KOSGEB Kredisi

En İyi Kobi Bankası Hangisi? 2020 En Avantajlı Bankalar!

En İyi Kobi Bankası Hangisi? 2020 En Avantajlı Bankalar!

Şirket Hesabı İçin En İyi Banka Hangisidir?

Bankalar esnaf ve kobilere özel olarak Kobi Bankacılığı hizmetleri sunmaktadır. Kobi bankacılığı departmanları, dükkan sahibi esnaf ve işletme sahibi kobiler için özel olarak oluşturulmuş birimlerdir. Bankaların kobilere özel oluşturduğu bu birimlerin açılış amacı ise hiç kuşkusuz Kobilerin para trafiği içinde olmasından kaynaklanmaktadır. Bu hizmetlerden yararlanmak isteyen işletme sahipleri ise En iyi Kobi Bankası hangisi merak etmektedir. Kobilere özel kredi kartı ve ticari kredi hizmetlerini en iyi hangi banka sunuyor? İşte En iyi kobi bankaları..

Kobi Bankacılığı Nedir?

İmalat sanayiinde hisselerin % 25 in fazlası büyük işletmelerin elinde olmayan 1’den 250′ ye kadar işçi çalıştıran işletmeler olarak tanımlanmıştır. Sanayi sektörü açısından Kobilerin ne olduğuna bakarsak Kobiler şu şekillerde tanımlanabilir. Kısıtlı sermaye ve pazarlama olanaklarına rağmen ayakta kalmayı başarabilen, piyasalara mal ve hizmet üretip sunan ve ülkedeki sıkıntılardan yoğun olarak olumsuz şekilde etkilenen ve ekonomik krizlerden büyük işletmelere göre daha fazla olumsuzluk yaşayan bunun sonucunda ağır yara alabilen ancak her şeye rağmen yine de üreten, ülkedeki büyük işletmelerden daha fazla katma değer yaratabilen tüm ticari ve sinai hizmet işletmeler gelmektedir. Kobi bankacılığı sadece bu durumda olan Kobilere hizmet veren ve Kobilerin gelişimine katkıda bulunmak amacıyla çeşitli fayda ve avantajların sunulduğu bankacılık hizmetlerdir.

Kobi Bankacılığı Nedir?

Kobi Bankacılığı Nedir?

Kobiler İçin En İyi Banka Hangisi?

Sadece Kobilere yönelik hizmetlerin sunulduğu Kobi Bankacılık hizmeti veren bankaların hangisi olduğunu merak edenler Kamu sermayeli Halkbank Kobi bankacılığı hizmetlerine göz atmalıdır. Herkesin bildiği gibi Kobilere yönelik olarak her yıl devlet tarafından devlet teşvikleri verilmektedir. Kobilerin gelişimine yönelik olarak verilen devlet desteklerinin birçoğu Kosgeb kurumu aracılığıyla verilirken bir çoğu da ekonomik sıkıntıda olan esnaf ve kobilere yönelik faizsiz kredi destekleri ve hibeler olarak  verilmektedir. Bu hibe ve faizsiz kredileri kobilere sunan banka olan Halkbankası TTGV, TKDK Kalkınma ajansları destekleri ve Tubitak destekleri olarak Halk bankası aracılığıyla Kobilere sunulmaktadır. Halkbank bu desteklerin yanında Kobilere yönelik olarak kredi kampanyaları ile de adını duyurmaktadır. Tüm bu imkanları Kobiler işyerinden hiç çıkmadan yararlanabilmektedir.

En avantajlı bankalardan bazıları şunlardır;

  1. Yapı ve Kredi Bankası
  2. Vakıfbank
  3. İş Bankası
  4. Akbank
  5. TEB
  6. Halkbank
  7. Garanti Bankası


Halkbank Kobi Bankacılık hizmetleri arasında kobiler için kredi kampanyası düzenleyen Halk Bankasından hiç yerinizden kalkmadan internet bankacılığını kullanarak Halkbankkobi hizmetlerinden yararlanabilmek mümkündür. Halkbank WEB krediye Halkbank müşteri olsun olmasın herkes başvuruda bulunarak krediden yararlanabilir. Halkbank WEB Kredi 50 Bin TL limitli olarak 36 aya varan vade ile tüm ihtiyaçlarınız için sizi beklemektedir. Kobiler İnternette 50 bin lira kredi emrinizde sloganıyla sunulan ve www.halkbankkobi.com.tr den başvuru yapabileceğiniz Kobilere özel kredi imkanından yararlanabilirsiniz.

Kobi Bankacılığı Halkbank

Halkbank Kobi Destek Paketleri olarak İhracat Destek Paketi olarak; İmalat Destek Paketi, Makine İmalat Destek Paketi, Teknoloji, AR-GE, İnovasyon Destek Paketi, KOBİ Turizm Sektörü Destek Paketi, Hizmet ve Ticaret Sektörü Destek Paketleri, Sanayi Bölgeleri Destek Paketi, Taahhüt Sektörü Destek Paketi, Taşımacılık Sektörüne Destek Paketi, Şoför Esnafına Plaka Teminatlı Kredi, Medikal Kredi Paketi, POS İş Yeri Paketi Lisanssız Elektrik Üretimini Destek Paketi Franchising Destek Paketi ve Tarım Destek Paketi hizmeti sunmaktadır.

Kobi Bankacılığı Halkbank

Kobi Bankacılığı Halkbank

Denizbank Kobi Bankacılığı

Kobilere Kosgeb desteğiyle 50 bin liraya kadar ilk yıl geri ödemesiz 36 ay vadeli faizsiz kredi desteği ve Kobi’lere yıllık % 9.9 faiz oranları ile 12 ay vadeli Nefes kredisi sunmakta idi. Nefes Kredisi geçen yıl verilmiş olup 2020 yılında devam edip etmeyeceği konusunda netleşmiş bir karar bulunmamaktadır. Bu avantajların yanında her Kobiye şart olan kredi kartı ve krediye ihtiyacı olup da teminat sıkıntısı çeken Kobilere KGF çözüm sunan Denizbank  Kobilere yönelik hizmetleri ile adını duyuran ve en iyi Kobi bankacılığı hizmetleri sunan bankalar arasındadır.

Yapı Kredi Bankası Kobi Bankacılığı

Kobilerin ihtiyaçlarına yönelik olarak Kobi kredileri sunan Yapı kredi bankası 36 ay vadeli nakit destek kredisi, 60 ay vadeli makine donanım kredisi, 36 ay vadeli ödemesi kolay  turizm kredisi, sezona hazırlık kredisi, 48 ay vadeli taşıt kredisi ve taksi kredisi, 36 ay vadeli Franchising kredisi, Kobi Arge ve Kobi Arge yatırım kredisi ve 2B Arazi kredisi ile kobilerin her türlü ihtiyaçlarını karşılamak için özel çözümler sunmaktadır.

Kobilerin acil nakit ihtiyaçlarına çözüm sunan ve Kobilerin gelişimlerine yönelik fayda ve avantajlar sağlayan en iyi kobi bankaları yukarıda da belirttiğimiz gibi Yapı kredi, Denizbank,Halkbankası ve Teb gibi bankalardır.

Yukarıda verdiğimiz bankaları inceleyip aralarında değerlendirme yaparak bir tanesini seçebilir ve işletmeniz için geçerli ihtiyaçları, bu bankaların Kobi’lere verdiği ayrıcalıkları kullanarak karşılayabilirsiniz.

Yorumlar
  1. Cemre Özkan dedi ki:

    Girişimci olmak istiyorsanız veya ayağınıza Keşke kurmak istiyorsanız Muhtemelen kuracağınızı genişletmek KOBİ statüsünde olacak