En İyi Kripto Para Uygulamaları (En Güvenilir ve Hızlı İşlem Yapan 8 Popüler Uygulama)

Kripto paraların uzun zamandır yaşadığımız salgın döneminde çok fazla yükselmesi, kripto paralara olan ilgiyi oldukça arttırdı. Bizlerde sizler için kazancınızı riske atmayacağınız, güvenebileceğiniz en güvenilir ve en iyi kripto para uygulamaları, bitcoin sitelerini liste haline getirdik. Listemizdeki güvenilir kripto para siteleri daha önce tarafımızdan da denenmiş ve herhangi bir sorunla karşılaşılmadığı için güvenle bilgilerini aktaracağımız sitelerdir.

Dijital para kullanımı, fiziki olmayan alım satım işlemleri, günümüzde oldukça yaygın bir hale gelmiştir. Kripto paraları kullanabilmek ve borsada oynayabilmek için cüzdan uygulamalarını kullanmak gerekmektedir. Böylelikle, seçilen para borsalarında aktif işlem yapmak mümkün. Bu yazımızda, kripto para nedir ve nasıl kullanılır, en iyi bitcoin uygulaması , en güvenilir hızlı işlem yapan yerli ve yabancı kripto para uygulamaları nelerdir? detaylı inceleyebilirsiniz.

Kripto Para Nedir ve Nasıl Kullanılır?

Kripto para, dijitalleşme sürecinde sıkça kullanılmaya başlanan bir yatırım aracı haline gelmiştir. Gizlilik, bilgi güvenliği amacı ile okunabilir bilginin sanal ortamda aktarılması için kullanılan sanal paradır. Geliştirilen yazılımlar sayesinde kriptografi yani matematiksel yöntemler çözülür. Okunabilir bilginin sadece iletilen kişi tarafından okunmasını sağlayan bir yöntem kullanılır. 

Fiziki olarak kullanılamayan kripto paranın en yaygın kullanılanı Bitcoindir. Bitcoin merkezi ve aracısı olmadan, kişiden kişiye dijital transfer sağlamaktadır. Bitcoin dışında bu borsalarda en çok satın alınan ve işlem yapılan birimleri Ethereum, Ripple, Altcoin, Litecoin, Monore, Tether, NEO olarak sıralayabiliriz.

En İyi Kripto Para Uygulamaları

 • Kripto para alımları ve satışları internete bağlı olunan her ortamda yapılabilir.
 • Uzun vadede yatırım ve kazanç kazanmak istiyorsanız kripto paralar doğru bir tercih olacaktır.
 • Seçeceğiniz tüm sanal borsalarda arz ve talep ile değişen fiyatları takip edebilirsiniz. Böylelikle, alış satışlarınızda kazanç sağlarsınız.
 • Akıllı telefonlardan veya internet üzerinden indirdiğiniz sanal cüzdanlar ile tüm transfer ve biriktirme işlemleri yapabilirsiniz.
 • Öncelikle, en iyi yerli ve yabancı kripto para uygulamalarından, güvenilir olan seçilir.
 • Daha sonra, bitcoin veren uygulamalar indirilmektedir. Güvenilir bir sanal para borsası seçip, alım satım işlemleri yapabilirsiniz.
 • Mobil veya web tabanlı en iyi cüzdan uygulamaları ve kripto uygulamalar seçilmektedir. Daha sonra, bitcoin borsalarında oynamak için, yüksek hacimli en güvenilir borsalarında seçilmesi lazımdır.

En Güvenilir ve Hızlı Bitcoin Cüzdan Uygulamaları

En yaygın kripto para bitcoin kazanmak ve kullanmak için çeşitli uygulamaları kullanıyoruz. Hangi siteden kripto para alınır ve en iyi kripto para uygulamaları sorularına cevap bulabileceğiniz detayları listeledik.

En iyi Dijital Kripto Para Cüzdan Uygulamaları

Bitcoin gibi kripto paralı işlemlerde, hesabınızı aktif kullanmak için kullanılan hesaplara dijital cüzdan denir. Bitcoin kullanımı için kripto para cüzdanları arasında, Türkiye’deki en iyi sanal para mobil cüzdan uygulamayı detaylandırdık. Kripto para uygulamaları sayesinde daha hızlı işlemler yapabilirsiniz. İşte En Güvenilir & Hızlı İşlem yapılan Kripto Para Siteleri ve Uygulamaları

BtcTurk Kripto Para Uygulaması

BtcTurk Türkiye platformunun sunduğu, en iyi kripto depolama uygulamalarından biridir. BtcTurk bitcoin al sat uygulaması, Android ve IOS uyumlu internetin olduğu her yerde kullanılabilir. Ücretsiz olarak bitcoin ve altcoin transferlerinizi yapabilirsiniz. Kripto paralar ile bitcoin saklama işlemleri ile al sat işlemleri hızlı ve kolaylıkla gerçekleştirilir. BtcTurk güvenilirliği ve düşük komisyonları ile hem cüzdan uygulaması hem borsa uygulamaları ile en iyi bitcoin uygulamaları arasında yerini almıştır.

Binance Mobil Türkiye Uygulaması

En iyi kripto para uygulaması olarak kullanıcıların en çok tercih ettiği platformlardan biri de Binance olmuştur. Mobile uygulamasını Android ve IOS uyumlu olarak kullanıma açan Binance, bu sayede sadece masaüstü değil, tüm cep telefonlarından da uygulamaya erişim sağlıyor. Fiyat analizlerinin anında takip edilmesi ve ekran kullanım kolaylığı, çok sayıda altcoin ile işlem yapma fırsatı veren uygulama sayesinde kolay para transferleri ve alım satım işlemlerini yapabilirsiniz.

Blockchain Cüzdan Uygulaması

Mobil olarak veya web tabanlı kullanılabilen bir uygulamadır. İnternete sürekli bağlı olduğunuzda cihazınızda saklayabildiğiniz uygulama Android ve IOS uyumludur. Ücretsiz olarak indirebileceğiniz blockchain wallet, Blockchain Türkiye platformu kullanılarak site üzerinden kaydımızı oluşturmamıza imkan sağlar. En güvenilir Btc cüzdanlarından biridir.

Coinbase Bitcoin Uygulaması

En güvenilir kripto cüzdanlarından olan coinbase, borsadan aldıktan sonra kripto paralarınızı dönüştürüp saklayabileceğiniz güvenilir uygulamalardandır. Komisyon oranları oldukça düşük olan cüzdan uygulaması, bakiyelerinizi en düşük ücretlerle ve depolamanız için çift yönlü güvenlik sağlar. Türkçe desteği vardır. Sanal paralarınızı yedekleme imkanı da sağlamaktadır.

BRD Bitcoin Cüzdanı

BRD hesap uygulaması mobil cüzdanlar arasında çoklu seçenek destekleri ile en çok tercih edilen mobil uygulamalar listesinde ilk sıralardadır. BRD Android ve Windows, IOS, Linux uyumlu uygulama destekleri ile indirme kolaylığı sağlamaktadır.

Freewallet Bitcoin Cüzdan

Çoğu döviz birimi için kullanım imkanı sağlayan kripto para uygulamasıdır. Hem paralarınız saklanırken, hem de bitcoin borsalarında kazançlı alım satım yapılabilen, dijital para cüzdanı olan Freewallet, bu yönüyle de listenin üst sıralarındadır. Transferler ücretsizdir ve az komisyonlar ile işlem yapılabilir.

Exodus Cüzdan

Mobil ve masaüstü uygulamaları ile hizmet veren Exodus uygulaması ile bitcoin ve ethereum satın alabilir ve borsada aktif işlemler yapabilirsiniz. Kolay ve hızlı olan uygulama yüzü ve anlaşılır dili ile kolay kullanım sağlar. Android ve IOS uyumlu indirebildiğiniz bu ticari platformda size transferlerinizde uygun ücretler sunmaktadır.

En Güvenilir BTC Donanım Cüzdan Uygulamaları

 • Ledger Nano Kripto Cüzdan: Fiziki olarak depolama yapabileceğimiz, Ledger Nano S, X, Z, Blue ve diğer seçenekleri ile internete bağlı olmadan tüm verilerinizi yanınızda taşıyabilme imkanı sağlar. Ledger Nano desteklediği coinler ile de öne çıkıyor. Sadece bitcoin değil, ethereum, ripple, altcoin ve çoğu kripto parayı saklama, transfer işlemleri gerçekleştirilir. Ledger Nano en güvenli bitcoin saklama uygulamalarındandır. Web ve mobil uyumlu olup, Windows, Linux destekli ve mobil Android, IOS destekli kurulum sağlar.
 • Trezor One Cüzdan: En güvenilir soğuk depolama cüzdanlarından olan Trezor, internet ağı olmadan bitcoinlerinizi saklayacağınız aygıt olarak kullanılmaktadır. En güvenilir kripto para cüzdanlarından olan Trezor, Hepsiburada, N11, Trendyol gibi alışveriş sitelerinden ve kendi trezor resmi sitesinden kolaylıkla alınabilir. Soğuk depolama ve mobil bağlantı seçenekleri ile, kripto para birimlerini güvenle, yedekleme ve gelişmiş koruma seçenekleri ile en çok tercih edilen markalardandır.

Sweatcoin uygulaması ile yürüyüş yaparak kripto para kazanabilirsiniz. Sweatcoin para çekme, para kazanma nasıl yapılır inceleyerek yürüyüş yaparak para kazanabilirsiniz.

Kripto Para Uygulamaları Komisyon Oranları

Türkiye’de ve uluslararası kripto para uygulamalarını kullanırken, bu borsaların uyguladıkları komisyonların uygun olması bir başka tercih sebebidir. Kullanıcı sayısı arttıkça rekabet de artmaktadır. En az komisyon uygulayan borsayı seçmeniz yararınıza olacaktır.

 • İşlem hacmine göre kesilen komisyon ücretleri artıp azalmaktadır.
 • 1 ay içinde ne kadar alış ve satış işlemi yaptığınıza göre belirlenir.

Aşağıdaki listede en iyi kripto para uygulamalarında güncel komisyon ve işlem ücretleri, işlem hacimlerine göre sıralanmıştır. Piyasa yapıcı ve alıcılarına göre de bu tutarlarda değişiklik olmaktadır.

İşlem Hacimleri >>*0-100.000
(%)
100.000-1.000.000
(%)
1.000.000-5.000.000
(%)
5.000.000-10.000.000
(%)
10.000.000-50.000.000
(%)
50.000.000+…
(%)
Binance TR Piyasa Yapıcı 0,10,10,10,10,090,09
Piyasa Alıcı0,10,10,10,10,10,1
Icrypex Piyasa Yapıcı0,00250,00250,00250,00250,00250,0025
Piyasa Alıcı0,00350,00350,00350,00350,00350,0035
ParibuPiyasa Yapıcı0,250,150,100,050,020,01
Piyasa Alıcı0,350,150,150,100,100,05
BTCTurkPiyasa Yapıcı0,10,10,080,060,040,01
Piyasa Alıcı0,180,180,160,120,100,8

En İyi ve En Değerli Kripto Paralar

Sanal para yatırımları hızla devam ediyor. Bu borsalarda yapılan işlem hızı altcoinlerin yanında bitcoin yatırımları için de söz konusu. Şu anda yine en yüksek değerli dijital paralar ile fiyat düşüşlerinden veya yükselişlerinden yararlanarak, aradaki fiyat farklarını hesaplayarak alım satım yapabilirsiniz. Bu aşamalarda özellikle aracı kurumları seçerken bu kurumların verdiği kaldıraç oranları, spread oranları seçimlerinizde belirleyici özelliklerdendir. En iyi coin listesi aşağıda verilmiştir.

Türkiye’de En Güvenilir Kripto Para Sitesi

Özellikle bitcoin gibi dijital paralar ile işlem yapabilmek için mobil veya web tabanlı cüzdan uygulamaları indirmemiz gerektiğini biliyoruz. Daha sonra, bitcoinleri transfer etmek, piyasada fiyat değişimlerinden faydalanarak al sat yapmak için işlem hacmi yüksek bir borsada işlem yapılmalıdır.

Güvenilir borsaların en önemli özellikleri aşağıdaki gibidir:

 • Lisansları,
 • Geniş işlem hacimleri,
 • Likidite oranları,
 • Spread yani alım ve satım tutarları arasındaki farklar,
 • Kaldıraçlı işlemlerdeki oranlar,
 • Borsada yer alan geniş işlem hacimleri,
 • Uzman yatırımcı destekleri,
 • Teknik analiz ve grafik takipleri,
 • Kripto varlıklardaki işlem çifti ve varlık çeşitliliği,
 • Piyasadaki konumu ve güvenilirliği seçimlerde belirleyicidir.

En çok tercih edilen Türkiye’deki kripto para borsaları; Binance TR, Paribu, Icrypex, Bitexen, Coinbase gibi coin siteleri olarak sıralanabilir.

Türkiye’nin en iyi kripto para siteleri ilk 5 şöyle sıralayabiliriz.

Paribu Coin Sitesi

Türkiye’nin güvenilir sanal platformlarından olan Paribu, 2017 yılından itibaren bitcoin kullanımı, al sat işlemlerinin aktif olarak yürütüldüğü uygulamadır. Türkiye’de en büyük ve geniş hacimli borsaları listesinde üst sıralarda yer alır. İlk adım kampanyası ile diğer avantajlardan yararlanmak için Paribu uygulaması, mobil ve web tabanlı olarak ücretsiz  indirilebilir. En alt düzeyde uygulanan komisyonlar ile yatırım işlemleri yapılmaktadır.

Bitexen Borsa Sitesi

Güvenilir teknolojik alt yapısı, kullanışlı ara yüzü ile kolaylıkla al sat emirlerinin gerçekleştirilmesi yatırımcılar için kullanılabilirliğini arttırıyor. Cüzdan hesaplarınız ile yapılan para aktarım işlemleri için komisyon oranları düşüktür. Kendi kripto parası olan Exen coin ile büyük talep artışına neden oldu. Exen coinleriniz ile yatırım yapma ve transfer imkanı sağladı. Bitexen Android ve IOS uyumlu olarak da oldukça yaygın kullanım ağına sahiptir. Güncel fiyat takibi, uygun komisyonlar, hesap bakiyelerinin anlık takipleri  tercih edilen özelliklerindendir.

Icrypex Kripto Para Borsası

Bitcoin alımlarında ve borsada aktif işlem yapabilme olanakları ile Icrypex borsası, bitcoin ile birlikte diğer döviz türlerinde de işlem yapma olanağı sağlar. Hızlı ve düşük komisyonlarla birlikte internetin olduğu her yerde her an blok zincirlerinde işlem yapma fırsatı sunar. Icrypex Bilişim A.Ş.’ye ait kripto para alım satım borsasıdır. 2018 yılında kurulan platform para transferlerinde komisyonsuz işlemler sunuyor.

Koinim Borsası

Türkiye’de daha az hacimli olan bitcoin borsalarından biri olan Koinim, 2013 tarihinden itibaren faaliyettedir. Ülkemizdeki yatırımcı etkinliği ile kripto para borsası olarak aktif bir kullanım sunuyor.

BtcTurk Pro Kripto Para Sitesi

En iyi Türk bitcoin borsalarından olan BtcTurk ile al sat işlemlerini kolaylıkla yapabilirsiniz. En geniş hacimli kripto borsalardan biri olan BtcTurk, Türkiye’de en güvenilir borsaları arasında. Türkiye’deki çeşitli bankalar ile anlaşmalı olan BtcTurk, 7/24 nakit yatırma ve çekme olanağı sağlar. BtcTurk Pro, Türk kullanıcılar için düşük döviz ücretleri ve ücretsiz transfer ücretleri sunmaktadır. Dünyanın 4. ve Türkiye’nin ilk bitcoin ve kripto para alım satım platformudur.

Dünyanın En Büyük Kripto Para Siteleri – Borsaları

Türkiye’deki yatırımcılar tarafından da tercih edilen ve uluslararası geniş hacme sahip coin siteleri bulunmaktadır. Kullanıcı yorumlarına bakarak en iyi ve güvenilir sıralama listesi aşağıdaki gibidir.

Dünyanın en büyük bitcoin borsaları:

Binance ve Binance TR Güvenilir Coin Siteleri

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından olan Binance uygulamasına Android App veya Apple Store uygulamalarından ulaşılabilir. En güvenilir kripto borsalarında olan Binance borsası Türkiye’ de Binance TR platformu ile işlem fırsatı tanıyor. Visa kartlarınız ile para transferi yapabileceğiniz Binance, BN Teknoloji A.Ş. operatörü ile uygulama imkanı bulmuştur. Bitcoin borsaları arasında düşük komisyon oranları ile ilk sıralarda tercih edilmektedir.

Kraken Borsası

Özellikle bitcoin alım satımından kar sağlamak için tercih edilen geniş hacimli borsalardan biridir Kraken. Dijital para birimlerinden bitcoin dışında, ethereum, monero, tether, augur, ripple gibi birçok dijital varlık ile işlem yapılmasına olanak sağlar. Bitcoin ve Kripto ticaret borsaları listesinde üst sıralara yerleşmiştir.

Huobi Kripto Para Sitesi

Huobi, global işlem hacmi oldukça büyük olan yatırım borsalarındandır. Birden fazla dövizli işlemler ile para yatırıp çekme, alım satım işlemleri, istediğiniz her an piyasayı takip etme özellikleri ile ilk sıralarda yer alan platformdur. En büyük yabancı bitcoin borsalarından biridir. Türkçe destekleri ile Türk kullanıcılar için çok yönlü işlem olanağı sağlamaktadır.

Coinbase Kripto Para Sitesi

Dünyanın en güvenilir Bitcoin borsası arasında olan Coinbase, uygulamada türkçe desteği ile ABD merkezli olmasına rağmen, Türkiye’de kullanım ağı oldukça geniştir. Kripto paraların güvenli saklanması, aktarılması işlemleri ve emirlerin kolay yapılmasını sağlayan ara yüzleri ile geniş hacimli borsalar arasındadır. Kripto paralar, sigorta poliçesi ile teminat altına alınmıştır.

Coinbase Pro’da Altcoin Yatırımları

Daha çok kripto para çeşitliliği ve daha çok varlık çiftiyle işlem yapabilmek için altcoinler listeleniyor. Kullanıcıların bu isteklerini değerlendiren Coinbase Pro tarafından işlemler başlatıldı. Böylelikle daha fazla varlık listelenmeye hızla devam edecek. Bu sayede varlık çiftlerini aktif olarak alıp satarken çok daha kazançlı emirleriniz olacaktır. Destek verilen altcoin listesi ise şöyle;

 • Internet Computer (ICP),
 • Cartesi (CTSI),
 • iExec (RLC),
 • Mirror Protocol (MIR),
 • Tellor (TRB),
 • Tether (USDT),
 • Ampleforth Governance Token (FORTH),
 • 1inch (1INCH),
 • Enjin Coin (ENJ),
 • NKN (NKN),
 • Origin Token (OGN),
 • Ankr (ANKR)
 • Curve DAO Token (CRV),
 • Storj (STORJ),
 • Cardano (ADA),
 • SushiSwap (SUSHI),
 • Polygon (MATIC),
 • SKALE (SKL),
 • The Graph (GRT),
 • Aave (AAVE),
 • Bancor (BNT),
 • Synthetix (SNX),
 • Filecoin (FIL),
 • NuCypher (NU),
 • Wrapped Bitcoin (WBTC),
 • Balancer (BAL),
 • Ren (REN)
 • Uniswap (UNI) coinlerine destek verildi. Bu varlık çiftleri ile işlem yapabiliyorsunuz. Son olarak da yine kurumun yaptığı diğer açıklamalara göre de yeni listelenen 3 coin bulunuyor. Bunlar;
  • Keep Network (KEEP)
  • Shiba Inu (SHIB)
  • Chiliz (CHZ) kriptoları olmuştur.

Yapılan açıklamaya göre, ticaret destekli olan bölgelerde SOL için gelecek transferler artık kullanılabilecektir. Likidite karşılandığı takdirde 17 Haziran 2022 tarihinde saat 9:00’da veya sonraki saatlerde alım ve satımlar başlayacaktır.

En İyi Kripto Para Sitelerinin Karşılaştırılması

En çok tercih edilen ve en güvenilir coin sitelerinin en geniş hacimli olanlarının komisyon oranları, Türkçe desteği gibi özellikleri ve sıralamaları aşağıdaki tabloda verilmiştir.

Binance: bedava kayıt seçeneği ile %5 komisyon indirimine devam etmektedir. Ayrıca, Binance TR platformuna kayıt olabilirsiniz.

Coinbase Pro: yabancı kripto para sitesi üzerinden hesap açmak isteyen kullanıcılar Homeluna okuyucusu ise ücretsiz olarak 10 Dolar kazanabiliyor.

Kraken borsası: Yabancı siteler arasında en çok tercih edilenler listesindedir. Ayrıca Türkçe dil desteğinin olması da yatırımcıların tercih ettiği diğer bir özelliğidir.

Bunların yanında OKEX Türkçe dil desteğine sahiptir. Paribu, BTCturk, Binance gibi yerli platformlar da aktif olarak kullanılmaktadır.

Bitcoin Canlı Borsa Takibi (En Güncel)

Aralık ayı itibariyle en yüksek seviyelere oluşan bitcoin için kayıtlı olduğumuz uygulamalarda canlı borsa takibi ve canlı grafik takipleri yapılabilmektedir. En etkin canlı borsa takibi yapabildiğimiz uygulamalar;

 • BtcTurk Pro: Bitcoin cüzdan ve kripto para borsa uygulamaları ile büyük hacimli işlem imkanı sunan BtcTurk Pro uygulaması ile, 30 günlük, 7 günlük ve 24 saatlik işlem hacimleri takibi ve canlı borsa takipleri internete bağlı olunan her yerden kolaylıkla yapılabilir.
 • Blockfolio: FTX trading Ltd.’nin alt kuruluşu olarak karşımıza çıkan Blockfolio , geniş portföy denetleyicisi olarak kullanımdadır. Aktif döviz ve borsa takibi yapılabilir. Genellikle mobil uygulamaları tercih edilen Blockfolio uygulaması Android ve Apple Store adreslerinden indirilebilir ve bitcoin hesapları açılarak kullanılmaya başlanabilir.
 • Paribu Borsa: En iyi Türk Kripto para borsaları arasında yer alan Paribu platformu canlı borsa grafik takibi ve danışman desteği ile ilk sıralarda yer almaktadır.
 • BitTurk: Komisyonsuz işlem olanağı sağlayan BitTurk borsa uygulaması, ilk ay işlemlerinizden ücret kesmemektedir. Aynı zamanda aktif borsa takibi ve akbank papara hesaplarınız ile nakitlerinizi bitcoine çevirme, 24 saat para transferi ile çok tercih edilen bitcoin takip uygulamasıdır.
 • Stormgain: Yılın dijital para yatırım ve borsa platformu olarak adını duyan Stormgain, dijital para yatırımcıları için en uygun faiz oranları ile üst sıralarda yerini alır. Kripto paralar ile borsa grafiklerini canlı takip etme imkanı veren güvenilir bir uygulamadır. Diğer uygulamalara göre daha az riskli işlemler yapılacağını gösteren platformda, işlem grafiklerini takibin yanı sıra, karları alma ve diğer emirleri hızlıca yapabilirsiniz.
5/5 - (1 vote)
Photo of author

Seher Demir

Anadolu Üniversitesi Finans bölümü mezunuyum. 10 yılı aşkındır benzer konularda makaleler yazıyorum.
Yorum yapın

2