Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar 2022 (75.000 TL’ye Kadar Başvur)

Bankalardan kredi başvurusu yapmak isteyen fakat bankaların uyguladıkları prosedürlerden dolayı nakit ihtiyacını karşılayamayan binlerce vatandaş maaş bordrosuz, gelir belgesiz kredi veren bankaların hangileri olduğunu araştırmaktadır. Gelir belgesiz kredi veren bankalar 2022 yılında Ziraat Bankası, Akbank, Odeabank, ING bank, Vakıfbank aralarında olduğu birçok bankanın gelir belgesi olmayan ve çalışmayana uygun faiz oranları ile sundukları anında kredi gibi sundukları kredi imkanlarını sağlamaya devam etmektedir. Sizlerde bu bankalar hakkında bilgi alabilir ve başvuru sağlayabilirsiniz.

Şubeye Gitmeden Gelir Belgesiz Kredi Nasıl Alınır?

Gelir belgesiz kredi başvuru yapmak isteyen vatandaşlar gelir belgesiz kredi başvurularını mobil bankacılık üzerinden yapabilirler. Ancak, kredi başvuruları yüz yüze yapıldığından bankaların güvenini kazanmak gelir belgesi sunamayan vatandaşların kredi çekme ihtimalini artıracaktır. Kredi başvurularında maaş bordrosu ve gelir beyanı verilmediğinde kredi çekme ihtimalleri düşecektir. Kredi alma ihtimali düşüne kişiler gelirlerini belgeleyip, taahhütte bulunma sözü vermek gibi şartlarını sağlayan ayrıca ipotek ve kefil gibi teminatları bankalara sunan kişilerin gelir beyansız ve maaş bordrosuz kredi alma ihtimalleri yükselecektir. Peki, çalışmayan ve sigortası bulunmayan kişiler hangi bankalardan kredi kullanabilir. Gelir belgesiz kredi veren bankaların 2022 listesinde inceleyelim.

Maaş Bordrosuz Gelir Belgesiz İhtiyaç Kredisi Nasıl Alınır?

Korona virüs salgını sonrasında birçok vatandaşımız işsizlik ile mücadele etmeye başlamış bu zorlu süreçte iş bulamayan binlerce kişinin acil nakit ihtiyaçlarına devlet tarafından tedbir paketleri kapsamında geçici olarak çözümler sunulmuştur. İşsiz kalan ve bu süreçte kredi ödemeleri yapamayanların kredi notları da olumsuz etkilenmiştir.

 • Çalışmayan ve düzenli geliri olmayan vatandaşlarımız da krediye ihtiyaç duymakta, onların finansman ihtiyaçlarının karşılanması adına bankalar tarafından gelir belgesiz ve kefilsiz kredi kampanyaları düzenlenmektedir.
 • Bankalar internet bankacılığı hizmeti sunarken müşterilerinin zaman kaybı yaşamamalarını ve bankalara başvuru yapanların daha kolay ve hızlı cevap almalarını sağlamaktadır.
 • Akıllı cep telefonlarının hayatımıza girmesi ile bankalar çeşitli mobil uygulamalarını müşterilerinin hizmetine sunmaktadır.
 • Tamamen ücretsiz olarak sunulan mobil uygulamaları cep telefonunuza indirerek kredi başvurunuzu yapabilirsiniz.
 • Bunun yanında ücretsiz mobil uygulamalar ile sadece kefilsiz evraksız kredi başvurusu yapmanın yanında EFT, havale ve fatura ödemelerinizi de yapabilmek mümkün kılınmıştır.
 •  İnternet üzerinden anında şubeye dahi gitmeden ve belgesiz olarak hiç bir yere imza atmadan başvuru yaparak sonuçlanan kredi başvurusunun nakit olarak  da mevduat hesabına aktararak alabilirsiniz.

Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar 2022

CEPTETEB gelir belgesiz kredi, Enpara.com gelir belgesiz kredi, INGBank Cepte Kredi, Garanti Bank ihtiyaç kredisi gibi bir çok bankanın gelir belgesiz maaş bordrosuz kredi verdiğini görüyoruz. Şubelere gitmeden internet üzerinden gelir belgesiz ihtiyacınız olan krediye sahip olabilirsiniz. Gelir beyansız kredi veren bankalar listemizden tercih ettiğiniz bankaya başvuru yaparak gerekli şartları sağlamanız durumunda kredinizi alabilirsiniz.

Gelir belgeli kredi veren bankalar:

 • Fibabanka gelir belgesiz kredi,
 • Enpara.com Belgesiz Kredi,
 • Vakıfbank Anında kredi,
 • N Kolay Kredi, (Aktif Bank)
 • Burgan Bank,
 • Alternatif Bank,
 • Ziraat Bankası,
 • Denizbank,
 • İş Bankası,
 • Yapı Kredi,
 • Garanti BBVA,
 • Akbank Direkt kredi,
 • Odeabank,
 • Cepteteb,
 • İNG,

Yukarıda belirtmiş olduğumuz gelir belgesiz kredi veren bankalara başvuru yapan ancak başvuruları onaylanmayan kişiler bankaların kredi kartlarından faydalanabilirler. Gelir belgesiz kredi kartı veren bankalar listemizden gelir belgesiz kredi kartı veren bankalar 2022 yılında hangi bankalardır bilgi alarak başvuru yapabilirsiniz.

Gelir Belgesiz Sigortasız Kredi Veren Bankalara Başvuru Nasıl Yapılır?

Gelir belgesi olmayan ve herhangi bir sigortası bulunmayan vatandaşlar bankalardan ihtiyaç kredisi kapsamında sunulan kredi ürünlerine gelir beyansız ve evraksız başvuru yapabilir. Artık bankaların Dijital Bankacılık Hizmetleri sayesinde sizde belgesiz evraksız kredi başvurusu yapabilir, bankaların şubelerine hiç uğramadan kredinize anında kavuşabilirsiniz. 36 ay vadeli olarak sunulan ihtiyaç kredilerini bankaların şubelerine gitmeden bir tıkla başvuru yaparak kredinizi alabilirsiniz. Bankaların internet bankacılığı hizmetini kullanarak imza bile atmanıza gerek kalmadan kredi başvurunuz sonuca kavuşturulup mevduat hesabınıza geçilerek anında kredinize sahip olabileceksiniz.

Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankaların Kredi Limitleri

Gelir beyanında bulunamayan kişilerin bankalara yapmış oldukları başvurularda ihtiyaç kredisi limitinde kredi alacaklarını bilmeleri gerekiyor. İhtiyaç ve tüketici kredisi ürünlerinden faydalanacak olan kişiler en az 5.000 TL en fazla 100.000 TL’ye kadar kredi kullanabilirler. Faiz oranları ve kredi limitleri bankalara göre değişiklik göstermektedir.

Gelir belgesi olmayan kişilerin gelir belgesiz kredi başvurusu yapılabilecek bankalar ve bu bankaların limitleri:

 • Akbank/Direk Kredi: Kamu çalışanlarına, ev hanımlarına Anında Kredi Kullanımlarında 100.000 TL’ye kadar sigortalı veya sigortasız bölümünü seçerek kredi kullanabilirsiniz.
 • İşbankası: 50.000 TL’ye kadar nakit ihtiyaçlarınız için anında kredi başvuru yapabilirsiniz.
 • NKolay Aktifbank: 50.000 TL’ye kadar olan ihtiyaç kredilerinizde gelir beyansız, maaş bordrosuz, evraksız ve kefilsiz kredi başvurusu yapabilirsiniz.
 • Fibabanka: 1.500 TL ile 100.000 TL arasında ihtiyaç kredileri için geçerli olan kredi 12 ile 36 ay vadeler ile verilmektedir.
 • QNB Finansbank Enpara: 120.000 TL’ye kadar 36 ay vadeler ile kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.
 • Odeabank: Gelir belgesiz, maaş bordrosuz, evraksız ve kefilsiz 10.000 TL alınabiliyor.
 • ING Bank: 5.000 TL ile 50.000 TL arasında kredi imkanı sunmaktadır.
 • TEB/CEPTETEB: 100.000 TL’ye kadar kredi vermektedir.

Kredi limitleri başvuru sahibinin KKB notuna göre değişiklik gösterecektir.

Kredi notu yüksek olan kişiler risk grubunda yer almıyorsa paylaşmış olduğumuz bankaların evraksız belgesiz kredi başvurularında bulunarak kredi imkanlarından yararlanabilirsiniz.

Akbank Gelir Belgesiz Kredi

Akbank üzerinden gelir belgesiz kredi başvurusu yapacak olan kişiler mobil bankacılık üzerinden başvuru yapacağından dolayı Akbank Mobil uygulaması için tek kullanımlık şifreniz yoksa bu sefer banka şubesine gitmeden de müşteri veya T.C kimlik numaranızı girerek, kartınızın şifresi ile giriş yapabilirsiniz. Tüm bu işlemleri gerçekleştirebilmeniz için mutlaka Akbank mevduat hesabınızın olması gerekiyor veya ek kartınız varsa yine kart şifresini alarak bu işlemlerinizi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Ayraca, Akbank mobil şifrenizi 444 2 525 hattan kısa süre içinde de edinebilirsiniz.

Akbank gelir belgesiz kredi özellikleri şu şekildedir:

 • İlgili bölümde yer alan müşteri veya T.C Kimlik numarası alanına tercih ettiğiniz bilgilerinizden birisini yazıp,
 • Aldığınız tek kullanımlık Akbank direkt şifrenizi ve yazıp telefon numaranıza gelecek 6 haneli Güvenlik kodunu da yazdıktan sonra giriş yaparak açılan yeni pencerede işleminize devam edebilirsiniz.
 • Tüm bu işlem adımlarını tamamladıktan sonra Akbank Direkt linkine tıklayıp Akbank kredi başvurusunu yapabilirsiniz. Akbank direk krediden yararlanmayı sizler düşünüyorsanız Akbank direk kredi başvurusunu yapabilirsiniz.

İnternetten Gelir Belgesiz Kredi Başvurusu yaparak sizde adınıza kayıtlı kredi başvurunuzu kolayca yapabilirsiniz. Bunlar için öncelikle tüm yukarıda sıraladığımız bu işlemleri tamamladıktan sonra artık tek yapmanız gereken sağ aşağıda yer alan hemen başvur butonuna tıklamanız, ve başvuru sonucunun onaylanmasını beklemenizdir. Başvurunuzun onaylanmasından sonra ihtiyaç kedinizi alabilirsiniz. Mobil bankacılık üzerinden yapılan başvurular anında sms ile bildirilecektir. Online bankacılık üzerinden yapılan her gelir beyansız kredi başvurusu onaylanmaya bilir bu ihtimalleri de düşünerek başvuruda bulunmalısınız. Detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Ziraat Bankası Gelir Belgesiz Kredi

Ziraat Bankası araç ve konut kredilerinde müşterilerine düşük faizli kredi verdiği bilinmektedir. Tüketici kredilerinde gelir belgesi olmayan kişiler içinde dönemsel olarak yapmış olduğu kampanyalar ile gelir belgesi olmayan kişilere kredi vermektedir. Online başvuru kanalları üzerinden kredi kullandıran Ziraat Bankası için başvuruda bulunabilirsiniz. 25.000 TL’ye kadar alacağınız krediler için %1,79 faiz oranında kredinizi 36 ay vade imkanları ile kullanabilirsiniz.

Vakıfbank Gelir Belgesiz Kredi

Vakıfbank gelir belgesiz kredi başvurusu yapmak için Anında Kredi başvurusu yapmanız gerekmektedir. Vakıfbank Anında Kredi ile gelir belgesiz, maaş bordrosuz internet üzerinden başvuru sağlayabilirsiniz. 20.000 TL’ye kadar %1,71-%1,91 faiz rakamı ile ihtiyacınız olan miktara başvuru sağlayabilirsiniz. Kredilere online olarak başvuru yaparken, talep edeceğiniz kredi miktarlarının makul seviyelerde olmasına itina göstermelisiniz. Yüksek tutarlarda kredi talep ettiğinizde kredinizin onayı riske girecektir. Bundan dolayı bankanın size gelir belgesiz kredi tahsis edeceğini unutmadan, mevcut durumunuzla orantılı bir kredi talebinde bulunmalısınız.

Eğer bankalardan kredi onayı alamadıysanız üzülmeyin. İşinizi kolaylaştırmak için alternatif yöntemler oluşturarak tekrardan şansınızı deneyin. Bankalara gelir belgesiz kredi başvurusunda kredi tutarını yükseltmek ve kredinin onaylanmasını sağlamak için adınıza kayıtlı herhangi bir gayrimenkul ve aracınızı ipotek ettirerek ya da kefil bularak alternatif yöntemleri de deneyin. Yüklü miktarlarda kredi çekmeyi düşünüyorsanız bu yöntemleri denemelisiniz. Daha az miktarlarda ki krediler için ipotek ve kefil gereksinimi olmayacağını belirtmek gerekir.

ING Bank Gelir Belgesiz Kredi

ING Bank üzerinden gelir belgesiz, kefilsiz, maaş bordrosuz kredi başvurusu için hemen ingbank resmi internet sayfasını ziyaret edebilir ve ihtiyacınız olan kredi limitini yazarak T.C kimlik bilgileriniz ve cep telefonunuza gelen bilgileri onaylayarak gelir belgesiz kredi seçeneğine başvuru sağlayabilirsiniz.

Odeabank Gelir Belgesiz Kredi

Odeabank’tan nakit hazır sloganı ile 36 ay vadeli olarak kredi tahsis ücreti 10.000 TL’ye kadar %2,51 faiz oranları ile gelir belgesiz evraksız sunulmaya devam ediyor. Odeabank gelir belgesi olmayan müşterilerine özel internetten yapacakları başvurularını alıyor. Bunun yanında daha yüksek miktarlarda ki nakit ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla ipotekli ihtiyaç kredisi kapsamında Bireysel finansman kredisi ürünü de sunulmaktadır. Odeabank tarafından sunulan bireysel finansman kredisi gelir belgesi olmayanlar; krediye karşılık teminat gösterecekleri gayrimenkul, konut, işyeri ya da imarlı arsa karşılığında sahip olunan konutun ekspertiz değerinin %80’ine kadar kredi kullanabilirler.

Tüm bu imkanlar sayesinde taşınır/ taşınmaz mal varlığınızı bankaya ipotek ederek özellikle konutunuzu teminat olarak göstermeniz halinde yüzde 80 ekspertiz yani bilir kişi değerine kadar tüketici kredisi alabilirsiniz. Bu şekilde iş yeri veya imarlı arsanızı krediye karşılık teminat olarak gösterecekseniz yüzde 50 değerine kadar kredi alabilirsiniz.

Verilen oy post
Photo of author

Seher Demir

Anadolu Üniversitesi Finans bölümü mezunuyum. 10 yılı aşkındır benzer konularda makaleler yazıyorum.
Yorum yapın

1