Kara Listeye Kredi Veren Bankalar ve Danışmanlar 2022

Nakit ihtiyacı olan kişilerin, geçmiş dönemlerdeki ödemelerini aksatmaları veya hiç ödememeleri durumunda bankalar tarafından kara listeye alınırlar ve kredi sicilleri bozulmaktadır. Kredi sicilleri bozulan vatandaşlar hangi bankalardan nakit ihtiyaçlarını karşılarlar, komisyon karşılığında sicili bozuk olan kişilere finansman desteği veren firmaların güvenli olup olmadığı araştırılıyor. Bankalar tarafından kara listeye giren ve kredi notu düşük olan kişiler tüm bankalar tarafından aynı konumdadır. Bu kapsamda, komisyon alarak yüksek faiz ödettiren kişilerden uzak durmanızı önererek acil nakit ihtiyacı olduğu durumlarda sizlere birkaç tavsiyede bulunacağız.

Sicili Bozuk Olanlara Kredi Veren Bankalar

Kamu ve özel bankalar sicili bozuk olan kişilere kredi vermez. Daha önce ödemedikleri kredileri yada kredi kartları borçları nedeni ile olumsuz müşteri durumundalardır. KKB (Kredi Kayıt Bürosu) notunu düzeltmeden bankalardan kredi ihtiyaçlarını karşılayamazlar. Bu nedenle, kişi kredi notunu yükseltirse, sicil affı yasasından yararlanıp yada borç kapatma kredisi çekerek eski borçlarını kapatırsa yeni finansman desteğinden belirlenen miktarlarda kredi kullanabilmektedir.

Borç kapatma kredisi alabileceğiniz Sicili Bozuk Olanlara Kredi Veren Bankalar;

 • HSBC,
 • Garanti Bankası,
 • İş Bankası,
 • TEB,
 • Ziraat Bankası,
 • Şekerbank,
 • Denizbank,
 • Vakıfbank.

Kredi başvurusunda bulunanlar için finansman desteği sağlayacaktır.

Bankalardan Kredi Çekemeyenlere kredi isimli yazımız bankalardan başka başvurulabilecek finans kuruluşlarını anlatılıyor.

İmkansız! Kredi Çıkartılır Haberlerine Dikkat

Günümüzde kredi çıkartılır, kara listede olan kişilere kredi verilir gibi ilanlar görülmekte. Bu ilanların çoğu dolandırıcı olabiliyor, zor günler yaşayan ve gün içinde para bulmaya çalışanların ellerindeki parayı almayı amaçlıyorlar. Bu sebepten dolayı ilk şartları ön ödemedir. Yani size bir miktar ödeme yapacaklarını belirterek;

 • %2 oranlarında faiz uyguladıklarını,
 • Aynı gün paranın hesabınıza yatacağını,
 • Az bir miktar komisyon talep ettiklerini,
 • Kefile gerek olmadığını,
 • 50 bin TL kara liste kredisi çıkaracaklarını,
 • Hesaba yatmaz ise nakit parayı elden teslim edecekleri gibi, gerçek olmayan dolandırmayı amaçlayan vaatlerde bulunabilirler. Bunların karşılığında 500 TL 2.000 TL 5.000 TL gibi komisyon talep ederler.

İnandırıcı olması için vaatte bulunan kişiler tarafından zor durumda olan kişilere yardımcı olacaklarını belirterek, durumlarını suistimal ederler. Bu kişilere itibar etmemeniz önerilir.

Komisyon Karşılığı Kredi Çıkartılır İlanları

500 TL ile 5.000 TL arasında bir ücret alarak, sizlere ihtiyaçlarınız doğrultusunda kredi imkanları sunacaklarını, komisyonlarını alarak size kredi çıkartacaklarını iddia ederler. Bu nedenle, durum komisyoncuların kosgebkredisi.com bankalara başvuru yapmaması ve sizden aldıkları ön ödeme adı altındaki parayı alıp size hiç bir şekilde kredi çıkarmazlar.  Bu sebeple komisyon karşılığı kredi çıkartılır ilanları birinci dereceden dolandırıcılıktır. Vaatte bulunanların BBDK’da kayıtlı olup olmadığı bilinmemektedir.

Karşılaşacağınız bu kişi ve kurumlar mevzuata uygun olmayan taahhütler istemektedirler. Aman dikkat!

Ondan uzak dur, bundan uzak dur, acil para lazım, nereden bulacağız?

Zor Günlerde Para Bulmak

Zor günlerinden nakit ihtiyaçlarını karşılamak isteyenler, kredi kartlarına yüklenirler. Faizin yararlı bir şey yolmadığını, kredi kartından nakit avans alınca yüksek miktarlarda faiz ödeyeceklerini bilmektedirler. Bazen öyle zamanlar gelir ki, yüksek faizler ödenecek olsa bile para bulmak gerekebilir. Bu durumlarda başvuracağınız yöntemler;

Kredi kartlarında nakit avans kullanmak, 1.000 – 5.000 TL nakit avans limiti bulunur. 2.000 TL faiz ödemek zorunda kalsanız bile o anki ihtiyacınızı karşılamak.

Bankamatik kartlarınızda bulunan dost hesap olarak adlandırılan kartınıza tanımlı ek hesaplarınızı kullanmak.

Acil Nakit Arayanlara 5.000 TL İmkanı

Acil nakitte ihtiyacı olanlar, tercih edecekleri banka üzerinden vadesiz mevduat hesabı açtırabilirler. Hesabın açılması durumunda kredili mevduat limiti tanımlanabilir. Tanımlanacak olan limit ortalama olarak 5 bin liraya kadar çıkabilmektedir. Tercih ettiğiniz banka üzerinden 10 TL kart parası vererek kredili mevduat limiti açtırabilirsiniz. 0-5.000 TL arsında kullanım imkanı sağlanacak limitinizi zor günlerde kullanabilesiniz.

Kara Listeye Kredi Veren Bankalar

Kara liste sicil affı yasanından sonra bankalar, sicili bozuk olan kişilere de kredi imkanları sunmaya başlamıştır. Geçmiş yıllarda sicili bozuk olan kişilere kredi verilmiyordu ancak, günümüzde kredi imkanı sunan bankalarda bulunmaktadır.

Aşağıda yer alan listede siciliniz bozuk olsa da kredi başvurusunda bulunabileceğiniz bankalar sıralanmaktadır.

Ziraat Bankası Tüketici Kredisi

 • 5.000 TL’ye kadar  36 ay vade  ile %1,59 faiz oranı ile kredi kullanabilirsiniz.

Akbank İhtiyaç Kredisi,

 • 10.000 TL’ye kadar 36 ay vadeli ile % 1,71 faiz oranı ile kredi kullanabilirsiniz.

Aktif Bank N kolay Kredi

 • 40.000 TL’ye kadar 36 ay vade ile %2,39 faiz oranı ile kredi kullanabilirsiniz.

Alternatif Bank İhtiyaç Kredisi

 • 5.000 TL 50.000 TL ye varan kredi imkanları ile 36 ay ay vade %1.59 faiz oranı ile ihtiyaç kredinizi kullanabilirsiniz.

Fibabanka İhtiyaç Kredisi

 • 5.000 TL’ye kadar 36 ay vade imkanları ile %1,85 faiz oranı ile kredi imkanı sunmaktadır.

yukarıda belirtmiş olduğumuz bankalar sicili bozuk olan kişilere ve kara listede olanlara kredi imkanı sunmaktadır.

Kara Listede Olanlara 36 Ay Vadeli Kredi

Sicili Bozuk olanlara Aktifbank internetten anında kredi adı altında finansman sağlıyor. Faiz oranı %2,39 olarak belirleniyor. Aktifbank en az 3 en fazla 36 ay vadeli ödeme imkanları sağlıyor. Kredi tahsis ücreti 10,50 TL ile 210 TL arasında değişmektedir. Toplamda 36 ay vade ile 40.000 TL ye kadar kredi verilmektedir.

2.000 TL ye kadar alacağınız kredide %1,80 faiz öderken, 10.000 TL ve 40.000 TL ye kadar kullanacağınız kredilerinize %2,50 faiz uygulaması yapılmaktadır. Bu kredi yasal koşullar altında Aktifbank N Kredi internet başvurusu ile çekilebiliyor.

Çıkarılan Kredi Nereden Geri Ödenir?

 • PTT Matik üzerinden,
 • Akbank ATM’lerinden,
 • Vakıfbank ATM cihazından geri ödenebilmektedir.

Kara listeye düşmüşseniz ve bu yüzden kredi alamıyorsanız verilen mevcut firmalara başvuru yapabilirsiniz. Bu firmalar belirli bir komisyon karşılığında hizmet vermeye devam edecektir.

Burgan Bank Kara Listeye Kredi Veriyor

N kolay kredileri gibi internetten kredi başvuru yaparak nakit ihtiyaçlarınızın çözümü için Burgan bankasına da finansman desteği sağlayabilirsiniz. Bireysel ihtiyaçlar olan tatil, eğitim, evlilik ve sağlık için kişiye özel ve Standart kredi kampanyaları sunan Burgan bank kara listede olanlara da kredi imkanı sağlayarak düşük masraflı ihtiyaç kredisi 36 ay vadeli % 2,99 faiz oranları ile veriliyor.

Kredi MiktarıVade SüresiFaizi Aylık TaksitToplam Ödeme
10.000 TL12 Ay% 2,991.040,21 TL12.482,47 TL
15.000 TL24 Ay% 2,99942,75 TL22.625,91 TL
20.000 TL36 Ay% 2,99998,19 TL35.934,87 TL
Burgan Bank Kara Listeye Kredi

Sizler için; Kara Listeye Kredi Çıkaran bu firmaları ve güvenilir olup olmadıklarını, kredi danışmanlık hizmetlerini, şirketleri, sağlam kredi firmalarını, ve danışmanlık şirketlerini araştırdık.

Firmalar, krediyi biz çekelim siz ödeyin mantığı ile hareket etmektedir. Sakarya kredi danışmanlık, sağlam kredi gibi pek çok firma bulunmaktadır.

Kara Listeye Kredi Çıkarılır mı?

Kara Listeye Kredi Çıkaran Danışmanlık Firmaları en çok araştırılan konular arasında bulunuyor. Bankalara kredi ya da kredi borcunuz varsa kredi notunuz düşük demektir. Bankaların türlü uyarılarına rağmen onları dinlememiş, borçlarınızı ödememiş ve size verilen süreyi kullanamadıysanız kredi siciliniz artık kötü durumda demektir. Yani kara listeye girmişsinizdir, hayırlı olsun. Ödenmeyen kredi borçlarından dolayı sürekli olarak gecikme faizi uygulanmakta ve borçlar birikmektedir. Ayrıca bir kredi kartınız varsa ve ekstreleri ödemiyorsanız, yine bankaların uyarılarını ciddiye almamışsanız bu durumda da bankalardan kredi almanız mümkün değildir.

Ülkemizde pek çok kredi borçlusu ve batık kredi kartı var. Ancak bu durumda olan insanların da yine finansmana ihtiyacı var. Bu finansman ihtiyacının karşılanması amacı ile ülkemizde artık yeni bir meslek oluştu, “kredi danışmanlığı” Özellikle sosyal medya gruplarında, internette ya da sokakta dağıtılan en broşürlerinde “Kara listede olanlara kredi çıkarılır.” şeklinde ilanlar bulunmaktadır. Bu işi kredi danışmanlık şirketleri, büroları ya da ofisleri yapmaktadır.

Önceden paraya sıkışınca ilk çalacağımız kapı eş dost olurdu. Ancak şimdi bankalara gidiyoruz. Bankalardan da kara listede olmanız gerekçesi ile kredi alamıyorsanız bu durumda karşımıza kredi danışmanlık büroları çıkıyor. Bu firmalar iflasın eşiğine gelmiş olan pek çok kişiyi ipten kurtarmıştır. Kredi çıkmayana kredi çıkarılır şeklinde ilanlara da denk gelmiş olabilirsiniz. Şayet kara listede olduğunuzdan dolayı bankalar taleplerinizi reddediyorsa, aracı firmalar vasıtası ile kredi almanız mümkündür. Bu firmalar ile iletişime geçebilirsiniz. Şayet ihtiyaç duyduğunuz kredi tutarı düşükse bozdurma cep telefonu alarak daha sonra satabilir ne nakite çevirebilirsiniz.

Kara Listeye Kredi Çıkaran Danışmanlık Firmaları

Kredi danışmanlık firmaları aynı bu mantık üzerine çalışırlar. Siz siciliniz temiz olmadığından dolayı kredi alamazsınız. Ancak firmada bulunan ve kredi notu yüksek olan bir kişi sizin için kendi adına kredi çeker. Firmalar ile belirli bir komisyon karşılığında anlaşırsınız. Sloganda olduğu gibi krediyi şirket çeker, siz de ödersiniz. Bu firmalara internet ya da iletişim bilgileri üzerinden kolayca ulaşabilirsiniz. Kredi danışmanlık firmalarına ulaştıktan sonra hangi şirkette ikamet ettiğinizi, ne kadar krediye ihtiyacınız olduğunu söylemelisiniz.

Ancak bu işte dolandırıcılık yapan bir kitlenin varlığı da göz ardı edilemez. Sizden dosya masrafı, kredi tahsis ücreti vb. adı altında çeşitli ücretler talep ederler ise çekilen tutar üzerinden bu kesintilerin yapılmasını talep edebilirsiniz. Yani bu kişilere itimat etmeden evvel düşünün ve elinizdeki 5 kuruş parayı da kaptırmayın. Sonuç olarak bu firmalar da para kazanmak için çalışıyor. Ayrıca internet üzerinden bu firmalara ulaşıyorsanız kesinlikle kişisel bilgilerinizi kendileri ile paylaşmayın.

Şayet finansman ihtiyacınız varsa size alternatif bir yöntem olarak senetle altın almayı tavsiye ediyoruz. Kuyumcuya tekrar altınları geri satarak nakit elde edebilirsiniz.

Bankaların kara listesinde bulunan vatandaşların acil nakit ihtiyaçlarının çözümü için bazı danışmanlık firmaları kredi çıkarmaktadır. İnternet üzerinden arama yaptığımızda bazı firmalar faturalı hatlar üzerinden başvuru sahiplerinin talebini kabul etmekte ve kredi çıkarmaktadır. 

 • Sakarya Gözde Kredi Danışmanlık Firması,
 • Misyon Kredi Danışmanlık Firması,
 • Sağlam Kredi Firması,
 • İnteraktif Kredi Danışmanlık Firması,
 • Yüksek Finans ve Kredi Danışmanlık Hizmetleri,
 • Uzmanlar Firması,
 • İstanbul Finans Danışmanlık,
 • Darıcı Finans Kredi Danışmanlık.

Kredi Danışmanlık Şirketleri Güvenilir mi?

Kredi danışmanlık şirketi adı altında ülke genelinde hemen hemen her ilde faaliyet gösteren firmalar bulunmaktadır. Bu firmaların varolması onlara yasal bir boyut kazandırmaz. Bankalar ve faktoring şirketler Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu bünyesinde faaliyet gösterdiğinden dolayı talep edecekleri faiz oranları ve komisyonlar da oldukça sınırlıdır. Ancak bu firmaları denetleyebilecek bir merci bulunmamaktadır. Bu sebeple müşterilerinden yüksek komisyonlar talep edilmektedir. Ayrıca bu firmaların güvenilirliklerinin sorgulanması da gerekiyor. Güvenilir ve gerçekten uygun maliyetli olarak kredi çıkarabilecek olan firmalar olduğu gibi dolandırıcı olan firmalar da bulunmaktadır.

Yukarıda isimleri yazılı olan firmalar ile sitemizin hiçbir bağlantısı bulunmayıp, sadece internette yapılan araştırma sonucunda bilgi edinilmiştir. Bu kapsamda ön ödeme veya benzeri hukuki sorunlarınızda sitemiz sorumlu değildir.

Güven arz etmeyen şirketler ile iletişim bilgilerinizi, kart bilgilerinizi paylaşmamanız gerekmektedir.

Verilen oy post
Photo of author

Kobi Danışmanı

10 yılı aşkın süredir KOBİ'ler için danışmanlık hizmeti vermekteyim. Banka ve Sigortacılık bölümü mezunuyum. Gündem konularını takip etmekteyim.
Yorum yapın

2