Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar 2022 (Gelir Belgesiz Kredi 100.00 TL)

Çalışmayan kadınlara, işsiz olanlara kredi ve kredi kartı imkanı! Bilindiği üzere çalışmayan kadınların bankalardan kredi çekmek oldukça zordur. Bunun ilk sebebi ise gelir belgesinin olmayışıdır. Kredi çekmek isteyen kadınlar İş bankası, PTT, Ziraat bankası, Vakıfbank, Halkbank, ING, CEPTETEB, Şekerbank, HSBC, Finansbank, N Kolay, Yapı Kredi gibi bankalara başvuru yaptığında kredi olumsuz sonuçlanmaktadır. Ev hanımlarına kredi veren bankalar, şartları, gelir belgesiz ve maaş bordrosuz kredi imkanını sizler için araştırdık. İçeriğimizde tüm bilgileri alabilir ve hemen başvuru yapabilirsiniz.

Ev Hanımları Kredi Çekebilir Mi? Şartları Nelerdir?

Hiçbir işte çalışmayan ev hanımları SGK kaydı olmasa da ipotek tesisi veya kefil şartı ile kredi çekebilir. Üzerinize kayıtlı araç, konut, veya arsanız varsa kredinizi ödeyebileceğinizi bu şekilde belgelerseniz veya kefil göstermek şartı ile kredi başvurusu yapabilirsiniz. Ancak, ev hanımları kredi çekebilmek için aşağıdaki şartları da taşımalıdır.

Sigortasız Ev hanımlarına kredi şartları:

 • Herhangi bir kuruma borcunuzun olmaması,
 • Yasal veya idari takipte olan borcunuzun bulunmaması,
 • Gecikmiş fatura borcunun bulunmaması,
 • Kredi Taksit tutarlarının aylık gelirin yarısını geçmemesi
 • Herhangi bir mal ipotek edilecekse eş rızasının yazılı beyanının alınması gerekmektedir.

Bu şartları taşıyan işsiz ev hanımlarına 1.000 TL’den başlayan kredi fırsatları PTT, Halkbank, Vakıfbank, Ziraat ve diğer bankalar tarafından sunulmaktadır. Özel kredi kampanyaları ile ev hanımlarına 5.000 TL, 10.000 TL ve daha fazla kredi limit fırsatlarını kaçırmayın!

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalardan Özel Kredi İmkanı

Ev hanımlarına son dönemlerde özel kredi veren bankaların sayısının artığı görülmektedir. Ev ekonomisine katkı sağlayan ev hanımları için bankaların dönemsel olarak yapmış olduğu paketler ile kredi kullanmak isteyen ve kredi kartı almak isteyen ev hanımlarının imkanları artıyor. Çalışmayan ve sigortasız olan kadınlara kredi dışında kredi kartı veren bankalar da bulunuyor.

İlgili banka mevzuatı gereğince kredi kartı da alabilen ev hanımları için bankaların özel inisiyatifleri bulunuyor. Bununla birlikte, geliri hiç olmayan veya yan gelir gibi eline para geçmeyen ev hanımlarına özel kredi kartı vermek tamamen bankanın değerlendirmesine bağlıdır. Bu sebeple, yalnızca ev hanımları değil çalışmayan kadınlar ve işsiz tüm vatandaşlar belgesiz özel kredi imkanlarından yararlanabilir. Ev hanımlarına özel kredi sunan bankaları inceledik. Listeyi inceleyerek başvuru yapabilirsiniz.

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar 2022

Çalışmayan, işsiz olan ve geliri olmayan kadınlara özel Halkbank, Ziraat, PTT, Vakıfbank, Şekerbank, TEB, Akbank gibi bir çok banka ev hanımlarına kredi vermeye devam ediyor. 2022 yılında ev hanımlarına 1.000 TL, 5.000 TL, 10.000 TL kredi başvurusu yapmak istiyorsanız banka şubelerine uğrayabilirsiniz.

Ev Hanımlarına Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar:

 • Cepte TEB ev hanımlarına özel ihtiyaç kredisi
 • Denizbank Çalışmayan Kadınlara Yönelik Kredi.
 • İş Bankası Ev Hanımlarına Yönelik Kredi.
 • Ziraat Bankası Ev Hanımlarına Kredi.
 • Ev Hanımlarına KOSGEB Kredisi.
 • Vakıfbank Ev Hanımlarına Kredi Desteği.
 • Aktif Bank özel kredi
 • N Kolay Kredi
 • Enpara.com
 • Şekerbank
 • Akbank
 • Yapı ve Kredi Bankası 
 • Türkiye İş Bankası ev hanımlarına kredi kampanyası
 • PTT ev hanımlarına kredi
 • HSBC
 • ING
 • QNB Finansbank

Bu bankalardan birini seçebilir ve size en uygun kredi için başvuru yaparak ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Bankaların hazırlamış oldukları kampanyalardan faydalanamayan ev hanımlarının kira geliri gibi ek gelirleri bulunuyor ve bunu belgeleyebiliyorlarsa ek gelirlerini belgeleyen kişilere kredi veren bankalardan kolaylıkla kredi alabilirler.

Cepteteb, ING, Aktifbank, N kolay kredi başvuruları için herhangi bir evrak istenmiyor. En yüksek kredi limitleri ve ev hanımları ne kadar kredi çekebilir? tablodan inceleyebilirsiniz.

İşsiz Ev Hanımlarına Kredi 2022

Gelir belgesi bulunmayan, çalışmayan ve iş sahibi olmayan ev hanımlarına, birden fazla banka tarafından 10.000 TL’yi aşan tutarlarda kredi imkanı sağlanıyor. Gelir belgesi talebinde bulunmayan bankalardan kredi ve kredi kartı başvurusunda bulunarak düşük miktarlarda kredi kullanabilirler. Kadınların sonrasında gelirlerinin oluşması durumunda bankalara belge talebinde bulunarak yüksek miktarlarda kredi kullanabilirler. Ev hanımları gelir belgesiz, kefilsiz ve şartsız bunlardan yararlanabilir ve tüm ihtiyaçlarını karşılayabilir.

Bu bankaları, kredi limitlerini ve şartlarını sizler için araştırdık.

Kredi veren bankalarÇekebileceğiniz en fazla tutarGelir belgesi istiyor mu?
CepteTEB 50.000 lira Belge istemiyor.
ING50.000 lira Kredi miktarına göre gelir belgesi talebinde bulunabilir.
Enpara40.000 lira Belge talebinde bulunmuyor.
Aktifbank -N Kolay40.000 lira Gelir belgesi talep etmiyor.
Şekerbank 10.000 lira Gerekli Görüldüğü Durumlarda Belge veya Kefil İsteyebilir.
Denizbank55.000 lira Gerekiyorsa isteyebilir.
2022 yılında ev hanımlarına kredi veren bankaların kredi limitleri

Bu bankalar üzerinden kredi başvularınızı yapabilirsiniz. Başvuruda bulunan kişilerin başvurularının olumlu veya olumsuz sonuçlanması durumu ile karşılaşabilirsiniz.

Limitler bireysel ihtiyaç kredisi tutarları olup, banka tarafından ek belge isteme, kampanyayı değiştirme, kefil veya ipotek isteme hakları saklıdır.

KOSGEB tarafından kadınlara hibe verilmektedir. Devlet destekli olarak KOSGEB aracılığı ile bayanlara verilen KOSGEB hibe desteği içeriğimizden bilgi alarak müracaat edebilirsiniz.

Ev Hanımlarının Gelir Belgesiz Kredi Kullanma Şartları?

Yasal olarak takipte bir borcu bulunmayan ve kredi notu yeterli olan ev hanımları kredi kullanabilir. Belirli bir geliri olmasa da hemen hemen bir çoğunun kredi notu vardır. Bankalara yapılan kredilerde ilk şart puanı olup bunun üzerinden değerlendirilir. Eğer kredi notunuz talep edebilecek kadar düzenli ise kredi sağlanır. Eğer puanınız 1.200’ün altındaysa bir an önce kredi notunuzu yükseltmelisiniz. Sonrasında başvuruda bulunabilirsiniz.

Çalışmayan kadınların kredi kullanma şartları:

 • Emekli aylığını gelir olarak gösterebilir.
 • Kredi notunuzun yüksek olması gerekmektedir.
 • Varsa, Teminat gösterecek gayrimenkulün olması.
 • Ek gelir, kira, mevduat, devlet destekli alınan yardımlar gelir olarak gösterilebilir.
 • Başka bir bankaya borcunuzun olmaması gerekiyor.
 • Yasal veya idari takipte olan bir kredi borcunuzun olmaması şarttır.
 • Bankanın isteğine bağlı olarak kefil gösterme imkanının olması.
 • Kredinin taksitleri aylık gelirinin yarısını geçmemeli.
 • İpotek için eş onayının, rızasının alınabiliyor olması şartı aranır.
 • Banka istediği takdirde teminat istenebilir.
 • Avukatlar tarafından kredi dosyalarının icraya verilmemiş olması şartları ev hanımlarından aranmaktadır.

Mobil bankacılık, internet bankacılığı veya müşteri hizmetlerini arayarak kredi talebinde bulunurken gelir belgesi istenmemektedir. Bankaların müşterileri için başlatmış oldukları düşük tutarlarda verilen ihtiyaç kredilerini takip ederek kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Sigortaları tam yatırılmamış ev hanımları sigortalı çalışan bir yakınının kendilerine kefil olması şartı ile de ihtiyaç kredilerinin başvurularını yapabilir. Kefil gösterilecek olan bir diğer kişinin sigortalı kredi kullanma imkanlarının hepsinden faydalanabiliyor olması şartı bankalar tarafından aranmaktadır.

Şartları sağlayan kişilerin başvurularını nasıl yapacağını inceleyelim.

PTT Ev Hanımlarına Kredi Başvurusu

PTT şubelerinden, Aktifbank dahil olmak üzere anlaşmalı bankalar aracılığı ile nakit destek başvurunuzu yapabilirsiniz. Yapılan sözleşme ile beraber müşterilerine nakit desteği sağlamaktadır. Bulunduğunuz il ve ilçelerdeki Postane şubelerine gidebilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz. 36 ay vade seçenekleri ile 30.000 TL’ye kadar nakit desteğinden yararlanabilirsiniz. Üstelik PTT’nin en büyük avantajı en üst yaş sınırı ile kredi veren bankaların ilk sırasında gelmektedir. Şayet üst sınırına takılan bir ev hanımı iseniz, gelir belgesi olmadan, İpotek gösterilecek bir gayrimenkul sayesinde gelir belgesiz kredi başvurunuzu PTT şubelerine giderek yapabilirsiniz. İpotek gösterecek bir mal beyanınız bulunmuyor veya gelir belgeniz yok ise başvurunuzu PTT internet bankacılığı üzerinden başvuruda bulunabilirsiniz.

Halk Bankası Ev Hanımlarına Kredi Başvurusu

Halkbank ev hanımlarına ”özel kredi” imkanı vermektedir. Hızlı kredi imkanı ile kredi başvurusunda bulunacak olan kadınlara 1.000 TL ile 50.000 TL arasında kredi imkanı sunuyor. Ancak, kişilerin talepte bulundukları kredinin aylık ödemesi net gelirlerinin yarısını geçmeyecek kadar olacağından dolayı kredi başvuru tutarını ek gelirinize göre belirlemelisiniz. Aksi takdirde nakit desteği başvurunuz olumsuz sonuçlanabilir.

Halkbank gelir belgesiz kredi başvurusunda bulunacak kişiler Halkbank bireysel internet şubesine, mobil şube veya Dialog’tan üye olarak başvuru işlemlerini gerçekleştirebilirler. Daha detaylı bilgilere ulaşmak içi Halkbank müşteri temsilcisi ile 0 850 222 0 400 üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Ziraat Bankası Ev Hanımlarına Kredi Başvurusu 2022

Ziraat Bankasına başvuru yapacak olan kadınlar başvuruları mobil bankacılık yada internet bankacılığı üzerinden kredi müracaatlarını yapabilirler. T.C kimlik numaranız, telefon numaranız ve aylık gelirinizi girmeniz durumunda ön başvuru talebinizi oluşturulacaktır. Kredi sonucunuz hakkında olumlu veya olumsuz sonuç başvuru esnasında vermiş olduğunuz telefon numarasına iletilmektedir. Başvurularınızı bu şekilde yaparak kredi için uygun görülmeniz durumunda nakit desteğinizi alabilirsiniz.

Vakıfbank Sigortasız Ev Hanımlarına Kredi

Vakıfbank’ın vermiş olduğu anında kredi için ev hanımları mobil bankacılık üzerinden başvuru yapabilir. 75.000 TL’ye kadar yüzde 1,64’ten başlayan faiz oranından yararlanabilirsiniz. Kullanmak istediğiniz anında kredi müracaatlarında, mobil veya internet bankacılığından başvuru yapmak ve nakit desteği almak için aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterlidir.

 • Mobil Bankacılık: Başvurular bölümünde ihtiyaç Kredisi Başvurusu bölümünde yer alan ilgili alanları doldurarak başvuru yapabilirsiniz.
 • İnternet Bankacılığı: İnternet Bankacılığı ekranının sol tarafında yer alan menüde bulunan Başvurular sekmesinden İhtiyaç Kredisi Başvurusu bölümünde yer alan ilgili alanları doldurmanız başvuru yapabilmeniz için yeterli olacaktır.

Ev hanımlarına 9.000 TL-75.000 TL kredi faiz oranı ve hesaplama;

9.000 TL kredi36 ay vadeli %1,55 faiz oranı 345 TL aylık taksitlerleToplam geri ödeme tutarı 12.474 TL olmaktadır.
45.000 TL çektiğinizde24 ay vadede%1,55 faiz oranı1.726 TL aylık taksit ödemesiToplamda 62.371 TL
ödenir.
Vakıfbank Sigortasız Ev Hanımlarına Kredi

Akbank Ev Hanımlarına Kredi

Akbank tarafından çalışmayan ve sigortasız çalışmayan hanımlarına ev alışverişi, kıyafet ve hediye gibi ihtiyaçlarının karşılanması için 100 bin TL’ye kadar değişen faiz oranları ile belgesiz, imzasız kredi imkanı veriliyor. Çalışmayan ev kadınları, şubeye gitmeden başvuru yapabilir. Akbank direkt kredi sayesinde 100 bin liraya kadar başvuru yapabilirsiniz. İşsiz olan bayanların gelirleri olmadığı için yüksek meblağlarda yapacakları başvurularının onay süresi zaman alacaktır.

Başvurularınızı Akbank internet yada Akbank mobil uygulamalarından Akbank direk kredi formunu doldurup yapabilirsiniz. 444 25 25 numaralı müşteri hizmetlerini arayarak bilgi alınmaktadır.

Akbank ev hanımlarına 5.000 TL kredi hesaplamasını yapalım:

 • Sigortasız olanlar, 5.000 lira çektiğinde, aylık %1,99 faiz oranı ile 36 ayda aylık 208.59TL taksit ödemeniz olur.
 • Sigortalı olanlar için 5 bin TL nakit desteğinde faizi %2,07 üzerinden hesaplanır.
 • 10.000 TL çeken ev hanımları 24 ayda,% 2,09 faiz oranı ile aylık 567,07 TL ödeme yaparlar.

Garanti Bankası Ev Hanımlarına Kredi

Garanti BBVA gelirlerini beyan edemeyen, çalışmayan kadınlara özel dijital kredi adı altında ihtiyaç kredisi vermektedir. Maaş bordrosu olmadan, gelir belgesiz, imzasız verilen kredinin üst limiti 100.000 TL’dir. Bankanın kampanyalarından yararlanabilmek için ayrıca kredi notunun düşük olmaması istenmektedir. Banka istediği takdirde kefil, teminat, ipotek talep edebilir. Notu düşük olanlar ise düzenli ödemeler yaparak tekrar başvuruda bulunabilirler.

İnternet bankacılığı veya Mobil bankacılık üzerinden başvuru yapan ev hanımları 100.000 TL’ye kadar ihtiyaçlarına uygun miktarlar için kredi başvurusu yapabilirler.

5.000 TL Kredi%2,15 Faiz Oranı24 ay282,04 TL aylık ödeme yaparsınız.
10.000 TL kredi%2,15 Faiz Oranı24 Ay564,08 TL aylık taksit ödemeniz olur.
ev hanımlarına 10.000 TL kredi hesaplama tablosu

Yapı ve Kredi Bankası Ev Hanımlarına Kredi Başvurusu

Ev hanımları kredi ihtiyaçları doğrultusunda Yapı ve Kredi Bankasından ihtiyaç kredisi kullanabilir. Gelir belgesi olmayan ve gelirlerini belgeleyemeyen kadınların kredi kullanabilmesi için düşük tutardaki kredilere mobil bankacılık üzerinden başvuru yapması gerekiyor. Çalışmayan ancak her ay düzenli olarak geliri olan ve bu gelirleri belgeleyen kişiler Yapı ve Kredi Bankası şubelerine giderek başvurularını yapabilirler. Kredi kullanılırken daha öncesinde kullanılan kredi bulunuyorsa ödeme tablosu incelemesi yapılır ve ev hanımlarının kredi puanlarına bakılarak kredi verilmektedir. Başvuru sahibinin kredi notunun 1300 puan ve üzerinde olması gerekmektedir.

Şekerbank Ev Hanımlarına Kredi Nasıl Alınır?

Ev hanımlarına aile bütçesini sarsmadan kredi veren bir diğer banka ise Şekerbank’tır. Vermiş olduğu krediler uygun faizli olup 48 ay vadeli ödeme kolaylıkları sağlanarak ihtiyaç kredisi vermektedir. Banka sigorta zorunluluğu şartını kaldırarak evde geçimini sağlayan ve ek kira geliri gibi ek bir gelire sahip kosgebkredisi.com olan ev hanımları ihtiyaç kredisi kategorisinde değerlendirebilecekleri nakit destek için başvuru yapabilirler. Kadınlar ihtiyaçları doğrultusunda sabit geliri olan kişiler bireysel ihtiyaç kredisi başvurusu yapmaları durumunda aylık ödeme kolaylığı sağlayan kredilerinde artan taksit imkanlarından faydalanabilirler.

Şekerbank Ev Hanımlarına Kredi imkanı hakkında detaylı bilgileri buradan alabilirler.

TEB Bankasından Ev Kadınlarına İhtiyaç Kredisi

CepteTEB sayesinde ihtiyacınız olduğu anda tek tuşla kolay kredi imkanı ile başvurunuzu oluşturabilirsiniz. 18-70 yaş arasındaki herkes kefil ve teminat göstermeden başvurularını TEB mobil üzerinden yapabilirler. CEPTETEB çalışmayan ev hanımlarına 3 ay ertelemeli anında kredi imkanlarından faydalanarak kredinizi alabilirsiniz.

Aşağıdaki tabloda ihtiyaç kredinizin vade süresini ve faiz oranlarını inceleyebilirsiniz.

Kredi Miktarı (TL)Vade SüresiFaiz OranıAylık Ödeme (TL)Toplam Geri Ödeme (TL)
10.000 12 Ay%1,71948,62 TL11.383,38 TL
10.000 24 Ay%1,71531,83 TL12.763,95 TL
10.000 36 Ay%1,71400,18 TL14.406,66 TL
Ev Hanımlarına Destek

ING Bank Kredi Hesaplama

36 ay vade ile 50 bin TL’ye vadeli olarak ev hanımlarına nakit imkanı sunan diğer banka ING kampanyalarına devam ediyor. Herhangi bir belge talep etmeden 50 bin TL’ye kadar uygun faiz oranları ile kredi alarak acil nakit ihtiyaçlarınızı hemen giderebilirsiniz.

ING bank tarafından işsiz kadınlar için kredi hesaplaması yaparsak 10.000 TL tutarında bir kredi için 36 ay vade ve %1,35 faiz ile aylık taksit ödemesi 369 TL’dir. Toplam geri ödemeniz gereken tutar ise 13.276,44 TL olmaktadır.

Enpara Gelir Belgesi Olmayan Kadınlara Kredi İmkanı Sunuyor!

Enpara gelir belgesi olmayan ev hanımlarına 36 aya varan vade imkanları ile kredi imkanı sunuyor. Sigortası olmayan ev hanımları aylık kira geliri gibi bir gelire sahip ise ipotek veya teminat gösterebileceği bir gayrimenkule sahip ise aylık %1,79 faiz oranları ile kredi alabilir. Enpara.com ile kredi kullanmak isteyen kişilerden, bankanın şartlarına göre ek gelir belgesi veya kefil talebinde bulunmaktadır. Online hizmetler üzerinden yapılacak başvurularda ek belge veya gelir belgesi talebinde bulunmamaktadır. Kredi notu yüksek olan kişiler mobil bankacılık veya internet bankacılığı üzerinden başvurularını yapabilirler.

Ev Hanımlarına Kredi Kartı Veren Bankalar

Sigortasız ev hanımları, düzenli ödemeleriniz sayesinde kart talebinde bulunabilirsiniz.

İşsiz ev hanımlarına kredi kartı veren bankalar:

 • Enpara.com – Encard Aidatsız Kart
 • Denizbank -Deniz bonus
 • QNB Finansbank Cardfinans
 • Garanti Bankası 
 • Akbank – Axess Kart
 • Ziraat Bankası
 • İş Bankası
 • Yapı ve Kredi Bankası – World Kart
 • CepteTEB Kredi kartı
 • ING
 • Halk Bankası olarak sıralanabilir.

Ev hanımları gelir belgesi olmadan kredi kartı veren bankalara başvurarak istedikleri limitte kart alabilirler. Bu imkanlardan yararlanarak her türlü nakit ihtiyaçlarını giderebilirler. Yeni iş kurmak içinde öncelik tanıyarak girişimci nakit desteği de dahil edilmiş ve tüm finansman ihtiyaçları için kredi imkanı tanınmıştır.

Verilen oy post
Photo of author

Kosgeb Uzmanı

Kamu gündemi, Ekonomi konularını anlık takip ediyor ve bu konularda içerikler oluşturuyorum.
Yorum yapın

2