Özel Hastane Kolonoskopi Fiyatları 2022 (Tüm Şehir ve Hastaneler)

Bağırsak işlevlerinde açıklanmayan farklılıklar, kanser bulguları ve diğer sorunlar için karında yer alan ağrı veya kanama belirtileri, kronik kabızlık sorunu, kilo kaybı, ishal gibi durumların sebebini anlamak için kolonoskopi yapılmaktadır. Özel hastaneler ve devlet hastanelerinde koloskopi yaptırabilirsiniz. İçeriğimizde özel hastane kolonoskopi fiyatları, Medical Park, Acıbadem, Bezmialem kolonoskopi ücretlerini görebilirsiniz.

Kolonoskopi Fiyatları 2022

Özel hastane, devlet hastanelerinde kolonoskopi işlemlerinizi yaptırabilirsiniz. Kolonoskopi fiyatları devlet hastanelerinde SGK hastalarına ücretsiz olarak yapılır. Sigortası olmayan vatandaşlar ise 150 TL ile 400 TL arasında fiyat ödeyerek işlemlerini yaptırabilir. Özel hastanelerde ise SGK anlaşması var ise kolonoskopi ücreti 500 TL ile 2.500 TL arasındadır. Özel hastanelerin kolonoskopi ücretleri ise her hastaneye göre değişerek 500 TL’den başlar.

Devlet Hastanesi Kolonoskopi Fiyatları

Devlet hastanesinde kolonoskopi ücreti alınmamaktadır. Tüm devlet hastanelerinde sigortalı olan vatandaşlar için randevu, tahlil ve diğer uygulamalar için herhangi bir ücret talep edilmemektedir. Kolonoskopi işlemi de birçok devlet hastanesinde yapılmaktadır. Muayene işlemleri için kesilen miktar ile birlikte yazılan ilaçların reçeteleri kesilmektedir.

Özel hastanelerin MR ücretleri ve muayene ücretlerini hemen öğrenebilirsiniz.

Özel Hastane Kolonoskopi Fiyatları 2022

Kolonoskopi işlemlerinizi özel hastanelerde belirli bir ücret karşılığında yaptırabilirsiniz. 2022 yılında özel hastane kolonoskopi fiyatları ortalama olarak 800 TL ile 8.000 TL arasındadır. Kolonoskopi fiyatları bulunduğunuz şehre, gideceğiniz özel hastaneye göre farklılık göstererek artış ve azalış gösterecektir. En net bilgiyi gideceğiniz hastanelerden alabilirsiniz.

 • Avcılar Hospital Kolonoskopi Fiyatı: 500 TL ve 1.000 TL
 • Acıbadem kolonoskopi ücreti: 1.000 TL ile 8.000 TL
 • Medical Park kolonoskopi ücreti: 1.000 TL ile 2.500 TL arasında
 • Medikal Park Ankara Hastanesi kolonoskopi ücretleri: 1.500 TL ile 2.500 TL
 • Florence Nightingale Hastanesi: 4.000 TL ve 6.500 TL
 • Koç Üniversitesi Hastanesi: 5.000 TL ve 8.000 TL
 • Ankara Cerrahi Tıp Merkezi: Kolonoskopi ücreti anestezi ve patoloji fiyatı: 650 TL‘dir.
 • Özel Bayındır Hastanesi (Ankara): Tek biyopsi ve uyku ilacı ile beraber: 2.700 TL‘dir.
 • Memorial Ankara Hastanesi kolonoskopi ücreti 2.000 TL ile 2.500 TL arasındadır.
 • Özel Çankaya Hastanesi kolonoskopi ücreti 850 TL
 • Özel Koru Hastanesi Kolonoskopi fiyatı 2022 yılında 600 TL ile 700 TL arasındadır.
 • Özel Liv Hospital: 1.500 TL 2.500 TL arasında koloskopi ücreti ödeyerek işlemlerinizi yaptırabilirsiniz.
 • Özel Nisa Hastanesi: 1.500 TL
 • Yeditepe Üniversitesi Hastanesi Kolonoskopi fiyatı: Hastane ile görüşülmelidir..
 • Liv Hospital Group İstanbul: 2.500 TL ile 3.000 TL 
 • Bezmi Alem Vakıf Üniversitesi Hastanesi Kolonoskopi ücretleri ortalama olarak 1.350 TL ile 2.000 TL arasında değişebilir.

Türkiye’de İstanbul, Bursa, İzmir, Ankara ve diğer tüm şehirlerde özel hastaneler bulunmaktadır. Bu hastanelerden size yakın olanlarını tercih ederek muayene sonrası kolonoskopi işlemlerinizi yaptırabilirsiniz. Fiyatlar her hastaneye göre artış ve azalma gösterebilir. Yukarıda belirttiğimiz fiyatlar ise ortalama olarak verdiğimiz fiyatlardır.

Kolonoskopi hakkında Doç. Dr. Musa Aydınlı’nın bilgilendirme amaçlı kolonoskopi nedir? içerikli videosunu izleyebilirsiniz.

SGK Anlaşmalı Özel Hastane Kolonoskopi Ücretleri

SGK anlaşmalı özel hastanelerde kolonoskopi ve muayene ücretlerine indirim yapılmaktadır. Bazı hastanelerin ise bu bölüm için SGK anlaşması bulunmamaktadır. Bu fiyatlar ise SGK anlaşmalı hastaneler ve hastalar için: 600 TL ile 2.500 TL arasında değişmektedir. SGK anlaşmalı olarak muayene ve kolonoskopi yaptıracağınız hastaneden hekim görüşü aldıktan sonra öğrenebilirsiniz. Yaptıracağınız ek işlemler için ise fiyat ödeyebilirsiniz. 

Uyarı! Fiyatlar bilgilendirme amaçlıdır! Her hastanenin ücretlendirme politikası farklıdır! Hastanelerde muayene, teşhis, tetkik ve tahlil sonuçları ve ilave ücretler değişkenlik göstereceğinden en net fiyat bilgisini kurumdan almanız önem arz etmektedir.

Verilen oy post
Photo of author

Seher Demir

Anadolu Üniversitesi Finans bölümü mezunuyum. 10 yılı aşkındır benzer konularda makaleler yazıyorum.
Yorum yapın

1