G5 Masajı Bölgesel İncelme Fiyatları 2023 (Selülit, Çatlak ve Tüm Vücut)

Bölgesel zayıflama için geleneksel masaj yöntemi olan G5 fiyatları ne kadar uzun yıllardır tüm kadınların vazgeçilmezi olmuştur diyenlerin tüm sorularını sizler için araştırdık.

G5 Masajı Nedir?

Bölgesel incelme hayali kuran kadın ve erkeklerin en çok araştırdığı ve merak ettiği G5 incelmesi nedir? soru bu. G5; Özel ritmik cihaz ve özel yağ yakan masaj yağı ile yapılan, titreşimleri sayesinde uygulanan bölgeyi sıkılaştırmak için kullanılan bir masaj türüdür. Sıkılaştırıcı özelliğinin yanı sıra kadınların düşmanı olan selüliti azaltmada ve yok etmede etkinliğini kanıtlamış ve oldukça başarılıdır.

Zamanla yorgunluk sonrası kaslarda biriken laktik asit ve ödemin giderilmesinde tedavi amaçlı kullanılır. G5 işlemi kan akışını hızlandırdığı için spazm hastalığının tedavisinde de olumlu sonuçlar gözlemlenmiştir.

G5 masajı diğer tekniklere göre biraz farklıdır. Bu yöntemde vibrasyona ek olarak iterek sıkma da uygulanmaktadır. Böylece üst bacaklarımız, kalçalarımız, kollarımız ve sırtımızdaki istenmeyen yağları ve selülitleri yok eder. G5 selülit giderici ve inceltici ürünler de kullanıldığı için bu bölgelerden alınan sonuçlar genellikle olumludur. Bu yöntemle bölgesel yağlarından kurtulmak isteyen bayanlar için güzellik merkezlerinde G5 Masaj Bölgesel Zayıflama Fiyatları ne kadar merak ediliyor.

G5 Masajı Bölgesel İncelme Fiyatları

G5 bölgesel zayıflama masajı ve seans fiyatları uygulanacak bölgeye göre değişiklik göstermektedir. G5 masaj fiyatları seans sayısına göre ortalama 250 TL ile 750 TL arasında değişmektedir.

Tek seans fiyatı 50 TL olarak hesaplandığında 10 seans masaja gitmek isteyen kişi toplamda 500 TL civarında bir ödeme yapacaktır. İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Antalya, Diyarbakır, Samsun gibi birçok büyük şehir için özel hastane, güzellik merkezi ve kliniklerin ortalama fiyatlarını araştırdık.

G5 Masaj Fiyatları aşağıdaki gibidir:

 • G5 masaj fiyatları seans ve paket bazında uygulandığı için değişiklik göstermektedir.
 • Uygulama yapılacak olan bölgenin seans sayısı uzmanınız tarafından belirlenecektir.
 • Kliniklerde ve güzellik merkezlerinde G5 paketleri de bulunmaktadır.
 • Seans ücreti ödemek yerine daha uygun fiyatlara paket satın alarak fazlalıklarınızdan ve selülitlerinizden kurtulabilirsiniz.

Örneğin; Diyelim ki 10 seans tedavi uygulanacak ve seans başına 60 TL ödemeniz gerekiyor. 10 * 60 = 600 TL. Ancak merkezlerde bulunan avantajlı paketler sayesinde 500 TL’ye 10 seanslık bir paket alarak tedavi maliyetinizi düşürebilirsiniz. G5 masajı ne kadar diye araştırıyorsanız masaj tekniğini uygulayan merkezler arasında fiyat farkları olduğunu bilmelisiniz.

Fiyat farklılıklarının nedenleri arasında uzman eğitimi ve cihaz farklılıkları gösterilebilir.

G5 fiyatları oldukça değişkenlik gösterse de ortalama 500-1.000 TL arasında değişiyor.

G5 Masaj Seans Fiyatları

G5 Masaj Fiyatları kliniklerin fiyatlandırma politikalarına göre oldukça değişkenlik göstermekle birlikte ortalama 50-100 TL arasında değişmektedir.

SEANS SAYISI SEANS ÜCRETİ (50 TL) ÖDEME TOPLAM
5 Seans50 TL250 TL
10 Seans (1.paket)50 TL500 TL
20 Seans (2.paket)50 TL 1000 TL
5 Seans 100 TL500 TL
10 Seans (1.paket) 100 TL1000 TL
Seans sayısına göre G5 Masajı Bölgesel İncelme Fiyatları (Fiyatlar merkezlere göre değişiklik gösterir*)

Dilerseniz şehrinizde yer alan özel hastanelere giderek de G5 masaj fiyatları hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. Özellikle fırsat sitelerinde çok uygun G5 masajı paketleri gösterilse de bunlara güvenip aldanmamak lazım.

Daha dikkatli ve seçici davranmanızı öneririz. Yaşadığınız il veya ilçede tercih etmek istediğiniz merkezden detaylı bilgi alabilirsiniz. Kampanyaları yakından takip ederek size uygun paketi seçip satın alabilirsiniz. G5 lenfatik drenajı olanlar ile iletişime geçerek de öneri alabilirsiniz.

G5 Masajı ile Zayıflama

Uzun süredir uygulanan G5 masajı, selülit tedavisinde başarılı sonuçlar sağladığı gibi, kilo verme ve bölgesel incelme alanında da etkili ve hızlı sonuçlar vermektedir. Uygulanan bölgede kan akışını hızlandırdığı için kaslarda hareketlilik sağlar ve sıkılaşmayı destekler. Vücuttaki fazla yağları yakmak için özel bir masaj tekniği ile uygulanan G5 masaj tekniği, dolaşımı düzenleyerek metabolizmayı hızlandırır.

Fazla kilolarından şikayet eden ve masaj yaptırmak isteyen kişilerin bir diğer şikayeti de ödemdir. Ödem ve spazm tedavilerinde kullanılması uzmanlar tarafından tavsiye edilmektedir.

G5 Masajı Nasıl Yapılır?

Bir çok kişinin yaptığı ve son derece başarılı sonuçlarından memnun kaldığı G5 bölgesel zayıflama yöntemi gün geçtikçe yaygınlaşıyor. Tatil sezonunun açılmasıyla birlikte kadınlarda endişeye neden olan selülit görünümü kısa sürede ve uzun sürede ortadan kalkar. Hem tedavi hem de sıkılaştırma düşünenler G5 masajının nasıl yapıldığını ve herhangi bir ağrı hissedilip hissedilmediğini merak ediyor. Masaj yönteminin uygulama aşamaları şu şekildedir:

 • Selülit tedavisinde kullanılan G5 masaj tekniği tüm vücutta kullanılabilir.
 • Uygulanacak bölgeye ilk olarak G5 masaj jeli sürülür.
 • Kullanılan ”Matrigen PPC” adlı bu krem gergin olan kas yapısının yumuşamasını ve gevşemesini sağlar.
 • G5 işlemi, eğitim almış bir uzman tarafından yapılır.
 • Matrigen PPC adında sürülen bu krem yağ yakıcı özelliği ile işlemi hızlandırır.
 • Verilen vibrasyon sayesinde hücreler aktive olur ve bu sayede bölgedeki bağ dokuları açarak tedaviyi hızlandırır.
 • Titreşimli özelliği sayesinde kan dolaşımını hızlandırır.
 • Damarlarda açılma sağlayarak ciltte farklı sebeplerle oluşan kırışıklıklarda gözle görülür azalma sağlar.
 • G5 tekniği uzmanı tarafından eğer gerekli görülürse iğneli lipoliz, soğuk lipoliz, endopeel vücut germe, lenf drenaj teknikleri de uygulanabilir. Bunun kararını sizin istediğinizle birlikte masaj uzmanınız karar verecektir.
 • İşlem süresi yaklaşık olarak 30 dakika sürmektedir.
 • Bu sürede uzmandan uzmana veya uygulanan bölgeden bölgeye ufak süre farklılıkları olabilir.
 • G5 masajı seanslar halinde uygulanmaktadır.
 • Seans sayısı minimum 3 maksimum 15 olarak belirlenir. Seans sayısında ihtiyaca göre değişiklik yapılır.
 • Seanslar sonunda uygulanan bölgede en az 2 cm en fazla 7 cm incelme görülür. Vücut ve kas yapısına göre incelme oranlarında farklılıklar olacaktır.

G5 masaj tekniği sayesinde cildiniz kendini yeniler ve yeniler. Böylece daha canlı bir cilt yapısına sahip olacak ve sağlıklı görüneceksiniz. Ciddi yan etkileri olmadığı için masajı güvenle tercih edebilirsiniz. Özellikle bayanlar G5’in yanında jimnastik ve pilates yaparak hızlı sonuç alabilirler. Peki G5 masajı ne kadar? Hemen inceleyebilirsiniz.

G5 Masaj Makinesi Fiyatları 2023

Güzellik merkezlerine gidip seans olarak veya paketler halinde masaj yaptırabilir ya da ev modellerinden G5 masaj aletini satın alarak ufak bir deneyimin ardından selülit veya bölgesel yağlarınızdan kurtulabilirsiniz.

Çeşitli G5 masaj aleti başlıkları sayesinde her bölge için ayrı ayrı uygulama imkanı bulabilirsiniz. Çeşitli firmalardan alışveriş yapabileceğiniz gibi online alışveriş sitelerinde fiyat araştırması yaparak da alışverişlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

G5 makine fiyatları ortalama 3.000 TL ile 5.000 TL arasında değişmektedir. Fiyatlar alacağınız makinenin özelliklerine ve donanımına göre değişiklik gösterecektir. Taşınabilir G5 masaj aleti sayesinde güzellik merkezine gitmeden istediğiniz zaman masaj yapabilirsiniz. Yüksek frekans özelliği sayesinde titreşim yayarak sorunlu bölgede tedavi edici özelliğe sahiptir.

Yeni aletlerin fiyatları yüksekse ikinci el G5 masaj aleti satın alabilirsiniz. Bunun için bulunduğunuz bölgede var olan ancak hizmet vermeyeceğiniz kurumlardan satın alabilir ya da ikinci ürün satan sitelerden de satın alabilirsiniz.

G5 Masajı Fiyatları Nasıl Belirlenir?

G5 masaj fiyatları vücudunuzda uygulanacak bölgeye ve seans sayısına göre verilen fiyatlar üzerinden belirlenir. Fiyat araştırması yapanlar en uygun klinik veya uzmanı seçmeden önce eğitimli ve uzman kadrosu olan merkezleri tercih etmelidir. Yeni nesil teknoloji ile geliştirilen G5 masaj tekniği, gerek cihaz özellikleri gerekse teknik olarak diğer masaj yöntemlerinden oldukça farklıdır.

Alanında uzman kişiler tarafından uygulandığı için ekstra eğitim gerektirir. Güzellik salonu veya kliniği seçerken mutlaka uzmanın özelliklerini göz önünde bulundurarak seçiminizi yapmalısınız.

Tüm dünyada selülit tedavisinde, bölgesel zayıflamada ve dolaşım sistemi bozukluklarının giderilmesinde kullanılan G5 masaj tekniği estetisyenler tarafından uygulanmaktadır. Eğitimli personel ve estetisyenler tarafından uygulanan masaj sonrası başarı oranı daha yüksek olacaktır. Tercih ettiğiniz klinik veya güzellik merkezi ile iletişime geçerek en güvenilir fiyat aralığını öğrenebilirsiniz.

G5 Masajı Faydaları Nelerdir? Ne İşe Yarar?

Titreşim özelliği sayesinde kasları harekete geçiren ve yağ yakımını hızlandıran G5 masaj tekniği son zamanlarda çokça tercih ediliyor. Masaj yaptırmayı düşünen binlerce kişi bu uygulamanın faydalarını arıyor. İşlem öncesi kişiye özel program belirlenir.

Bu sayede kişinin vücuduna uygun seanslar düzenlenerek en üst düzeyde sonuç alınması planlanmaktadır. Seans sonunda masaj uygulayan ve uzmanın memnuniyeti önemlidir. G5 titreşiminin faydalarını şu şekilde sıralayabiliriz;

 • Uygulanan bölgede zayıflama sağlar.
 • Kan akışını hızlandırır.
 • Yorgunluk nedeniyle kaslarda oluşan ve biriken laktik asidin vücuttan atılmasını sağlar.
 • Kasların ve eklemlerin hareketini hızlandırarak vücudun dinamiklerini artırır.
 • Daha sağlıklı bir bölgesel dolaşım sağlar.
 • Vücudun sıkılaşmasını ve toparlanmasını hızlandırır.
 • Metabolizmayı hızlandırır ve vücudumuzdaki fazla yağın yakılmasını sağlar.
 • El tekniğiyle yapılan masaja göre daha avantajlıdır. Çünkü ele oranla 20 kat daha etkilidir.
 • Daha pürüzsüz bir cilde sahip olunur.
 • Kemik ağrısı sorunu yaşayanlar hastalarda olumlu sonuçlar verir.
 • Cilde esneklik katarak daha genç bir görünüm katar.
 • Selülitlerin azalmasında ve tamamen kaybolmasında etkilidir.
 • Bedensel olarak stresi azaltır.
 • Vücutta bulunan ödemi ve toksini atmaya yardımcı olur.
 • Cilt dokusu üzerinde yer alan tıkanıklık azalır.
 • Ölü cilt hücrelerini azaltır.

Ayrıca jimnastik, pilates gibi sporlardan önce masaj yapıldığında vücudu ısıtır. Böylece yağ yakımı daha da hızlanır. Masaj öncesi ve sonrasında bol su tüketmeniz tedavinizi hızlandıracaktır. Seans sonundaki memnuniyetiniz vücut yapınıza ve uzmanınızın deneyim ve bilgisine bağlı olarak değişebilir.

G5 Masajı Bölgesel İncelme Fiyatları 2023 (Selülit, Çatlak ve Tüm Vücut)Pin

G5 Masajı ile Selülit Tedavisi ve Faydaları

G5 selülit masajı, bölgesel zayıflamanın yanı sıra selülit tedavisinde de en çok tercih edilen yöntemlerden biridir. Vücuttaki yağ hücrelerinin deri yoluyla sızması sonucu oluşan çukur benzeri ödem türüdür.

Dolaşım sistemi bozuklukları, aşırı kahve ve çikolata tüketimi sonucu oluşan çatlak, selülit, kadınların yaklaşık %90’ını etkiler. Şekil olarak genellikle portakal kabuğuna benzetilir. Bu görüntüden rahatsız olanların uzun yıllardır tercih ettiği uygulamalardan biri de G5.

Selülit masajı faydaları:

 • Uygulanan selülit bölgesindeki kan akışını hızlandırarak hücrelerin canlanmasını sağlar.
 • Cihazda kullanılan kapaklar selülit derecesine ve bulunduğu bölgeye göre değiştirilir.
 • Kalça, karın, göğüs ve arka ayak üstleri vb. Yer yer sorunlu ve sorunlu bölgelerinizde rahatlıkla uygulanabileceği gibi tüm vücut için de kullanılabilir.
 • G5 yağ eritme işleminden sonra yaklaşık 25-30 dakikalık el masajı yapılır.
 • G5 tekniği ile daha hızlı sonuç almak için farklı uygulamalar da seçebilirsiniz. (Soğuk Lipoliz, Lenf Drenaj)

Kişinin vücut özelliklerine ve selülitin bulunduğu bölgeye göre seans süresi ve sayısında değişiklik olabilir. G5 selülit masajı yaptıranlar yorum bölümünden görüş ve deneyimlerini paylaşabilirler.

Selülit Masajı Ne Kadar Sürer?

Selülit masajı kullanım amacına ve uygulama alanına göre farklılık gösterecektir. Yani bacak ve kalça bölgesinde ortalama 20-30 dakika, karın ve kol bölgelerinde ise 10-15 dakika sürecektir.

Selülit Masajı Kaç Günde Bir Yapılır?

Haftada 3 kez, ardından haftada 2 kez selülit masajı yapılması önerilir. Seans aralıkları ve sıklıkları uzmanınızın tavsiyeleri doğrultusunda değişiklik gösterebilir!

G5 Bölgesel İncelme Hangi Bölgelere Yapılır?

G5 masaj tekniği birçok kişiye uygulanabileceği gibi istediğiniz herhangi bir sorunlu bölgeye de uygulanabilir. Bölgesel incelme ve selülit tedavilerinde sıklıkla kullanılan masaj için en çok tercih edilen bölgeleri şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Kalça ve yakın bölgeler
 • Üst ve alt bacak
 • Kol
 • Baldır
 • Göbek
 • Basen
 • Sırt gibi bölgelerde G5 masajı yapılır.

Memnun olmadığınız bölgeler için de G5 yöntemini deneyebilir, hızlı bir şekilde sıkılaştırabilir ve sağlıklı bir görünüme kavuşabilirsiniz.

G5 Masajı Göbek Eritme

Göbek çevresindeki fazlalıktan rahatsız olanların en çok merak ettiği konulardan biri de göbek deliğine G5 uygulanıyor mu? soru bu. G5 masajı yöntemi elbette göbek eritmede de kullanılmaktadır. Selülit tedavisinde kullanıldığı gibi her yaştan kadın ve erkeğin yaşadığı göbek problemine de çözüm olmaktadır. Yoğun tempoda çalışan ve spor yapmaya vakit bulamayanların kısa sürede karınlarından kurtulduğunu söyleyebiliriz. Son zamanlarda çok sık kullanılan bir zayıflama ve tedavi yöntemi olan G5 ile her bölgedeki yağ dokularını harekete geçirerek yakabilirsiniz.

Tamamen acısız ve ağrısız şekilde kısa sürede göbeğinizden kurtularak, sağlıklı tedavi sürecinizi başlatabilirsiniz.

Birçok kişinin şikayeti göbek bölgesindeki yağların fazlalığı ve sarkmasıdır. G5 işlemi ile göbek eritmek artık mümkün. İlk uygulamadan itibaren etkisini göstermeye başlayan G5 göbek eritme tekniği, 1 ve 3 ay sonunda ciddi incelme ile memnuniyet sağlar. G5 masajı göbek eritme nasıl yapılır? İnceleyelim.

 • Yapılacak seanslar arasında üçer ayın olması uygun görülür.
 • Farklı cihaz başlıkları kullanılarak düşük sıcaklıkta bir teknik uygulanır.
 • Vakum masajı yapılarak yağ hücrelerinin hareketi sağlanır.
 • Bölge ilk olarak ısıtılıp daha sonra hızlıca -10 dereceye kadar soğutularak ısı farklılığı oluşturulur.
 • Bu şekilde yaklaşık olarak bir saat bekletilir.
 • Amacı yağ depolarının apopitozis’e (programlanmış hücre ölümüne) girmelerini sağlamak.
 • Programlanmış hücre ölüm sürecine giren yağ hücreleri küçülüp kaybolmasına neden olur.
 • İşlem yapılan doku, sıcaklığın aniden düşmesiyle sıkılaşmaya başlar.

Kozmetik dünyasında bu kadar etkili bir tedavinin olmaması, ancak uzun süreli cerrahi işlemlerle bu sonuçları elde edebilirdi. Ama artık G5 yöntemi sayesinde kısa sürede göbek yağlarınızdan ve selülitlerinizden kolayca kurtulabilirsiniz. Vücut hatlarını sıkılaştırarak biriken yağ kütlesinin erimesine yardımcı olur. Dolaşım sistemi zayıf olan kişilerde deri altı sıvıları ve yağı eşit olarak dağıtarak incelmeyi destekler. İşlem sonrasında günlük hayatınıza devam edebilir ve iş hayatınızda herhangi bir aksama yaşamazsınız.

G5 Masajı Yan Etkileri

G5 yöntemi özel cihazlarla uygulanan ve vibrasyon etkisi olan bir zayıflama yöntemi olduğu için özellikle hassas ciltlerde bazı komplikasyonlar oluşabilmektedir. Görülen yan etkilerden bazıları şunlardır;

 • G5 selülit masajı yapılan bölgede titreşimler sayesinde kan dolaşımı hızlandığından ciltte geçici kızarıklıklar görülebilir.
 • Uygulama sırasında hafif acı hissedilebilir.
 • Dokularda açık kahverengi koyulaşmalar gözlenebilir.
 • Seans sonrasında hafif morarmalar da gözlemlenmiştir.

Masaj yaptıranların en büyük korkusu masaj sonrası oluşan morluklardır. Peki G5 masajından sonra morarma normal mi? Yukarıda bahsedilen tüm yan etkiler cilt yapısına ve G5 masajının uygulandığı bölgenin hassasiyetine göre farklılık gösterir. Tüm bu etkiler maksimum 10 gün içerisinde gözle görülür şekilde azalarak tamamen ortadan kalkacaktır. Ardından normal hayatınıza ve iş hayatınıza dönebilirsiniz.

G5 Masajı Sonrası Morluk Nasıl Geçer?

G5 masajından sonra bölgedeki morlukları ve kahverengi halkaları gidermek için buz uygulayabilirsiniz. Kızarıklıklarınıza haftada 2-3 saatte bir 15 dakikalık seanslar halinde buz kompresi uygularsanız morluklarınızın daha kısa sürede azaldığını göreceksiniz. Ayrıca cilt sağlığına faydaları ile bilinen aloe vera bitkisi, morluk ve kızarıklık tedavisinde de kullanılmaktadır. Aloe vera jelini şikayet ettiğiniz bölgeye günde en az 3 defa uygulayabilirsiniz. Herhangi bir yan etki durumunda kullanmayı bırakmanızı ve uzmanınıza danışmanızı öneririz.

G5 Masajı Tehlikeli Mi?

Tehlikeli olduğunu söylemek yanlış olur. Uygulanan bölgede kan akışını hızlandırdığı ve kas ve eklem hareketlerini arttırdığı için o bölgede anında kızarıklık ve morluklar oluşabilir. Bu kahverengi koyuluklar ve morluklar kişiyi tedirgin etse de geçici olduğunu söylemek isteriz. Cilt yapısındaki farklılıklar göz önüne alındığında bu morlukların ve kızarıklıkların 5 veya en fazla 10 gün içerisinde tamamen azaldığını ve tamamen kaybolduğunu söyleyebiliriz.

G5 Masajı İşe Yarar Mı?

G5 masajı öncesi ve sonrası masaj yaptırmamış kişiler bunu merak etmektedir. Masaj yaptıranlar hemen etkisini görmek isterler. Aynı şekilde çevremizdeki insanlar da gözle görülür bir değişikliği merak ediyor. Ancak kısa sürede eskiye göre farklı sonuçlar almak mümkün değildir. İlk seansta başlayan incelme zamanla görünür hale gelecektir. Uzmanınız tarafından vücudunuza uygun olarak hazırlanan programı inceleyebilirsiniz. Mümkünse seans sayısını arttırmak ve daha hızlı sonuç almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Hem incelmek hem de sıkılaşmak ve selülitlerinizden kurtulmak istiyorsanız haftada 3 kez G5 masajına gidebilirsiniz. Daha hızlı ve etkili sonuç almak istiyorsanız Soğuk Lipoliz, Lenf Drenaj ve G5 işlemlerini birlikte kullanabilirsiniz. Siz de beslenmenize dikkat ederek bu süreci hızlandırabilirsiniz. Daha etkili sonuçlar elde ettiğinizi göreceksiniz.

G5 Masajı Kaç Dakika Sürer?

Vücudun her bölgesinde kullanılabilen G5 uygulaması yaklaşık 25-30 dakika sürer. Ayrıca en etkili ve başarılı sonuçların alınabilmesi için minimum 10 seans maksimum 15 seans önerilmektedir. Bu durum kişinin yaşına, kas yapısına ve masajın uygulanacağı bölgeye göre değişiklik gösterir.

Kendi vücut yapınıza uygun seans sayısını ve süresini en yakın ilgili merkeze giderek öğrenebilir, selülitlerinizden kurtularak kilo verebilirsiniz.

G5 Kaç Seansta Etki Gösterir?

G5 masaj yöntemi 4-5 seans sonrasında etkisini gösterir. Uygulanan bölgeye ve uygulayan uzmana göre etki sürecinde değişiklikler olabilir. G5 masaj yöntemi hızlı ve etkili olduğu için genellikle bölgesel zayıflama için tercih edilir. Hücrelerdeki kan akışını hızlandırarak ve bölgedeki laktik asit birikimini vücuttan uzaklaştırarak yağ yakımını tetikler. Fazlalıklarından şikayet eden kişiler bölgesel zayıflama yöntemine başvururlar ve kaç seans süreceğini merak ederler.

Bölgesel zayıflama G5 masajı ortalama 8-15 seanstan oluşmaktadır. Önerilen gün aralığı haftada 3 gündür. Seans süresi 30 dakika olarak belirlenmiştir. Ancak bireysel farklılıklar nedeniyle seans sayısında ve süresinde küçük değişiklikler yapılabilir. İstenilen etkiyi ve başarıyı görmek için minimum 10, maksimum 15 seans önerilir. Ayrıca yeme alışkanlıklarınızı değiştirerek bölgesel kilo verme hedefinize yön verebilirsiniz. G5 seanslarından önce ve sonra bol su içmek de önemlidir. Bölgesel zayıflama tedavinizi su içerek ve yediklerinize dikkat ederek desteklerseniz daha hızlı ve etkili sonuçlarla karşılaşır ve hayalinizdeki vücuda kavuşursunuz.

G5 Masajı Kaç Günde Bir Yapılır?

G5 masajı genellikle haftada 3 gün olarak planlanır. Uzmanlar da daha fazlasını önermiyor. Uygulanan seans sayısından önce vücudunuzun yapısı ve tedaviye nasıl destek verdiğiniz önemlidir. Dengeli bir beslenme programı oluşturarak bol su içme alışkanlığı kazanmalısınız. Selülit tedavilerinde gün sayısı derecesine göre değişir:

 • Birinci ve ikinci derecedeki selülit tedavilerinde haftada 2 kez, toplamda 10 seans tercih edilir.
 • Üçüncü ve ileri derecedeki selülitler için haftada 3 gün olacak şekilde toplamda 15 seans önerilir.

Uzmanınızın tekniklerine ve G5 masajı yaptıracağınız merkeze göre seans ve gün farklılıkları olabilir. Bunu en yakın merkeze giderek öğrenebilirsiniz.

G5 Masajı Etkisi Ne Kadar Sürer?

Bölgesel olarak uygulanan mesaj için her seans 20 ile 40 dakika arasında sürmektedir. Seans sırasında kullanılan yağ ve vibrasyonlar sayesinde etkinin artması istenmektedir.

G5 Masajı Kilo Verdirir mi?

G5 masaj tekniğinde yağlar sıkıştırılıp parçalandığı için uygulanan bölgede incelme ve toparlanma görülür. Evet G5 masajı kilo vermenizi sağlar ancak beslenme alışkanlıklarınızda değişiklikler yaparak ve düzenli bir spor hayatı oluşturarak bu süreci desteklemelisiniz. Böylece kısa sürede gözle görülür bir inceliğe sahip olabilir ve vücudunuzu şekillendirebilirsiniz.

G5 Masajı Kimlere Uygulanmaz?

Teknoloji ile gelişen G5 masaj cihazları tüm vücuda uygulanabilirken her kişiye uygulanamamaktadır. G5 Masajını kimler uygulamamalıdır? bakalım.

 • Epilepsi hastaları
 • Kalp pili bulunan kişiler
 • Kanama bozukluğu olanlara
 • Sinir ve kas sisteminde hastalığı bulunan kişilere (Eaton Lambert Sendromu, Mystenia Gravis vb.)
 • Aktif olarak enfeksiyon bulunan bölgelere
 • Son 1 yıl içinde yüz felci geçirmiş olanlara
 • Hamilelik durumu bulunan kişilere G5 masajı yapılmamaktadır.

Ayrıca G5 seanslarından önce alkol, aspirin ve kan sulandırıcı gibi ilaçlar kullanılmamalıdır. Bunlar yan etkilere neden olarak vücudunuza zarar verebilir. G5 kimler için yapıldı? Sorunuza gelince, tedavi edilmeyen kişiler ve hastalıklar dışında her bireye uygulanabilir. Uzman hekimlerden bilgi alıp seans uygulaması yapmanızı öneririz!

G5 masajı ile bölgesel zayıflama incelemelerini göz önünde bulundurarak ister masaj aleti satın alabilir, isterseniz bir güzellik merkezi ile iletişime geçerek fiyatları hakkında bilgi alabilir ve randevunuzu oluşturabilirsiniz.

Photo of author

Seher Demir

Anadolu Üniversitesi Finans bölümü mezunuyum. 10 yılı aşkındır benzer konularda makaleler yazıyorum.
Yorum yapın

error: Content is protected !!
1