KOSGEB Kredisi

Yurtdışında ki Vatandaşlarımıza Maddi Yardım

14.04.2020
Yurtdışında ki Vatandaşlarımıza Maddi Yardım

Korona virüs nedeniyle ülkemizde birçok tedbir alınmaya devam ediyor. Özellikle Devlet tarafından ekonomik yönden sıkıntı yaşayabilecek vatandaşlarımız için birçok paket açıklandı. İşyerini açamayan esnaflarımız kredi borçları ertelendi. Kredi kartı borcu olanlar içinde yine aynı tedbir uygulandı. Ev kirasını ödeyemeyecek olanlar için mücbir sebep belirlendi. Yine borçlarını bu dönemde ödeyemeyen esnaflar için mücbir sebep uygulaması başlatıldı.

Dünya genelinde de durum aynı şekilde devam ediyor. Çin, İtalya, Amerika, Almanya gibi ülkelerde de birçok ekonomik paket uygulanmaya başladı.

İstanbul’da başlatılan bir uygulama ile binlerce vatandaşımıza 300 bin erzak kolisi dağıtımı başlatıldı. Sosyal Yardımlaşma Vakıflarınca sürekli yardım alan vatandaşlarımıza yapılan destekler için bütçe genişletildi. Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığınca her gün yeni bir uygulama ve destek paketi açıklanıyor.

Ülkemiz haricinde dünya genelinde de birçok ülkede onlarca korona tedbiri alındı. Birçok vatandaşımız evlerinden çıkamıyor. Bu kapsamda Yurtdışında ki Vatandaşlarımıza Maddi Yardım yapılmasına yönelik yeni bir uygulamadan bahsedilmedi. Ancak vatandaşlardan bir bölümü ikamet ettikleri ülkelerce yapılan desteklerden faydalanabiliyor.

Almanya’da Halka 756 Milyar Euro Maddi Yardım Yapılacak

Alman hükumeti tarihin en büyük maddi yardım paketini açıkladı. Bu kapsamda ev kirasını ödeyemeyen vatandaşlar bu sebeple evlerinden atılmayacak. Alman hükumeti bir paket hazırladı ve bu pakette esnaflar için 3 ay süresince 9 bin eurodan 15 bin euroya kadar hibe desteği verileceği açıklandı.

Futbol Kulüpleri ve Yıldız Futbolculardan Maddi Yardım

Dünyaca ünlü birçok futbol kulübü ve yıldız futbolcular halka maddi yardım yapmak için seferber oldu. Kulüpler gıda malzemeleri, maskeler, tıbbi ürünler dağıtımı gerçekleştiriyor. Bazı spor kulüpleri tesislerini halka açtı.

Birleşmiş Milletlerden Korona Virüs Salgını Bulunan Ülkelere Maddi Yardım

Unicef internet sitesinde yayınlanan habere göre korona virüs nedeniyle zor durumda olan ülkelere Merkezi Acil Durum fonundan 15 milyon dolar tutarında kaynak ayrıldığı belirtildi.

Yurtdışında ki Vatandaşlarımıza Maddi Yardım yapılmasına yönelik olarak bir uygulama bulunmuyor. Türkiye’de bulunan vatandaşlarımız ise gerekli şartları taşımaları halinde maddi yardım yapan kurum ve kuruluşlara başvuru yapabilmekteler.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Sitede yer alan bilgiler yapılan araştırmalar sonucunda hazırlanmıştır. Doğruluğu taahhüt edilmez. Detaylı bilgi için Site Kullanım Koşulları sayfasını ziyaret ediniz!