KOSGEB Kredisi

Faizsiz Ev Satan Firmalar ve Katılım Bankaları

24.12.2019
Faizsiz Ev Satan Firmalar ve Katılım Bankaları

Ev sahibi olmak isteyen çok sayıda vatandaşımız bulunmaktadır. Bir çok vatandaşımız için kredisiz ev almak imkansız olarak görünmüş olsa da bankaların ve faizsiz ev satışı yapan firmaların sayesinde bir çok vatandaşımız da konut sahibi olmuştur.

Faizsiz Ev Satan Firmalar ve Bankalar

Sıfır Faiz ile Konut Almanın Yolları

Ülkemizde konut sahibi olmak oldukça zor gibi görünmüş olsa da geçmiş olduğumuz yıllarda başlatılan faizsiz ev alma ve sıfır faizli konut kredileri sayesinde bir çok vatandaşımız ev sahibi olmaktadır. Faizsiz ev satışı yapan firmalar sayesinde mütehaaitlerinde işleri yoğunlaşmakta ve hızlı bir şekilde artış görmektedir. Faizsiz ev satışı yapan firmalara eminevim örnek olarak gösterilebilir. Peki Emin evimden ev almak isteyen vatandaşlarımızın yapması gerekenler nelerdir? Hangi sistem ile çalışmaktadır. Bu başlıklara değinerek bilgi vermeye devam edeceğiz.

Emin evim sistemi nedir?

                           Emin evim sistemi nedir?

Emin evim sistemi nedir?

Firma faiz ödemeden başvuruda bulunan kişinin bütçesine göre, istemiş olduğu yerden istemiş olduğu gayri menkule sahip olmasını sağlamaktadır. Bu sistem yardımlaşma ve imece usulu bir temelle çalışmaktadır. Yani bu firmanın sunmuş olduğu avantajlardan yararlanarak ev sahini olmak isteyen müşterilerin oluşturmuş olduğu gruplarda herkes birbirine yardım ederek mülk sahibi olmaktadır. Herkes el birliği yaparak bir diğer grup arkadaşının da ev sahibi olmasına yardımcı olmaktadır. Emin evim’in oluşturduğu bu sistem ülkemizde ilk olduğu gibi dünya çapında da bir ilki gerçekleştirmiştir.

Emin evim sistemi ile nasıl ev sahibi olunur?

Faizsiz ev sahibi olmak isteyen vatandaşlarımızın bir çoğu emin evim aracılığı ile hayalini kurmuş oldukları konutların sahibi olmaktadır. Bu sistem ile ev almak çok kolay ve mümkün olmaktadır. Hemen hemen hepimizin ismini sıklıkla duymuş olduğu bu firmanın nasıl sistem üzerinde çalıştığını bilmediğimiz doğrudur. Peki bu sistem nasıl çalışmaktadır. Bu konuyu maddeler halinde aşağıda sizler için paylaştık

 • Ev sahibi olmak isteyen ve emin evimden yararlanmak isteyen vatandaşımızın öncelikle yapması gereken şey almak istediği evin fiyatının hangi aralıkta olacağını belirlemesi ile işe başlaması gerekmektedir.
 • Fiyat aralığını belirleyen müşteri daha sonra kaç ay vade ile ödeme yapmak istediğini belirtmektedir.
 • Firmaya başvuruda bulunan vatandaşların belirtmiş oldukları vade aralıkları ile gruplar oluşturulmaktadır.
 • Oluşturulmuş olan bu gruptaki kişilerin her ay ödemiş oldukları taksit miktarları ile bir ev fiyatı çıkar.
 • Bu taksitler sayesinde havuzda biriken paraların karşılığında alınacak ev için noter aracılığı ile grupta bulunan kişilerden birine her ay bir ev alınır.
 • Peşinat düştükten sonra evin fiyatı taksit sayısına bölünür ve aylık ödeme tutarı belirlenir.
 • Grupta oluşan kişilerden ilk ev alan müşterilerin taksit miktarı belirli bir şekilde artar ve taksitleri bitene kadar tekrar bir artış ile karşı karşıya kalmamaktadırlar.

Faizsiz konut kredisi veren bankalar hangileridir?

Faizsiz konut kredisi veren katılım bankaları

Emlak GYO tarafından oluşturulan projede 60 ay vadeli sıfır faizli konut kredisi veren bankalar bulunmaktadır. Bu proje kapsamında 5 yıl vade ile 9 banka tarafından faizsiz kredi imkanı sağlanmaktadır. Bu 9 banka 20 yıl vade ile konut sahibi olmak isteyen vatandaşlarımızın hayallerini gerçekleştirecektir. Faizsiz konut kredisi veren bankalar ise aşağıda maddeler halinde yer almaktadır.

 1. Vakıf Katılım Bankası
 2. Albaraka
 3. Ziraat Katılım

Yukarıda ismini saymış olduğumuz bu dokuz banka sayesinde gündemde yerini almış olan proje kapsamında çok sayıda vatandaşımız ev sahibi olacaktır.

Emlak GYO tarafından hazırlanmış olan bu proje geçmiş olduğumuz yıl gündemde yerini alarak hayata geçirilmişti. Bu proje de %25 peşinat ödemesi yapan vatandaşlarımız 60 ay vade ile sıfır faizli konut kredilerinden yararlanabileceklerdir. Oluşturulan bu proje 4 kademeli olarak hayata geçirilmiştir. Peşinata göre ev kredisi ve faiz oranları belirlenmektedir. Bu durumu ise aşağıda sizler için ayrıntılı olarak ele aldık

 • %10 oranında peşinat ödeyen müşteriler 60 ay vade oranı ile % 0,53 ile 0,57 arasında aylık faiz ödemesi yaparken 120 ayda ise 0,70 ile 0,78 arasında 240 ay 20 yıl vadede ise %0,95 ile 1,01 arasında faiz ödemesi yapacaklardır.
 • %15 oranında peşinat ödeyen müşteriler 60 ay vade de 0,33 ile 0,38 arasında 10 yılda 0,59 ile 0,72 arasında 20 yıl vade de ise 0,88 ile 0,93 arasında faiz ödemesi yapacaklardır.
 • %20 oranında peşinat ödemesi yapan vatandaşlarımız için ise bu durum şu şekilde ilerlemektedir. 5 yıllık vade de 0,13 ile 0,45 aralığında 120 aylık vade seçeneğinde 0,48-0,61 oranında 20 yıllık vade seçeneğinde ise 0,80-0,86 arasında faiz ödemesi yapmaktadır.
 • %25 oranında peşinat ödeme durumu olan vatandaşlarımız için 60 ay vadeli sıfır faizli konut kredisi almak mümkün olacaktır. 120 ayda ödeme yapmayı tercih eden vatandaşlarımız 0,36 ile 0,49 oranında faiz ödeyecekler 20 yıllık vade oranında ise 0,73 ile 0,79 oranında faiz ödemesi yapacaklardır.

Bu yıl konut kredisi veren katılım bankaları ve firmalar bu şekilde olup 2020 yılında da devam etmesi bekleniyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
 1. Şenay gül dedi ki:

  Faizsiz ev satan hiç bir yer görmedim ilk defa görüyorum. Vay be süper

Sitede yer alan bilgiler yapılan araştırmalar sonucunda hazırlanmıştır. Doğruluğu taahhüt edilmez. Detaylı bilgi için Site Kullanım Koşulları sayfasını ziyaret ediniz!