KOSGEB Hibeleri

Emeklilere PTT Kredisi 2020 Başvurusu Hesaplama (GÜNCEL)

Emeklilere PTT Kredisi 2020 Başvurusu Hesaplama (GÜNCEL)

Emekliler de zaman zaman finansmana ihtiyaç duyuyor. PTT anlaşmalı olduğu banka şubeleri vasıtası ile emeklilere kredi veriliyor. Kredi başvuru şartlarını taşıyanlar PTT şubelerinde bulunan başvuru formlarını doldurarak kredi başvurusu yapabilirler. Aktifbank, Vakıfbank, Denizbank, İNG Bank, TEB gibi bankalar postane ile anlaşmalıdır. PTT zaman zaman başlattığı kampanyalar ile emekli maaş müşterilerine faizsiz kredi imkanı sunmaktadır. İçeriğimizden emekli PTT kredisi hesaplamalarına, kredi veren bankalara ve başvuru şartlarına ulaşabilirsiniz.

PTT’den Emeklilere Kredi

PTT’den maaş alan emekliler, maaş müşterileri, PTT anlaşmalı bankalardan ihtiyaç kredisi çekebiliyorlar. Şartları yerine getiren emekliler emekli maaşlarını istedikleri finans kuruluşlarından alabilmektedirler. Bu işlem için istedikleri banka ve finans kuruluşuna dilekçe vermeleri yeterli olacaktır. Bazı finans kuruluşları emekli maaşlarını dağıtabilmek için emeklilere yönelik çeşitli kampanyalar ve uygulamalar yapmaktadır. Maaşlarını PTT şubelerinden alan emekli vatandaşlarımız için bazı bankalar PTT ile anlaşarak emeklilere uygun faiz oranları ve ödeme koşullarında emeklilik kredisi vermektedir. Bu kredileri sizler için uzmanlarımız ile birlikte inceledik.

ptt

Emekli maaşınızı PTT’ye taşıyarak kredi alabilirsiniz.

Bankalar için emekli müşterileri oldukça değerlidir. Çünkü bankalar için kredi verilmesinin ilk koşulu düzenli gelir sahibi olmaktadır. Kredi notunuz da yüksekse yüksek tutarlarda kredi alabilirsiniz. PTT, anlaşmalı olduğu banka şubeleri aracılığı ile emeklilere finansman sağlamaktadır. Bankalar tarafından başlatılan emekli kredisi kampanyalarında belirli bir yaş sınırı bulunmaktadır. Çünkü vadeler yaş göre belirlenmektedir. Postane, 80 yaşına kadar kredi vermektedir.  Ziraat Bankasında bu yaş sınırı 75 olarak belirlenmiştir. Postaneden 77 yaşındaki bir müşteri 3 yıl vadeli, 78 yaşındaki bir müşteri ise 2 yıl vadeli olarak kredi alabilmektedir.

PTT’nin anlaşmalı olduğu bankalar; 

 • Aktifbank 
 • İNG Bank
 • TEB
 • Denizbank
 • Burgan Bank
 • Fibabanka

emeklilere değişen tutarlarda ve faiz oranları ile kredi vermektedir.

PTT Emekli Kredisi Şartları

PTT’nin anlaşmalı olduğu bankalar tarafından verilen kredilere geçmeden evvel, kredi alabilmek için gerekli olan şartlardan söz etmek istiyoruz.

 • Kredi notunuzun yüksek olması gerekiyor. Bankalar sadece emekliler için değil, diğer tüm müşterileri için ilk olarak kredi notuna dikkat ediyor. Kredi notu müşterilerinin 5 yıllık bankacılık geçmişlerini ifade ediyor. Örneğin daha evvel çekilmiş bir kredi ya da ödenmemiş bir kredi borcu varsa, bu durumda kredi notu düşük demektir ve müşteriye kredi verilmez.
 • Belgenelebilir gelir sunmak da bankaların kredi vermek için aradıkları şartlar arasında yer almaktadır. Ancak emekli maaşı düzenli gelir olarak kabul edildiğinden dolayı, maaşları üzerinde herhangi bir kesinti ya da haciz olmayan emekliler yüksek limitli olarak kredi çekebilir.
 • PTT maaş müşterisi olmak da aranan şartlardan bir tanesidir. Şayet maaşınızı PTT dışında herhangi bir banka şubesinden alıyorsanız, bu durumda maaş transfer işlemi yapmanız gerekiyor.
 • Diğer şart yaş sınırıdır. PTT kredileri 80 yaş üstü müşterilere verilmiyor.
 • İpotek ya da teminat göstermeniz durumunda ise yüksek limitli kredi almanız mümkündür. Araç ipotekli kredi veren bankalara giderek yüksek tutarlarda kredi alabilirsiniz.
PTT Emekli Kredisi Şartları

PTT Emekli Kredisi Şartları

Şayet bu şartları taşıyor iseniz, postanede bulunan başvuru formlarını doldurarak talebinde bulunabilirsiniz.

Konut sahibi olmak isteyen emeklilere müjde ! TOKİ ev sahibi olmanın yolunu açıyor. TOKİ kredisi veren bankalardan kredi alarak düşük maliyetle ev sahibi olabilirsiniz.

Maaş Transferi Nasıl Yapılır?

1- Sosyal Güvenlik Kurumu : Maaş aldığınız bankayı değiştirebileceğiniz yöntemlerden ilki Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürlükleri’ne gitmek olacaktır. Bir dilekçe ile maaşınızı taşıyacağınız bankayı değiştirmek istediğinizi yazarak kuruma verebilirsiniz. Şayet ilk kez emekli maaşı alacaksınız, formu doldururken maaş almak istediğiniz yere PTT yazmanız durumunda ilk emekli maaşınız PTT şubelerine yatırılacaktır. Ancak herhangi bir açıklama yapılmaması durumunda ilk maaş Ziraat Bankası şubelerine yatırılacaktır.

2- E-devlet : Maaş transfer işlemi yapabileceğiniz yöntemlerden bir tanesi de e-devlet sistemidir. 4A, 4B ve 4C adres değişiklikleri için ayrı ayrı linkler üzerinden değişiklik yapmanız gerekiyor. Menüleri takip ettikten sonra değiştirmek istediğiniz banka yerine PTT yazarak banka değişikliği yapmanız mümkün olacaktır. Şayet e-devlet şifreniz yoksa, PTT şubelerine giderek bir şifre alabilir ve T.C. kimlik numaranız ile sisteme giriş yapabilirsiniz.

Aktif Bank Maaşını PTT den Alanlara Yönelik Kredi Kampanyaları

Aktif Bank maaşını her ay düzenli olarak PTT şubelerinden alan emekli vatandaşlarımız için çok özel kredi kampanyası yapmaktadır. Bu PTT den maaş alan emeklilere yönelik kredinin en büyük özelliği kefilsiz olarak kredi verilmesidir. Tek şart emekli maaşının PTT şubelerinden alınmasıdır. Aktif Bankın yapmış olduğu bu emekli kredisi kampanyasında kredinin en üst tutarı 80.000 TL dir. Maaşınızı PTT şubelerinden alıyorsanız bu krediye başvuru yapabilirsiniz. Özellikle otomatik ödeme talimatı verilmesi durumunda geri ödeme için banka şubelerine gidilmesine gerek kalmayacaktır. 60 ay vadeli %1,59 faiz oranı ile kredinizi alabilirsiniz. 15 bin TL altında olan kredilere uygulanacak olan faiz indirimi %1,89 olmaktadır.

 • 1 yıl vade : 79 yaş
 • 2 yıl vade : 78 yaş
 • 3 yıl vade : 77 yaş
 • 4 yıl vadeli : 76 yaş
 • 5 yıl vadeli : 75 yaşına kadar kredi kullanılabilmektedir.

PTT Emekli Kredisi Hesaplama ve Faiz Oranları

Kredi tutarıVadeFaiz OranıAylık Ödeme Tutarı
10 bin TL12 ay%1,89961,23 TL
10 bin TL60 ay%1,89306,65 TL
20 bin TL12 ay%1,591.922,46 TL
20 bin TL60 ay%1,59613,29 TL
30 bin TL12 ay%1,592.883,68 TL
30 bin TL60 ay%1,59919,94 TL
40 bin TL12 ay%1,593.844,91 TL
40 bin TL60 ay%1,591.226,58 TL
50 bin TL12 ay%1,594.806,14 TL
50 bin TL60 ay%1,591.533,23 TL
60 bin TL12 ay%1,595.767,37 TL
60 bin TL60 ay%1,591.839,87 TL

Aktif Bank emeklilik kredisini alabilmek için öncelikle maaş ödemelerinin PTT şubelerinden alınması gerekmektedir. Daha sonra evinize en yakın PTT şubesine giderek, Aktif Bank emeklilik kredisi formunu doldurmanız gerekmektedir. Aktif Bank emeklilik kredisi formunu doldurduktan sonra PTT şubesinde bulunan memur formunuzu sisteme girecektir. Krediniz onaylandığı anda size haber verilecek , onaydan sonra 60.000 TL ödemenizi PTT şubesinden alabilirsiniz.

Vakıfbank PTT’ den Maaş Alanlara Kredi Kampanyası

Vakıfbank maaşını PTT den alan emeklilere yönelik emekli kredisi kampanyası düzenlemiştir. Bu kampanyanın detaylarına değinecek olur isek, Vakıfbank emekli kredisinden kredi alma üst limiti 20.000 TL dir. PTT den maaş alan emekliler için uygulanan bu kredinin maksimum ödeme taksit ayı ise 60 aydır. Vakıfbank bu kredi kapsamında başvurmak isteyen emekli vatandaşlar için üst yaş sınırını 80 yaş olarak belirlemiştir. Vakıfbank emekli kredisine başvurmak isteyen emekli vatandaşlarımızın 80 yaşından küçük olması gerekmektedir. Vakıfbank emekli kredisini almak isteyen emekli vatandaşlarımız başvuru için kendilerine en yakın PTT şubelerine gidip Vakıfbank kredi formunu doldurup , PTT çalışanı memura formu vererek başvuruda bulunmuş olmaktadır.

Ptt Emekli Kredisi Vermektedir!

Maaşlarını Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan alan emeklilere yönelik olarak verilen bu kredilerden yararlanmak için başvurular PTT aracılığı ile yapılmaktadır. Burada bulunan başvuru formunun doldurulması ile birlikte kredi başvurunuz onaylanır ise PTT şubelerinden alabilirsiniz. Kredi uygun faiz oranları ile verilmektedir. Emekli kredilerinin yanı sıra banka tarafından borçlu emeklileri sevindirecek bir haber verildi. Vakıfbank borç yapılandırma kredisi alarak borçlarınızdan kurtulabilirsiniz. Bunun yanında Garanti Bankası emekli kredisi veriyor. Bağlantıya tıklayarak kredi detayları ile ilgili bilgi alabilirsiniz.

Emekli Kredisi Veren Diğer Bankalar

PTT ve anlaşmalı olan banka şubeleri dışında emeklilerimize uygun faiz oranları ile kredi sunan bankalar ve kredi detayları aşağıdaki gibidir;

Halkbank Mutlu Emekli İhtiyaç Kredisi

Halkbank tarafından emeklilere özel olarak mutlu emekli ihtiyaç kredisi adı altında düşük faizli ihtiyaç kredisi verilmektedir. Kredi üst limiti 100 bin TL olup 60 ay vadeli olarak krediden yararlanabilirsiniz. Tahsis ücretine ek olarak yüzde 5 oranında banka sigorta muamele vergisi talep edilmektedir. EMEKLİ, T.C. kimlik numarası, gelir ve kredi tutarlarını aralarında bir boşluk bırakarak 3452’ye göndererek kredi başvurularınızı yapabilirsiniz.

Halkbank Mutlu Emekli Kredisi

Ziraat Bankası Emekli Kredisi

Ziraat Bankası zaten emekli bankası olarak biliniyor. Geliştirdiği emeklinin artısı kredi paketi ile emeklilere uygun faiz oranları ile ihtiyaç ve konut kredisi sunuluyor.

1- Emeklinin artısı ihtiyaç kredisi : 60 ay vadeler ve %0,98 faiz oranı ile maaşınızı Ziraat Bankası şubelerine taşıyarak verilen kredilerden yararlanabilirsiniz.

2- Emeklinin artısı konut kredisi : 120 aya varan vadeler ve %0,94 faiz oranı ile maaşınızı yine Ziraat Bankası şubelerine taşıyarak konut kredilerinden yararlanabilirsiniz. Ziraat Bankası emekli kredisi hakkında detaylı bilgi alabilir ve hemen kredi başvurusu yapabilirsiniz.

SORUN CEVAPLAYALIM

Oy Verin*

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 5 YORUM
 1. harun karataş dedi ki:

  20000 TL 12 ay istiyorum

 2. Cengiz dedi ki:

  Bu ayin 8de denizbank kredi borcumu kapatıp ptt maaş taşıyacağım yaşım 76 en yakin ne zaman ve nekadar Kredi çekebilirim

 3. DEVRİM AKTÜRK dedi ki:

  48 yaşındayım 3800 tl emekli maaşım var,emekli oldum halen çalışıyorum çalıştığım maaşımda icra var.Çekeceğim kredi ile borçlarımı kapatmak istiyorum.ve 20000 tl 36 ay çok rahat bir şekilde öderim maaşımı yaklaşık 2 yıldır PTT şubesinden alıyorum.Bu durumda PTT anlaşmalı banka bana kredi verir mi.

 4. Yadigar helvacilar dedi ki:

  30000tl 12 ay istiyorum

 5. ibrahim Küçük dedi ki:

  4000 Tl 24 ay süre

Sitede yer alan bilgiler yapılan araştırmalar sonucunda hazırlanmıştır. Detaylı bilgi için Site Kullanım Koşulları sayfasını ziyaret ediniz!