerine 44 yorum
  • Ben çalışmıyorum 4tane çocuğum var onun oruç birde bayram var çocuklarıma alacak param da yok ve deprem zedeyim

   Yanıtla
 1. Yardım istiyorum lütfen yardım edin oğlum var boşandim temizlik işlerine gidiyorum günlük olarak alıyorum yardımlarınız bekliyorum evim kira kart istiyorum gelirim yoktur

  Yanıtla
 2. Oğlum cezaevine eşinde ayri 5 yaşında çocuğu var yeşil kartliyim bende market kartından istiyorum torunuma alış veriş yapmak icin

  Yanıtla
 3. 5cocuk annesiyim 3cocugum okuyor durumum yok masraflara yetisemiyoruz eşim tek çalışıyor bir ek gelirimiz de yok yardım kartı talep ediyorum.

  Yanıtla
 4. Kayın Babamın yanında yaşıyorum kirada eşim ceza evinde 4 çocuğum var durumum yok 2 çocuğum okuyor geçinemiyoruz adana seyhan bana yardımcı olun lütfen

  Yanıtla
 5. Bursa yenişehir de oturuyorum zor durumda yım bursa market pişi e ihtiyacım var kirada oturuyorum evim kirada oturuyorum Gündoğan mah

  Yanıtla
 6. İhtiyaç sahibiyim sokakta taşıyan engelli bir vatandaşım zor durumdayım yiyecek ekmek bulamıyorum bana yardım çeki için çok ihtiyacım var yardımcı olursanız çok minnettar olurum

  Yanıtla
 7. İki çocuk annesiyim kirada oturuyorum kiram 450tl eşim Behçet hastalığı var ilaç raporu var evim rukubetli camlarının çoğu kırık dezgahim kırık gelin bakın eşim çalışmıyor ben de iki defa göğüs kitlesinden amelyat gecirdim gogusumun yarışı alındı bim a101 şok kart yardım desteği istiyorum

  Yanıtla
 8. Açık cezaevinden izine geldim çalışamıyorum eşimde mahkum o da izine geldi o da çalışamıyorum çok mağdur durumdayız 3 tane çocuğumuz var geçinmek zorluk çekiyoruz

  Yanıtla
 9. Merhaba 2 okuyan çocugum var eşim ceza evinde hiç bir gelirim yok Allah rızası için yardım edin çok muhtacım

  Yanıtla
 10. 3 çocuğum var birisi hasta çalışanım yok gelirim yok yardıma ihtiyacım var ne olur yardım edin çocuklarımın hiç bir ihtiyacını alamıyorum çocuklarım aç ne olur yardım edin sesimi duyun ne olur çocuklarım için

  Yanıtla
 11. Evim kira kizim okuyor erzak alamiyorum kiza beslenme alamiyorum milasta oturuyom zordurumdayim sok yardim kartina cok ihtiyacim var cevapta gelmiyo kart icin temizlik mazemem yok pazara saten gidemiyom param yok evkira cevap

  Yanıtla
 12. Evim kira kizim okuyo zor durumdayim sok kartina ihtiyacim var evimde erzak yok milasta oturuyorum yardiminizi bekliyorum

  Yanıtla
 13. 3 çocuğum var eşim inşaatta çalıştığı için her zaman iş imkanı olmuyor 4 aydır çalışmıyor ev kira çok zordurumdayim Allah rızası için yardım desteği verin lütfen

  Yanıtla
 14. Ben Fatma uc çocuğum var köyde yaşıyorum eşim çalışmıyor bez alamıyorum çocuklarımın ihtiyaçlarını göremiyorum allah rızası için yardımcı olun kart yardımı istiyorum

  Yanıtla
 15. Her yere başvuru yaptım hiçbir yerden faydalanma dım zor durumda olmasam zaten olmam aile ben aile babasıyım 3 çocuk babasıyım çocuklarım süt bez kullanıyor

  Yanıtla
Yorum yapın

error: Content is protected !!
1