Dövme Sildirme Fiyatları 2022 (Lazerle En Uygun Fiyat)

Dövme Sildirme Fiyatları 2022 listesi iz bırakmadan estetik olarak sildirmek isteyenler için uygulama yapılacak olan bölgenin çapına, rengine, şeklinde ve büyüklüğüne göre seans sayısına göre çıkarılmaktadır. Son dönemlerde oldukça yaygınlaşan dövme yaptırma alışkanlığı bazen pişmanlık ile sonuçlanmaktadır. Dövme yaptırırken çok iyi düşünülmesi gerekir. Çok severek, isteyerek yaptırılan dövmelerin bazen çıkarılması gerekir. Dövme bir diğer adı ile tattoo deri üzerine makineler ile geçici yada kalıcı olarak boyalar ile çizilerek yapılır. Yaptırdığınız dövmeleri sildirmek için fiyat araştırması yapan kişiler için içeriğimizden yorum sitelerinden, ekşi sözlükten araştırdığınız dövme sildirme fiyatları hakkında bilgi alabilir, İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Kayseri ve diğer tüm illerde dövme sildirme fiyatlarını öğrenebilir bununla beraber özel hastanelerde Medikal Park, Medipol Hastanelerinin dövme sildirme, lazer ile dövme ücretlerini içeriğimizden görebilirsiniz.

Dövme Silme Nasıl Yapılır?

 Q-switched Nd:YAG lazer değişik renkler ve dalga boylarındaki lazer ışınlarıyla dövme silmede en geniş renk spektrumununda etkili olan teknolojilerdendir. Dövme silme işlemi, deri altına lazer ışınları işlenerek silinmektedir. Lazer ışını ile deri altındaki pigmentlerinin yapısını bozar, parçalar ve pigmentler ise bağışıklık sistemi tarafınca yok edilir. Dövme sildirme yöntemleri arasında en çok tercih edilen ve en etkili yöntem ise lazer ile sildirmedir. Bunun dışında önerilen pek bir sistem bulunmamaktadır.

Lazerle Dövme Sildirme İşlemi ve Fiyatları 2022

Dövme silme işlemi lazer ile yapılır. Lazer ile dövme sildirme fiyatları ise ortalama olarak 800 TL ile 2.000 TL arasında değişir. Fiyatlar, dövmenin şekline, rengine ve büyüklüğüne göre değişir. Lazer ile dövme sildirme işlemi için gideceğiniz yerlerden net bir bilgi alabilirsiniz.

Dövme Sildirme Fiyatları 2022

Dövme sildirme fiyatları silinecek bölgenin çapına, rengine, şekli, işlemesi, büyüklüğü seans sayısına göre 1.000 TL 5.000 TL arasındadır. Dövme fiyatları için yapılan araştırmalarda her kliniğe göre bu fiyatlar değişmektedir.

Ancak genel olarak yaptığımız araştırmalara bakılarak bir fiyat çıkardığımızda Dövme Sildirme Fiyatları:

 • 10 cm’e kadar tek renk 4-8 seans arası toplamda dövme sildirme fiyatı: 1.000 TL-2.000 TL
 • 10 cm’e kadar çift renk 4-6 seans lazerle dövme sildirme fiyatı: 1.000 TL-1.500 TL
 • 10 cm’den büyük tek renk olan dövmeler silme fiyatı olarak 6-8 seans arası: 1.500 TL- 2.500TL
 • 10 cm’den büyük renkli 6-10 seans arası dövme sildirme ücreti: 2.500 TL- 5.000 TL diyebiliriz.

Dövme fiyatları bulunduğunuz şehre, dövmenizin boyutuna, rengine, durumuna göre değişiklik gösterir. Fakat net bilgileri gideceğiniz şehirdeki kliniklerden alabilirsiniz

Özel Hastane Dövme Sildirme Fiyatları

Özel hastanelerde dövme sildirme fiyatları ortalama olarak 1.000 TL ve 5.000 TL arasında değişmektedir. Devlet hastanelerinde dövme sildirme işlemi yapılmamaktadır. Dövmenizin boyutuna, rengine, kaç adet olduğuna, şekline, yapılış süresine vb. bir çok duruma göre değişiklik gösterir.

Dövme sildirme işlemi yaptırabileceğiniz özel hastaneler aşağıdaki gibidir:

 • Acıbadem Hastaneleri
 • Özel Medifema Hastanesi
 • Medipol dövme sildirme fiyatları için hastanelerine giderek doktor ile görüşebilir ve seans durumunuza göre fiyat öğrenebilirsiniz.
 • Memorial Hastaneleri
 • Medical Park Hastanelerine giderek dövme sildirebilirsiniz. Medical Park’ta ortalama olarak 500 TL ile 5.000 TL arasında değişen fiyatlara dövme sildirebilirsiniz.

Yukarıda belirtmiş olduğumuz özel hastanelerin Dermatoloji, Cildiye, Plastik ve Estetik Cerrahi bölümlerinden randevu alarak tüm bilgileri alabilirsiniz. Dövme sildirme fiyatlarını özel hastanelere giderek muayene sonrasında öğrenebilirsiniz.

Dövme yolu ile kaş yaptırmak isteyenler microblading ve 3D kaş yapımı fiyatlarını öğrenebilirsiniz.

Ankara Dövme Sildirme Fiyatları 2022

Ankara’da dövme silme fiyatları dövmenin büyüklüğü, seans sayısı, rengine ve gideceğiniz hastane ve kliniklere göre fiyatlar değişmektedir. Ortalama olarak Ankara’da dövme sildirme fiyatları 550 TL ile 3.500 TL’ye kadar ücret ödeyerek dövmenizi sildirebilirsiniz.

Ankara’da dövme sildirme için aşağıda belirttiğimiz kliniklerden size en yakın olanına randevu alarak net bir bilgi alabilirsiniz.

 • Op. Dr. Ayşe Barutçu Estetik ve Plastik Cerrah
 • Özel NSC Polikliniği Dr. Nilgün Soysal
 • Dermatoloji Uzmanı Dr. Servet Usta
 • Estetik Cerrahi Ankara Op. Dr. Orhan Murat Özdemir
 • Özel Ankara HLC Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Merkezi
 • Lazerle Dövme Silme Prof. Dr. Erol Koç
 • Elos Lazer
 • Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Ferruh Bingül
 • Doç. Dr. Tarık Çavuşoğlu Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı
 • Art Tattoo Salonu Ankara
 • Dr. Fulya Tezel Dermatoloji Uzmanı

Verilen bu kliniklerden randevu alarak dövme seanslarını ve fiyatlarını öğrenebilirsiniz.

Kayseri Dövme Sildirme Fiyatları

Kayseri’de dövme silme hakkında bilgi ve fiyat almak için aşağıda vereceğimiz klinikleri ziyaret ederek bilgi alabilirsiniz. Ortalama olarak Kayseri’de dövme sildirme ücretleri 500 TL ile 4.000 TL arasında değişmektedir.

Kayseri’de dövme sildirmek için tercih edeceğiniz bazı hastane ve klinikler:

 • Simetri Estetik Bilgi
 • Özel Dermiss Polikliniği
 • Elegan Estetik
 • Kayseri Memorial Hastanesi Dermatoloji

Bu hastanelerden ve kliniklerden dövme sildirme fiyatları hakkında net bilgi alarak sildirme işlemini yapabilirsiniz.

Dövme Sildirme İşlemleri

Küçük dövmeler kaç seansta silinir, iz kalır mı, lazer ile yüzde yüz silinir mi, dövme sildirme çok acır mı? Merak ettiğiniz tüm yanıtları içeriğimizden öğrenebilirsiniz.

LAZERLE RENKLİ DÖVME SİLME

Dövme sildirme işlemi için kullanılan Q-Switched Nd:Yag lazerler normalde yalnızca tek renkli siyah dövmeleri silmek için geliştirilmişlerdir. Ancak teknolojinin gelişimi ile renkli dövme sildirme de mümkün hale geldi. Renkli dövmelerin silinmesi için cihaza ek olarak dye başlık ya da ktp başlık gibi eklentiler üretilmiştir. Dolayısıyla günümüzde de artık renkli dövmeler de siyah dövmeler gibi lazerle silinebilmektedir.

Kalıcı Dövme Sildirme İz Kalır mı?

Dövmenizin boyutu, şekli ve rengi ne olursa olsun silindikten sonra az da olsa bir iz kalır. Zaman içerisinde seans miktarı arttıkça dövmenin görünümü azalsa da izi kalır. Özellikle iz kalmaya eğilimli olan bölgeler ise ayak bileği, üst kol, göğüs bölgelerinde daha derin iz kalır.

Yeni Yapılan Dövme Silinir mi?

Hayır. Dövme yaptırdıktan ne kadar süre sonra silinir diye merak eden herkes için cevap verdik. Yeni yapılan dövmenizi sildirmek için üzerinden en az 6 ay geçmesi gerekmektedir. Dövme süresi 3-6 ayı geçtikten sonra silinmeye başlanabilir.

Hangi Dövmeler Kolay Silinir?

En kolay silinen iki renk dövme vardır. Biri siyah diğer ise kırmızıdır. Diğer renklerde olan dövmeler zor silinebilir ve hemen çıkmayabilir.

Dövme Sildirmeye Hangi Bölüm Bakar?

Dövme sildirmek isteyen kişilerin araştırdığı konulardan biride hastanelerde hangi bölüme gidecekleridir. Bu tür işlemleriniz için cilt, estetik durumlarınızda cildiye, dermatoloji, plastik cerrahi hekimlerine giderek bilgi alabilirsiniz.

Hastanede Dövme Silinir mi?

Bir çok özel hastane dövme silme işlemini yapmaktadır. Gideceğiniz özel hastanelerin cildiye bölümü ile görüşerek bilgi alabilir ve işleminize başlayabilirsiniz. Devlet hastanelerinde ise dövme silme işlemleri yapılmamaktadır.

Cildiye Doktoru Dövme Siler mi?

Bazı hastanelerde dövme sildirme işlemleri yapılmaktadır. Bu işlemi yaptırmak isteyen kişiler cildiye doktorundan randevu alabilir ve dövmeniz, seanslarınız hakkında bilgi alarak işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Lazerle Dövme Sildirme Dışında Diğer Tedaviler Nelerdir?

Dövme sildirm için cerrahi, dermabrazyon, kimyasal peeling veya karbondioksit lazer kullanılabilir. Ancak bu yöntemlerin yara izi, kahverengi veya beyaz leke bırakma olasılıkları bir hayli yüksektir. Dövme sildirmede en iyi tedaviler, deriye zarar vermeden dövme boyasını özel olarak yakalayıp parçalayan Q-Switched lazer sistemleridir.

Dövme Sildirme İz Kalır mı?

Dövmeniz ne tür olursa olsun sildirme işlemi ve seanslarınız bittikten sonra az da olsa bir iz kalır. Fakat dikkat edilmediği sürece gözle görülmemektedir.

Küçük Dövme Kaç Seansta Silinir?

Dövme işlemindeki parçalanmış pigmentlerin vücuttan atılması 4 ile 6 hafta arasında bir süreçtir. Tamamı için ise 4-10 seans uygulama yapılması gerekir.

Dövme Sildirme İşleminde Yüzde Yüz Silinir mi?

Lazer ile yapılan sildirme işleminde belirtmeliyiz ki %100 garantili bir sonuç alınmaz. Ancak eskisi gibi vücudunuz da yer edinmez ve görünmeyecek dereceye gelir. Bu durum dövmenize göre de değişmektedir.

Dövme Sildirme Çok Acır mı?

Çok az da olsa yan etkisi olan bir işlemdir. Hastaların en yaygın yaşadığı etkiler ise şişme, kabarma, kızarıklık, kabuk bağlama durumlarıdır. Bu durumlar geçicidir ve dövmeniz iyileştikçe bu etkiler kaybolacaktır.

Dövme Sildirme Seansları Ne Kadar?

Lazer ile dövme sildirme seansının zamanı dövmenizin çeşidi, rengi, zamanı, boyutu, bulunduğu yere göre değişiklik göstermektedir. Bazıları 3-4 seansta çıkabilir, bazıları ise 10 veya daha fazla seansa kadar uzayabilir. Detaylı bilgiler için klinik ve hastanelerden bilgi alabilirsiniz. Dövme sildirme fiyatları seanslara göre de değişebilir.

5/5 - (1 vote)
Photo of author

Seher Demir

Anadolu Üniversitesi Finans bölümü mezunuyum. 10 yılı aşkındır benzer konularda makaleler yazıyorum.
Yorum yapın

1