KOSGEB Kredisi

İş Bankası Evlilik Kredisi ve Şartları

26.12.2019
İş Bankası Evlilik Kredisi ve Şartları

Yuva Kuran Gençlere Finansman İşbank’tan

Evlilik öncesinde duyulan nakit ihtiyaçlarının karşılanması için bankalara kredi başvurusunda bulunan adaylar bankaların verdikleri evlilik kredileri ile derin oh çekerler. Evlilik öncesinde eşya, düğün salonu, gelin saçı vs. gibi birçok harcamalar ortaya çıkmaktadır. Evlilik sürecinde tüketici kredisine ihtiyaç duyanlar İşbankası evlilik kredisi alarak evlilik hazırlıkları için rahat bir nefes almanıza yardımcı olabilir. Evlilik hazırlıkları yapan ve evlilik öncesi harcamaları için nakit ihtiyacı hisseden müşterilerine kredi veren İş bankası evlilik kredisi şartları  hakkında detaylı bilgiler yazımızda.

Evlilik Kredisi Başvurusu

Düğün hazırlıkları başlarken düğün öncesi masrafları karşılamak için nakit ihtiyacının karşılanması amacıyla çiftler hemen bankaların evlilik kredilerinin şartlarını ve masrafları hakkında bilgi almak için araştırma yapmaktadır. Düğün öncesinde az gibi görünen ihtiyaçlar özel bir hal alıyor ki para yetiştirmek imkansız hale geliyor. Harcamaları kısıtlamak yerine para bulmayı tercih eden çiftler bankaların evlilik kredilerine başvuruda bulunuyor. Hayat kurtaran ve çiftlerin bu zor zamanlarında yanında olan bankaların kredileri ile çiftler düğün arefesinde rahatlıkla yapılması gerekenlerin üstesinde gelebiliyor.

Evlilik kredisi başvurusu yapabilirsiniz.

İşbankası Evlilik Kredisi Nasıl Alınır?

İhtiyaç kredisi kapsamında düzenlenen evlilik krediler aynı tüketici kredileri gibi 60 ay vadelidir ve limitleri aylık alınan maaşın belirli bir katsayısı ile sınırlı olarak verilmektedir. Maksimum 60 ay vade ile alacağınız evlilik kredilerinizde vadeler bakanlar kurulu kararı ile sınırlandırıldığından daha fazla uzatılamamaktadır. İpotekli olarak alınacak krediler de vadeler uzatılabilir evlilik kredisi haricinde kullanabileceğiniz kredilerde istediğiniz kadar vade imkanına sahip olabilirsiniz.

Evlilik kredilerinden yararlanmak için yaş sınırı 18 dir. Evlenmek isteyen çiftler ayrı ayrı olarak da kredi başvurusu yapabilir. Gelir belgesinin beyan eden her çift bankaların evlilik kredilerine başvuruda bulunabilir. Evlilik kredisi çekmek isteyenlerden bazı bankalar kefil istemektedir. Kefili çalışma durumu ve bazı önemli gördüğü hususları taşımayan bireylerden garantör olarak isteyen bankaların talep etmesi durumunda kefil ile başvuru yapmak gereklidir. Aile halkından da gelir belgesi olan bireyler kefil olarak kabul edilmektedir. Evlilik öncesinde ve sonrasında nakit ihtiyaçlarını karşılamak için çiftler bankaların çeşitli kredi kampanyalarına başvuruda bulunarak kredilerini alabilirler.

Alternatif Olması Açısından Halkbank evlilik kredisi vermektedir. Bilginiz olsun.. 😉

Yeni Evlenen Gençler İçin İşbank Kredisi Şartları

Her banka evlilik kredilerini mevzuat gereğince ihtiyaç kredileri kapsamında kullandırmaktadır. İhtiyaç kredi başvurularında istenen şartlar ile evlilik kredisinde ki şartlar aynıdır. Yine mevzuat gereğince evlilik kredilerinde faiz indirimi uygulaması yoktur. Aylık ödenecek taksit tutarı düşük tutularak vade uzatılarak kullanılan evlilik kredilerinde taksit erteleme imkanları da bulunmaktadır. BDDK tarafından yapılan düzenlemelere göre bankalar ihtiyaç kredileri kapsamında verilen evlilik kredilerindeki vadeyi 36 ay ile sınırlandırmıştır. Ne kadar kredi alınacağı tamamen bireyin gelir durumuna ve ihtiyacına göre değişmektedir. Bu konuda birey istediği miktarda krediyi 48 ay vadeli olarak alabilir. Zaten aylık maaşının belirli bir katsayının üstünde bir limitte kredi alamayacağı için evlilik sürecinde yeterli olacak parayı bankalardan temin edebilir. İş Bankası evlilik kredisi hesaplama işlemi yapabilirsiniz.

evlilik kredisi

Yeni evlenenlere İş Bankası destek veriyor.

Evlilik kredisi veren bankalar arasında en uygun geri ödemeli kredi imkanı sağlayan banka İş Bankasıdır. Uygun vade şartları ve düşük faiz oranları ile masrafsız evlilik kredisi veren İş Bankası çiftlerin ihtiyaç duydukları her an yanında olmaya devam etmektedir. İş Bankası evlilik kredisi başvurularını yapmak için Nakit TC kimlik no Kredi tutarı ve aylık gelir bilgilerinizi 4402’ye göndererek bankaya başvuruda bulunabilir kredinizin onaylanması durumunda bankadan evlilik kredinizi alabilirsiniz. Evlilik kredisi başvurularında çekeceğiniz kredileri aylık ödeme gücüne sahip olmanız, gelirinizin düzenli ve sabit olması, serbest meslek çalışanlarının adına vergi levhalarının olması, geçmiş ödenmemiş borcunun olmaması, ödenmemiş borçların yüzünden banka takibine düşmemek, ve kanuni işlemlere tabi olmamak, kefil talebinde kefil sunmanız evlilik kredisi alabilmeniz için gereklidir. Ziraat bankası evlilik kredisi başvurusu için tıklayınız.

Evlilik Kredisi Çekmek İçin Gerekli Evraklar

İş bankası evlilik kredisi şartları ve koşullarını yerine getiren gençler bankadan evlilik kredisi alırken bankaları gelir belgesi, nüfus cüzdanı, ikametgah belgesi gibi evraklar ile başvuru yaparak ödeme planı ve aylık taksit ödemelerini maaşınıza göre ayarlayarak istediğiniz miktarda alarak düğün hazırlıklarından balayına tüm evlilik sürecinde ihtiyacınız olan nakite ulaşabilir düğün öncesi para derdinden kurtulabilirsiniz.

İş bankası evlenen gençlerle birlikte ev satın almak isteyenlere düşük faizli Konut kredisi, Paraya ihtiyacı olan esnafa esnaf ve kobi kredi paketi, Hemen nakite ihtiyacı olanlara hızlı kredi avantajları sağlıyor.

Yeni evlenen gençler çeyiz ve beyaz eşya almak için mağazaya gittiklerinde NAKİTNET adı verilen uygulama ile beyaz eşya alımlarına anında 36 aya kadar taksit imkanı sağlıyor. İş bankası ayrıcalıkları sizlerle…

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Asya dedi ki:

    Bankalar tarafından masrafların karşılanmasına verilmiş kredidir evlenmek isteyen eşlerin eşya düğün gibi evlilikle ilgili şeylerin karşılanması gerekir evlilik kredi için şart aranmaz gelir olması gerektir.

Sitede yer alan bilgiler yapılan araştırmalar sonucunda hazırlanmıştır. Doğruluğu taahhüt edilmez. Detaylı bilgi için Site Kullanım Koşulları sayfasını ziyaret ediniz!