Özel Hastane Kolonoskopi Fiyatları 2023 (Tüm Şehir ve Hastaneler)

Bağırsak fonksiyonlarında açıklanamayan farklılıkların, kanser bulgularının ve karında ağrı veya kanama belirtileri, kronik kabızlık sorunu, kilo kaybı, ishal gibi diğer sorunların nedenini anlamak için kolonoskopi yapılır.

Özel ve devlet hastanelerinde koloskopi yaptırabilirsiniz. İçeriğimizde özel hastane kolonoskopi fiyatları, Medical Park, Acıbadem, Bezmialem kolonoskopi ücretlerini görebilirsiniz.

Kolonoskopi Fiyatları 2023

Kolonoskopi işlemlerinizi özel hastanelerde ve devlet hastanelerinde yaptırabilirsiniz. Kolonoskopi fiyatları devlet hastanelerinde SGK hastalarına ücretsiz yapılmaktadır. Sigortası olmayan vatandaşlar 150 TL ile 400 TL arasında bir bedel ödeyerek işlemlerini yaptırabilirler.

Özel hastanelerde SGK anlaşması olması durumunda kolonoskopi maliyeti 500 TL ile 2.500 TL arasındadır. Özel hastanelerin kolonoskopi ücretleri her hastaneye göre değişmekte ve 500 TL’den başlamaktadır.

Devlet Hastanesi Kolonoskopi Fiyatları

Devlet hastanesinde kolonoskopi ücreti yoktur. Tüm devlet hastanelerinde sigortalı olan vatandaşlardan randevu, tahlil ve diğer uygulamalardan ücret alınmamaktadır. Kolonoskopi birçok devlet hastanesinde de yapılmaktadır. Muayene işlemleri için kesilen miktar ile birlikte yazılan ilaçların reçeteleri düzenlenir.

Özel hastanelerin MR ücretleri ve muayene ücretlerini hemen öğrenebilirsiniz.

Özel Hastane Kolonoskopi Fiyatları 2023

Kolonoskopi işlemlerinizi özel hastanelerde belli bir ücret karşılığında yaptırabilirsiniz. 2022 yılında özel hastane kolonoskopi fiyatları ortalama 800 TL ile 8.000 TL arasındadır. Kolonoskopi fiyatları bulunduğunuz şehre ve gideceğiniz özel hastaneye göre artıp azalacaktır.

En net bilgiyi gideceğiniz hastanelerden alabilirsiniz.

 • Avcılar Hospital Kolonoskopi Fiyatı: 1.500 TL ve 2.000 TL
 • Acıbadem kolonoskopi ücreti: 2.000 TL ile 8.000 TL
 • Medical Park kolonoskopi ücreti: 2.000 TL ile 3.500 TL arasında
 • Medikal Park Ankara Hastanesi kolonoskopi ücretleri: 1.500 TL ile 2.500 TL
 • Florence Nightingale Hastanesi: 4.000 TL ve 6.500 TL
 • Koç Üniversitesi Hastanesi: 5.000 TL ve 8.000 TL
 • Ankara Cerrahi Tıp Merkezi: Kolonoskopi ücreti anestezi ve patoloji fiyatı: 650 TL‘dir.
 • Özel Bayındır Hastanesi (Ankara): Tek biyopsi ve uyku ilacı ile beraber: 2.700 TL’dir.
 • Memorial Ankara Hastanesi kolonoskopi ücreti 4.000 TL ile 4.500 TL arasındadır.
 • Özel Çankaya Hastanesi kolonoskopi ücreti 850 TL
 • Özel Koru Hastanesi Kolonoskopi fiyatı 2022 yılında 600 TL ile 700 TL arasındadır.
 • Özel Liv Hospital: 1.500 TL 2.500 TL arasında koloskopi ücreti ödeyerek işlemlerinizi yaptırabilirsiniz.
 • Özel Nisa Hastanesi: 1.500 TL
 • Yeditepe Üniversitesi Hastanesi Kolonoskopi fiyatı: Hastane ile görüşülmelidir..
 • Liv Hospital Group İstanbul: 2.500 TL ile 3.000 TL 
 • Bezmi Alem Vakıf Üniversitesi Hastanesi Kolonoskopi ücretleri ortalama olarak 1.350 TL ile 2.000 TL arasında değişebilir.

Türkiye’de İstanbul, Bursa, İzmir, Ankara ve diğer tüm şehirlerde özel hastaneler bulunmaktadır. Bu hastanelerden size yakın olanlarını tercih ederek muayene sonrası kolonoskopi işlemlerinizi yaptırabilirsiniz. Fiyatlar her hastaneye göre artış ve azalma gösterebilir. Yukarıda belirttiğimiz fiyatlar ise ortalama olarak verdiğimiz fiyatlardır.

Kolonoskopi hakkında Doç. Dr. Musa Aydınlı’nın bilgilendirme amaçlı kolonoskopi nedir? içerikli videosunu izleyebilirsiniz.

SGK Anlaşmalı Özel Hastane Kolonoskopi Ücretleri

SGK’nın anlaşmalı olduğu özel hastanelerde kolonoskopi ve muayene ücretleri indirimlidir. Bazı hastanelerin bu bölüm için SGK anlaşması yoktur. Bu fiyatlar SGK anlaşmalı hastaneler ve hastalar için 600 TL ile 2.500 TL arasında değişmektedir. SGK anlaşması ile muayene ve kolonoskopi yaptıracağınız hastaneden doktor görüşü aldıktan sonra öğrenebilirsiniz. Yapacağınız ek işlemler için ücret ödeyebilirsiniz.

Uyarı! Fiyatlar bilgilendirme amaçlıdır! Her hastanenin fiyatlandırma politikası farklıdır! Hastanelerdeki muayene, teşhis, test ve analiz sonuçları ve ek ücretler değişkenlik göstereceği için kurumdan en net fiyat bilgisini almanız önemlidir.

Photo of author

Seher Demir

Anadolu Üniversitesi Finans bölümü mezunuyum. 10 yılı aşkındır benzer konularda makaleler yazıyorum.
Yorum yapın

error: Content is protected !!
1