Tiktok Gizlilik ve Güvenlik Nasıl Ayarlanır? (Kesin Çözüm)

Tiktok gizlilik ayarları nasıl olmalı? Birçok kullanıcı, sosyal medya hesaplarında gizlilik ve güvenlik ayarlarını yaparak hesaplarını daha güvenli hale getirir ve olası spam ve dolandırıcılık risklerini azaltır.

Profil gizliliğini en güvenilir şekilde değiştirmek isteyen kullanıcılar için yazımızın içeriğinde; Tiktok Gizlilik ve Güvenlik Nasıl Ayarlanır, mesaj ayarları ve profil ayarları nasıl olmalı, hesabımı birinin kullanıp kullanmadığını nasıl anlarım, Tiktok’tan hassas içerik nasıl kaldırılır, hesap nasıl güncellenir, Tik tok mesaj ayarları nasıl yapılır, kimin çevrimiçi olduğunu nasıl anlarım bu kullanıcının gizlilik ayarları hesabını takip edemezsin ne anlama gelir ayar gizliliğini korumak için tik tok tarafından kısıtlanmıştır nasıl kaldırılır bildirim nasıl açılır ve kapatılır , nasıl yapılır Tiktok public, iki faktörlü kimlik uygulaması, kullanıcı engelleme ve özel hesap görüntüleme hilesi var mı? Gibi pek çok sorunun yanıtı var: Tiktok gizlilik ayarlarının nasıl olması gerektiği konusunda yapacağımız tüm düzenlemeleri yaparak hesabınızı hemen güvenceye alabilirsiniz.

TikTok Gizlilik Ayarları Nasıl Olmalıdır?

Tik Tok gizlilik ayarları sayesinde mesajlarınızı, yorumlarınızı, düetlerinizi gizleyebilir ve istediğiniz kişiye açıp kapatabilirsiniz. Tiktok gizlilik ayarları nasıl olmalı diye merak edenler için tüm detayları içeriğimizde anlatacağız. Sizler için özetlediğimiz adımları takip ederek kimlik doğrulaması yapabilir, hesabınızı gizleyebilir, DM’ye gönderilen mesajları kontrol edebilir, tüm güvenlik ve gizlilik adımlarını öğrenebilirsiniz.

Hesabınızı nefret edenlerden, spam gönderenlerden ve dolandırıcılardan korumak için hesabınızın gizlilik ve güvenlik ayarlarını değiştirmeniz gerekir. TikTok gizlilik ayarları, mesaj, yorum, beğenme, paylaşım izni dahil olmak üzere TikTok hesabı nasıl gizlenir? Şimdi inceleyelim.

Tiktok Herkese Açık Nasıl Yapılır?

Tiktok’ta özel bir hesabınız varsa sadece onayladığınız kişiler sizi takip edebilir, içeriklerinizi görebilir ve yorum yapabilir. Tiktok hesabınızı herkese açık hale getirmek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

Tiktok profilini herkese açık yapmak için yapılması gerekenler aşağıdaki gibidir:

 • Uygulama ekranında yer alan ”BEN” seçeneğine dokunun.
 • Sağ alt köşede bulunan (…) alanı seçin.
 • Gizlilik seçeneğine tıklayın.
 • Özel Hesap kapalıysa açın.
 • Özel veya Genel seçeneklerinden ne yapmak istediğinizi seçin.

Tiktok hesap gizliliğini herkese açık hale getirmek bu kadar kolay! Hesap gizliliğinizi ayarladıktan sonra kimlerden mesaj alabileceğinizi belirterek mesaj kutunuzun kontrolünü ele alabilirsiniz.

Tiktok hesabınızı herkese açarak yüksek izlenme ve beğeni almak istiyorsanız Tiktok Ücretsiz Takipçi Hilesine ne dersiniz? %100 güvenilir ve kendini kanıtlamış takipçilere sahip olmak için içeriğimizi hemen inceleyebilirsiniz.

Tik tok Mesaj Ayarları Nasıl Yapılır?

Tik Tok gizlilik ayarları, mesajlar, yorumlar, beğeniler, hesap gizliliği gibi özellikleri içerir. Tiktok gizlilik ayarlarının mesajlaşma özelliğini gizleyebilir ve istediğiniz kadar kişiye mesaj gönderebilirsiniz.

Tiktok’ta mesajlaşma ayarlarını düzenleme adımları şu şekildedir:

 • İlk olarak profil sayfanıza giriş yapın.
 • Sağ üst bölümde bulunan üç noktaya tıklayın.
 • Gizlilik ve Güvenlik ayarlarına yönlendirileceksiniz.
 • ”Kim Size Doğrudan Mesaj Gönderebilir?” seçeneğine basın.
 • Herkes-arkadaşlar-hiç kimse seçeneklerinden sizin için uygun olanı belirleyin.
 • ”Kaydet” tuşuna tıklayarak onaylayın.

Bu adımları takip ederek Tik Tok mesaj ayarlarınızı düzenleyebilir, size mesaj göndermek istediğiniz kişiye izin verebilir veya engelleyebilirsiniz.

DM’ye Gelen Mesajlara Nasıl Bakılır?

Aşağıdaki adımları takip ederek Tiktok’tan gelen mesajları öğrenebilirsiniz.

 • Ekran üzerinden sağ üst bölümde zarf simgesine dokunun.
 • Ekranın sağ üst bölümünde bulunan ad kısmına tıklayın.
 • Menü seçeneğinden Mesajlar bölümüne girin.
 • Kontrol paneli üzerinden mesajlar sekmesine tıklayın.
 • Tiktok üzerinden gelen mesajları bu sayede görebilirsiniz.

TikTok Mesajın Görüldüğünü Nasıl Anlarız?

Birçok platformda görülen bilgiler Tiktok uygulamasında bulunmuyor. Yani gönderdiğiniz mesajların tik tok tarafından desteklenmediği için arkadaşlarınız tarafından görüntülenip görüntülenmediğini öğrenemeyeceksiniz.

Tiktok’taki Özel Mesajlardan Spam Nasıl Kaldırılır?

Tiktok uygulamasında özel mesajlar bölümünün açılması, hesabınıza ve mesajlarınıza spam gelmesine neden olabilir. Bu spam’lerden kurtulmak ve mesajlaşmaya devam etmek için “Arkadaşlar” veya “kapalı“yı seçip “Ayarlar” bölümünde “Size kimler mesaj atabilir” seçeneğini işaretleyebilirsiniz. Gelen iletileri engelleyerek de istenmeyen postaları kaldırabilirsiniz.

Tiktok Çevrimiçi Olduğunu Nasıl Anlarız?

Kişiselleştirme seçeneklerinden dolayı kişinin Tiktok’ta çevrimiçi olup olmadığını göremezsiniz. Bu uygulamada çevrimiçi olup olmadığı görünmüyor. Topluluk kurallarına aykırı olduğu için gizli tutulmaktadır. İnsanlar çekim yaparken, video izlerken veya mesaj yazarken çevrimiçi görünmezler. Bu platform, diğer uygulamalarda bulunan çevrimiçi özelliğe sahip değildir.

Ancak bazı küçük ipuçları ile merak ettiğiniz hesapların online olup olmadığını belirleyebilirsiniz. Kullanıcıların Tiktok’ta çevrimiçi olup olmadığını anlamak için yapılması gerekenler şunlardır:

 • Kişinin profiline girerek mesaj gönderebilirsiniz. Mesajınız kısa sürede cevaplanırsa hesabın online olduğunu anlayabilirsiniz.
 • İkinci bir yöntem olarak, kullanıcıların canlı yayınlarını kontrol edebilirsiniz. Bazı kullanıcılar uygulamanın canlı yayın özelliğini kullanmasa da canlı yayın yapan hesapları inceleyebilirsiniz, online olan hesapları tespit edebilirsiniz. Böylece hangi hesapların çevrimiçi olduğunu görebilirsiniz.
 • Üçüncü bir teknik, kullanıcıların beğenilerini, yorumlarını ve tüm etkileşimlerini kontrol etmektir. Bildirimler sayesinde, gönderinize yapılan yorum ve beğenilerin zamanlarını kontrol ederek insanların ne zaman çevrimiçi olduklarını anlayabilirsiniz..

Tiktokta Son Görülme Var mı?

Diğer uygulamalardaki son görülen özellik henüz Tiktok’ta mevcut değil. Bu, hesapların çevrimiçi olduğu veya uygulamaya en son ne zaman giriş yaptıklarının algılanmadığı anlamına gelir. Ancak yorum, beğeni ve paylaşım saatlerini takip ederek hesapların ne zaman aktif olduğunu analiz edebilirsiniz.

Tiktok Kişi Önerileri Nasıl Kapatılır?

Tiktok uygulama algoritmasına göre diğer hesaplar gibi ilgi çekici olan kullanıcıları ve paylaşımları öneri olarak paylaşmaktadır. Bu öneriler aslında diğer kullanıcıların veya hesabınızın tanınmasını ve büyütülmesini sağlayacaktır. Hesabınızın herhangi bir kullanıcıya önerilmesini istemiyorsanız, başkalarının sizi takip etmeye davet etmesini engelleyerek hesabınızı kaldırabilirsiniz. Gizlilik ayarlarında “Başkaları Beni Bulsun” seçeneğini kapatmalısınız. Yani hesabınız başkaları tarafından tavsiye edilmeyecektir.

TikTok Videoları Kimler Görebilir?

En popüler trendleri takip ederek ve dilediğiniz gibi kısa videolar oluşturarak içeriklerinizi takipçilerinizle paylaşma fırsatı sunan Tiktok uygulamasında videolarınızı kimlerin görebileceğini merak ediyor musunuz?

Uygulamadaki Veri Güvenliği ve Gizlilik menüsünden içeriğinizin gizliliğini hemen düzenleyebilirsiniz. Böylece paylaşım izni seçeneğinize bağlı olarak gönderilerinizi arkadaşlarınızın veya profilinize eklenen tüm kullanıcıların görmesini sağlayabilirsiniz. Hesabınız herkese açık olsa bile her bir içeriğinizin gizliliğini ayrı ayrı ayarlayabilirsiniz.

Görüntüleme, Tiktok uygulamasındaki gizlilik seçeneklerinden yapılır:

 • Herkese Açık
 • Takipçiler
 • Arkadaşlar
 • Özel olacak şekilde tercihinizi yapabilirsiniz.

Örneğin; Paylaşmış olduğunuz bir videonun görüntü ayarlarını düzenlemek için, …’dan gizlilik ayarları menüsünü seçin. videonun bölümü. Bu videoyu kimler görebilir butonundan gizliliğinizi seçebilirsiniz. Paylaşmadan önce görüntüleme ayarlarınızı da değiştirebilirsiniz.

İndirme sayfasındaki “Bu videoyu kimler görüntüleyebilir” seçeneğine tıklayarak gizlilik ayarını seçebilirsiniz. Peki gizlilik ayarlarından sonra Tik Tok video izleyicilerini görmek mümkün mü? bakalım.

TikTok Videoları Özel Nasıl Yapılır?

Tiktok hesabı iPhone ve Android telefonlarınızdan nasıl gizlenir, gizlilik ve güvenlik ayarları nasıl düzenlenir? TikTok videoları nasıl özel hale getirilir? Eğer öyleyse, aşağıdaki adımları uygulamanız yeterlidir. Tiktok gizliliğini ve güvenliğini ayarlayarak profilinizi özelleştirmek için:

 • Uygulama üzerinden sağ alt köşede yer alan ”Ben” bölümüne tıklayın.
 • Sağ üst kısımda bulunan üç noktalı simgeye dokunun.
 • Ayarlar ve gizlilik menüsünden ”Gizlilik” sekmesine girin.
 • ”Özel Hesap” butonunu aktif hale getirerek hesap gizliliğinizi oluşturmuş olursunuz.

Hesabınız gizli olduğunda, yalnızca onayladığınız kullanıcılar videolarınıza erişebilir, yorum yapabilir ve beğenebilir. Bu özelliği etkinleştirdikten sonra hesabınız arama sonuçlarında ve önerilerde görünmeye devam eder. Peki, içeriklerini tüm kullanıcılara açmak ve görüntüleme almak isteyen kullanıcılar için Tiktok nasıl herkese açık hale getirilebilir? bakalım.

Tiktokta Videomu İzleyenleri Nasıl Görebilirim?

Profil, ben ve videolar menülerinden Tiktok’ta kaç kullanıcının video izlediğini belirlemek mümkün olsa da içeriği izleyenlerin hesaplarına ulaşmak mümkün değil. Tiktok’ta videomu kimin izlediğini nasıl görebilirim? Merak edenler, paylaşımlarına yapılan yorumlardan yola çıkarak profiline ve içeriğine kimlerin baktığını analiz edebilir.

Tiktok’ta Video Hırsızlığı Nasıl Anlaşılır ve Kaldırılır?

Uygulamadaki videoları telefonunuza veya bilgisayarınıza indirmek çok kolay. Video indirme özelliği çoğu kullanıcı için güzel olsa da bazı kullanıcılar tarafından kötüye kullanılıyor.

Diğer hesapların özgün içeriklerini tek tıkla indirir ve kendi profilinde paylaşır. Hatta size gizlice girip kaliteli ve güzel videolarınızı çalıp diğer sosyal medya hesaplarınızda paylaşabilirler. Hiçbir kullanıcı böyle bir sorunla karşılaşmak istemez.

Orijinal içeriğinizin başka hesaplarda oynatılmasını önlemek için uygulamadaki “Ayarlar” sayfasından “İndirmeye İzin Ver” düğmesini devre dışı bırakarak indirmeleri devre dışı bırakabilir ve hesabınızın güvenliğini sağlayabilirsiniz.

Tiktok Videolarımı Kimse Görmüyor Diyorsanız Yapmanız Gerekenler

Uygulamadaki izlenme sayınız 0 ise birkaç beğeni aldığınızda izlenme sayınızı arttırabilir ve takipçi oluşturabilirsiniz. Bu sayede içerikleriniz izlenmeye ve keşfedilmeye başlayacaktır.

Ancak Tiktok’ta paylaştığınız videolar şimdi değil de daha önce izleniyorsa bu sayı 0 ise uygulamadan engellenebilirsiniz. Birdenbire görüşlerinizi göstermemek diye bir şey yoktur. Böyle bir durum yaşıyorsanız ya sayfanız yenidir ya da uygulama üzerinden engellenmiş olabilirsiniz.

Bunun için hemen Tiktok güvenlik birimi ile iletişime geçerek sorunun çözümünü isteyebilirsiniz.

Bu Kullanıcının Gizlilik Ayarları Nedeniyle Bu Hesabı Takip Edemezsiniz Ne Demek?

Tiktok uygulamasında bulunan gizlilik ve güvenlik ayarları sayesinde her kullanıcı için gizlilik ayarları sağlanmaktadır. Bazı kullanıcılar profillerinin tüm kullanıcılar tarafından görülmesini isterken, bazıları ise yalnızca hesaplarına eklenen arkadaşlarının veya özelleştirdikleri birkaç arkadaşının içeriklerine erişmesini tercih ediyor.

Bir hesaba arkadaşlık isteği gönderdiğinizde “Bu kullanıcının gizlilik ayarlarından dolayı bu hesabı takip edemiyorsunuz” uyarısı alıyorsanız bu hesap bloke edilmiş demektir. Birçok sosyal medya platformunda olduğu gibi Tiktok uygulamasında da kullanıcılar engellenebilmekte ve hesapların gizliliği kontrol edilebilmektedir.

Tiktok’ta Bildirimler Nasıl Kapatılır?

Tüm sosyal ağlar gibi Tiktok da bildirim alıyor. Gelen beğeni, yorum, video, mesaj gibi bilgilerden rahatsız mısınız yoksa kapatmak mı istiyorsunuz? Öyleyse, istenmeyen bildirimleri hesap ayarlarından hemen kapatabilirsiniz. Adımları takip edin ve bildirimlerinizi kapatın.

 • Ana sayfadan ”Ben” bölümünü seçin.
 • Sağ üst köşede bulunan üç nokta simgesine tıklayın.
 • ”Anlık Bildirimler” bölümünü seçin.
 • Bildirim almak istemediğiniz etkinlikleri seçin.
 • Kaydet tuşuna basın.
 • İşte bu kadar!

Alternatif olarak, cihaz ayarlarından bildirimlerinizi kapatabilirsiniz. Android işlemcili telefonlarda kapatma adımları şu şekildedir:

 • Telefonunuzun ayarlar bölümünü seçin.
 • Uygulamalar ve bildirimler seçeneğini seçin.
 • Bildirimler bölümüne gidin.
 • Uygulamalar listesini aşağı doğru kaydırın.
 • Listede bulunan Tiktok’u seçin.
 • Bildirimleri devre dışı bırak seçeneğine tıklayın.
 • Uygulama bildirimleri cihaz üzerinden kaldırdınız.

iOS telefonlarınızdan Tiktok uygulama bildirimlerini devre dışı bırakma adımları şunlardır:

 • Telefon ayarlarınızı açın.
 • ”Bildirimler” menüsüne tıklayın.
 • Uygulamalar listesinde Tiktok’u bulun ve bildirimleri devre dışı bırakın.

Tiktokta Bildirimler Nasıl Açılır?

Tiktok’ta push bildirimlerini özelleştirme adımları şunlardır:

 • Profilinizden ”BEN” seçeneğine girin.
 • Sağ üst bölümdeki üç nokta (…) seçeneğine dokunun.
 • Anlık Bildirimler öğesini seçin.
 • Almak istediğiniz bildirimleri seçin.
 • Bu şekilde gelecek olan bildirimleri görebilirsiniz.

Tiktok İki Faktörlü Kimlik Doğrulaması Sunuyor mu?

Birçok sosyal ağ, hesapları parola hırsızlığından korumaya yardımcı olur. İki faktörlü kimlik doğrulamayı etkinleştirmek, ek bir hesap koruması katmanı anlamına gelir.

2 Faktörlü koruma etkinleştirildiğinde, parolanızın ardından SMS iletme ve parmak izi alma gibi birçok kimlik doğrulama seçeneği kullanılabilir. Ancak bu etkenler Tiktok için geçerli değil. Bu uygulama, tek seferlik bir metin mesajlaşma uygulaması sunar.

Bu uygulamada cihazınız dışında herhangi bir yerden giriş yapmanıza izin verilmemektedir. Kod oluşturarak gizliliğinizi oluşturabilirsiniz.

Tiktok’ta Şifre Kaydetme Nasıl Devre Dışı Bırakılır?

Tiktok gizliliği ve güvenliği nasıl ayarlanır? Bir de şifre güvenliği sorunu var. Tiktok uygulamasına giriş yaparken kullanıcı adınızın ve şifrenizin hatırlanması için talimat verebilirsiniz. Böylece varsayılan kullanıcı adınız ve şifreniz bu platformda otomatik olarak hatırlanacak ve hesabınız başkasının telefonundan açılmayacaktır.

Bu özellik çoğu kullanıcı için güvenilir ve kullanışlı görünse de, giriş yaptığınız telefonunuzun veya diğer akıllı cihazınızın başka birinin elinde olduğu düşünülürse bu durum pek de hoş sonuçlar getirmeyebilir.

Tiktok’ta şifre kaydetme özelliğini devre dışı bırakmak istiyorsanız, “Hesabımı Yönet” bölümünden “Giriş Bilgilerini Kaydet” seçeneğinin işaretini kaldırmanız gerekir. Bu işareti kaldırdığınızda, hesap bilgileriniz telefondan veya bilgisayardan kaldırılacak ve silinecektir.

Tiktok Hesabı Nasıl Korunur?

Tiktok hesabınızda bazı değişiklikler yaparak hesabınızı daha güvenli hale getirebilirsiniz. Bu sayede kişisel bilgilerinizi ve paylaşımlarınızı korumuş olursunuz. Tiktok hesabınızı koruma adımları şunlardır:

 • Daha güçlü bir şifre oluşturun!
 • İnstagram, Facebook, Youtube gibi diğer uygulamalarda yer alan hesaplarınızdan bağlantılarınızı kaldırın.
 • Özel hesap özelliğini aktifleştirin.
 • Tiktok uygulamasını düzenli olarak güncelleyin.

Bu özellikleri uyguladığınızda hesabınızın daha güvenli olduğunu göreceksiniz!

Gizliliğinizi Korumak İçin Ayar TikTok Tarafından Kısıtlandı Nasıl Kaldırılır?

Tik Tok gizlilik ayarları mesajlar, yorumlar, beğeniler, içerik oluşturma, düetler gibi birçok alanda çeşitlendi. Bazı kullanıcılar hesaplarının sadece arkadaşlarına açılmasını isterken, bazıları gönderilerinin herkes tarafından izlenmesini, beğenilmesini ve yorumlanmasını tercih ediyor.

Profilin herkese açık olması nedeniyle spam ve dolandırıcılık risklerini azaltmak ve ortadan kaldırmak için “Bu ayar gizliliğinizi korumak için Tiktok tarafından kısıtlanmıştır”. gönderilir. Böyle bir durumla karşılaştığınızda spam ve çeşitli dolandırıcılıklardan kaçınmak için güvenlik ayarlarınızı uygulamanın tavsiyelerine göre değiştirmelisiniz.

Tiktok Eklemeye İzin Ver Ne Demek?

Tiktok ekleme izni nedir, ne anlama gelir, Tiktok gizlilik ayarları nasıl olmalı? Araştırma yapan ve hesabını güvence altına almak isteyen kullanıcılar tarafından merak ediliyor.

Uygulama, düetler ve diğer oluşturma özellikleri eklemeyi içerir. Düet özelliği tüm videolarda aktif olmadığı için kullanıcılar önce Tiktok’a düet eklemesine izin verdi, ardından kaldırmak isterlerse düet özelliği kapatılacak. Ancak kapatılmadan önce kendi payınızın bir kopyasını kaydederseniz içeriğiniz kaybolmaz.

Uygulamada ekleme özellikleri arasında fotoğraf şablonu da bulunmaktadır. Video oluşturmak istediğinizde ekranın alt kısmındaki “+” işaretine basın. Alt kısımda bulunan Şablonlar menüsünden fotoğraf seçeneğine tıklayarak ekleme özelliğini kullanabilirsiniz.

Tiktok Video ve Paylaşımlarını İzleyenleri Görme

Tiktok’ta yapılan yorumları, paylaşımları, bildirimleri ve beğenileri görmek için ana ekran bölümünün altındaki bildirimler simgesine dokunun. Buradan profilinizi kimlerin görüntülediğini görebilir, takipçilerinizin listesini kolayca görüntüleyebilir ve inceleyebilirsiniz!

Tiktok’ta Düet Nasıl Kapatılır?

Birden çok özelliği ile bilinen TikTok uygulamasının en dikkat çekici ve çok kullanılan bir özelliği ise düet yapmadır. Fakat bazı kullanıcılar videolarının bu şekilde kullanılmasını istemez. Bunun için yapılması gereken şey paylaşım esnasında veya sonrasında paylaşımı düete kapatmak olacaktır.

Bu özelliği aşağıdaki adımları takip ederek kapatabilirsiniz:

 • Tiktok uygulamanızı açın.
 • Ayarlar bölümüne tıklayın.
 • Gizlilik ayarlarına giriş yapın.
 • Gizlilik Ayarlarında bulunan ”Kim Benimle Düet Yapar’‘ bölümüne girin.
 • Bu sayfada Herkes-Arkadaşlar-Kapalı seçenekleri bulunacaktır.
 • Herkes bölümü açık ise kapatarak hangi özelliği seçmek istiyorsanız tıklayın.

Artık düet özelliğiniz kapatılacaktır. Bu özelliği tekrar açmadığınız sürece hiçbir hesap sizinle düet yapamaz.

Tiktok Hediye Fiyatları hakkında detaylı bilgi alarak Tiktok para puan hesaplaması nasıl yapılır? hemen öğrenebilir ve canlı yayın esnasında kullanabileceğiniz hediyelere sahip olabilirsiniz!

Tiktok’ta Kullanıcılar Nasıl Engellenir?

Profilini görmesini istemediğin kişi veya kişileri engellemek için verdiğimiz adımları takip et ve onları Tiktok’ta engelle!

 • İlk olarak telefonunuzda yüklü olan TikTok uygulamasına girin.
 • Arama bölümüne engellemek istediğiniz kullanıcının ismini girin.
 • Bulduğunuz profiline tıklayın.
 • Engellemek istediğiniz kullanıcının profilini açtıktan sonra sağ üst kısımda yer alan üç noktaya tıklayın.
 • Ardından alt kısımda bir pencere karşınıza çıkacaktır.
 • Karşınıza çıkan pencere üzerinden ‘Engelle” seçeneğine tıklayınız.
 • Engellediğiniz kullanıcı artık sizin profilinizi göremeyecek ve arama bölümünde bulamayacaktır.

Tiktok Bot Push ile ücretsiz 10.000 takipçiye sahip olmak ister misiniz? Güvenilir bot yazdırma adımlarını inceleyerek takipçilerinizi artırın ve canlı yayınlarda daha aktif olun!

Tiktok Hassas İçerik Nasıl Kaldırılır?

Tiktok uygulamasında kullanıcılara kötü örnek olabilecek tarzda olan paylaşımlar, Tiktok yönetimi tarafından fark edildiğinde direkt olarak kaldırılmaktadır. Fakat yine de zaman zaman kötü örnek olabilecek veya küçük yaş grupları için uygun olmayan içerikler paylaşılmış ve izleniyor olabilmektedir. Bu durumda videoya tıkladığınızda ”Yine de İzle” ve ”Videoyu Geç” şeklinde seçenek sunulmaktadır. Videoyu izlemeyi istemiyor ve kaldırılmasını talep ediyorsanız şikayette bulunarak videoyu geç butonunu kullanabilirsiniz.

Birinin Tiktok Hesabımı Kullandığını Nasıl Öğrenirim?

Tiktok gizlilik ve güvenlik nasıl ayarlanır? Peki sizin dışınızda hesabınıza giren birinin olduğundan mı şüpheleniyorsunuz? Hesabınızı güvenlik altına alın ve kişiyi tespit edin. İşte çözümü!

Tiktok’ta fenomen olmak, izleyiciler tarafından çok sevilmek bazen başa bela açabilir. Bu gibi durumlarda hesabınızı çalmak için veya kötüye kullanmak adına uğraşan birçok kişi olabilir. Bunu anlamak için hemen hesabınıza hangi cihazlardan ve yerlerden giriş yapılmış kontrol edin. Sizin izin vermediğiniz ve bilmediğiniz bir yerden giriş olduğunda telefonunuza bildirim gelir. Fakat gelen bildirimi onaylamazsanız giriş yapılmaz. Hesabınıza kimlerin giriş yaptığını öğrenmek için;

 • Uygulama ekranından BEN kısmına giriş yapın.
 • Üç nokta seçeneğine tıklayın.
 • ”Hesabımı yönet” kısmına girin.
 • Daha sonra ‘Güvenlik diyerek adımlara devam edin.
 • Buradan hesabınıza ait giriş yapılan konum ve cihazları görebilirsiniz.

Kendinizin yapmadığı giriş bilgilerini kaldırarak silebilir ve iptal edebilirsiniz. Yer tespiti ve lokasyon gibi birçok uygulama çeşidi bulunmaktadır. Bunlar sizler için pek de güvenli olmayacaktır. Mahkeme yoluna başvurarak hesabınıza giriş yapan kişileri şikayet edebilirsiniz.

Tiktokta Misafir İsteği Nasıl Açılır?

Tiktok üzerinden canlı yayın esnasında misafir isteği gönderme veya gelen mesajı onaylama nasıl yapılır? Araştırdık.

 • Tiktok hesabınızda hemen bir canlı yayın açın.
 • Daha sonra sol alt bölümde bulunan sonsuzluk (♾) işaretine tıklayın.
 • Canlı yayına katılmak istediğiniz kişiyi seçin ve davet edin.

Davet ettiğiniz hesap isteğinizi kabul ettiğinde misafir olarak canlı yayınıza katılacaktır. Aynı şekilde yayına girmek isteyen kişi de size istek atabilir. Daveti kabul etmeniz durumunda iki kişilik canlı yayınınız açılmış olacaktır.

TikTok Ayarları Sıfırlama

Milyonlarca kullanıcı bulunan Tiktok uygulamasında ayarları sıfırlamak isteyebilirsiniz. TikTok ayarları sıfırlamak istediğinizde:

 • Tiktok hesabınıza giriş yaptığınızda profilinizin sağ köşesinde yer alan ”Ben” menüsüne basın.
 • Ayarları sıfırlama sayfasına ulaşmak için profilinizin sağ üst kısmında yer alan üç noktalı alana tıklayın.
 • Ardından ”Hesabımı Yönet” butonuna dokunarak ”Hesabımı Sil” deyin.
 • Hesabınızı kapatmak istediğinize dair onay vererek işlemi sonlandırın.
 • Böylece hesabınız silinmiş olacaktır.

Hesabınızın gerçekten silindiğini ve ayarlarınızın sıfırlandığını kontrol etmek amacı ile tekrardan ”Ben” simgesine tıklayın. Eğer ”Kaydol” butonu çıkıyorsa hesabınız silinmiş demektir.

Photo of author

Seher Demir

Anadolu Üniversitesi Finans bölümü mezunuyum. 10 yılı aşkındır benzer konularda makaleler yazıyorum.
Yorum yapın

error: Content is protected !!
1