canta astroloji arti yorum bilim egitim1 power kalem istatistik gozluk at ayar duyuru ok bitcoin nota moda mercek ates saat kalp wifi eglence kadin oyun tamir alinti kullanici dunya whatsapp sinema basketbol saglik windows iletisim takvim yildiz yemek egitim bilgi xbox ev gulenyuz yorum1 video soru futbol menu1 foto ucak kahve apple mouse menu2 ps klasor monitor ceptelefonu rastgele yaprak araba

KOSGEB Oto Sanayi Kredi Destekleri

KOSGEB Oto Sanayi Kredi Destekleri

Oto sanayide, yıkama, kaportacı, motorcu ve servis istasyonu açmak isteyenler KOSGEB’e başvuru yapabiliyor. Son zamanlarda en çok başvuru oto yıkama dükkanı açmak isteyen girişimcilerimizden geliyor. Yeterince sermaye ile 15 bin liraya kadar verilen bu destekler için yararlanacak Nace kodları verilmiştir. Oto sanayiden, galeriye, yedek parça dükkanına kadar 2021 yılında bu destekler devam ediyor.

KOSGEB Oto Sanayi Kredi Destekleri

Yeni bir iş yeri açmak isteyenlere vermiş olduğu girişimcilik desteleri sayesinde binlerce vatandaşımızın finansal sıkıntılarına destek olan Kosgeb Sanayide işyeri açma kredisi ve desteği veriyor. Sizde sanayide bir iş yeri açmak istiyorsanız vede finansal sıkıntılardan dolayı açamıyorsanız Kosgeb hibe ve kredi imkanlarından yararlanarak kendi iş yerinizi açabilirsiniz. Bilindiği üzere kosgeb desteklerinden yararlanmak isteyen girişimciler kosgeb iş planı hazırlarken hazırladıkları planların Kosgeb’in destek verdiği sektörlerden seçmek zorundalar. Destek verilen sektörlerin neler olduğunu ise Kosgeb nace kodları ile bildirmiştir. Bu kodların hangi sektörlere ne hangi iş dallarına verildiğini öğrenmek isteyenler desteklenen sektörler ve nace kodlarını inceleyebilirler.

Kosgeb tarafından verilen girişimcilik destek programı kapsamında sanayide bir iş yeri açmak isteyen vatandaşlarımız Motorlu kara taşıtlarının ve motosikletlerin onarımı sektöründe belirtilen nace kodlarından kendilerine uygun olanını seçerek kosgeb iş planının hazırlamalıdırlar.

Oto yıkama açmak isterseniz, KOSGEB Oto Yıkama Dükkanı Açma İş Planı hakkında bilgi alınız.

Kosgeb Girişimci Destek Programından yararlanmak isteyenlerin öncelikli olarak Kosgeb tarafından verilen ve toplamda 32 saat olan uygulamalı girişimcilik eğitimlerine katılmanız gerekmektedir. Bu kursu başarı ile bitiren girişimci adayları daha sonra Kosgeb tarafından desteklenen iş kollarından birisine uygun olmak şartı ile yapacağı iş ile ilgili iş planını hazırlaması gerekmektedir. Kosgeb tarafından değerlendirilen iş planı kabul edilen girişimci adaylarına iş yeri açması için aşağıda belirtilen oranlarda hibe verilmektedir. Bu kapsamda sanayide bir iş yeri açmak isteyen vatandaşlarımıza fikir vermek adına kosgeb tarafından verilen nace kodlarından bir kaç tane örnek vermek istiyorum.

 • Motorlu kara taşıtlarının bakım ve onarımı
 • Motorlu kara taşıtlarının parça ve aksesuarlarının ticareti
 • Motosiklet ile ilgili parça ve aksesuarların ticareti, bakım ve onarımı
 • Motorlu kara taşıtlarının ve motosikletlerin toptan ve perakende ticareti ile onarımı
 • Otomobillerin ve hafif motorlu kara taşıtlarının ticareti

Yukarıda vermiş olduğumuz nace kodlarına uygun olan bir iş yeri açmak isteyen girişimci adayları iş planlarını bu doğrultuda doldurarak kosgeb’den Girişimci destek programı kapsamında hibe desteği talebinde bulunabilmektedir.

Kosgeb Sanayide İşyeri Açmak İçin Ne Kadar Destek Vermektedir?

Bilindiği üzere kosgeb yeni bir iş yeri açmak isteyen girişimci adaylarına destek verirken bunları belirli kurallar çerçevesinde vermektedir. Bunların neler olduğu hakkında kısa bilgi vermek gerekirse. Kosgeb yeni bir iş yeri açmak için iş planı hazırlayan girişimcilik eğitimi almış olan girişimci adaylarına tamamen geri ödemesiz olmak üzere hibe ve geri ödemeli kredi olarak iki farklı destek vermektedir.

Kosgeb Sanayide İşyeri Açmak İçin Ne Kadar Destek Vermektedir
Kosgeb Sanayide İşyeri Açmak İçin Ne Kadar Destek Vermektedir

KOSGEB Oto Sanayi Kredi Destekleri ve Sektörler

Yukarıda belirttiğimiz kredi ve hibe imkanlarından yararlanarak Kosgeb’in  KOSGEB Oto Sanayi Kredi Destekleri ile kendine yeni bir iş yeri açabilir aldığı hibe ile finansal sıkıntısını ortadan kaldırabilir veya alacağı geri ödemeli kredi ile iş yerini ve işini büyütebilir. Bunun için yapmanız gereken kosgeb uygulamalı girişimcilik eğitimlerine katılmak ve oto sanayi iş planınız ile başvuruda bulunmak olacaktır.  Destek hakkında detaylı bilgi almak için linke tıklayabilirsiniz.

OTO Yedek Parça KOSGEB Desteği (150.000 TL)

Vatandaşların ellerindeki sermaye tutarına göre değerlendirme yaparak yedek parça ve markalar ile satış desteği alması mimkün. Bu yedek parça desteği;

 • 50 bin TL sermaye ile bu dükkanları açabilirsiniz.
 • Araç bilyası satışı yapabileceğiniz veya araç silecekleri, cam suyu gibi birden fazla ürünlerin satışının yapıldığı dükkanları açabilmek için destekten yararlanabilirsiniz.
 • Ayrıca 150 bin liralık destek hakkında detaylı bilgiyi oto yedek parça dükkanı için 150.000 TL yazımızda inceleyebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 5 YORUM
 1. Yusuf dedi ki:

  Benim oto tamir dukkanim var büyütmek istiyorum nasıl bir yardim alabilirim yedek parça ve aksesuar da koymak istiyorum

 2. ismail dedi ki:

  Ben 50 yasindayim bir oto tamir dukkani acmak istiyorum acabilirmiyim destek alabilirmiyim ayni zamanda banka borclarimi odeyeceyim acip da

 3. Furkan KARAKAYA dedi ki:

  Oto kaporta dükkanı açmak istiyorum kalfalık ustalık belgem var ama maddi durumdan dolayı açamıyorum devletin verdiği hibeden nasıl yararlanırım

 4. Murat Demir dedi ki:

  Kosgeb kursu ile oto tamirhanesi açmak istiyorum kurslarına nasıl kaydolabilirim

 5. oto kaporta boya motor dedi ki:

  devletin böyle bir destek verdine sevindim

KosgebKredisi.Com sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve görsellerin her türlü hakkı saklıdır. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.