KOSGEB Kredisi

Ücretsiz KOSGEB İş Planı Formu Örneği (Güncel)

Ücretsiz KOSGEB İş Planı Formu Örneği (Güncel)

KOSGEB üzerinden alacağınız hibe desteği ile devlet destekli bir işletme açabilirsiniz. Tek yapmanız gereken KOSGEB’e iş planınızı sunmadan önce Uygulamalı Girişimcilik Sertifikasına sahip olmak. Sertifikayı almaya hak kazandığınız durumda KOSGEB’e müracaat edebilirsiniz. Başvuru sonrası ilgili nace kodu ile açacağınız işletmenin iş planını KOSGEB’e sunabilir ardından 10 dakikalık bir sunum sonrası projenizi onaylatıp kuruluş işlemlerini başlatabilirsiniz. Bu yazımızda sizlere KOSGEB İş Planı Örneği 2020, KOSGEB İş Planı Örneği word 2020 nasıl olacağı ve nasıl doldurulması gerektiği hakkında detaylı bilgiler vereceğiz..

Ücretsiz İş Planı Örnekleri

Hibe alabilmek için, KOSGEB tarafından bir proje geliştirmeniz istenir. Bu projeyi hazırlamak için danışmanlık firmalarına başvurabileceğiniz gibi, para ödemeden ücretsiz olarak da başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Daha önce hazırladığı projeler ile başarı sağlayan Elif Ergençtürk’ ün hazırladığı proje örneği, küçük esnaflarımız için cafe, bakkal dükkanı, lokanta, şarküteri, büfe açmak için, word veya pdf formatında kosgep boş iş projesi örnekleri ve ücretsiz olarak indirebileceğiniz boş örnek, pdf ve word formatında sitemizde yer almaktadır.

Bu içeriğimizde; Cafe, Kahvehane, Aile Çay Bahçesi, Manav, Şarküteri, Büfe, Giyim Mağazası, Mahalle Bakkalı, Süper Market, Triko, Nalburiye ve benzeri iş yerlerini açabilmek için hazırlanış örnekleri inceleyebilirsiniz.

Ücretsiz İş Planı Örnekleri

Ücretsiz İş Planı Örnekleri

Kosgeb İş Planı Nasıl Hazırlanır?

Kosgep tarafından verilen uygulamalı girişimcilik eğitimine katılanlar bilirler. 32 saat süre içerisinde iş planının nasıl hazırlanacağı, veri tabanına nasıl kayıt olunacağı, işyeri açmak istiyorum diyenler veya iş kurmak isteyenler ücretsiz olarak nasıl iş projesi hazırlayabilirler, sorularına detaylı olarak cevap verilmektedir. Tabi Kosgeb uygulamalı girişimcilik eğitimine katılmayan kullanıcılar bunu bilmeyebilirler. Kendi işinizi kurmak için, KOSGEB kredisi almayı amaçlıyorsanız, mutlaka bu eğitimlere katılmanızı tavsiye ederiz. Online olarak da eğitimlere katılabilir sertifika alabilirsiniz. Eğitime katılmak için KOSGEB kurs tarihlerini takip ederek, Ankara, İstanbul, İzmir, Adana, Bursa veya size en yakın yerdeki KOSGEB kursuna katılarak, iş planının nasıl hazırlanacağını öğrenebilir ve bu proje ile başvurabilirsiniz. Ayrıca iş projesi hazırlamayı bilseniz dahi, bu kursa katılmadan başvuruda bulunamaz, KOSGEB devlet desteği alamazsınız.

Kosgeb tarafından girişimciler için yayınlanan PDF. formatında BOŞ İŞ PLANI ÖRNEĞİNİ bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

Kosgeb Proje Örneği Nasıl Hazırlanır?

Kosgeb internet sitesinden boş proje örneğini indirebilirsiniz veya daha önce hazırlanmış, ücretsiz ve dolu olan proje örneklerine, kendinize ait iş planını işleyebilir, bu sayede para ödemeden kosgebe iş fikrinizi sunabilirsiniz. Proje örneğinde doldurmanız gereken yerler şunlardır;

 1. İş planının genel anlamda özeti
  1. Girişimcinin tarifi
  2. İş fikrinin kısaca tarifi
  3. Genel anlamda iş kurma süreci planı
 2. Girişimciye ait bilgilerin doldurulması
  1. Kişisel özellikleri,
  2. Eğitim durumu bilgilerinin doldurulması,
  3. Daha önce çalıştığı işler
  4. Proje sahibinin bilgi beceri ve deneyimleri,
  5. Girişimcinin bu iş fikrini seçme nedenleri,
  6. Girişimcinin kısa ve uzun dönemdeki hedefleri,
 3. Kurulacak işyeri ile ilgili proje bilgileri
  1. İşin yasal statüsü, türü ve özellikleri
  2. Kurulacak işin ortak yapısı ve genel özellikleri ortakları olup olmadığı,
  3. İşin kurulması için alınması gereken izinler, ruhsat, gerekli evraklar ve dokümanlar,
 4. İş fikrinin talep ve piyasa özelliklerinin araştırılması ile ilgili bilgiler,
  • Projenin içinde bulunduğu sektör ve alt sektörlere ait bilgi,
  • Kurulacak işin içinde bulunacağı müşteri, girdi, iş gücü piyasalarının özellikleri hakkında bilgiler
  • Ürün veya hizmetin sunulacağı bölge, kişiler ve müşteriler hakkında bilgi
  • Rakip analizi, projenin rakip analizi bölümü
  • Proje sonucu iş fikrinin müşterilere tanıtımı ve reklam özellikleri
 5. Kosgeb iş projesine ait pazarlama planı
 6. Hizmet veya ürün üretiminde süreçler ve üretim planı
 7. İş projesinin örgütlenmesi ve yönetim planı
 8. İş fikri ve projeye ait finansal planlar
 9. Kosgeb iş projesi haftalık aktivite planı
Kosgeb Proje Örneği Nasıl Hazırlanır?

Kosgeb Proje Örneği Nasıl Hazırlanır?

Kosgeb 60 bin lira devlet destekli hibe işyeri açma kredisi alabilmek için yukarıda ki bilgileri içeren kosgeb proje örneğini doldurmanız ve bu proje örneğini çıktı alarak, 2 dosya halinde kosgeb’e sunmanız ve onaylatmanız gereklidir. Kosgeb’den onay almadan işyeri açma desteği kullanamazsınız. Bu kapsamda, ONAYLANMIŞ PROJE ÖRNEKLERİ günümüzde, popülerdir. Daha önce kosgeb’in onayladığı projeler bazı firmalar tarafından para karşılığı satılmaktadır. Aşağıda bazı sektörlere ait iş planlarını görüntüleyebilir;

Örnek İş Planı Formunu İndirin!

Kosgeb Ücretli Danışmanlık Firmaları

İnternet ortamında ve Ankara, İstanbul, İzmir, Adana, Bursa gibi büyük şehirlerde sıklıkla rastlayabileceğiniz Kosgeb danışmanlık firmaları, sizin yerinize Kosgeb iş planı formu örneği hazırlarlar ve bazıları Kosgeb’den onay aldıktan sonra sizden 3-5 bin lira ücret talep ederler. Geçen dönem sigorta acenteleri içinde yeni bir destek dahil edildi.

Kosgeb hizmet merkezleri tarafından bu firmalara itimat edilmemesi, özellikle dolandırıcılara karşı dikkat edilmesi konusunda uyarılarda bulunuyor. Kosgeb Hizmetlerinin para karşılığı verilmediği, ücretsiz olduğu, Türkiye’ de bulunan tüm kosgeb hizmet merkezlerinin kosgeb iş planı hazırlama konusunda yardımcı olabileceği hakkında duyurularda bulunuyor. 2020 yılı itibari ile Girişimciliği Geliştirme Destek Programı kapsamında 60 bin lira ve 370 bin lira tamamı hibe desteği verilecektir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
 1. İŞ PLANI ÖRNEĞİ dedi ki:

  Bana tekstil fabrikası için iş planı lazım. bu konuda bana yardımcı olabilirmisiniz.

 2. OTO EKSPERTİZ TEST MERKEZİ dedi ki:

  oto ekspertiz firması acmak istiyorum destek ten faydalanmak hada iyi işler yapmak icin kosgep e ihtiyacım var

Sitede yer alan bilgiler yapılan araştırmalar sonucunda hazırlanmıştır. Doğruluğu taahhüt edilmez. Detaylı bilgi için Site Kullanım Koşulları sayfasını ziyaret ediniz!