Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar 2023 (Gelir Belgesiz Kredi 100.00 TL)

İşsiz kadınlara ve işsiz kadınlara kredi ve kredi kartı fırsatı! Bilindiği üzere işsiz kadınların bankalardan kredi çekmesi oldukça zordur. Bunun ilk nedeni gelir belgesinin olmamasıdır. Kredi kullanmak isteyen kadınlar İş Bankası, PTT, Ziraat Bankası, Vakıfbank, Halkbank, ING, CEPTETEB, Şekerbank, HSBC, Finansbank, N Kolay, Yapı Kredi gibi bankalara başvurduğunda kredi olumsuz sonuçlanmaktadır.

Ev hanımlarına kredi veren bankaları, şartlarını, gelir belgesiz ve bordrosuz kredi imkanlarını araştırdık. İçeriğimizdeki tüm bilgilere ulaşabilir ve hemen başvurabilirsiniz.

Ev Hanımları Kredi Çekebilir Mi?

Hiçbir işte çalışmayan ev hanımları SGK kaydı olmasa da ipotek tesisi veya kefil şartı ile kredi çekebilir. Üzerinize kayıtlı araç, konut, veya arsanız varsa kredinizi ödeyebileceğinizi bu şekilde belgelerseniz veya kefil göstermek şartı ile kredi başvurusu yapabilirsiniz.

Ev Hanımlarının Gelir Belgesiz Kredi Kullanma Şartları?

Yasal borcu olmayan ve yeterli kredi notuna sahip ev hanımları kredi kullanabilirler. Belli bir gelirleri olmasa da hemen hemen çoğunun kredi notu var. Bankalara kullandırılan kredilerde ilk şart puanıdır ve bunun üzerinden değerlendirilir. Kredi notunuz talep edilebilecek kadar düzenli ise kredi sağlanır. Puanınız 1.200’ün altındaysa, kredi puanınızı mümkün olan en kısa sürede yükseltmelisiniz. Daha sonra başvurabilirsiniz.

Çalışmayan kadınların kredi kullanma şartları aşağıdaki gibidir:

 • Emekli aylığını gelir olarak gösterebilir.
 • Kredi notunuzun yüksek olması gerekmektedir.
 • Varsa, Teminat gösterecek gayrimenkulün olması.
 • Ek gelir, kira, mevduat, devlet destekli alınan yardımlar gelir olarak gösterilebilir.
 • Başka bir bankaya borcunuzun olmaması gerekiyor.
 • Yasal veya idari takipte olan bir kredi borcunuzun olmaması şarttır.
 • Bankanın isteğine bağlı olarak kefil gösterme imkanının olması.
 • Kredinin taksitleri aylık gelirinin yarısını geçmemeli.
 • İpotek için eş onayının, rızasının alınabiliyor olması şartı aranır.
 • Banka istediği takdirde teminat istenebilir.
 • Avukatlar tarafından kredi dosyalarının icraya verilmemiş olması şartları ev hanımlarından aranmaktadır.

Bu şartları sağlayan işsiz ev hanımlarına PTT, Halkbank, Vakıfbank, Ziraat ve diğer bankalar tarafından 1.000 TL’den başlayan kredi imkanları sunulmaktadır. Ev hanımlarına özel kredi kampanyaları ile 5.000 TL- 10.000 TL ve üzeri kredi limit fırsatlarını kaçırmayın!

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalardan Özel Kredi İmkanı!

Ev hanımlarına son dönemlerde özel kredi veren bankaların sayısının artığı görülmektedir. Ev ekonomisine katkı sağlayan ev hanımları için bankaların dönemsel olarak yapmış olduğu paketler ile kredi kullanmak isteyen ve kredi kartı almak isteyen ev hanımlarının imkanları artıyor. Çalışmayan ve sigortasız olan kadınlara kredi dışında kredi kartı veren bankalar da bulunuyor.

İlgili banka mevzuatı gereğince kredi kartı da alabilen ev hanımları için bankaların özel inisiyatifleri bulunuyor. Bununla birlikte, geliri hiç olmayan veya yan gelir gibi eline para geçmeyen ev hanımlarına özel kredi kartı vermek tamamen bankanın değerlendirmesine bağlıdır. Bu sebeple, yalnızca ev hanımları değil çalışmayan kadınlar ve işsiz tüm vatandaşlar belgesiz özel kredi imkanlarından yararlanabilir. Ev hanımlarına özel kredi sunan bankaları inceledik. Listeyi inceleyerek başvuru yapabilirsiniz.

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar 2023 Güncel Liste

Halkbank, Ziraat, PTT, Vakıfbank, Şekerbank, TEB ve Akbank gibi birçok banka ev hanımlarına özellikle işsiz, işsiz ve geliri olmayan kadınlara kredi vermeye devam ediyor. 2023 yılında ev hanımlarına 1.000 TL, 5.000 TL, 10.000 TL kredi başvurusu yapmak isterseniz banka şubelerine uğrayabilirsiniz.

Ev Hanımlarına Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar aşağıdaki gibidir:

 • Cepte TEB ev hanımlarına özel ihtiyaç kredisi
 • Türkiye İş Bankası ev hanımlarına kredi kampanyası
 • Denizbank Çalışmayan Kadınlara Yönelik Kredi
 • Vakıfbank Ev Hanımlarına Kredi Desteği
 • İş Bankası Ev Hanımlarına Yönelik Kredi
 • Ziraat Bankası Ev Hanımlarına Kredi
 • Ev Hanımlarına KOSGEB Kredisi
 • PTT ev hanımlarına kredi
 • Yapı ve Kredi Bankası 
 • Aktif Bank özel kredi
 • QNB Finansbank
 • N Kolay Kredi
 • Enpara.com
 • Şekerbank
 • HSBC
 • ING
 • Akbank

Bu bankalardan birini tercih edebilir ve size en uygun krediye başvurarak ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Bankaların hazırladığı kampanyalardan yararlanamayan ev hanımları kira geliri gibi ek gelirlere sahip oluyorlar ve bunu belgeleyebilirlerse ek gelirlerini belgeleyen kişilere kredi veren bankalardan rahatlıkla kredi alabiliyorlar.

Cepteteb, ING, Aktifbank, N’den kolay kredi başvurusu için herhangi bir belge gerekmemektedir. Ev hanımları en yüksek kredi limitleri ve ne kadar kredi çekebilir? tabloyu inceleyebilirsiniz.

İşsiz Ev Hanımlarına Kredi 2023 Güncel

Gelir belgesi olmayan, çalışmayan ve işi olmayan ev hanımlarına birden fazla banka tarafından 10.000 TL‘yi aşan krediler verilmektedir. Gelir belgesi talep etmeyen bankalardan kredi ve kredi kartı başvurusu yaparak düşük tutarlarda kredi kullanabilirler. Kadınların gelirlerinin sonradan oluşması durumunda bankalardan belge talep ederek büyük miktarlarda kredi kullanabiliyorlar. Ev hanımları bunlardan gelir belgesiz, kefilsiz ve koşulsuz olarak yararlanabilmekte ve tüm ihtiyaçlarını karşılayabilmektedir.

Bu bankaları, kredi limitlerini ve şartlarını sizler için araştırdık.

Kredi Veren BankalarÇekebileceğiniz En Fazla Kredi TutarıGelir Belgesi İstiyor mu?
CepteTEB 50.000 TLBelge istemiyor.
ING50.000 TL Kredi miktarına göre gelir belgesi talebinde bulunabilir.
Enpara40.000 TL Belge talebinde bulunmuyor.
Aktifbank -N Kolay40.000 TL Gelir belgesi talep etmiyor.
Şekerbank 10.000 TL Gerekli Görüldüğü Durumlarda Belge veya Kefil İsteyebilir.
Denizbank55.000 TLGerekiyorsa isteyebilir.
2023 yılında ev hanımlarına kredi veren bankaların kredi limitleri

Bu bankalar üzerinden kredi başvuru yapabilirsiniz. Başvuruda bulunan kişilerin başvurularının olumlu veya olumsuz sonuçlanması durumu ile karşılaşabilirsiniz.

Limitler bireysel kredi tutarları olup, banka ek belge talep etme, kampanyayı değiştirme, kefil veya ipotek isteme hakkını saklı tutar.

KOSGEB tarafından kadınlara hibe verilmektedir. Devlet destekli olarak KOSGEB aracılığı ile bayanlara verilen KOSGEB hibe desteği içeriğimizden bilgi alarak müracaat edebilirsiniz.

Şartları sağlayan kişilerin başvurularını nasıl yapacağını inceleyelim.

PTT Ev Hanımlarına Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Aktifbank dahil anlaşmalı bankalar aracılığıyla PTT şubelerinden nakit destek başvurusunda bulunabilirsiniz. İmzalanan sözleşme ile müşterilerine nakit destek sağlamaktadır. İl ve ilçelerinizdeki PTT şubelerine giderek detaylı bilgi alabilirsiniz.

36 ay vade seçenekleri ile 30.000 TL’ye kadar nakit desteğinden yararlanabilirsiniz. Ayrıca PTT’nin en büyük avantajı, en yüksek yaş sınırı ile kredi veren bankalar arasında ilk sırada yer almasıdır. Eğer üst sınıra takılmış ev hanımı iseniz ipotek edilecek bir gayrimenkul sayesinde gelir belgeniz olmadan PTT şubelerine giderek gelir belgesiz kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. İpotek göstermek için tapu belgeniz yoksa veya gelir belgeniz yoksa PTT internet bankacılığı üzerinden başvuruda bulunabilirsiniz.

Halk Bankası Ev Hanımlarına Kredi Başvurusu

Halkbank ev hanımlarına ”Özel Kredi” imkanı vermektedir. Hızlı kredi imkanı ile kredi başvurusunda bulunacak olan kadınlara 1.000 TL ile 50.000 TL arasında kredi imkanı sunuyor. Ancak, kişilerin talepte bulundukları kredinin aylık ödemesi net gelirlerinin yarısını geçmeyecek kadar olacağından dolayı kredi başvuru tutarını ek gelirinize göre belirlemelisiniz. Aksi takdirde nakit desteği başvurunuz olumsuz sonuçlanabilir.

Halkbank tarafından ev hanımlarına sunulan kredilerde 50.000 TL’ye varan krediler 36 ay vadeli 50 bin TL ve üzeri kredilerin için 24 ay vade imkanı tanımaktadır.

Halkbank gelir belgesi olmadan kredi başvurusu yapacak kişiler Halkbank perakende internet şubesine, mobil şubeye veya Dialog’dan üye olarak başvurabilirler. Daha detaylı bilgi için 0 850 222 0 400 Halkbank müşteri temsilcisi ile görüşebilirsiniz.

Ziraat Bankası Ev Hanımlarına Kredi Başvurusu 2023 Güncel Vade Süresi

Ziraat Bankası’na başvuracak kadınlar, mobil bankacılık veya internet bankacılığı aracılığıyla kredi başvurusunda bulunabilirler. T.C Kimlik numaranızı, telefon numaranızı ve aylık gelirinizi girmeniz durumunda ön başvuru talebiniz oluşturulacaktır.

Kredi sonucunuzla ilgili olumlu ya da olumsuz sonuç başvuru sırasında vermiş olduğunuz telefon numarasına iletilir. Başvurunuzu bu şekilde yaparak krediye uygun bulunmanız durumunda nakit desteğinizi alabilirsiniz.

Sigortası olmayan ancak her ay düzenli bir geliri olan ve bu geliri belgeleyebilen ev hanımları da diğer kredi olanaklarından yararlanabilir.

Vakıfbank Ev Hanımlarına Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Vakıfbank tarafından sağlanan anında krediye ev hanımları mobil bankacılık üzerinden başvurabilmektedir. %1,55’ten başlayan 125.000 TL’ye kadar faiz oranından yararlanabilirsiniz. Anında kredi başvurusu, mobil veya internet bankacılığı başvurusu yapmak ve nakit destek almak için aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterlidir.

 • Mobil Bankacılık: Başvurular bölümünde ihtiyaç Kredisi Başvurusu bölümünde yer alan ilgili alanları doldurarak başvuru yapabilirsiniz.
 • İnternet Bankacılığı: İnternet Bankacılığı ekranının sol tarafında yer alan menüde bulunan Başvurular sekmesinden İhtiyaç Kredisi Başvurusu bölümünde yer alan ilgili alanları doldurmanız başvuru yapabilmeniz için yeterli olacaktır.

Ev hanımlarına 9.000 TL-75.000 TL kredi faiz oranı ve hesaplaması aşağıdaki gibidir:

9.000 TL kredi36 Ay vadeli %1,55 faiz oranı 345 TL aylık taksitlerleToplam geri ödeme tutarı 12.474 TL olmaktadır.
45.000 TL çektiğinizde24 Ay vadede%1,55 faiz oranı1.726 TL aylık taksit ödemesiToplamda 62.371 TL
ödenir.
Vakıfbank Sigortasız Ev Hanımlarına Kredi

Akbank Ev Hanımlarına Gelir Belgesiz Kredi

Akbank, işsiz ve sigortasız kadınların ev alışverişi, giyim, hediye gibi ihtiyaçlarını karşılamak üzere 100 bin TL’ye varan faiz oranlarıyla belgesiz, imzasız kredi sağlamaktadır. İşsiz ev hanımları şubeye gitmeden başvuruda bulunabilirler. Akbank direkt kredisi sayesinde 100 bin liraya kadar başvuru yapabilirsiniz. İşsiz kadınların herhangi bir geliri olmadığı için yüksek meblağlı başvurularının onaylanması zaman alacaktır.

Başvurularınızı Akbank internet yada Akbank mobil uygulamalarından Akbank direk kredi formunu doldurup yapabilirsiniz. 444 25 25 numaralı müşteri hizmetlerini arayarak bilgi alınmaktadır.

Akbank vasıtası ile ev hanımlarının kullanacağı 5.000 TL ihtiyaç kredisinin hesaplamasını aşağıdaki gibidir:

 • Sigortasız olanlar, 5.000 lira çektiğinde, aylık %2,47 faiz oranı ile 36 ayda aylık 298,03 TL taksit ödemeniz olur.
 • Sigortalı olanlar için 5 bin TL nakit desteğinde faizi %2,32 üzerinden hesaplanır.
 • 10.000 TL çeken ev hanımları 24 ayda, %2,32 faiz oranı ile aylık 584,13 TL ödeme yaparlar.

Garanti Bankası Ev Hanımlarına Kredi

Garanti BBVA gelirlerini beyan edemeyen, çalışmayan kadınlara özel dijital kredi adı altında ihtiyaç kredisi vermektedir. Maaş bordrosu olmadan, gelir belgesiz, imzasız verilen kredinin üst limiti 100.000 TL’dir. Bankanın kampanyalarından yararlanabilmek için ayrıca kredi notunun düşük olmaması istenmektedir. Banka istediği takdirde kefil, teminat, ipotek talep edebilir. Notu düşük olanlar ise düzenli ödemeler yaparak tekrar başvuruda bulunabilirler.

İnternet bankacılığı veya Mobil bankacılık üzerinden başvuru yapan ev hanımları 100.000 TL’ye kadar ihtiyaçlarına uygun miktarlar için kredi başvurusu yapabilirler.

Kredi TutarıFaiz OranıVade SüresiAylık Geri Ödeme tutarı
5.000 TL Kredi%2,5524 ay301,23 TL
10.000 TL kredi%2,6036 Ay475,28 TL
Ev Hanımlarına 10.000 TL Kredi Hesaplama Tablosu

Yapı ve Kredi Bankası Ev Hanımlarına Kredi Başvurusu

Ev hanımları kredi ihtiyaçları doğrultusunda Yapı ve Kredi Bankası’ndan ihtiyaç kredisi kullanabilirler. Gelir belgesi olmayan ve gelirini belgeleyemeyen kadınların kredi kullanabilmeleri için mobil bankacılık üzerinden düşük tutarlarda kredi başvurusu yapmaları gerekmektedir.

Çalışmayan ancak aylık düzenli geliri olan ve bu geliri belgeleyen kişiler Yapı ve Kredi Bankası şubelerine başvurabilirler. Kredi kullanılırken daha önce kullanılmış bir kredi varsa ödeme tablosu incelenir ve ev hanımlarının kredi puanlarına bakılarak kredi verilir. Başvuru sahibi, 1300 puan veya daha fazla kredi puanına sahip olmalıdır.

Şekerbank Ev Hanımlarına Kredi Nasıl Alınır?

Ev hanımlarına aile bütçesini etkilemeden kredi veren bir diğer banka ise Şekerbank. Vermiş olduğu krediler uygun faiz oranlarına sahip olup, 48 ay vade ile ihtiyaç kredisi sağlamaktadır. Banka sigortası zorunluluğunu kaldırarak evde geçimini sağlayan ve ek kira geliri gibi ek gelirleri olan ev hanımları ihtiyaç kredisi kategorisinde değerlendirebilecekleri nakit destek başvurusunda bulunabilirler.

Kadınların ihtiyaçları doğrultusunda sabit gelirli kişiler, ihtiyaç kredisine başvurmaları halinde aylık ödeme kolaylığı sağlayan kredilerinde artan taksit imkanlarından yararlanabilmektedir.

Şekerbank Ev Hanımlarına Kredi imkanı hakkında detaylı bilgileri buradan alabilirler.

TEB Bankasından Ev Kadınlarına İhtiyaç Kredisi

CepteTEB sayesinde ihtiyaç duyduğunuz anda tek tıkla kolay kredi imkanı ile başvurunuzu oluşturabilirsiniz. 18-70 yaş arası herkes kefilsiz ve kefilsiz olarak TEB mobil üzerinden başvuru yapabilir. CEPTETEB çalışmayan ev hanımlarına yönelik 3 ay vadeli anında kredi imkanlarından yararlanarak kredinizi alabilirsiniz.

Aşağıdaki tabloda ihtiyaç kredinizin vade süresini ve faiz oranlarını inceleyebilirsiniz.

Kredi Miktarı (TL)Vade SüresiFaiz OranıAylık Ödeme (TL)Toplam Geri Ödeme (TL)
10.000 12 Ay%1,64948,50 TL11.382,03 TL
10.000 24 Ay% 1.77541,52 TL12.996,62 TL
10.000 36 Ay% 1.85412,29 TL14.842,25 TL
Ev Hanımlarına Destek

ING Bank Kredi Hesaplama Güncel Faiz Oranı

36 ay vade ile 50 bin TL’ye vadeli olarak ev hanımlarına nakit imkanı sunan diğer banka ING kampanyalarına devam ediyor. Herhangi bir belge talep etmeden 50 bin TL’ye kadar uygun faiz oranları ile kredi alarak acil nakit ihtiyaçlarınızı hemen giderebilirsiniz.

ING bank tarafından işsiz kadınlar için kredi hesaplaması yaparsak 10.000 TL tutarında bir kredi için 36 ay vade ve %2,19 faiz ile aylık taksit ödemesi 440 TL’dir. Toplam geri ödemeniz gereken tutar ise 15.850,08TL olmaktadır.

Enpara Gelir Belgesi Olmayan Kadınlara Kredi İmkanı Sunuyor!

Enpara gelir belgesi olmayan ev hanımlarına 36 aya varan vade imkanları ile kredi imkanı sunuyor. Sigortası olmayan ev hanımları aylık kira geliri gibi bir gelire sahip ise ipotek veya teminat gösterebileceği bir gayrimenkule sahip ise aylık %1,99 faiz oranları ile kredi alabilir. Enpara.com ile kredi kullanmak isteyen kişilerden, bankanın şartlarına göre ek gelir belgesi veya kefil talebinde bulunmaktadır. Online hizmetler üzerinden yapılacak başvurularda ek belge veya gelir belgesi talebinde bulunmamaktadır. Kredi notu yüksek olan kişiler mobil bankacılık veya internet bankacılığı üzerinden başvurularını yapabilirler.

Sigortası Olmayan Ev Hanımları Hangi Gelirlerini Bankaya Gelir Belgesi Olarak Sunabilir?

Sigortası olmayan ev hanımları varsa kira gelirlerini kira sözleşmesi ile beyan eder bankalara kredi başvurusunda gelir belgesi olarak sunabilirler.

Photo of author

Kosgeb Uzmanı

Kamu gündemi, Ekonomi konularını anlık takip ediyor ve bu konularda içerikler oluşturuyorum.
Yorum yapın

error: Content is protected !!
2