KosgebKredisi.com

Tiktok Bu Kullanıcının Gizlilik Ayarları Nedeniyle (Çözüm)

01.03.2022

Tiktok gizlilik ayarları nasıl olmalıdır? Tiktok uygulamasını güvenli şekilde kullanabilmek için Tik Tok gizlilik ayarları mesaj, yorum ve ve beğeni için nasıl düzenlenmeli, Tiktok herkese açık nasıl yapılır, hassas içerik nasıl kaldırılır, hesap ayarları nasıl sıfırlanır? gibi tüm Tiktok gizlilik ve güvenlik ayarları konusunda detaylı bilgi alabilirsiniz.

Tiktok Bu Kullanıcının Gizlilik Ayarları Nedeniyle (Çözüm)

Tiktok gizlilik ayarları nasıl olmalıdır? Pek çok kullanıcı sosyal medya hesaplarında gizlilik ve güvenlik ayarlarını düzenleyerek hesabını daha güvenli hale getirip, olası spam ve dolandırıcılık risklerini azaltmaktadır. En güvenilir şekli ile profil gizliliğini değiştirmek isteyen kullanıcılar için yazımızın içeriğinde; Tiktok Gizlilik ve Güvenlik Nasıl Ayarlanır, mesaj ayarları ve profil ayarları nasıl olmalıdır, birinin hesabımı kullandığını nasıl anlarım, Tiktok hassas içerik nasıl kaldırılır, hesap nasıl güncellenir, Tik tok mesaj ayarları nasıl yapılır, çevrimiçi olan kişi nasıl anlaşılır, bu kullanıcının gizlilik ayarları nedeniyle bu hesabı takip edemezsiniz ne demek, gizliliğinizi korumak için ayar TikTok tarafından kısıtlandı nasıl kaldırılır, bildirim açma ve kapama nasıl düzenlenir, Tiktok herkese açık nasıl yapılır, iki faktörlü kimlik uygulaması var mı, kullanıcı engelleme ve özel hesap görme hilesi yapılır mı? gibi pek çok sorunun yanıtı yer almaktadır. Tiktok gizlilik ayarlarının nasıl olması gerektiği konusunda vereceğimiz tüm düzenlemeleri yaparak hesabınızı hemen güvenli hale getirebilirsiniz.

Tiktok bu kullanıcının gizlilik ayarları nedeniyle mesaj gönderemiyorum sorununu çözmek için kişiyi takip etmeli ve kişininde sizin tiktok hesabınızı takip etmesi gerekmektedir. Bu yöntem haricinde tiktok gizlilik ilkeleri nedeniyle mesaj gönderemezsiniz.

TikTok Gizlilik Ayarları Nasıl Olmalıdır?

Tik Tok gizlilik ayarları sayesinde mesajlarınızı, yorumlarınızı, düetlerinizi gizleyebilir ve istediğiniz kişilere açıp kapatabilirsiniz. Tiktok gizlilik ayarlarının nasıl olması gerektiğini merak edenler için tüm detaylarını içeriğimizde açıklayacağız. Sizler için belirttiğimiz adımları takip ederek kimlik doğrulaması yapabilir, hesabınızı gizleyebilir, DM’ye gelen mesajları kontrol edebilir, tüm güvenlik ve gizlilik adımlarını öğrenebilirsiniz.

Gerek hater’lardan, gerek spam gönderenlerden gerekse dolandırıcılardan hesabınızı korumak için hesabınızın gizlilik ve güvenlik ayarlarında değişikliğe gitmeniz gerekmektedir. TikTok gizlilik ayarları mesaj, yorum, beğeni, paylaşım izni dahil Tiktok hesabı nasıl gizlenir? hemen inceleyelim.

Tiktok Herkese Açık Nasıl Yapılır?

Tiktok’ta özel bir hesabınız var ise yalnızca onay verdiğiniz kişiler sizi takip edebilir, içeriklerinizi görebilir ve yorum yapabilir. Tiktok hesabınızı herkese açık hale getirmek için sırası ile aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

Tiktok profilini herkese açık yapmak için:

 • Uygulama ekranında yer alan ”BEN” seçeneğine dokunun.
 • Sağ alt köşede bulunan (…) alanı seçin.
 • Gizlilik seçeneğine tıklayın.
 • Özel Hesabı kapalı ise açık konuma getirin.
 • Özel veya Genel seçeneklerinden yapmak istediğinizi seçin.

Tiktok hesap gizliliğini herkese açık olarak düzenlemek işte bu kadar basit! Hesap gizliliğinizi ayarladıktan sonra kimlerden mesaj alıp almayacağınızı belirleyerek, mesaj kutunuzu kontrol altına alabilirsiniz.

Tiktok hesabınızı herkese açarak yüksek sayıda izlenme ve beğeni almak istiyorsanız Tiktok Ücretsiz Takipçi Hilesine ne dersiniz? %100 güvenilir ve kanıtlanmış takipçilere sahip olmak için hemen içeriğimizi inceleyebilirsiniz.

Tik tok Mesaj Ayarları Nasıl Yapılır?

Tik Tok gizlilik ayarları mesaj, yorum, beğeni, hesap gizliliği gibi özellikleri barındırmaktadır. Tiktok gizlilik ayarları mesajlaşma özelliğini gizleyebilir ve istediğiniz kişiler ile dilediğiniz kadar mesajlaşabilirsiniz. Tiktok’ta mesajlaşma ayarlarını düzenlemek için:

 • İlk olarak profil sayfanıza giriş yapın.
 • Sağ üst bölümde bulunan üç noktaya tıklayın.
 • Gizlilik ve Güvenlik ayarlarına yönlendirileceksiniz.
 • ”Kim Size Doğrudan Mesaj Gönderebilir?” seçeneğine basın.
 • Herkes-arkadaşlar-hiç kimse seçeneklerinden sizin için uygun olanı belirleyin.
 • ”Kaydet” tuşuna tıklayarak onaylayın.

Bu adımları uygulayarak Tik Tok mesaj ayarlarınızı düzenleyebilir, istediğiniz kişinin size mesaj göndermesine izin verebilir ya da mesaj göndermesini engelleyebilirsiniz.

DM’ye Gelen Mesajlara Nasıl Bakılır?

Tiktok’tan gelen mesajları nasıl göreceğinizi ve nerede olduğunu merak ediyorsanız:

 • Ekran üzerinden sağ üst bölümde zarf simgesine dokunun.
 • Ekranın sağ üst bölümünde bulunan ad kısmına tıklayın.
 • Menü seçeneğinden Mesajlar bölümüne girin.
 • Kontrol paneli üzerinden mesajlar sekmesine tıklayın.
 • Tiktok üzerinden gelen mesajları bu sayede görebilirsiniz.

TikTok Mesajın Görüldüğünü Nasıl Anlarız?

Pek çok platformda yer alan görüldü bilgisi, Tiktok uygulamasında bulunmamaktadır. Şöyle ki göndermiş olduğunuz mesajların, arkadaşlarınız tarafından görüntülenip görüntülenmediği, tiktok tarafından desteklenmediğinden mesajlarınızın okunup okunmadığını öğrenemeyeceksiniz.

Tiktok’taki Özel Mesajlardan Spam Nasıl Kaldırılır?

Tiktok uygulamasındaki özel mesajlar bölümünüzü herkese açmanız hesabınıza ve mesajlarınıza spam getirebilir. Bu spamlardan kurtulmak ve mesajlaşmaya devam etmek için, ”Ayarlar” bölümünden ”Size Kimler Mesaj Gönderebilir” seçeneğinden arkadaşlar ya da kapalı diyerek kontrol altına alabilirsiniz. Ayrıca size gelen mesajları da engelleyerek spamları kaldırabilirsiniz.

Tiktok Çevrimiçi Olduğunu Nasıl Anlarız?

Tiktok’ta kişinin çevrimiçi olup olmadığını kişinin özelleştirme seçeneklerinden dolayı göremezsiniz. Çevrimiçi olup olmadığı bu uygulamada gözükmemektedir. Topluluk kurallarına aykırı olmasından dolayı gizli tutulmaktadır. Kişiler videolarını çekerken, video izlerken ya da mesajlaşırken çevrimiçi olduğu görünmez. Bu platformda, diğer uygulamalarda yer alan çevrimiçi özelliği bulunmamaktadır.

Fakat bazı küçük ipuçları sayesinde merak ettiğiniz hesapların çevrimiçi olup olmadıklarını tespit edebilirsiniz. Tiktok’ta kullanıcıların çevrimiçi olup olmadığını anlamak için;

 • Kişinin profiline girerek mesaj gönderebilirsiniz. Eğer mesajınız kısa süre içerisinde cevaplanmış ise hesabın çevrimiçi olduğunu anlayabilirsiniz.
 • İkinci bir yöntem olarak kullanıcıların canlı yayınlarını kontrol edebilirsiniz. Bazı kullanıcılar uygulamanın canlı yayın özelliğini kullanmasa da, çevrimiçi olan hesapları tespit etmek için canlı yayın yapan hesapları inceleyebilirsiniz. Böylece hangi hesapların çevrimiçi olduğunu görebilirsiniz.
 • Üçüncü bir teknik ise kullanıcıların beğenilerini, yorumlarını ve tüm etkileşimlerini kontrol etmektir. Bildirimler sayesinde kişilerin sizin gönderilerinize yapmış olduğu yorumların ve beğenilerin zamanlarını kontrol ederek ne zaman çevrimiçi olduğunu anlayabilirsiniz.

Tiktokta Son Görülme Var mı?

Diğer uygulamalarda yer alan son görülme özelliği henüz Tiktok’ta bulunmamaktadır. Yani hesapların ne zaman çevrimiçi olduğu ya da uygulamaya en son ne zaman giriş yaptıkları tespit edilmemektedir. Fakat hesapların yorumlarını, beğenilerini ve paylaşım saatlerini takip ederek ne zaman aktif halde olduklarını analiz edebilirsiniz.

Tiktok Kişi Önerileri Nasıl Kapatılır?

Tiktok uygulaması algoritmasına göre, ilginç bulunan, diğer hesap ve paylaşımlara benzer kullanıcıları öneri olarak paylaşmaktadır. Bu öneriler aslında diğer kullanıcıların ya da sizin hesabınızın tanınmasını ve büyümesini sağlayacaktır. Hesabınızın herhangi bir kullanıcıya önerilmesini istemiyorsanız, başkalarının sizi takip etmeye davet etmesini engelleyerek kaldırabilirsiniz. Gizlilik ayarlarına girerek, ”Başkalarının Beni Bulmasına İzin Ver” seçeneğini kapatmalısınız. Böylece hesabınız başkaları tarafından önerilmeyecektir.

TikTok Videoları Kimler Görebilir?

En popüler akımları takip edip dilediğiniz gibi kısa videolar oluşturarak, içeriklerinizi takipçileriniz ile paylaşabilme imkanı sunan Tiktok uygulamasında videolarınızın kimler tarafından görüntülenebileceğini merak mı ediyorsunuz? Uygulama içerisinde yer alan Veri Güvenliği ve Gizliliği menüsünden içeriklerinizin gizliliğini hemen düzenleyebilirsiniz. Böylece paylaşım izni seçeneğinize bağlı olarak gönderilerinizi profilinizde ekli olan arkadaşlarınıza ya da tüm kullanıcılara açık hale getirebilirsiniz. Hesabınız herkese açık dahi olsa her içeriğinizin gizliliğini ayrı ayrı belirleyebilirsiniz. Tiktok uygulamasında yer alan gizlilik seçeneklerinden;

 • Herkese Açık
 • Takipçiler
 • Arkadaşlar
 • Özel olacak şekilde tercihinizi yapabilirsiniz.

Örneğin; paylaşmış olduğunuz bir videonun görüntülenme ayarlarını düzenlemek için videoda yer alan … kısmından, gizlilik ayarları menüsü seçiniz. Bu videoyu kim görebilir butonundan gizlilik tercihinizi yapabilirsiniz. Ayrıca paylaşım yapmadan önce de görüntüleme ayarlarınızı değiştirmeniz mümkün. Yükleme sayfasında yer alan ”Bu videoyu kimler görüntüleyebilir?” ögesine tıklayarak gizlilik ayarı seçebilirsiniz. Peki gizlilik ayarlarının ardından Tik Tok video izleyenleri görmek mümkün mü? bakalım.

TikTok Videoları Özel Nasıl Yapılır?

iPhone ve Android sürümlü telefonlarınızdan Tiktok’ta hesap nasıl gizlenir, gizlilik ve güvenlik ayarları nasıl düzenlenir? TikTok videoları özel nasıl yapılır? diyorsanız aşağıdaki adımları uygulamanız yeterli olacaktır. Tiktok gizlilik ve güvenlik ayarı yaparak profilinizi özelleştirmek için:

 • Uygulama üzerinden sağ alt köşede yer alan ”Ben” bölümüne tıklayın.
 • Sağ üst kısımda bulunan üç noktalı simgeye dokunun.
 • Ayarlar ve gizlilik menüsünden ”Gizlilik” sekmesine girin.
 • ”Özel Hesap” butonunu aktif hale getirerek hesap gizliliğinizi oluşturmuş olursunuz.

Hesabınız özel olduğunda, yalnızca sizin onay verdiğiniz kullanıcılar videolarınıza erişebilecek, yorum yapabilecek ve beğeni atabilecektir. Bu özelliği aktif hale getirdiğinizde hesabınız yine de arama sonuçlarında ve önerilerde görünmeye devam edecektir. Peki içeriklerini tüm kullanıcılara açmak ve izlenme almak isteyen kullanıcılar için Tiktok herkese açık nasıl yapılır? bakalım.

Tiktokta Videomu İzleyenleri Nasıl Görebilirim?

Tiktok’ta videoların kaç kullanıcı tarafından görüntülendiği sırası ile profil, ben, videolar menülerinden tespit edilebilse de içerikleri izleyenlerin hesaplarına erişim mümkün değildir. Tiktok’ta videomu izleyenleri nasıl görebilirim? diye merak edenler paylaşımlarına yapılan yorumlardan yola çıkarak, profilinin ve içeriklerinin kimler tarafından görüntülendiğini analiz edebilirler.

Tiktok’ta Video Hırsızlığı Nasıl Anlaşılır ve Kaldırılır?

Uygulama içerisinde yer alan videoları telefonunuza ya da bilgisayarınıza indirmeniz çok kolaydır. Video indirme özelliği çoğu kullanıcı için güzel olsa da bazı kullanıcılar tarafından kötüye kullanılmaktadır. Başka hesaplara ait olan özgün içerikleri tek tıkla indirerek, kendi profilinde paylaşmaktadır. Hatta sinsice davranarak, kaliteli ve güzel videolarınızı çalarak, diğer sosyal medya hesaplarınızda paylaşabilirler. Hiçbir kullanıcı böyle bir sorunla karşılamak istemezler. Özgün içeriklerinizin, başka hesaplarda oynatılmasını engellemek için, uygulamadaki ”Ayarlar” sayfasından ”İndirmeye İzin Ver” butonunu devre dışı bırak diyerek, indirmelere kapatabilir ve hesabınızı güvenli hale getirebilirsiniz.

Tiktok Videolarımı Kimse Görmüyor Diyorsanız Yapmanız Gerekenler

Uygulama üzerinden izlenme sayınız 0 ise bir kaç beğeni alıp takipçi oluşturduğunuzda izlenmenizi arttırabilirsiniz. Bu sayede içerikleriniz izlenmeye başlayacak ve keşfete düşecektir. Fakat Tiktok üzerinden paylaştığınız videolar daha önce izlenme alıyor ve şu an almıyor bu sayı 0 gözüküyor ise muhtemelen uygulama üzerinden engel almış olabilirsiniz. İzlenme alan paylaşımlarınızın birden gösterilmeme gibi bir durumu söz konusu değildir. Böyle bir durum yaşıyorsanız ya sayfanız yenidir ya da uygulama üzerinden engel yemiş olabilirsiniz. Bunun için hemen Tiktok güvenlik birimi ile iletişime geçebilir ve sorunun çözümünü isteyebilirsiniz.

Bu Kullanıcının Gizlilik Ayarları Nedeniyle Bu Hesabı Takip Edemezsiniz Ne Demek?

Tiktok uygulamasında yer alan gizlilik ve güvenlik ayarları sayesinde her kullanıcıya uygun olarak gizlilik ayarları sunulmaktadır. Kimi kullanıcı profilinin tüm kullanıcılar tarafından görüntülenmesini isterken kimileri ise içeriklerinin sadece hesabında ekli olan arkadaşları ya da daha da özelleştirerek belirlediği birkaç arkadaşı tarafından erişim yapılmasını tercih etmektedir.

Bir hesaba arkadaşlık isteği attığınızda ”Bu kullanıcının gizlilik ayarları nedeniyle bu hesabı takip edemezsiniz.” uyarısı alıyorsanız bu hesap tarafından engellenmiş demeksiniz. Pek çok sosyal medya platformunda olduğu gibi Tiktok uygulamasında da kullanıcılar engellenerek hesapların gizliliği kontrol altına alınabilmektedir.

Tiktok’ta Bildirimler Nasıl Kapatılır?

Tüm sosyal ağlar gibi Tiktok üzerinden de bildirimler gelmektedir. Gelen beğeni, yorum, video, mesaj gibi bilgilerden rahatsız mısınız, kapatmak mı istiyorsunuz? Öyleyse hesap ayarlarından istemediğiniz bildirimleri hemen kapatabilirsiniz. Hemen adımları takip edin ve bildirimlerinizi kapatın.

 • Ana sayfadan ”Ben” bölümünü seçin.
 • Sağ üst köşede bulunan üç nokta simgesine tıklayın.
 • ”Anlık Bildirimler” bölümünü seçin.
 • Bildirim almak istemediğiniz etkinlikleri seçin.
 • Kaydet tuşuna basın.
 • İşte bu kadar!

Bir diğer seçenek olarak bildirimlerinizi cihaz ayarlarından da kapatabilirsiniz. Android işlemci telefonlar için;

 • Telefonunuzun ayarlar bölümünü seçin.
 • Uygulamalar ve bildirimler seçeneğini seçin.
 • Bildirimler bölümüne gidin.
 • Uygulamalar listesini aşağı doğru kaydırın.
 • Listede bulunan Tiktok’u seçin.
 • Bildirimleri devre dışı bırak seçeneğine tıklayın.
 • Uygulama bildirimleri cihaz üzerinden kaldırdınız.

iOS telefonlarınızdan Tiktok uygulaması bildirimlerini devre dışı bırakmak için;

 • Telefon ayarlarınızı açın.
 • ”Bildirimler” menüsüne tıklayın.
 • Uygulamalar listesinde Tiktok’u bulun ve bildirimleri devre dışı bırakın.

Tiktokta Bildirimler Nasıl Açılır?

Tiktok’ta anlık bildirimleri özelleştirmek için;

 • Profilinizden ”BEN” seçeneğine girin.
 • Sağ üst bölümdeki üç nokta (…) seçeneğine dokunun.
 • Anlık Bildirimler öğesini seçin.
 • Almak istediğiniz bildirimleri seçin.
 • Bu şekilde gelecek olan bildirimleri görebilirsiniz.

Tiktok İki Faktörlü Kimlik Doğrulaması Sunuyor mu?

Birçok sosyal ağ şifre hırsızlığına karşı hesapları koruma altına almakta yardımcı olmaktadır. İki faktörlü kimlik doğrulamanın etkinleştirilmesi ek bir hesap koruma katmanı demektir. 2 Faktörlü koruma etkinleştirildiğinde şifrenizden sonra ek olarak SMS yönlendirmesi, parmak izi gibi birçok kimlik doğrulama seçeneği sunulur. Fakat bu faktörler Tiktok için pek geçerli değildir. Bu uygulama bir seferlik kısa mesaj uygulaması sunmaktadır. Bu uygulama üzerinde izin verdiğiniz cihazınızın dışında başka bir yerden giriş yapmanıza izin verilmez. Kod oluşturarak gizliliğinizi oluşturabilirsiniz.

Tiktok’ta Şifre Kaydetme Nasıl Devre Dışı Bırakılır?

Tiktok gizlilik ve güvenlik nasıl ayarlanır? konusu içerisinde bir de şifre güvenliği söz konusudur. Tiktok uygulamasına giriş yaparken kullanıcı adınızın ve şifrenizin hatırlanması için talimat verebilirsiniz. Böylece bu platformda varsayılan kullanıcı adınız ve şifreniz otomatik olarak hatırlanacaktır ve başka hiç kimsenin telefonundan hesabınız açılmayacaktır.

Bu özellik çoğu kullanıcı için güvenilir olarak görülüp kolaylık sağlasa da telefonunuzun ya da giriş yaptığınız diğer akıllı cihazın başkasının eline geçtiğini düşünürsek bu pek de hoş sonuçlar getirmeyebilir. Tiktok’ta şifre kaydetme özelliğini devre dışı bırakmak istiyorsanız ”Hesabımı Yönet” bölümünden ”Giriş Bilgelerini Kaydet” seçeneğinde yer alan işareti kaldırmanız gerekmektedir. Bu işareti kaldırdığınızda hesap bilgileriniz telefondan ya da bilgisayardan kaldırılmış ve silinmiş olacaktır.

Tiktok Hesabı Nasıl Korunur?

Tiktok hesabında yapacağınız bazı değişiklikler ile hesabınızı daha güvenli hale getirebilirsiniz. Böylelikle kişisel bilgilerinizi ve paylaşımlarınızı korumuş olursunuz. Tiktok hesabınızı korumak için;

 • Daha güçlü bir şifre oluşturun!
 • İnstagram, Facebook, Youtube gibi diğer uygulamalarda yer alan hesaplarınızdan bağlantılarınızı kaldırın.
 • Özel hesap özelliğini aktifleştirin.
 • Tiktok uygulamasını düzenli olarak güncelleyin.

Bu özellikleri uyguladığınızda, hesabınızın daha güvenli olduğunu göreceksiniz!

Gizliliğinizi Korumak İçin Ayar TikTok Tarafından Kısıtlandı Nasıl Kaldırılır?

Tik Tok gizlilik ayarları mesaj, yorum, beğeni, içerik oluşturma, düet yapma gibi pek çok alanda çeşitlenmiştir. Kimi kullanıcılar hesabını sadece arkadaşlarına açık hale getirmek isterken kimi kullanıcılar ise gönderilerinin herkes tarafından izlenmesini, beğenilmesini ve yorum yapılmasını tercih eder.

Profilinin herkese açık olması nedeni ile oluşabilecek spam ve dolandırıcılık risklerinin azaltılması ve ortadan kaldırılması için ”Gizliliğinizi korumak için ayar Tiktok tarafından kısıtlandı.” uyarısı gönderilmektedir. Böyle bir durum ile karşı karşıya kaldığınızda spam ve çeşitli dolandırıcılıklardan kurtulmak için güvenlik ayarınızı, uygulamanın önerisi doğrultusunda değiştirmelisiniz.

Tiktok Eklemeye İzin Ver Ne Demek?

Tiktok eklemeye izin ver nedir, ne anlama gelmektedir, Tiktok gizlilik ayarları nasıl olmalıdır? araştırması yapan ve hesabını güvenli hale getirmek isteyen kullanıcılar tarafından merak edilmektedir. Uygulama içerisinde düet ekleme ve diğer oluşturma özellikleri bulunmaktadır. Tüm videolarda düet özelliği etkin olmadığından kullanıcılar öncelikle Tiktok düet eklemeye izin vermiş daha sonra kaldırılması isterse düet ekleme özelliği kapatılacaktır. Fakat kapatılmadan önce kendi paylaşımınızın kopyasını kaydederseniz, içeriğiniz kaybolmamış olacaktır.

Uygulama içerisinde yer alan ekleme özelliklerinin arasında fotoğraf şablonu da bulunmaktadır. Video oluşturmak istediğinizde ekranın alt kısmında bulunan + işaretine basın. En alttaki Şablonlar menüsünden fotoğraf seçeneğine tıklayarak ekleme özelliğini kullanabilirsiniz.

Tiktok Video ve Paylaşımlarını İzleyenleri Görme

Tiktok üzerinden yapılan yorumları, paylaşımları, bildirimleri ve beğenileri görmek için hemen ana ekran bölümünün altında yer alan bildirimler simgesine dokunun. Buradan profilinize kimlerin baktığını görebilir, sizi takip edenlerin listesini kolaylıkla görebilir ve inceleyebilirsiniz!

Tiktok’ta Düet Nasıl Kapatılır?

Birden çok özelliği ile bilinen TikTok uygulamasının en dikkat çekici ve çok kullanılan bir özelliği ise düet yapmadır. Fakat bazı kullanıcılar videolarının bu şekilde kullanılmasını istemez. Bunun için yapılması gereken şey paylaşım esnasında veya sonrasında paylaşımı düete kapatmak olacaktır. Bu özelliği aşağıdaki adımları takip ederek kapatabilirsiniz;

 • Tiktok uygulamanızı açın.
 • Ayarlar bölümüne tıklayın.
 • Gizlilik ayarlarına giriş yapın.
 • Gizlilik Ayarlarında bulunan ”Kim Benimle Düet Yapar’‘ bölümüne girin.
 • Bu sayfada Herkes-Arkadaşlar-Kapalı seçenekleri bulunacaktır.
 • Herkes bölümü açık ise kapatarak hangi özelliği seçmek istiyorsanız tıklayın.

Artık düet yapma özelliğiniz kapatılmış olacaktır. Bu özelliği tekrardan açmadığınız sürece sizinle hiçbir hesap düet yapamayacaktır.

Tiktok Hediye Fiyatları hakkında detaylı bilgi alarak Tiktok para puan hesaplaması nasıl yapılır? hemen öğrenebilir ve canlı yayın esnasında kullanabileceğiniz hediyelere sahip olabilirsiniz!

Tiktok’ta Kullanıcılar Nasıl Engellenir?

Profilinizi görmesini istemediğiniz kişi veya kişileri engellemek için hemen belirttiğimiz adımları takip edin ve Tiktok’ta engelleyin!

 • İlk olarak telefonunuzda yüklü olan TikTok uygulamasına girin.
 • Arama bölümüne engellemek istediğiniz kullanıcının ismini girin.
 • Bulduğunuz profiline tıklayın.
 • Engellemek istediğiniz kullanıcının profilini açtıktan sonra sağ üst kısımda yer alan üç noktaya tıklayın.
 • Ardından alt kısımda bir pencere karşınıza çıkacaktır.
 • Karşınıza çıkan pencere üzerinden ‘Engelle” seçeneğine tıklayınız.
 • Engellediğiniz kullanıcı artık sizin profilinizi göremeyecek ve arama bölümünde bulamayacaktır.

Tiktok Bot Basma ile ücretsiz 10.000 takipçiye sahip olmak ister misiniz? Güvenilir bot basma adımlarını inceleyerek hemen takipçilerinizi arttırın ve canlı yayınlarda daha aktif olun!

Tiktok Hassas İçerik Nasıl Kaldırılır?

Tiktok uygulamasında kullanıcılara kötü örnek olabilecek tarzda olan paylaşımlar, Tiktok yönetimi tarafından fark edildiğinde direkt olarak kaldırılmaktadır. Fakat yine de zaman zaman kötü örnek olabilecek veya küçük yaş grupları için uygun olmayan içerikler paylaşılmış ve izleniyor olabilmektedir. Bu durumda videoya tıkladığınızda ”Yine de İzle” ve ”Videoyu Geç” şeklinde seçenek sunulmaktadır. Videoyu izlemeyi istemiyor ve kaldırılmasını talep ediyorsanız şikayette bulunarak videoyu geç butonunu kullanabilirsiniz.

Birinin Tiktok Hesabımı Kullandığını Nasıl Öğrenirim?

Tiktok gizlilik ve güvenlik nasıl ayarlanır? Peki sizin dışınızda hesabınıza giren birinin olduğundan mı şüpheleniyorsunuz? Hesabınızı güvenlik altına alın ve kişiyi tespit edin. İşte çözümü!

Tiktok’ta fenomen olmak, izleyiciler tarafından çok sevilmek bazen başa bela açabilir. Bu gibi durumlarda hesabınızı çalmak için veya kötüye kullanmak adına uğraşan birçok kişi olabilir. Bunu anlamak için hemen hesabınıza hangi cihazlardan ve yerlerden giriş yapılmış kontrol edin. Sizin izin vermediğiniz ve bilmediğiniz bir yerden giriş olduğunda telefonunuza bildirim gelir. Fakat gelen bildirimi onaylamazsanız giriş yapılmaz. Hesabınıza kimlerin giriş yaptığını öğrenmek için;

 • Uygulama ekranından BEN kısmına giriş yapın.
 • Üç nokta seçeneğine tıklayın.
 • ”Hesabımı yönet” kısmına girin.
 • Daha sonra ‘Güvenlik diyerek adımlara devam edin.
 • Buradan hesabınıza ait giriş yapılan konum ve cihazları görebilirsiniz.

Kendinizin yapmadığı giriş bilgilerini kaldırarak silebilir ve iptal edebilirsiniz. Yer tespiti ve lokasyon gibi birçok uygulama çeşidi bulunmaktadır. Bunlar sizler için pek de güvenli olmayacaktır. Mahkeme yoluna başvurarak hesabınıza giriş yapan kişileri şikayet edebilirsiniz.

Tiktokta Misafir İsteği Nasıl Açılır?

Tiktok üzerinden canlı yayın esnasında misafir isteği gönderme veya gelen mesajı onaylama nasıl yapılır? Araştırdık.

 • Tiktok hesabınızda hemen bir canlı yayın açın.
 • Daha sonra sol alt bölümde bulunan sonsuzluk (♾) işaretine tıklayın.
 • Canlı yayına katılmak istediğiniz kişiyi seçin ve davet edin.

Davet ettiğiniz hesap isteğinizi kabul ettiğinde misafir olarak canlı yayınıza katılacaktır. Aynı şekilde yayına girmek isteyen kişi de size istek atabilir. Daveti kabul etmeniz durumunda iki kişilik canlı yayınınız açılmış olacaktır.

TikTok Ayarları Sıfırlama

Milyonlarca kullanıcı bulunan Tiktok uygulamasında ayarları sıfırlamak isteyebilirsiniz. TikTok ayarları sıfırlamak istediğinizde:

 • Tiktok hesabınıza giriş yaptığınızda profilinizin sağ köşesinde yer alan ”Ben” menüsüne basın.
 • Ayarları sıfırlama sayfasına ulaşmak için profilinizin sağ üst kısmında yer alan üç noktalı alana tıklayın.
 • Ardından ”Hesabımı Yönet” butonuna dokunarak ”Hesabımı Sil” deyin.
 • Hesabınızı kapatmak istediğinize dair onay vererek işlemi sonlandırın.
 • Böylece hesabınız silinmiş olacaktır.

Hesabınızın gerçekten silindiğini ve ayarlarınızın sıfırlandığını kontrol etmek amacı ile tekrardan ”Ben” simgesine tıklayın. Eğer ”Kaydol” butonu çıkıyorsa hesabınız silinmiş demektir.

Verilen oy post

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

KosgebKredisi.Com sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve görsellerin her türlü hakkı saklıdır. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.
error: Content is protected !!