En İyi Kripto Para Uygulamaları (En Güvenilir ve Hızlı İşlem Yapan 8 Popüler Uygulama)

Uzun süredir yaşadığımız salgın döneminde kripto para birimlerinin yükselişi kripto paralara olan ilgiyi artırdı. Kazancınızı riske atmayacağınız en güvenilir ve en iyi kripto para uygulamalarını ve bitcoin sitelerini sizler için derledik. Listemizdeki güvenilir kripto para siteleri daha önce denediğimiz sitelerdir ve herhangi bir sorunla karşılaşmadığımız için bilgilerini güvenli bir şekilde aktaracağız.

Fiziki olmayan alım satım işlemleri olan dijital paranın kullanımı günümüzde oldukça yaygın hale gelmiştir. Cüzdan uygulamaları kripto para birimlerini kullanmak ve borsada oynamak için gereklidir. Böylece seçili döviz borsalarında aktif olarak işlem yapmak mümkündür. Bu yazıda kripto para nedir ve nasıl kullanılır, en iyi bitcoin uygulamaları nelerdir, en güvenilir hızlı işlem yerli ve yabancı kripto para uygulamaları nelerdir? Detaylı inceleyebilirsiniz.

Kripto Para Nedir ve Nasıl Kullanılır?

Kripto para, dijitalleşme sürecinde sıkça kullanılan bir yatırım aracı haline geldi. Gizlilik, bilgi güvenliği amacıyla okunabilir bilgileri sanal bir ortamda aktarmak için kullanılan sanal para birimidir. Geliştirilen yazılım sayesinde kriptografi yani matematiksel yöntemler çözülmektedir. Okunabilir bilgilerin sadece iletilen kişi tarafından okunmasını sağlayan bir yöntem kullanılır.

Fiziksel olarak kullanılamayan en yaygın kullanılan kripto para birimi Bitcoin’dir. Bitcoin, bir merkez ve aracı olmadan dijital kişiden kişiye aktarım sağlar. Bitcoin dışında bu borsalarda en çok satın alınan ve işlem gören birimleri Ethereum, Ripple, Altcoin, Litecoin, Monore, Tether, NEO olarak sıralayabiliriz.

En İyi Kripto Para Uygulamaları Hangileridir?

 • Kripto para alımları ve satışları internete bağlı olunan her ortamda yapılabilir.
 • Uzun vadede yatırım ve kazanç elde etmek istiyorsanız kripto paralar doğru seçim olacaktır.
 • Seçeceğiniz tüm sanal borsalarda arz ve talep ile değişen fiyatları takip edebilirsiniz. Böylelikle, alış satışlarınızda kazanç sağlarsınız.
 • Akıllı telefonlardan veya internetten indirebileceğiniz sanal cüzdanlar ile tüm transfer ve birikimlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.
 • Öncelikle yerli ve yabancı en iyi kripto para uygulamalarından güvenilir olanı seçilir.
 • Daha sonra bitcoin veren uygulamalar indirilir. Güvenilir bir sanal para birimi değişimi ve ticareti seçebilirsiniz.
 • En iyi mobil veya web tabanlı cüzdan uygulamaları ve kripto uygulamaları seçilir. Ardından bitcoin borsalarında oynamak için en güvenilir ve yüksek hacimli borsalardan seçilmelidir.

En Güvenilir ve Hızlı Bitcoin Cüzdan Uygulamaları

En yaygın kripto para birimi bitcoin’i kazanmak ve kullanmak için çeşitli uygulamalar kullanıyoruz. Hangi siteden kripto para alınır sorularına ve en iyi kripto para uygulamalarına cevap bulabileceğiniz detayları sizler için sıraladık.

İşte En Güvenilir ve Hızlı İşlem Kripto Para Siteleri ve Uygulamaları..

En iyi Dijital Kripto Para Cüzdan Uygulamaları

Bitcoin gibi kripto paralarla yapılan işlemlerde hesabınızı aktif olarak kullanmak için kullanılan hesaplara dijital cüzdan denir. Kripto para uygulamaları ile işlemleri daha hızlı yapabilirsiniz.

BtcTurk Kripto Para Uygulaması

BtcTurk Türkiye platformunun sunduğu en iyi kripto depolama uygulamalarından biridir. BtcTurk bitcoin al sat uygulaması Android ve IOS uyumlu internetin olduğu her yerde kullanılabilir.

Bitcoin ve altcoinleri ücretsiz olarak transfer edebilirsiniz. Kripto para birimleri ve bitcoin saklama işlemleri ile alım satım işlemleri hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleştirilir. Güvenilirliği ve düşük komisyon oranları ile BtcTurk hem cüzdan hem de borsa uygulamaları ile en iyi bitcoin uygulamaları arasında yerini almıştır.

Binance Mobil Türkiye Uygulaması

En iyi kripto para uygulaması olarak kullanıcıların en çok tercih ettiği platformlardan biri Binance olmuştur. Mobil uygulamasını Android ve IOS uyumlu olarak açan Binance, uygulamaya sadece masaüstünden değil tüm cep telefonlarından erişim sağlıyor.

Fiyat analizlerinin anlık takibi ve ekrandan kullanım kolaylığı sağlayan uygulama sayesinde kolay para transferleri ve alım satım işlemleri yapabilir, birçok altcoin ile işlem yapma imkanına sahip olabilirsiniz.

Blockchain Cüzdan Uygulaması

Mobil veya web tabanlı olarak kullanılabilen bir uygulamadır. Sürekli internete bağlı olduğunuzda cihazınıza kaydedebileceğiniz uygulama, Android ve IOS ile uyumludur. Ücretsiz olarak indirebileceğiniz Blockchain cüzdanı, Blockchain Türkiye platformunu kullanarak siteye kaydımızı oluşturmamıza olanak sağlıyor. En güvenilir BTC cüzdanlarından biridir.

Coinbase Bitcoin Uygulaması

En güvenilir kripto cüzdanlarından biri olan Coinbase, kripto paralarınızı borsadan aldıktan sonra dönüştürebileceğiniz ve saklayabileceğiniz güvenilir uygulamalardan biridir. Çok düşük komisyon oranlarına sahip olan cüzdan uygulaması, en düşük ücret ve depolama ile bakiyeleriniz için çift yönlü güvenlik sağlar. Türkçe desteği var. Ayrıca sanal para birimlerinizi yedekleme fırsatı sunar.

BRD Bitcoin Cüzdanı

BRD hesap uygulaması, çoklu seçenek desteği ile mobil cüzdanlar arasında en çok tercih edilen mobil uygulamalar listesinin başında yer almaktadır. BRD, Android ve Windows, IOS, Linux uyumlu uygulama desteği ile kolay indirme sağlar.

Freewallet Bitcoin Cüzdan

Çoğu para birimi için kullanıma izin veren bir kripto para uygulamasıdır. Bitcoin borsalarında hem paranız depolanırken hem de karlı olarak alınıp satılabilen bir dijital para cüzdanı olan Freewallet bu konuda listenin başında yer alıyor. Transferler ücretsizdir ve küçük komisyonlarla gerçekleştirilebilir.

Exodus Cüzdan

Mobil ve masaüstü uygulamaları ile hizmet veren Exodus uygulaması ile bitcoin ve ethereum satın alabilir, borsada aktif işlem yapabilirsiniz. Kolay ve hızlı uygulama yüzü ve anlaşılır dili ile kolay kullanım sağlar. Android ve IOS uyumlu, indirebileceğiniz bu ticari platform, transferleriniz için size uygun ücretler sunuyor.

En Güvenilir BTC Donanım Cüzdan Uygulamaları

En güvenilir BTC donanım cüzdan uygulamalar olarak bilinen uygulamalar şunlardır:

 • Ledger Nano Kripto Cüzdan: Ledger Nano S, X, Z, Blue ve fiziksel olarak saklayabileceğimiz diğer seçenekleri ile internete bağlı kalmadan tüm verilerinizi yanınızda taşıma imkanı sağlar. Ledger Nano, desteklediği coinlerle de öne çıkıyor. Sadece bitcoin, ethereum, ripple, altcoin ve çoğu kripto para birimi saklanmaz ve aktarılmaz. Ledger Nano, en güvenli bitcoin depolama uygulamalarından biridir. Web ve mobil uyumludur ve Windows, Linux destekli ve mobil Android, IOS destekli kurulum sağlar.
 • Trezor One Cüzdan: En güvenilir soğuk depo cüzdanlarından biri olan Trezor, bitcoinlerinizi internet ağı olmadan depolamak için bir cihaz olarak kullanılmaktadır. En güvenilir kripto para cüzdanlarından biri olan Trezor, Hepsiburada, N11, Trendyol gibi alışveriş sitelerinden ve kendi trezor resmi sitesinden kolaylıkla satın alınabilir. Soğuk hava deposu ve mobil bağlantı seçenekleri, güvenli kripto para birimleri, yedekleme ve gelişmiş koruma seçenekleri ile en çok tercih edilen markalardan biridir.

Sweatcoin uygulaması ile yürüyüş yaparak kripto para kazanabilirsiniz. Sweatcoin para çekme, para kazanma nasıl yapılır inceleyerek yürüyüş yaparak para kazanabilirsiniz.

Kripto Para Uygulamaları Komisyon Oranları

Bu borsalar tarafından uygulanan komisyonların Türkiye’de ve uluslararası düzeyde kripto para uygulamaları kullanılırken uygun olması da bir diğer tercih sebebidir. Kullanıcı sayısı arttıkça rekabet de artıyor. En az komisyon uygulayan borsayı seçmeniz sizin yararınıza olacaktır.

 • İşlem hacmine göre kesilen komisyon ücretleri artar veya azalır.
 • Ayda kaç adet alım satım işlemi yaptığınıza göre belirlenir.

Aşağıdaki listede en iyi kripto para uygulamalarında mevcut komisyonlar ve işlem ücretleri işlem hacmine göre sıralanmıştır. Bu tutarlar piyasa yapıcılara ve alıcılara göre değişmektedir.

İşlem Hacimleri >>*0-100.000
(%)
100.000-1.000.000
(%)
1.000.000-5.000.000
(%)
5.000.000-10.000.000
(%)
10.000.000-50.000.000
(%)
50.000.000+…
(%)
Binance TR Piyasa Yapıcı 0,10,10,10,10,090,09
Piyasa Alıcı0,10,10,10,10,10,1
Icrypex Piyasa Yapıcı0,00250,00250,00250,00250,00250,0025
Piyasa Alıcı0,00350,00350,00350,00350,00350,0035
ParibuPiyasa Yapıcı0,250,150,100,050,020,01
Piyasa Alıcı0,350,150,150,100,100,05
BTCTurkPiyasa Yapıcı0,10,10,080,060,040,01
Piyasa Alıcı0,180,180,160,120,100,8

En İyi ve En Değerli Kripto Paralar

Sanal para yatırımları hızla devam ediyor. Bu borsalardaki işlem hızı, altcoinlerin yanı sıra bitcoin yatırımları için de söz konusu. Şu anda fiyat düşüş veya artışlarından yararlanarak fiyat farklarını hesaplayarak en yüksek değere sahip dijital para birimleri ile işlem yapabilirsiniz.

Bu aşamalarda özellikle aracı kurum seçimi yapılırken bu kurumların vermiş olduğu kaldıraç oranları ve spread oranları tercihlerinizde belirleyici olan özelliklerdir. En iyi paraların listesi aşağıda verilmiştir.

Türkiye’de En Güvenilir Kripto Para Sitesi Hangisidir?

Özellikle bitcoin gibi dijital para birimleri ile işlem yapabilmek için mobil veya web tabanlı cüzdan uygulamaları indirmemiz gerektiğini biliyoruz. Daha sonra bitcoin transfer etmek, piyasadaki fiyat değişikliklerinden faydalanarak alım satım yapmak için yüksek hacimli bir borsada işlem görmesi gerekir.

Güvenilir borsaların en önemli özellikleri şunlardır:

 • Lisansları
 • Geniş işlem hacimleri
 • Likidite oranları
 • Spread yani alım ve satım tutarları arasındaki farklar
 • Kaldıraçlı işlemlerdeki oranlar
 • Borsada yer alan geniş işlem hacimleri
 • Uzman yatırımcı destekleri
 • Teknik analiz ve grafik takipleri
 • Kripto varlıklardaki işlem çifti ve varlık çeşitliliği
 • Piyasadaki konumu ve güvenilirliği seçimlerde belirleyicidir.

En çok tercih edilen Türkiye’deki kripto para borsaları; Binance TR, Paribu, Icrypex, Bitexen, Coinbase gibi coin siteleri olarak sıralanabilir.

Türkiye’deki en iyi 5 kripto para sitesini şu şekilde sıralayabiliriz.

Paribu Coin Sitesi

Türkiye’nin güvenilir sanal platformlarından Paribu, 2017 yılından bu yana bitcoin kullanımı ve alım satım işlemlerinin aktif olarak yürütüldüğü uygulamadır. Türkiye’nin en büyük ve en büyük borsaları listesinin başında yer almaktadır. İlk adım kampanyasından ve diğer avantajlardan yararlanmak için Paribu uygulaması mobil ve web tabanlı platformlardan ücretsiz olarak indirilebilir. Yatırım işlemleri en düşük seviyede uygulanan komisyonlarla gerçekleştirilir.

Bitexen Borsa Sitesi

Güvenilir teknolojik altyapısı ve kullanışlı arayüzü ile alış ve satış emirlerinin kolay yürütülmesi yatırımcılar için kullanılabilirliğini artırmaktadır. Cüzdan hesaplarınız ile yapılan para transferi işlemlerinde komisyon oranları düşüktür. Kendi kripto parası olan Exen coin ile talepte büyük bir artışa neden oldu. Exen coinlerinizle yatırım ve transfer imkanı sağladı. Bitexen, Android ve IOS uyumlu olarak oldukça yaygın bir kullanım ağına sahiptir. Güncel fiyat takibi, uygun komisyonlar, hesap bakiyelerinin anlık takibi tercih edilen özellikleri arasındadır.

Icrypex Kripto Para Borsası

Bitcoin alımlarında ve borsada aktif işlem yapabilme olanakları ile Icrypex borsası, bitcoin ile birlikte diğer döviz türlerinde de işlem yapma olanağı sağlar.

Hızlı ve düşük komisyonlar ile internetin olduğu her yerde blokzincirler üzerinde her an işlem yapma imkanı sunar. Icrypex Bilişim A.Ş.’ye ait bir kripto para alım satım borsasıdır. 2018 yılında kurulan platform, para transferlerinde komisyonsuz işlem imkanı sunuyor.

Koinim Borsası

Türkiye’deki daha az hacimli bitcoin borsalarından biri olan Koinim, 2013 yılından beri faaliyet göstermektedir. Ülkemizde yatırımcı faaliyeti ile kripto para borsası olarak aktif bir kullanım sunmaktadır.

BtcTurk Pro Kripto Para Sitesi

Türkiye’nin en iyi bitcoin borsalarından biri olan BtcTurk ile kolayca alım satım işlemleri yapabilirsiniz. En büyük kripto borsalarından biri olan BtcTurk, Türkiye’nin en güvenilir borsaları arasında yer almaktadır. Türkiye’de çeşitli bankalarla anlaşması bulunan BtcTurk, 7/24 nakit para yatırma ve çekme imkanı sunmaktadır.

BtcTurk Pro, Türk kullanıcılar için düşük döviz ücretleri ve ücretsiz transfer ücretleri sunmaktadır. Dünyanın 4. ve Türkiye’nin ilk bitcoin ve kripto para alım satım platformudur.

Dünyanın En Büyük Kripto Para Siteleri – Borsaları

Türkiye’de yatırımcılar tarafından tercih edilen ve uluslararası hacmi büyük olan coin siteleri bulunmaktadır. Kullanıcı yorumlarına bakıldığında en iyi ve güvenilir sıralama listesi aşağıdaki gibidir.

Dünyanın en büyük bitcoin borsaları:

Binance ve Binance TR Güvenilir Coin Siteleri

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan Binance uygulamasına Android App veya Apple Store uygulamalarından erişilebilir. En güvenilir kripto borsalarından biri olan Binance borsası, Türkiye’de Binance TR platformu ile işlem yapma imkanı sunuyor. Binance, Visa kartlarınızla para transferi yapabileceğiniz BN Teknoloji A.Ş. operatörle pratik yapma fırsatı buldu. Düşük komisyon oranlarına sahip Bitcoin borsaları arasında tercih edilmektedir.

Kraken Borsası

Kraken, özellikle bitcoin ticaretinden kazanç sağlamak için tercih edilen büyük hacimli borsalardan biridir. Bitcoin dışında ethereum, monero, tether, augur, ripple gibi bir çok dijital varlık ile işlem yapılmasına olanak sağlar. Bitcoin ve Crypto ticaret borsalarının listesinin başında yer aldı.

Huobi Kripto Para Sitesi

Huobi, global işlem hacmi oldukça büyük olan yatırım borsalarındandır. Birden fazla dövizli işlemler ile para yatırıp çekme, alım satım işlemleri, istediğiniz her an piyasayı takip etme özellikleri ile ilk sıralarda yer alan platformdur. En büyük yabancı bitcoin borsalarından biridir. Türkçe destekleri ile Türk kullanıcılar için çok yönlü işlem olanağı sağlamaktadır.

Coinbase Kripto Para Sitesi

Dünyanın en güvenilir Bitcoin borsaları arasında yer alan Coinbase, uygulamada Türkiye desteği ile ABD merkezli olmakla birlikte Türkiye’deki kullanım ağı oldukça geniştir. Kripto para birimlerinin güvenli bir şekilde saklanmasını, transfer işlemlerini ve siparişlerin kolay yürütülmesini sağlayan arayüzleri ile büyük hacimli borsalar arasında yer almaktadır. Kripto para birimleri bir sigorta poliçesi kapsamındadır.

Coinbase Pro’da Altcoin Yatırımları

Altcoinler, daha fazla kripto para birimi çeşitliliği ve daha fazla varlık çifti ile işlem yapabilmek için listelenmiştir. İşlemler, kullanıcıların bu isteklerini değerlendiren Coinbase Pro tarafından başlatıldı. Böylece daha fazla varlık hızla listelenmeye devam edecek. Bu sayede aktif olarak varlık çiftleri alıp satarken çok daha karlı emirlere sahip olacaksınız.

Desteklenen altcoinlerin listesi ise şu şekildedir:

 • Internet Computer (ICP)
 • Cartesi (CTSI)
 • iExec (RLC)
 • Mirror Protocol (MIR)
 • Tellor (TRB)
 • Tether (USDT)
 • Ampleforth Governance Token (FORTH)
 • 1inch (1INCH)
 • Enjin Coin (ENJ)
 • NKN (NKN)
 • Origin Token (OGN)
 • Ankr (ANKR)
 • Curve DAO Token (CRV)
 • Storj (STORJ)
 • Cardano (ADA)
 • SushiSwap (SUSHI)
 • Polygon (MATIC)
 • SKALE (SKL)
 • The Graph (GRT)
 • Aave (AAVE)
 • Bancor (BNT)
 • Synthetix (SNX)
 • Filecoin (FIL)
 • NuCypher (NU)
 • Wrapped Bitcoin (WBTC)
 • Balancer (BAL)
 • Ren (REN)
 • Uniswap (UNI) coinlerine destek verildi. Bu varlık çiftleri ile işlem yapabiliyorsunuz. Son olarak da yine kurumun yaptığı diğer açıklamalara göre de yeni listelenen 3 coin bulunuyor. Bunlar aşağıdaki gibidir:
  • Keep Network (KEEP)
  • Shiba Inu (SHIB)
  • Chiliz (CHZ) kriptoları olmuştur.

En İyi Kripto Para Sitelerinin Karşılaştırılması

Komisyon oranları, Türkiye desteği gibi en çok tercih edilen ve en çok hacme sahip en güvenilir coin sitelerinin özellikleri ve sıralamaları aşağıdaki tabloda verilmiştir.

Binance: bedava kayıt seçeneği ile %5 komisyon indirimine devam etmektedir. Ayrıca, Binance TR platformuna kayıt olabilirsiniz.

Coinbase Pro: yabancı kripto para sitesi üzerinden hesap açmak isteyen kullanıcılar Homeluna okuyucusu ise ücretsiz olarak 10 Dolar kazanabiliyor.

Kraken borsası: Yabancı siteler arasında en çok tercih edilenler listesindedir. Ayrıca Türkçe dil desteğinin olması da yatırımcıların tercih ettiği diğer bir özelliğidir.

Bunların yanında OKEX Türkçe dil desteğine sahiptir. Paribu, BTCturk, Binance gibi yerli platformlar da aktif olarak kullanılmaktadır.

Bitcoin Canlı Borsa Takibi (En Güncel)

Aralık ayı itibari ile en yüksek seviyelere ulaşan bitcoin için kayıtlı olduğumuz uygulamalarda canlı borsa takibi ve canlı grafik takibi yapılabilmektedir. En etkili canlı borsayı takip edebileceğimiz uygulamalar aşağıdaki gibidir:

 • BtcTurk Pro: Bitcoin cüzdan ve kripto para borsası uygulamaları ile büyük hacimli işlemler sunan BtcTurk Pro uygulaması ile 30 günlük, 7 günlük ve 24 saatlik işlem hacimleri takip edilebilmekte ve internet bağlantısı olan her yerden canlı borsalar kolaylıkla takip edilebilmektedir..
 • Blockfolio: FTX trading Ltd.’nin alt kuruluşu olarak karşımıza çıkan Blockfolio , geniş portföy denetleyicisi olarak kullanımdadır. Aktif döviz ve borsa takibi yapılabilir. Genellikle mobil uygulamalar için tercih edilen Blockfolio uygulaması Android ve Apple Store adreslerinden indirilebilir ve bitcoin hesapları açılarak kullanılmaya başlanmıştır.
 • Paribu Borsa: Türkiye’nin en iyi Cryptocurrency borsaları arasında yer alan Paribu platformu, canlı borsa grafik takibi ve danışman desteği ile ilk sırada yer almaktadır.
 • BitTurk: Komisyonsuz işlem imkanı sunan BitTurk borsa uygulaması, ilk ay işlemleriniz için sizden ücret talep etmez. Aynı zamanda aktif borsa takibi ve akbank papara hesaplarınız ile nakitinizi bitcoine çevirme, 24 saat para transferi ile en çok tercih edilen bitcoin takip uygulamasıdır.
 • Stormgain: Yılın dijital para yatırımı ve borsa platformu olarak adından söz ettiren Stormgain, dijital para yatırımcıları için en uygun faiz oranları ile ilk sıralarda yerini alıyor. Kripto para birimleri ile canlı borsa grafiklerini takip etmenizi sağlayan güvenilir bir uygulamadır. Diğer uygulamalara göre daha az riskli işlemlerin olacağını gösteren platformda, işlem tablolarını takip etmenin yanı sıra hızlı bir şekilde kar alabilir ve başka emirler verebilirsiniz.
Photo of author

Seher Demir

Anadolu Üniversitesi Finans bölümü mezunuyum. 10 yılı aşkındır benzer konularda makaleler yazıyorum.
Yorum yapın

error: Content is protected !!
2