KosgebKredisi.com

2022 Yılı ŞOK Bim Yardım Kartı Başvurusu (HERKESE)

01.03.2022

Maddi olumsuzluklar nedeniyle ihtiyaç sahiplerine zincir marketler tarafından yardım kartı veriliyor. Yardım kartı başvurusu için detaylar yazımızda…

2022 Yılı ŞOK Bim Yardım Kartı Başvurusu (HERKESE)

Koronavirüs salgını nedeniyle maddi yardıma ihtiyaç duyan kişiler tarafından gıda yardımı nasıl alınır en yoğun araştırılan konular arasında yer alıyor. Maddi durumu yetersiz olan ve ihtiyaç sahibi aileler market hediye kartlarını, sosyal yardım kartlarını ve çeklerini nereden temin edebileceklerini araştırıyor. ŞOK Bim Yardım Kartı Başvurusu nasıl yapılır market yardım kartları nereden temin edilir?  Şok kart nedir? Ne işe yarar? Şok kart nasıl kullanılır? Bim yardım kartı nasıl alınır? Market yardım kartı başvuru formu ve market hediye kartı hakkında merak edilenler..

Market Yardım Hediye Kartı Başvurusu

Hayırsever vatandaşlar tarafından ve kamu kurum kuruluşları ve fabrikalardan genellikle ramazan aylarında yardım amaçlı bu kartlar alınmaktadır ve çalışanlara ve ihtiyaç sahiplerine market alışverişlerini yapmaları için verilmektedir. Market hediye kartları içerisine yüklenen bakiyeler avans niteliğini taşımaktadır. Bakiye yüklenebilen kartlar yükleme yapılarak 1 yıl boyunca kullanılmaktadır bazı kartlar ise limit bitiminde kullanıma kapanmaktadır. Market kartlarını alarak ihtiyaç sahiplerine verilmek isteniyorsa ödeme teslimat öncesinde yapılmalıdır. Market hediye kartları tüm marketlerde aynı niteliklerdedir ve tüm mağazaların hediye kartları benzerlik göstermektedir. Bim, ŞOK gibi zincir marketlerden temin edilen hediye kartları nasıl alınır? Gelin birlikte inceleyelim.

Bim Hediye Kartı

81 ilde mağazası bulunan geniş müşteri ağına sahip BİM marketleri de hediye kart veren marketler arasında yer alıyor. Bim hediye kartı ile maddi yardıma ihtiyaç duyan kişilere gıda yardımı yapabilirsiniz. Ramazan alışverişlerini de bu kartlara yüklenecek para ile yapabilirsiniz. Bim hediye kartlarını 25 TL, 50 TL, 100 TL karşılığında marketlerden alabilirsiniz. Maddi durumu iyi olmayan ve geçim sıkıntısı  yaşayan tanıdıklarınıza bu kartı hediye ederek yardımda bulunabilirsiniz.

Bim hediye kartını tüm Bim bölge merkezlerinde mağazalarından temin edebilirsiniz. Bim hediye kartları 50 TL, 100 TL limitli bakiyeli ve yüklenebilir bakiyeli seçeneklerden oluşmaktadır nereden aldığınızın önemi yoktur kartlar çünkü 81 ildeki tüm mağazalarda geçerlidir. Bunun yanında yüklenebilir bakiyeli kartlara istenilen miktarda yükleme yapılabilmektedir.   Tek seferde harcama yapma zorunluluğu olmayan yüklenebilir bakiyeli hediye kartının limiti bitene kadar birden fazla kullanılabilir. Hediye kartlarının bakiyesi nakde çevrilmemektedir. Kartlar 1 yıl boyunca kullanılır. 12 ay sonra kullanım süresi dolmaktadır.  Bu kart ile sadece gıda harcamaları değil mağaza bulunan her ürünü alabilme özgürlüğü bulunmaktadır.

İlginizi Çekebilir: İhtiyaç sahiplerine Acil Para Yardımı

Bim Hediye Kartı Nasıl Alınır?

Hediye kartlarını ihtiyaç sahibi tanıdıklarınıza temin etmek için mağazalardan temin edebilirsiniz. Bölge müdürlüklerinden veya mağazalardan temin edilecek kartların tesliminde önce ödeme yapılması gereklidir. Teslimat öncesinde yapılan ödemelerden sonra ve sipariş sonrasında kartlar en geç bir hafta içinde teslim edilmektedir. Bu kartlar ile yapılan ödemeler avans niteliğindedir ve alışveriş sonrasında yazar kasa fişi veya fatura ilgili tüketiciye verilmektedir. Bim hediye kartlarını Bim mağazalarının kasalarında temin edebilirsiniz.

Şok Market Kart Başvurusu

Maddi yardıma ihtiyaç duyan tanıdıklarınız, çalışanlarınız ve ihtiyaç sahipleri için 25 TL, 50 TL, 100 TL bakiyeli şok hediye kartı yanında yeni hizmette sunulan Dijital alışveriş kodu ile ile kolaylıkla alışveriş imkanı sunulmaktadır. Dıjıtal alışveriş kodu ile yapılacak olan alışverişlerde; 0538 971 41-00 whatsapp numarasına mesaj atın alışveriş kodunu göndermek istediğiniz kişinin telefon numarasını verin. Cep telefonlarına gelecek Alışveriş kodu ile diledikleri marketlerden alışverişlerini kolayca yapsınlar.

2022 Yılı ŞOK Bim Yardım Kartı Başvurusu (HERKESE)

Şok Kart Başvurusu

25 TL, 50 TL, 100 TL bakiyeli şok kartları Şok mağazalarının kasalarından temin edebilirsiniz. Şok kart ile mağazalarda bulunan tüm gıda, kozmetik, temizlik ürünleri alınabilirken , ütün ürünleri ve TL yüklemesi kart  alınamaz.  Diğer tüm ürünlerin alışverişinde 1 yıl boyunca geçerli olan kart ile yüklenen bakiyeyi tek seferde değil parça parçada kullanarak alışverişlerinizden koalylıklardan yararlanabilirsiniz. Şok Hediye kartını Şok mağazalarının kasalarından nakit veya kredi kartı ile satın alabilirsiniz.

Market Hediye Kartları Amacı Nedir?

 • Hediye kartları ihtiyaç sahipleri için herkesin kolaylıkla temin ederek tanıdıklarına yardım yapabilmelerini sağlamaları amacıyla açılmış olan market ve mağazalarda geçerli olan kart sistemidir.
 • Teknolojik anlamda en son yenilikler göz önünde bulundurularak hizmete sunulan bu akıllı kartlar ile ihtiyaç sahiplerine en kolay ve en kısa yolla yardım ulaştırılabilmektedir.
 • Hediye kartları para kavramı geçmeyen marketlerde maddi durumu olmayan ihtiyaç sahiplerinin alışveriş yapabilme kolaylığı sağlar.
 • İhtiyaç sahipleri hediye kartları ile anlaşmalı olan marketlere gidererek ihtiyaç duydukları ürünleri alabilir.
 • Hediye kartları akıllı kart sistemleri pos terminal cihazları üzerinden para ödemeden kart okutularak ödeme yapma kolaylığı sağlar.
 • İhtiyaç sahiplerine yardım yaparken onları rencide etmeden, utandırmadan  ihtiyacına göre özgürce hareket edebilmesi sağlanır.
 • Kartlar tütün ve kontör haricindeki tüm ürünlerde geçerli olduğundan yapılan yardımın kullanımı dayatılmadan vatandaşın kullanılması sağlanır.
 • Hediye kartı verilen marketlerden alışveriş yapılırken ihtiyacı ne ise onu almaları sağlanır.
 • 1 Yıl kullanım süresi bulunan kart ile parça parça alışveriş yapılabilir tek seferde yapılma zorunluluğu bulunmamaktadır.

Market kartları bazı hayırsever vatandaşlar tarafından muhtarlıklara bırakılmaktadır  bu nedenle muhtarlıklar tarafından da verildiği için bağlı bulunduğunuz muhtarlıklara başvuru yaparak kartları temin edebilirsiniz.

Ayrıca belediyeler tarafından sosyal yardım kartları da ihtiyaç sahibi ailelere verilmektedir.. Sosyal yardım kartı başvurularını bağlı bulunduğunuz belediyelere müracaat ederek temin edebilirsiniz.

Verilen oy post

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 39 YORUM
 1. Zerrin dedi ki:

  5cocuk annesiyim 3cocugum okuyor durumum yok masraflara yetisemiyoruz eşim tek çalışıyor bir ek gelirimiz de yok yardım kartı talep ediyorum.

 2. Fatıma ıskandarova dedi ki:

  Bende Bim hediye kartı istiyorum yardım edin

 3. Sabahat dedi ki:

  Eşim pandemiden dolayı işsiz yardım istiyorum sizden 3 çocuk annesiyim

 4. Sabahat dedi ki:

  Eşim pandemiden dolayı işsiz yardım istiyorum sizden

 5. Sevim dedi ki:

  Kayın Babamın yanında yaşıyorum kirada eşim ceza evinde 4 çocuğum var durumum yok 2 çocuğum okuyor geçinemiyoruz adana seyhan bana yardımcı olun lütfen

 6. Ipek dedi ki:

  Evimin ihtiyaçlar ini alamiyorum

 7. Emine dedi ki:

  Yardım edin kiracıyım kocam hasta çalışamıyor evde yiyecek hiç birşey yok
  Yardım cı olun

 8. Remzihan dedi ki:

  Bize bim kartı gönderir misiniz bizi 7 kardeşiz ailede 9 kişiyiz bizede bim kartı gönderir misiniz

 9. Sinan dedi ki:

  Kirada oturuyorum askerden yeni geldim

 10. Dilek Turan dedi ki:

  Bursa yenişehir de oturuyorum zor durumda yım bursa market pişi e ihtiyacım var kirada oturuyorum evim kirada oturuyorum Gündoğan mah

 11. Abdulkadir bozdağ dedi ki:

  İhtiyaç sahibiyim sokakta taşıyan engelli bir vatandaşım zor durumdayım yiyecek ekmek bulamıyorum bana yardım çeki için çok ihtiyacım var yardımcı olursanız çok minnettar olurum

 12. Gülistan tasan dedi ki:

  İki çocuk annesiyim kirada oturuyorum kiram 450tl eşim Behçet hastalığı var ilaç raporu var evim rukubetli camlarının çoğu kırık dezgahim kırık gelin bakın eşim çalışmıyor ben de iki defa göğüs kitlesinden amelyat gecirdim gogusumun yarışı alındı bim a101 şok kart yardım desteği istiyorum

 13. Tuğçe dedi ki:

  Maddi durumum düşük yardım istiyorum

 14. Elif dedi ki:

  Açık cezaevinden izine geldim çalışamıyorum eşimde mahkum o da izine geldi o da çalışamıyorum çok mağdur durumdayız 3 tane çocuğumuz var geçinmek zorluk çekiyoruz

 15. Umida dedi ki:

  Yabanciyim yeni amiliyat oldum ayağimdan yardima ihtıyacim var

 16. Burcu celik dedi ki:

  Iki çocuğum var yardıma cok ityacim var

 17. NAZLI dedi ki:

  Merhaba 2 okuyan çocugum var eşim ceza evinde hiç bir gelirim yok Allah rızası için yardım edin çok muhtacım

 18. cihan taş dedi ki:

  ttas.01 hesabına mesaj atın

 19. Nurcan dedi ki:

  3 çocuğum var birisi hasta çalışanım yok gelirim yok yardıma ihtiyacım var ne olur yardım edin çocuklarımın hiç bir ihtiyacını alamıyorum çocuklarım aç ne olur yardım edin sesimi duyun ne olur çocuklarım için

 20. Hülya dedi ki:

  3 çocuğum var eşim calşmyor bana da verrmsnz

  1. cihan taş dedi ki:

   ttas.01 hesabına mesaj at

 21. Hasret dedi ki:

  Maddi durumum yok 4 çocuk annesiyim ihtiyacım gerçekten çok var

  1. cihan taş dedi ki:

   ttas.01 hesabına mesaj at

 22. Tülay demir dedi ki:

  Yardım talebi

 23. Emine dedi ki:

  Kart almak istiyorum

 24. Tülay tepe dedi ki:

  Dulum zor durumdayım işsizim yardıma ihtiyacım vardı

 25. Ozlem dedi ki:

  Evim kira kizim okuyor erzak alamiyorum kiza beslenme alamiyorum milasta oturuyom zordurumdayim sok yardim kartina cok ihtiyacim var cevapta gelmiyo kart icin temizlik mazemem yok pazara saten gidemiyom param yok evkira cevap

 26. Ozlem dedi ki:

  Evim kira kizim okuyo zor durumdayim sok kartina ihtiyacim var evimde erzak yok milasta oturuyorum yardiminizi bekliyorum

 27. Ayten Kayar dedi ki:

  3 çocuğum var eşim inşaatta çalıştığı için her zaman iş imkanı olmuyor 4 aydır çalışmıyor ev kira çok zordurumdayim Allah rızası için yardım desteği verin lütfen

 28. Fatma Çalışan dedi ki:

  Ben Fatma uc çocuğum var köyde yaşıyorum eşim çalışmıyor bez alamıyorum çocuklarımın ihtiyaçlarını göremiyorum allah rızası için yardımcı olun kart yardımı istiyorum

 29. Zekeriya dedi ki:

  Bim kart istiyorum yardımlarınızı Zekeriya özden bursa

 30. m.kahraman dedi ki:

  yardimci olun zor durumdayım azda olsa yapin lutfen

 31. YILMAZ ÖZTÜRK dedi ki:

  EVİM KİRA SİZLERDEN KÖMÜR PARA YARDIMI İSTİYORUM

 32. İsmail Kaynar dedi ki:

  İhtiyacim var zaten para cok az

 33. Metin şişci dedi ki:

  Gida ve yakacak ihtiyacim var yardimci olun saygilar

 34. Metin şişci dedi ki:

  Yardim istiyorum

 35. Metin şişci dedi ki:

  Yardima ihtiyacim var gõnlūnūzden ne gelirse sagilarimla

 36. Bilgin dedi ki:

  Karta benimde ihtiyacım var gecineniyoruz çocuk kar var

 37. CUMA Şerif dedi ki:

  Her yere başvuru yaptım hiçbir yerden faydalanma dım zor durumda olmasam zaten olmam aile ben aile babasıyım 3 çocuk babasıyım çocuklarım süt bez kullanıyor

KosgebKredisi.Com sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve görsellerin her türlü hakkı saklıdır. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.
error: Content is protected !!