Akbank Kredi Kartı İnternet Alışverişine Açtırma 2022

Akbank Axess kredi kartına sahip kişiler internet üzerinden yapacakları alışverişleri geçtiğimiz yıllarda Bankacılık Denetleme ve Düzenleme Kurumu tarafından belirlenen tarihe kadar SMS onayı ile yapabiliyordu. Ancak, mesaj yoluyla ya da bankaların çağrı merkezleri üzerinden kredi kartları internet üzerinden istenildiği zamanlarda alışverişe açılabiliyor. Aynı işlem bankanın mobil uygulaması üzerinden de yapılabilmektedir. Bu sebeple içeriğimizde Akbank Axess Kredi Kartı İnternet Alışverişine Açtırma, Akbank’ın kullanıma kapatmış olduğu kredi kartları hangileridir, Akbank Kredi kartları İnternet alışverişine nasıl açtırılır detaylandırdık.

Akbank Kredi Kartını Aktif Hale Getirme Yöntemi

Akbank’ın kredi kartlarını internet üzerinden alışverişe açtırmak için SMSonayı, Akbank direkt işlemleri ve Müşteri numaraları ile işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bu konu hakkında ayrıntılı bilgileri içeriğimizin geri kalan bölümlerinde sizlerle paylaşacağız. Bankanın yeni müşterileri için yani yeni kredi kartı başvurusu yapan müşterileri için ise kredi kartlarını açtırma işlemleri aşamasında onay vermeleri gerekmektedir. Aksi taktirde kredi kartınız ile internet üzerinden alışveriş yapamayacaksınız. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu sayesinde düzenlenen uygulamaların sayesinde kredi kartı dolandırıcılığını ortadan kaldırılması hedeflenmektedir.

Akbank’ın Kredi Kartları İnternet Alışverişine Nasıl Açtırılır?

Akbank kredi karının internete açılması için 3 yöntem bulunuyor.

  • 1.Yöntem; SMS ile internet alışverişine açma
  • 2. Yöntem; Mobil Bankacılık üzerinden internet alışverişlerine aktif hale getirme
  • 3.Yöntem; Müşteri Hizmetlerinden destek alarak internet alışverişlerini kredi kartınızı açabilirsiniz.

Ayrıca banka müşterileri kredi kartlarını kullanıma açtırmak için kendilerine en yakın bulunan banka şubelerine başvuru yaparak işlemlerini gerçekleştirebilecekleri gibi aynı zamanda müşteri hizmetlerini arayarak da başvurularını yapabilirler.

Akbank Kredi Kartı SMS ile İnternet Alışverişe Nasıl Açılır?

Akbank Kredi Kartı SMS ile İnternet Alışverişine açtırmak için INTERNET yazıp, boşluk bırakıp kartın son 4 hanesi ile 8885’e SMS göndermeniz son hanesini yazmış olduğunuz kredi kartı için internet alışverişi açılır. “INTERNET” yazıp, 8885’e SMS göndermeniz durumunda, Akbank’a ait tüm bireysel banka/kredi ve ek kartlarınız için internet alışverişini aktif hale getirmiş olacaksınız.

İnternet yazıp 8885’e SMS göndermeniz durumunda aşağıda yer alan görseldeki gibi bilgilendirme mesajı alarak kartınız durumu hakkında banka tarafından bilgilendirileceksiniz.

Akbank Mobil Uygulama Üzerinden Kredi Kartı İnternet Alışverişlerine Nasıl Açılır?

Akbank mobil uygulama üzerinden kredi kartınızı internet alışverişlerine açabilmek için aşağıda sıralamış olduğumuz maddeleri takip ederek kartınızı internete alışverişleri için aktif hale getirebilirsiniz.

Akbank mobil bankacılık üzerinden kredi kartı alışverişe açma;

  • Akbank mobil uygulamaya girişi yapınız.
  • Giriş yaptıktan sonra karşınıza çıkan ekranda menüye giriniz.
  • Menüden aşağıda vermiş olduğumuz görselde yer aldığımı gibi Güvenlik Ayarları Sekmesini Seçiniz.
Akbank Kredi Kartı İnternet Alışverişine Açtırma 2022Pin

Güvenlik ayarlarından kartlarınız ile ilgili pek çok işlemi gerçekleştirebileceğiniz gibi Akbank kredi kartınızı da bu sekme üzerinden internet alışverişlerini açıp yada kapatabilirsiniz. Kredi kartınızı Akbank internet alışverişlerine açmak için kart ayarları bölümünden internet alışveriş sekmesine tıklamanız gerekiyor.

Akbank Kredi Kartı İnternet Alışverişine Açtırma 2022Pin

Karşınıza çıkan bildirim mesajında kartınız ile internet alışverişleri yapabilmek için internet alışverişi özelliğinin açık olması gerekiyor uyarısı yapılacak hemen altında yer alan vazgeç yada evet seçeneğine tıkladığınızda kartınız internet alışverişlerine açılacak. Aynı bankaya ait birden fazla kart kullanıcıları diğer sekmede hangi kartlarının aktif olacağının ayarlarını da yapabilir. Tercihe göre tek kart veya kullanılan tüm Akbank kartlarını internet alışverişlerine açabilirsiniz.

Akbank Kredi Kartı İnternet Alışverişine Açma Müşteri Hizmetleri

Müşteri hizmetlerini arayıp Akbank kredi kartınızı internet alışverişlerine açtıracak olan kişiler 444 2 5252nolu müşteri hizmetleri numarasını arayıp kredi kartlarını internet alışverişlerine açmak istediklerini belirterek tüm kartlarını veya alışverişe açtırmak istedikleri kartlarının kart numaralarını müşteri hizmetlerine söylediklerinde gerekli olan güvenlik doğrulamalarından sonra kartlarını online alışverişlere aktif hale getirebilirler.

İş Bankası kredi kartı kullanıcıları internet alışverişine kapalı olan kredi kartlarını aktif hale getirmek için neler yapması gerektiğini İş Bankası Maximum kredi kartı internet alışverişine açtırma içeriğimizden bilgi alarak kartlarını aktif hale getirebilirler.

Akbank 3D Secure Açma

Akbank 3D Secure banka ve kredi kartı ile yapılan internet alışverişlerinde kart sahiplerinin güvenliği nedeni ile Visa ve Mastercard tarafından geliştirilen bir güvenlik sistemidir. İnternet üzerinden yada bireysel kart ile yapılan işlemlerde 3D Secure ile ödeme seçerek cep telefonunuza ulaşan SMS doğrulama güvenlik şifresi ile daha güvenli bir alışveriş yapabilirsiniz. Alışverişleriniz esnasında 3D güvenli ödeme seçeneğini seçerek telefonunuza gelen SMS doğrulama kodu ile 3D secure sayesinde güvenli alışveriş yapabilirsiniz.

Akbank Direkt Üzerinden Başvuru Nasıl Yapılır?

Akbank Direkt işlemi sayesinde internet üzerinden kartınızı alışverişe açtırabilirsiniz. Akbank Direkt uygulaması sayesinde işleminizi çok hızlı ve başarılı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için öncelikle cep telefonlarınıza bu uygulamayı indirmeniz gerekecektir. Veya kullanmış olduğunuz bilgisayarınızdan Akbank Direkt İnternet sitesine bağlanabilirsiniz. Bu uygulama üzerinden işlemlerinizi gerçekleştirmek için aşağıdaki aşamalara uymanız gerekecektir.

  • Akıllı cep telefonlarına sahip olan banka müşterileri öncelikle Google Play Store’den Akbank Direkt uygulamasını cep telefonlarına indirmelidirler. Ve sistemin sizi yönlendirmiş olduğu aşamaları takip ederek işlemlerinizi kolayca gerçekleştirebilirsiniz.
  • IPHONE cep telefonları ve mobil uygulamaları için işlemlerinizi buradan gerçekleştirebilirsiniz.
  • Kullanmış olduğunuz İnternet tarayıcınızdan işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Akbank Müşteri İşlemlerinden Başvuru Nasıl Yapılır?

Akbank müşteri hizmetlerine 444 25 25 no’lu telefon numarasından ulaşabilirsiniz. Akbank Müşteri hizmetlerini arayarak kredi kartınızı internet kullanımına açtırmak çok daha kolay olacaktır. Bunun için Akbank’ın müşteri hizmetlerini arayarak operatörlerden yardım alabilir ve işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Verilen oy post
Photo of author

Kobi Danışmanı

10 yılı aşkın süredir KOBİ'ler için danışmanlık hizmeti vermekteyim. Banka ve Sigortacılık bölümü mezunuyum. Gündem konularını takip etmekteyim.
“Akbank Kredi Kartı İnternet Alışverişine Açtırma 2022” üzerine bir yorum
Yorum yapın

1