KOSGEB Kredisi

Altın Kredisi Veren Bankalar ve Şartları (Gram ve Çeyrek)

Altın Kredisi Veren Bankalar ve Şartları (Gram ve Çeyrek)

Düğün, nişan ve özel günlerde kullanılmak üzere altın satın almak isteyen vatandaşımız, Para toplayamadığı için kredi ile altın satın alan vatandaşlarımız için, Bankada bir altın hesabı açtırıp, bu hesapta taksit taksit altın birikimi yapan birikimciler için Altın Kredisi Veren Bankalar mevcuttur.

Bankaların Altın Kredisi Kampanyaları

Altının yatırım için kullanılması bankaların bu alanda yenilikçi çözümler getirmesinin ve fırsatlar sunmasının önünü açtı. Altına yatırım yaparak yastık altı altınlarını evlerinde saklamak yerine daha güvenilir bir şekilde saklamak isteyenler bankalardaki kiralık kasa hizmetinden yararlanıyordu. Zamanla hizmetlerde farklılığa giden bankalar altın satışına başladı ve altın hesapları oluşturdu. Artık bankalarda biriktirdiğiniz altınlarınızı altın hesabı açtırarak saklama imkanınız var. Bankalar altın hesaplarını teminat olarak göstererek bireysel kredi başvurularını kabul ediyor. Bireysel altın kredisi adı altında altın hesaplarını teminat gösterenlere kredi verilmeye başlandı. Bankaların ihtiyaç kredisi faiz oranları ve vadeleri bireysel altın kredisinde aynı şekilde kullandırılmaktadır. Bireysel altın kredisi hizmeti sayesinde altınlarınızı bozdurmak zorunda kalmadan bankalara altınlarını teminat göstererek kolaylıkla kredi alabilirsiniz.

Bankalar tüm bu hizmetlerin yanında farklı sektörlerin finansman sorunlarına çözüm getiriyor demiştik. Artık altın işi ile uğraşanlar için de kredi veren bankalar kısa vadelerde erken kapama ve spot  olarak kullanma  imkanları ile altın cinsinden geri ödemeli olarak altın kredisi vermektedir. Bankaların altın kredisi vadesi ve faiz oranları her bankanın kredi kampanyasına göre değişir ama uygulanacak olan faiz oranı ve kaç ay vadeli olarak verileceği baştan bellidir. Bu şekilde en başından belirlenen vade ve faiz oranları ile verilen altın kredisini alan kuyumcular piyasada meydana gelen artışlardan etkilenmezler.

Bireysel Altın Kredisi Veren Bankalar

Kuyumculuk sektöründe faaliyet gösteren işletme ve firmalara kısa vadeli önceden belirlenen faiz oranları ile altın cinsinden geri ödemeli olarak altın kredisi veren bankalar Denizbank, TEB ve Vakıfbank Akbank, İş Bankası, HSBC ve Kuveyttürk Katılım bankası gibi bankalardır.

Akbank Kuyumcu Paketi ile Altın Kredileri

Senetle Altın Satışı Nasıl Yapılıyor?

Akbank Kuyumcu Paketi ile Altın Kredileri

Akbank kuyumcu destek paketi ile kuyumcuların işletme sermayesi nakit ihtiyaçları için altın kredisi veriyor. Bu Altın Kredisinin yanında Kuyumcu destek paketi ile Altın Mevduat Hesabı, Altın Fonu, İşlek Kredi, Taksitli Ticari Kredi, Ticari Artı Para Kredisi, Çek Karnesi ve kiralık kasa gibi hizmetlerde sunmaktadır.

Denizbank’dan Altın Almak İsteyenlere Destek

Kuyumculuk sektöründe faaliyet gösteren, altın üreten ve altın satışından ticaret yapan Kobilere özel altın kredisi veren Denizbank Kobilerin işletme sermayesi ihtiyaçlarının finansman sorunlarına çözüm sunuyor.. Denizbank altın kredisinin yanında Perakendeci Kuyumculara özel Eşit Taksitli Altın kredisi veriyor. Eşit taksitli altın kredisini 24 ay vadeli ve aylık eşit taksitli olarak altın veya muadili döviz cinsinden kilo ile kullanılan altın kredisi gram olarak geri ödemeli olarak sunuyor.

Denizbank 1 yıl olarak belirlenen kısa vadeli altın kredisini altın üzerinden vermekte ve geri ödemesini de altın cinsinden yapılmasını istemektedir. Kısa vadeli finansman ihtiyaçları için altın ticareti yapan kuyumculara özel verilen altın kredisi istendiğinde erken kapama opsiyonlu olarak sunulur. Kredi anaparası faiz vadesinde tahsil edilir. Kredi kullandırım aşamasında kredinin faizi ve vadeli belirlenerek geri ödeme vadesinde piyasada olası fiyat artışından etkilenilmesinin önüne geçilir. Böylece Kuyumcular bankalardan kullandıkları altın kredilerini aylık küçük taksitler halinde ödeyerek zorlanmadan, işlerine katkı yaparak kendilerine finansman yaratma şansına sahip olmaktadır.

TEB Altın Kredisi Nasıl Alınır?

Türkiye Ekonomi Bankası TEB kuyumculuk sektöründeki KOBİ’lere özel taksitli altın kredisi veriyor. Küçük kuyumcu imalatçı ve perakendeciler için 250 gram bazından başlayan 36 ay vadeli taksitli altın kredisi hizmeti sunan TEB aynı zamanda altın kredisi, Kuyumcu paket sigortası, altın hesabı, altın fonu yeni altın çağı, TEB altın forward hizmetleri sunuyor. TEB kuyumculuk işi yapan altın işleyen ve altın ticareti yapan gerçek veya tüzel kişilere en az 250 gramdan başlayarak gram bazında altın kredisi veriyor. Altın kredisi faiz ve   komisyonlar altın olarak gram bazında kullandırılır. TEB altın kredisi başvurularında istenen belgeler ise; Kuyumcular Odası veya Ticaret Odalarından Faaliyet Belgesi olarak kuyumcu Belgesi ve Son 3 yıla ait mali tablolar ile işletme sahiplerinin İmza Sirküleri,  işletmenin Tapu Fotokopisi ve Şirket Kuruluş Gazetesi veya Nüfus Cüzdanı Fotokopisi ile Vergi levhası gibi belgeler ile altın kredisi başvurularını yapabilirsiniz.

Vakıfbank’tan Kuyumculara Altın Kredileri

Kuyumculuk yapan altını işleyip işçilik geliri elde eden ayrıca yurtiçi ve yurtdışında satış yapan firmalara Vakıfbank altın kredisi veriyor. Kısa vadelerde Türk Lirası veya fiziki altın teslimi yoluyla altın imalatçılarına, kuyumculara sunulan bu kredinin başvurusu için Vakıfbank kuyumcuları şubelerine bekliyor. Ülkemizde altın işleyen satışını yapan kuyumcu esnafın bankalardan korktuğunu ancak şirketini tanıdığı için tereddüt etmeden altın kredisine başvuru yaparak işletmelerini kısa vadeli finansman sorunlarına çözüm bulabilmeleri için Denizbank TEB ve Vakıfbank gibi Altın kredisi veren bankalar ve şartları yerine getirerek şubelerine giderek altın kredisi başvurularını yapmaları ve kısa vadeli olarak altın kredisinden kolaylıkla yararlanmaları için bankalar altın kredisini altın geri ödemeli olarak vermektedir.

Vakıfbank’tan Kuyumculara Altın Kredileri

Altın Almak İsteyenlere Destek!

Senetle Altın Satışı Nasıl Yapılıyor?

Bazı kuyumcu ve sarraflar elden senetle altın ve benzeri ürünler satmaktadırlar. Senetle altın satan kuyumcu ve sarraflar genellikle kapalı çarşı bölgelerinde bulunmaktadırlar. Kuyumcudan senet karşılığında almanız için daha önceden ticaretinizin olması ve güvenilirlik sağlamanız gerekir. Düzenli birikim yapamadığı için senetle altın alan yüzlerce vatandaş bulunmaktadır. Ancak bankalardan kredi çekemeyenlerin ve senetle altın alıp paraya çevirmek başka bir durumdur. Bu tefecilik olmasa da, ticarette para ile para satılmasına benzemektedir. Çünkü senetle altın satan kişiler, çok yüksek miktarlarda faiz almakta 100 TL tutarında ki altını 200 TL ‘ye senetle vermektedirler. Altın almak için bankaların verdiği altın kredilerden yararlanabilirsiniz.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 5 YORUM
 1. medine dedi ki:

  altin almak icin kıredi cekicem yardimci olurmusunuz

 2. Savaş doğan dedi ki:

  Ben büyük baş sağmalık inek almak istiyorum 10 lütfen yardımcı olurmusunuz 54

 3. İbrahim dedi ki:

  15.000 nakit lazım bankalardan çekemiyorum

 4. Cevap dedi ki:

  Esra hanım,krediyle kuyumcu mağazası açmak mümkün değil,çünkü bankalar bu kredi için en az 3 yıllık mesleki geçmiş aramaktadır

 5. Esra dedi ki:

  Bende kuyumcu olmak istiyorum. Kaç lira kredi veriliyor. Vakıfbanktan kredi alacağım

Sitede yer alan bilgiler yapılan araştırmalar sonucunda hazırlanmıştır. Doğruluğu taahhüt edilmez. Detaylı bilgi için Site Kullanım Koşulları sayfasını ziyaret ediniz!