G5 Masajı Bölgesel İncelme Fiyatları 2022 (Selülit, Çatlak ve Tüm Vücut)

Bölgesel zayıflamak için geleneksel masaj yöntemi olan ve uzun yıllardır bütün kadınların vazgeçilmezi G5 fiyatlarının ne kadar diyenler için tüm merak edilenleri araştırdık.

G5 Masajı Nedir?

Bölgesel incelme hayali kuran kadın ve erkeklerin en çok araştırdığı ve merak ettiği G5 incelme nedir? sorusudur. G5; Ritimli özel bir cihaz ve özel yağ yakıcı masaj yağı ile yapılan, uygulanan bölgede titreşimleri sayesinde sıkılaşmaya yarayan bir masaj türüdür. Sıkılaştırıcı özelliğinin yanında özellikle kadınların düşmanı olan selülitleri azaltmada ve yok etmede etkisini kanıtlamış ve oldukça başarılıdır. Zamanla yorgunluk sonrasında kaslarda biriken laktik asit ve ödemin atılmasında tedavi amaçlı kullanılır. G5 işlemi kan akışını hızlandırdığı için spazm hastalığının tedavisinde de olumlu sonuçları gözlemlenmiştir.

G5 masajı diğer tekniklerine göre biraz farklıdır. Bu yöntemde titreşimin yanında iterek sıkılaştırma özelliği de uygulanır. Böylece vücudumuzdaki üst bacak, kalça, kol ve sırtımızdaki istenmeyen yağları, selülitleri yok eder. G5 selülit yok etme ve zayıflama ürünleri de kullanıldığı için bu bölgelerden alınan sonuçlar genellikle olumlu şekilde olmaktadır. Bu yöntem ile bölgesel yağlarından kurtulmak isteyen kadınların güzellik merkezlerinde ki G5 Masajı Bölgesel İncelme Fiyatları ne kadar olduğu merak ediliyor.

G5 Masajı Bölgesel İncelme Fiyatları

G5 bölgesel zayıflama masajı ve seans fiyatları, uygulanacak bölgeye göre değişiklik gösterir. G5 masaj fiyatları kaç seans alınacaksa seans sayısına göre ortalama olarak 250 TL ile 750 TL aralığında değişiklik göstermektedir. Tek seans fiyatı 50 TL olarak hesaplandığında 10 seans masaja gitmek isteyen biri toplamda 500 TL civarında ödeme yapacaktır. İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Antalya, Diyarbakır, Samsun gibi birçok büyük şehirler için özel hastaneler, güzellik merkezleri ve kliniklerin ortalama fiyatları araştırdık.

İşte G5 Masaj Fiyatları;

 • G5 masajı fiyatları seans ve paket başına uygulandığından değişiklik göstermektedir.
 • Uygulama yapılacak olan bölgenin seans sayısı uzmanınız tarafından belirlenecektir.
 • Kliniklerde ve güzellik merkezlerinde G5 paketleri de bulunmaktadır.
 • Seans seans ödeme yapmak yerine paket alarak da daha uygun fiyatlara fazlalıklarınızda ve selülitlerinizden kurtulabilirsiniz.

Örneğin; 10 seans tedavi uygulanacak ve seans başına 60 TL ödemeniz gerektiğini düşünelim. 10*60=600 TL edecektir. Fakat merkezlerde yer alan avantajlı paketler sayesinde 10 seanslık bir paketi 500 TL’ye sahip olarak tedavi maliyetinizi azaltabilirsiniz. G5 masajı ne kadar diye araştırma yapıyorsanız, masaj tekniğini uygulayan merkezler arasında ücret farklılıkları bulunduğunu bilmeniz gerekir. Ücret farklılıklarının nedenleri arasında uzman eğitimi ve cihaz farklılığı gösterilebilir.

G5 Fiyatları oldukça farklılık gösterse de ortalama 500-1000 TL arasında değişmektedir.

G5 Masaj Seans Fiyatları

G5 Masaj Fiyatları kliniklerin fiyatlandırma politikalarına göre oldukça farklılık gösterse de ortalama 50-100 TL arasında değişmektedir.

SEANS SAYISI SEANS ÜCRETİ (50 TL) ÖDEME TOPLAM
5 Seans50 TL250 TL
10 Seans (1.paket)50 TL500 TL
20 Seans (2.paket)50 TL 1000 TL
5 Seans 100 TL500 TL
10 Seans (1.paket) 100 TL1000 TL
Seans sayısına göre G5 Masajı Bölgesel İncelme Fiyatları (Fiyatlar merkezlere göre değişiklik gösterir*)

Dilerseniz şehrinizde yer alan özel hastanelere giderek de G5 masaj fiyatları hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. Özellikle fırsat sitelerinde çok uygun G5 masajı paketleri gösterilse de bunlara güvenip aldanmamak lazım. Daha dikkatli ve seçici davranmanızı öneririz. Yaşadığınız il veya ilçede bulunan tercih etmek istediğiniz merkezden ayrıntılı bilgi alabilirsiniz. Yapmış olduğu kampanyaları yakından takip edip size uygun paketi seçebilir ve satın alabilirsiniz. Ayrıca G5 lenf drenaj yaptıranlar ile iletişime geçerek de öneriler alabilirsiniz.

G5 Masajı ile Zayıflama

Uzun zamandır uygulanan G5 masajı, selülit tedavisinde başarılı sonuç almasının yanında kilo verme ve bölgesel zayıflama alanında da etkili ve hızlı sonuç aldırıyor. Uygulanan bölgede kan akışını hızlandırdığı için kaslarda hareketlilik sağlıyor ve sıkılaşmaya destek oluyor. Vücutta bulunan fazla yağın yakılmasında özel bir masaj tekniğiyle uygulanan G5 masaj tekniği dolaşımı düzenleyerek metabolizmayı hızlandırır. Fazla kilodan şikayetçi olan ve masaj tedavisi isteyen kişilerin bir diğer şikayeti de ödemdir. Uzmanlar tarafından ödem atmak ve spazm tedavilerinde kullanılması öneriliyor.

G5 Masajı Nasıl Yapılır?

Birçok kişinin yaptırdığı ve son derece başarılı sonuçlar alıp memnun kaldığı G5 bölgesel incelme yöntemi, git gide daha da yaygınlaşıyor. Tatil sezonunun açılmasıyla birlikte kadınlarda endişeye neden olan selülit görünümünü kısa sürede ve uzun zamanlı olarak yok ediyor. Gerek tedavi gerekse sıkılaşmak için düşünenler G5 masajının nasıl uygulandığını ve herhangi bir acı hissedilip hissedilmediğini merak ediyor. Masaj yönteminin uygulama adımları aşağıdaki gibidir;

 • Selülit tedavisinde kullanılan G5 masajı tekniği tüm vücutta kullanılabilir.
 • Uygulanacak bölgeye ilk olarak G5 masaj jeli sürülür.
 • Kullanılan ”Matrigen PPC” adlı bu krem gergin olan kas yapısının yumuşamasını ve gevşemesini sağlar.
 • G5 işlemi, eğitim almış bir uzman tarafından yapılır.
 • Matrigen PPC adında sürülen bu krem yağ yakıcı özelliği ile işlemi hızlandırır.
 • Verilen titreşim sayesinde hücreler hareketlendirilir ve böylelikle bölgede bulunan bağ dokuları açarak tedaviyi hızlandırır.
 • Titreşimli özelliği sayesinde kan dolaşımını hızlandırır.
 • Damarlarda açılma sağlayarak ciltte farklı sebeplerle oluşan kırışıklıklarda gözle görülür azalma sağlar.
 • G5 tekniği uzmanı tarafından eğer gerekli görülürse iğneli lipoliz, soğuk lipoliz, endopeel vücut germe, lenf drenaj teknikleri de uygulanabilir. Bunun kararını sizin istediğinizle birlikte masaj uzmanınız karar verecektir.
 • İşlem süresi yaklaşık olarak 30 dakika sürmektedir.
 • Bu sürede uzmandan uzmana veya uygulanan bölgeden bölgeye ufak süre farklılıkları olabilir.
 • G5 masajı seanslar halinde uygulanmaktadır.
 • Seans sayıları en az 3 en fazla 15 şeklinde belirlenmektedir. İhtiyaca yönelik seans sayılarında değişiklikler yapılmaktadır.
 • Seanslar sonunda uygulanan bölgede en az 2 cm en fazla 7 cm incelme görülür. Vücut ve kas yapısından kaynaklı incelme oranlarında farklılıklar olacaktır.

G5 masaj tekniği sayesinde cildiniz kendini yeniler ve toparlar. Böylece daha canlı bir cilt yapısına kavuşur sağlıklı görünürsünüz. Masajın ciddi yan etkileri olmadığı için güvenle tercih edebilirsiniz. Özellikle kadınlar G5 yanında jimnastik ve pilates yaparak hızlı sonuç alabilir. Peki G5 masajı ne kadar? hemen inceleyebilirsiniz.

G5 Masaj Makinesi Fiyatları 2022

Güzellik merkezlerine giderek seans olarak ya da paketler şeklinde masaj yaptırabileceğiniz gibi, G5 masaj aleti ev tipi modellerinden satın alarak da, biraz tecrübe sonrası, selülitlerinizden ya da bölgesel yağlarınızdan kurtulabilirsiniz. Çeşitli G5 masaj aleti başlıkları sayesinde, her bölge için ayrı ayrı uygulama fırsatı bulabilirsiniz. Çeşitli firmalar üzerinden satın alabileceğiniz gibi, online alışveriş siteleri üzerinden de fiyat araştırması yaparak, satın alma işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

G5 makine fiyatları ortalama olarak 3.000 TL ile 5.000 TL aralığındadır. Alacağınız makinenin özelliklerine ve ekipmanlarına göre fiyatları değişiklik gösterecektir. Taşınabilir G5 masaj aleti sayesinde, güzellik merkezine gitmeden de dilediğiniz zamanda masaj yapabilirsiniz. Yüksek frekans özellikleri sayesinde, titreşim yayarak, sorunlu bölge üzerinde tedavi edici özelliği bulunmaktadır.

Sıfır aletlerin fiyatları yüksek geliyor ise 2. el G5 masaj aleti satın alabilirsiniz. Bunun için yaşadığınız bölgede var olan fakat hizmet vermeyecek kurumlardan temin edebileceğiniz gibi yine aynı şekilde 2. ürün satışı yapan siteler üzerinden de alım gerçekleştirebilirsiniz.

G5 Masajı Fiyatları Nasıl Belirlenir?

G5 masaj fiyatları vücudunuzda uygulanacak bölgeye ve seans sayınıza göre verilen fiyatlar üzerinden belirlenir. Fiyat araştırması yapanlar en uygun olan klinik ya da uzmanı tercih etmeden önce eğitimli ve uzman kadrosu olan merkezleri tercih etmelidir. Yeni nesil teknolojiyle gelişen G5 masaj tekniği, hem cihaz özelliği hem de teknik açıdan diğer masaj yöntemlerine göre oldukça farklıdır. Kendi alanında uzmanlaşmış kişiler tarafından uygulandığı için ekstra eğitim gerektirir. Güzellik salonu ya da klinik tercihinde bulunurken de uzman özelliklerini dikkate alarak seçiminizi yapmalısınız.

Tüm dünyada selülit tedavisinde, bölgesel zayıflama ve dolaşım sistemindeki bozuklukların giderilmesinde kullanılan G5 masaj tekniği estetisyenler tarafından uygulanmaktadır. Eğitimli personeller ve estetisyenlerin uygulayacağı masaj sonrasında alacağınız başarı oranı daha yüksek olacaktır. En güvenilir fiyat aralığını tercihe edeceğiniz klinik ya da güzellik merkezi ile iletişim kurarak öğrenebilirsiniz.

G5 Masajı Faydaları Nelerdir? Ne İşe Yarar?

Titreşimli özelliği sayesinde kasları harekete geçiren ve bu sayede yağ yakımını hızlandıran G5 masaj tekniği son günlerde çok fazla tercih edilmektedir. Masaj yaptırmayı düşünen binlerce kişi bu uygulamanın faydalarını araştırıyor. İşlem öncesinde kişiye özel bir program belirlenir. Böylelikle kişinin vücuduna uygun seanslar düzenlenerek en üst düzeyde sonuç almak planlanır. Seans sonunda masaj yaptıranın ve uzmanın memnuniyeti önemlidir. G5 titreşiminin faydalarını şu şekilde sıralayabiliriz;

 • Uygulanan bölgede zayıflamasını sağlar.
 • Kan akışını hızlandırır.
 • Yorgunluk nedeniyle kaslarda oluşan ve biriken laktik asidin vücuttan atılmasını sağlar.
 • Kas ve eklemlerin hareketini hızlandırarak vücudun dinamikliğini arttırır.
 • Bölgesel dolaşımın daha sağlıklı olmasını sağlar.
 • Vücudun sıkılaşmasını ve toparlanmasını hızlandırır.
 • Metabolizmayı hızlandırır ve vücudumuzdaki fazla yağın yakılmasını sağlar.
 • El tekniğiyle yapılan masaja göre daha avantajlıdır. Çünkü ele oranla 20 kat daha etkilidir.
 • Vücutta bulunan ödemi ve toksini atmaya yardımcı olur.
 • Cilt dokusu üzerinde yer alan tıkanıklık azalır.
 • Daha pürüzsüz bir cilde sahip olunur.
 • Kemik ağrısı sorunu yaşayanlar hastalarda olumlu sonuçlar verir.
 • Cilde esneklik katarak daha genç bir görünüm katar.
 • Selülitlerin azalmasında ve tamamen kaybolmasında etkilidir.
 • Bedensel olarak stresi azaltır.
 • Ölü cilt hücrelerini azaltır.

Ayrıca jimnastik, pilates gibi sporlardan önce masaj uygulandığında vücudun ısınmasını sağlar. Böylece yağ yakımı daha da hızlanır. Masaj öncesinde ve sonrasında bol su tüketmeniz tedavinizi hızlandıracaktır. Seans sonundaki memnuniyetiniz vücut yapınıza, uzmanınızın tecrübe ve bilgilerine göre değişebilir.

G5 Masajı Bölgesel İncelme Fiyatları 2022 (Selülit, Çatlak ve Tüm Vücut)Pin

G5 Masajı ile Selülit Tedavisi ve Faydaları

G5 selülit masajı bölgesel zayıflamanın yanında selülit tedavisinde de çok fazla tercih edilen yöntemlerden biridir. Vücuttaki yağ hücrelerinin derinin arasından sızmasıyla oluşan çukur görünümlü bir ödem çeşididir. Dolaşım sistemindeki bozukluklar, aşırı kahve ve çikolata tüketimi gibi sebeplerle oluşan çatlak, selülit kadınların yaklaşık olarak %90’nını etkiler. Şekil olarak genellikle portakal kabuğuna benzetilir. Bu görüntüden rahatsız olanların uzun yıllardır tercih ettiği uygulamalardan biri G5’tir. Selülit masajı faydaları:

 • Uygulanan selülitli bölgede kan akışını hızlandırarak hücrelerin canlanmasını sağlar.
 • Selülit derecelerine ve bulunduğu bölgeye göre cihazda kullanılan başlıklar değiştirilir.
 • Kalça, karın, göğüs ve üst arka bacaklar vb. yerlerde bulunan sorunlu ve sıkıntılı bölgelerinizde rahatlıkla uygulanabilirken tüm vücut için de kullanılabilir.
 • G5 yağ eritme işlemi sonrasında yaklaşık 25-30 dakikalık el masajı yapılmaktadır.
 • G5 tekniğiyle birlikte daha hızlı sonuçlar almak için farklı uygulamalar da tercih edebilirsiniz. ( Soğuk Lipoliz, Lenf Drenaj)

Kişinin vücut özelliklerine ve selülitin bulunduğu bölgeye göre seans süresi ve sayısında değişiklikler olabilir. G5 selülit masajı yaptıranlar yorum kısmında görüşlerini ve tecrübelerini paylaşabilirler.

Selülit Masajı Ne Kadar Sürer?

Selülit masajı uygulamanın amacına ve bölgesine göre farklılık gösterecektir. Şöyle ki bacak ve basen bölgesinde ortalama olarak 20-30 dakika, karın ve kol bölgelerinde ise 10-15 dakika sürecektir.

Selülit Masajı Kaç Günde Bir Yapılır?

Selülit masajı haftada 3 kez, sonrasında haftada 2 kez uygulanması önerilmektedir. Seans aralıkları ve sıklıkları uzman hekiminizin vereceği öneriler doğrultusunda değişiklik gösterebilir!

G5 Bölgesel İncelme Hangi Bölgelere Yapılır?

G5 masaj tekniği birçok kişiye uygulanabildiği gibi istediğiniz herhangi bir problemli bölgeye de yapılabilir. Bölgesel incelme ve selülit tedavilerinde sıkça kullanılan masaj için en çok tercih edilen bölgeleri şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Kalça ve yakın bölgeler
 • Üst ve alt bacak
 • Kol
 • Baldır
 • Göbek
 • Basen
 • Sırt gibi bölgelerde G5 masajı yapılır.

Siz de memnun olmadığınız rahatsızlık duyduğunuz bölgeler için G5 yöntemini deneyebilir hızlıca sıkılaşıp sağlıklı bir görünüme sahip olabilirsiniz.

G5 Masajı Göbek Eritme

Göbek çevresindeki fazlalıklarından rahatsız olanların en çok merak ettiği konulardan birisi de şüphesiz ki G5 göbeğe yapılır mı? sorusudur. G5 masaj yöntemi tabii ki de göbek eritmede kullanılmaktadır. Selülit tedavisinde kullanıldığı gibi her yaştaki kadın ve erkeklerin yaşadığı göbek sorununa da çözüm olmaktadır. Yoğun tempoda çalışan ve spor yapmaya zaman bulamayanların kısa sürede göbeklerinden kurtulduğunu söyleyebiliriz. Son zamanlarda çok sık uygulanan zayıflama ve tedavi yöntemi G5 ile her bölgede bulunan yağ dokularını harekete geçirerek yakabilirsiniz. Tamamen acısız ve ağrısız şekilde kısa sürede göbeğinizden kurtularak, sağlıklı tedavi sürecinizi başlatabilirsiniz.

Birçok kişinin şikayeti göbek bölgesindeki yağların fazlalığı ve sarkıklığıdır. G5 işlemi ile göbek eritmek de artık mümkün. İlk uygulamadan itibaren etkisini göstermeye başlayan G5 göbek eritme tekniği 1 ve 3 ay sonunda ciddi incelmelerle memnuniyet sağlıyor. G5 masajı göbek eritme nasıl yapılır? inceleyelim.

 • Yapılacak seanslar arasında üçer ayın olması uygun görülür.
 • Farklı cihaz başlıkları kullanılarak düşük sıcaklıkta bir teknik uygulanır.
 • Vakum masajı yapılarak yağ hücrelerinin hareketi sağlanır.
 • Bölge ilk olarak ısıtılıp daha sonra hızlıca -10 dereceye kadar soğutularak ısı farklılığı oluşturulur.
 • Bu şekilde yaklaşık olarak bir saat bekletilir.
 • Amacı yağ depolarının apopitozis’e (programlanmış hücre ölümüne) girmelerini sağlamak.
 • Programlanmış hücre ölüm sürecine giren yağ hücreleri küçülüp kaybolmasına neden olur.
 • İşlem yapılan doku, sıcaklığın aniden düşmesiyle sıkılaşmaya başlar.

Kozmetik dünyasında böyle etkili tedavinin olmaması sadece uzun süreli cerrahi işlemlerle bu şekilde sonuçlar elde edilebiliyordu. Fakat artık G5 yöntemi sayesinde göbek yağlarınızdan, selülitlerinizden kısa sürede kolayca kurtulabiliyorsunuz. Vücut hatlarında sıkılaşma sağlayarak birikmiş olan yağ kütlesini eritmeye yardımcı olur. Dolaşım sistemi zayıf olan kişiler için deri altı sıvıları ve yağı eşit oranda dağıtarak incelmeye destekçi olur. Yaptırdığınız işlem sonrasında günlük hayatınıza devam edebilir iş hayatınızda da herhangi bir aksama yaşamazsınız.

G5 Masajı Yan Etkileri

G5 yöntemi özel cihazlarla uygulanan ve titreşim etkisi olan bir zayıflama yöntemi olduğundan özellikle hassas ciltlerde bazı komplikasyonlar görülebilir. Görülen bazı yan etkileri şöyledir;

 • G5 selülit masajı yapılan bölgede titreşimler sayesinde kan dolaşımı hızlandığından ciltte geçici kızarıklıklar görülebilir.
 • Uygulama sırasında hafif acı hissedilebilir.
 • Dokularda açık kahverengi koyulaşmalar gözlenebilir.
 • Seans sonrasında hafif morarmalar da gözlemlenmiştir.

Masaj yaptıranların en büyük korkusu sonrasında oluşan morluklardır. Peki G5 masajından sonra morarma normal mi? Yukarıda belirttiğimiz tüm yan etkiler cilt yapısına ve G5 masajının uygulandığı bölgenin hassasiyetine göre farklılık göstermektedir. Tüm bu etkiler en fazla 10 gün içinde gözle görülür biçimde azalacak ve tamamen yok olacaktır. Ardından normal yaşantınıza ve iş hayatınıza dönebilirsiniz.

G5 Masajı Sonrası Morluk Nasıl Geçer?

G5 masajı sonrasında oluşan bölgedeki morlukları ve kahverengi halkaları geçirmek için buz uygulaması yapabilirsiniz. Bir hafta boyunca her 2-3 saatte bir 15 dakikalık seanslar şeklinde kızarıklıklarınıza buz kompresi yaparsanız morluklarınızın daha kısa sürede azaldığını göreceksiniz. Ayrıca cilt sağlığı üzerindeki faydalarıyla bilinen aloe vera bitkisinin de morluk ve kızarıklık tedavisinde kullanılmaktadır. Aloe vera jelini şikayetçi olduğunuz alana günde en az 3 kez sürebilirsiniz. Herhangi bir yan etki olma durumunda kullanmayı bırakıp uzmanınıza danışmanınızı öneririz.

G5 Masajı Tehlikeli Mi?

Tehlikeli olduğunu söylemek doğru olmayacaktır. Uygulanan bölgede kan akışını hızlandırıp kas ve eklem hareketlerini artırdığı için o alanda anlık olarak kızarıklıklar ve morluklar meydana gelebilir. Bu kahverengi koyuluklar ve morluklar kişiyi tedirgin etse de geçici olduğunu söylemek isteriz. Cilt yapısındaki farklılıkları göz önünde bulundurarak bu morlukların ve kızarıklıkların 5 ya da en fazla 10 gün içinde azalıp tamamen kaybolduğunu söyleyebiliriz.

G5 Masajı İşe Yarar Mı?

G5 masajı öncesi ve sonrası, masaj yaptırmayan kişiler tarafından merak edilmektedir. Masaj yaptıranlar etkisini hemen incelerek görmek istiyor. Aynı şekilde çevremizdeki insanlar da gözle görülür bir değişim için meraklanıyor. Fakat kısa sürede eskiye oranla farkla sonuç almak pek mümkün değil. İlk seansta başlayan incelmeler zamanla gözle görülür hale gelecektir. Uzmanınız sizin vücudunuza uygun olarak hazırladığı programı inceleyebilirsiniz. Eğer mümkünse daha hızlı sonuç almak için seans arttırma konusunda iletişime geçebilirsiniz.

Hem incelmek hem sıkılaşmak aynı zamanda da selülitlerinizden kurtulmak istiyorsanız G5 masajına haftada 3 sean olacak şekilde gidebilirsiniz. Daha hızlı ve etkili sonuç almak istiyorsanız Soğuk Lipoliz, Lenf Drenaj ve G5 işlemlerini birlikte kullanabilirsiniz. Ayrıca beslenmenize dikkat ederek bu süreci daha da hızlandırabilirsiniz. Daha etkin sonuçlara ulaştığınızı göreceksiniz.

G5 Masajı Kaç Dakika Sürer?

Vücudun her bölgesinde kullanılabilen G5 uygulaması yaklaşık olarak 25-30 dakika sürer. Ayrıca en etkili ve başarılı sonuç alabilmek için genel olarak en az 10 en fazla ise 15 seans önerilir. Bu durum kişinin yaşına, kas yapısına ve masajın uygulanacağı bölgeye göre değişiklik gösterir.

Kendi vücut yapınıza uygun seans sayısını ve süresini en yakın ilgili merkeze giderek öğrenip, selülitlerinizden kurtularak zayıflayabilirsiniz.

G5 Kaç Seansta Etki Gösterir?

G5 masaj yöntemi etkisini 4-5 seanstan sonra göstermektedir. Uygulanan bölgeye ve uygulayan uzmana bağlı olarak etki etme sürecinde değişiklikler olabilir. G5 masaj yöntemi hızlı ve etkili olduğu için genellikle bölgesel zayıflamalarda tercih edilir. Hücrelerdeki kan akışını hızlandırıp bölgedeki laktik asit birikimini vücuttan atarak yağ yakımını tetikler. Fazlalıklarından şikayetçi kişiler bölgesel zayıflama yöntemine başvuruyor ve kaç seansta biteceğini merak ediyor.

Bölgesel zayıflama G5 masajı ortalama olarak 8-15 seanstan oluşur. Önerilen gün aralığı ise haftada 3 gündür. Seans süresi ise 30 dakika olarak belirlenir. Fakat bireysel farklılıklardan kaynaklı seans sayılarında ve süresinde ufak değişimler yapılabilir. İstenilen etkiyi ve başarıyı görebilmek için en az 10 en fazla ise 15 seans önerilmektedir. Bölgesel zayıflama hedefinizi beslenme alışkanlıklarınızı değiştirerek de yön verebilirsiniz. Ayrıca G5 seansları öncesinde ve sonrasında bol su içmeniz önemlidir. Bölgesel zayıflama tedavinizi bu şekilde su içerek ve yediklerinize dikkat ederek desteklerseniz daha hızlı ve etkili sonuçlarla karşılaşır hayalinizde vücuda kavuşursunuz.

G5 Masajı Kaç Günde Bir Yapılır?

G5 masajı genellikle haftada 3 gün şeklinde planlanır. Uzmanlar da daha fazlasını önermemektedir. Uygulanan seans sayısından önce vücudunuzun yapısı ve tedaviyi nasıl desteklediğiniz önemlidir. Dengeli beslenme programı oluşturarak bol su içme alışkanlığı kazanmalısınız. Selülit tedavilerinde ise derecesine bağlı gün sayısı değişmektedir;

 • Birinci ve ikinci derecedeki selülit tedavilerinde haftada 2 kez, toplamda 10 seans tercih edilir.
 • Üçüncü ve ileri derecedeki selülitler için haftada 3 gün olacak şekilde toplamda 15 seans önerilir.

Uzmanınızın ve G5 masajı yaptıracağınız merkezin tekniklerine göre seanslarda ve günlerinde farklılıklar görülebilir. Bunun için en yakın merkeze giderek öğrenebilirsiniz.

G5 Masajı Etkisi Ne Kadar Sürer?

Bölgesel olarak uygulanan mesaj için her seans 20 ile 40 dakika aralığında sürmektedir. Seans esnasında kullanılan yağ ve titreşimler sayesinde etkisi artırılmak istenmektedir.

G5 Masajı Kilo Verdirir mi?

G5 masaj tekniğinde yağlar sıkıştırılarak parçalandığı için uygulanan bölgede incelme ve toparlanma görülür. Evet G5 masajı kilo verdirir fakat bu süreci beslenme alışkanlıklarınızda değişimler yaparak ve düzenli spor hayatınızı oluşturarak destek vermelisiniz. Böylece kısa bir sürede gözle görülebilecek bir inceliğe sahip olabilir ve vücudunuzu şekillendirebilirsiniz.

G5 Masajı Kimlere Uygulanmaz?

Teknolojiyle birlikte gelişen G5 masajı cihazları tüm vücuda uygulanabiliyorken her kişiye uygulanamıyor. G5 Masaj Aleti kimlere uygulanmaz? bakalım.

 • Epilepsi hastaları
 • Kalp pili bulunan kişiler
 • Kanama bozukluğu olanlara
 • Sinir ve kas sisteminde hastalığı bulunan kişilere (Eaton Lambert Sendromu, Mystenia Gravis vb.)
 • Aktif olarak enfeksiyon bulunan bölgelere
 • Son 1 yıl içinde yüz felci geçirmiş olanlara
 • Hamilelik durumu bulunan kişilere G5 masajı yapılmamaktadır.

Ayrıca G5 seansları öncesinde alkol, aspirin ve kan sulandırıcı gibi ilaçlar kullanılmamalıdır. Bunlar yan etki yaparak vücudunuza zarar verebilir. G5 kimlere yapılır? sorunuza ise uygulama yapılmayan kişiler ve rahatsızlıklar dışında kalan her birey için uygulanabilir. Bu konuda uzman hekimlerden bilgi alarak seans uygulaması yapmanızı öneririz!

G5 masajı ile bölgesel zayıflama yorumlarını dikkate alarak siz de, ya masaj aleti alabilir ya da bir güzellik merkezi ile iletişime geçerek fiyatları hakkında bilgi alarak randevunuzu oluşturabilirsiniz.

Verilen oy post
Photo of author

Seher Demir

Anadolu Üniversitesi Finans bölümü mezunuyum. 10 yılı aşkındır benzer konularda makaleler yazıyorum.
Yorum yapın

1