Dövme Sildirme Fiyatları 2023 (Lazerle En Uygun Fiyat)

Dövme Silme Fiyatları 2023 listesi iz bırakmadan estetik olarak sildirmek isteyenler için uygulanacak bölgenin çapına, rengine, şekline ve büyüklüğüne göre seans sayısına göre hesaplanmaktadır. Son yıllarda oldukça yaygın hale gelen dövme yaptırma alışkanlığı bazen pişmanlıkla sonuçlanıyor.

Dövme yaptırırken çok dikkatli düşünmek gerekir. İsteyerek ve büyük bir aşkla yapılan dövmelerin bazen silinmesi gerekir. Dövme yani dövme, geçici veya kalıcı olarak boyalarla cilt üzerine makineler çizilerek yapılır. Dövme sildirmek için fiyat araması yapanlar dövme sildirme fiyatları hakkında içeriğimizden, yorum sitelerinden, ekşi sözlükten bilgi alabilir, İstanbul, Ankara dövme sildirme fiyatlarını öğrenebilirsiniz. İzmir, Bursa, Kayseri ve diğer tüm illerin yanı sıra Medical Park, Medipol Hastanelerinin özel hastanelerdeki dövme sildirme fiyatları. Silme, lazer ve dövme fiyatlarını içeriğimizden görebilirsiniz.

Dövme Silme Nasıl Yapılır?

Q-switched Nd:YAG lazer, farklı renk ve dalga boylarında lazer ışınları ile dövme silmede en geniş renk tayfında etkili olan teknolojilerden biridir. Deri altına lazer ışınları işlenerek dövme silme işlemi yapılır. Lazer ışını cilt altındaki pigmentlerin yapısını bozar ve fragmanlar ve pigmentler bağışıklık sistemi tarafından yok edilir. Dövme silme yöntemleri arasında en çok tercih edilen ve en etkili yöntem lazerle silmedir. Bunun dışında önerilen çok fazla sistem yoktur.

Lazerle Dövme Sildirme İşlemi ve Fiyatları 2023 Güncel

Dövme silme işlemi lazer ile yapılır. Lazer ile dövme sildirme fiyatları ise ortalama olarak 800 TL ile 2.000 TL arasında değişir. Fiyatlar, dövmenin şekline, rengine ve büyüklüğüne göre değişir. Lazer ile dövme sildirme işlemi için gideceğiniz yerlerden net bir bilgi alabilirsiniz.

Dövme Sildirme 2023 Fiyatları Nelerdir?

Dövme sildirme fiyatları silinecek bölgenin çapına, rengine, şekli, işlemesi, büyüklüğü seans sayısına göre 1.000 TL 5.000 TL arasındadır. Dövme fiyatları için yapılan araştırmalarda her kliniğe göre bu fiyatlar değişmektedir.

Ancak genel olarak yaptığımız araştırmalara bakılarak bir fiyat çıkardığımızda Dövme Sildirme Fiyatları aşağıdaki gibidir:

 • 10 cm’e kadar tek renk 4-8 seans arası toplamda dövme sildirme fiyatı: 2.500 TL-4.000 TL
 • 10 cm’e kadar çift renk 4-6 seans lazerle dövme sildirme fiyatı: 2.000 TL-2.000 TL
 • 10 cm’den büyük tek renk olan dövmeler silme fiyatı olarak 6-8 seans arası: 1.900 TL- 2.800 TL
 • 10 cm’den büyük renkli 6-10 seans arası dövme sildirme ücreti: 2.900 TL- 5.500 TL diyebiliriz.

Dövme fiyatları bulunduğunuz şehre, dövmenizin boyutuna, rengine ve durumuna göre değişmektedir. Ancak gideceğiniz şehirdeki kliniklerden net bilgi alabilirsiniz.

Özel Hastane Dövme Sildirme Fiyatları

Özel hastanelerde dövme sildirme fiyatları ortalama 2.500 TL ile 5.000 TL arasında değişmektedir. Devlet hastanelerinde dövme silme işlemi yapılmamaktadır. Dövmenizin boyutuna, rengine, sayısına, şekline, süresine vb. bağlı olarak birçok durumda değişiklik gösterir.

Dövme sildirme yaptırabileceğiniz özel hastaneler şunlardır:

 • Acıbadem Hastaneleri
 • Özel Medifema Hastanesi
 • Medipol dövme sildirme fiyatları için hastanelerine giderek doktor ile görüşebilir ve seans durumunuza göre fiyat öğrenebilirsiniz.
 • Memorial Hastaneleri
 • Medical Park Hastanelerine giderek dövme sildirebilirsiniz. Medical Park’ta ortalama olarak 500 TL ile 5.000 TL arasında değişen fiyatlara dövme sildirebilirsiniz.

Yukarıda belirtilen özel hastanelerin Dermatoloji, Dermatoloji, Plastik ve Estetik Cerrahi bölümlerinden randevu alarak tüm bilgileri alabilirsiniz. Muayeneden sonra özel hastanelere giderek dövme sildirme fiyatlarını öğrenebilirsiniz.

Dövme yolu ile kaş yaptırmak isteyenler microblading ve 3D kaş yapımı fiyatlarını öğrenebilirsiniz.

Ankara Dövme Sildirme Fiyatları 2023 Listesi

Ankara’da dövme sildirme fiyatları dövmenin boyutuna, seans sayısına, rengine ve gideceğiniz hastane ve kliniklere göre değişmektedir. Ortalama olarak Ankara’da 850 TL ile 4.500 TL arasında ödeme yaparak dövmenizi sildirebilirsiniz.

Ankara dövme sildirme işlemi yapan klinikler aşağıdaki gibidir:

 • Op. Dr. Ayşe Barutçu Estetik ve Plastik Cerrah
 • Özel NSC Polikliniği Dr. Nilgün Soysal
 • Dermatoloji Uzmanı Dr. Servet Usta
 • Estetik Cerrahi Ankara Op. Dr. Orhan Murat Özdemir
 • Özel Ankara HLC Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Merkezi
 • Lazerle Dövme Silme Prof. Dr. Erol Koç
 • Elos Lazer
 • Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Ferruh Bingül
 • Doç. Dr. Tarık Çavuşoğlu Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı
 • Art Tattoo Salonu Ankara
 • Dr. Fulya Tezel Dermatoloji Uzmanı

Verilen bu kliniklerden randevu alarak dövme seanslarını ve fiyatlarını öğrenebilirsiniz. Ankara’da dövme silme hakkında size en yakın klinikten randevu alarak net bilgi alabilirsiniz.

Kayseri Dövme Sildirme Fiyatları

Kayseri’de dövme sildirme hakkında bilgi ve fiyat almak için aşağıdaki klinikleri ziyaret ederek bilgi alabilirsiniz. Ortalama olarak Kayseri’de dövme sildirme ücretleri 600 TL ile 4.000 TL arasında değişmektedir.

Kayseri’de dövme sildirme için tercih edeceğiniz bazı hastane ve klinikler:

 • Simetri Estetik Bilgi
 • Özel Dermiss Polikliniği
 • Elegan Estetik
 • Kayseri Memorial Hastanesi Dermatoloji

Bu hastane ve kliniklerden dövme sildirme fiyatları hakkında net bilgi alabilirsiniz.

Dövme Sildirme İşlemleri

Küçük dövmeler kaç seans silinir, iz kalır mı, lazerle yüzde yüz silinir mi, dövme sildirme çok acıtır mı? Merak ettiğiniz tüm cevapları içeriğimizden öğrenebilirsiniz.

Lazerle Renkli Dövme Silme

Dövme silme için kullanılan Q-Switched Nd:Yag lazerler normalde yalnızca tek renkli siyah dövmeleri kaldırmak için geliştirilmiştir. Ancak teknolojinin gelişmesiyle birlikte renkli dövme silme de mümkün hale geldi. Cihaza ek olarak renkli dövmelerin çıkarılması için boya kapağı veya kitap kapağı gibi eklentiler üretilmiştir. Bu nedenle günümüzde renkli dövmeler de tıpkı siyah dövmeler gibi lazerle silinebilmektedir.

Kalıcı Dövme Sildirme İz Kalır mı?

Dövmenizin boyutu, şekli ve rengi ne olursa olsun, silindikten sonra küçük bir iz kalır. Zamanla seans sayısı arttıkça dövmenin görünümü azalır ancak izi kalır. Özellikle yara izine yatkın bölgelerde ayak bileği, üst kol ve göğüs bölgelerinde daha derin izler kalır.

Yeni Yapılan Dövme Silinir mi?

Hayır. Dövme sonrası ne kadar sürede silinir diye merak edenler için cevapladık. Yeni yaptırdığınız dövmenizin silinmesi en az 6 ay sürer. Dövme dönemi 3-6 ay geçtikten sonra silinmeye başlanabilir.

Hangi Dövmeler Kolay Silinir?

En kolay silinen iki renk dövme vardır. Biri siyah diğer ise kırmızıdır. Diğer renklerde olan dövmeler zor silinebilir ve hemen çıkmayabilir.

Dövme Sildirmeye Hangi Bölüm Bakar?

Dövme sildirmek isteyenlerin araştırdığı konulardan biri de hastanelerde hangi bölüme gidecekleridir. Bu tür işlemler için cilt ve estetik durumunuz için dermatoloji, dermatoloji, plastik cerrahi doktorlarına gidebilirsiniz.

Hastanede Dövme Silinir mi?

Birçok özel hastane dövme silme işlemi yapmaktadır. Gideceğiniz özel hastanelerin dermatoloji bölümü ile iletişime geçerek bilgi alabilir ve işleminize başlayabilirsiniz. Devlet hastanelerinde dövme silme işlemi yapılmamaktadır.

Cildiye Doktoru Dövme Siler mi?

Bazı hastanelerde dövme silme işlemi yapılmaktadır. Bu işlemi yaptırmak isteyenler dermatologdan randevu alarak dövme ve seanslarınız hakkında bilgi alabilirler.

Lazerle Dövme Sildirme Dışında Diğer Tedaviler Nelerdir?

Dövme sildirm için cerrahi, dermabrazyon, kimyasal peeling veya karbondioksit lazer kullanılabilir. Ancak bu yöntemlerin yara izi, kahverengi veya beyaz leke bırakma olasılıkları bir hayli yüksektir. Dövme sildirmede en iyi tedaviler, deriye zarar vermeden dövme boyasını özel olarak yakalayıp parçalayan Q-Switched lazer sistemleridir.

Dövme Sildirme İz Kalır mı?

Sahip olduğunuz dövmenin türü ne olursa olsun, silme işlemi ve seanslar bittikten sonra küçük bir iz kalır. Ancak dikkatli olunmadıkça çıplak gözle görülemez.

Küçük Dövme Kaç Seansta Silinir?

Dövme işleminde parçalanan pigmentlerin vücuttan atılması 4 ile 6 hafta arasında sürer. Bütünü için 4-10 seans uygulama gereklidir.

Dövme Sildirme İşleminde Yüzde Yüz Silinir mi?

Unutulmamalıdır ki lazer epilasyonda %100 garantili bir sonuç elde edilmez. Ancak vücudunuz eskisi gibi yer kaplamaz ve görünmez olur. Ayrıca dövmenize de bağlıdır.

Dövme Sildirme Çok Acır mı?

Yan etkisi çok az olan bir işlemdir. Hastaların en sık yaşadığı etkiler şişlik, kabarma, kızarıklık ve kabuklanmadır. Bu koşullar geçicidir ve dövmeniz iyileştikçe kaybolur.

Dövme Sildirme Seansları Ne Kadar?

Lazerle dövme silme seansının süresi, dövmenizin türüne, rengine, süresine, boyutuna ve yerine göre değişir. Bazıları 3-4 seans, bazıları ise 10 veya daha fazla seans alabilir. Lazerle dövme silme seansının süresi, dövmenizin türüne, rengine, süresine, boyutuna ve yerine göre değişir.

Photo of author

Seher Demir

Anadolu Üniversitesi Finans bölümü mezunuyum. 10 yılı aşkındır benzer konularda makaleler yazıyorum.
Yorum yapın

error: Content is protected !!
1