canta astroloji arti yorum bilim egitim1 power kalem istatistik gozluk at ayar duyuru ok bitcoin nota moda mercek ates saat kalp wifi eglence kadin oyun tamir alinti kullanici dunya whatsapp sinema basketbol saglik windows iletisim takvim yildiz yemek egitim bilgi xbox ev gulenyuz yorum1 video soru futbol menu1 foto ucak kahve apple mouse menu2 ps klasor monitor ceptelefonu rastgele yaprak araba
KosgebKredisi.Com

Dövme Sildirme Fiyatları (LAZER ESTETİK)

Dövme Sildirme Fiyatları (LAZER ESTETİK)

Dövme yaptırmak için çok iyi düşünülmesi gerekmektedir. Yaptırılan işlemden sonra vazgeçilecek yada fikir değiştirilerek hemen yok edilecek veya düzeltilecek bir işlem değildir. Bu yüzden seçim yaparken şekli, boyutu, rengi ve bir çok etken düşünülerek yapılmalıdır. Yaptıran ve yaptırmayan ama herkesin bildiği bir konu var ki pişman olunan dövmeyi sildirmek zor, zahmetli ve acılı bir işlemdir. Buna rağmen birçok kişi dövme yaptırıyor ve pişmanlık duyarak sildirmek istiyor. Bu sildirme işlemi için tüm bilgileri araştırdık. Dövme nasıl silinir, nerelerde silinir, hangi doktor siler, kaç seansta silinir, yöntemleri nelerdir, iz kalır mı, tek seansta dövme silme, hastanede silinir mi, dövme sildirme fiyatları 2021 ve merak ettikleriniz hakkında içeriğimizden bilgi alabilir ve sildirme işleminize başlayabilirsiniz.

Dövme Nasıl Silinir? Yöntemleri Nelerdir?

Dövme silme işlemi, deri altına lazer ışınları işlenerek silinmektedir. Lazer ışını ile deri altındaki pigmentlerinin yapısını bozar, parçalar ve pigmentler ise bağışıklık sistemi tarafınca yok edilir. Dövme sildirme yöntemleri arasında en çok tercih edilen ve en etkili yöntem ise lazer ile sildirmedir. Bunun dışında önerilen pek bir sistem bulunmamaktadır.

Lazerle Dövme Sildirme İşlemi 2021

Lazer ile dövme sildirmek isteyen kişiler için fiyat bilgilerini listeledik. Kötü yapılmış ve istenmeyen dövmelerden kurtulmak mümkün. Lazer tekniği ile silme işlemlerinde herhangi bir iz ve leke kalmadan yapılabilir. Lazer ile dövme sildirme fiyatları oldukça merak edilen konular arasındadır. Kişinin yaptırdığı mevcut olan dövmenin rengi, büyüklüğü, bölgesi, yoğunluğu ve altında başka bir dövme olup olmadığına göre bu fiyatlar değişiklik gösterir. Ortalama olarak küçük, rengi solmuş ve tek dövmeye sahip kişilerin ödeyeceği tutar daha az olacaktır. Ancak birden fazla işleme sahip olan kişiler için bunu söylememiz mümkün olmayabilir. Bu yöntem seanslar halinde yapılmaktadır. Yaklaşık 1-2 ay kadar sürmektedir. 3 ile 10 seans arasında yapılır. Fakat dövmeden dövmeye süre uzayabilir veya kısa tutulabilir. Genel olarak parmak ve uç bölgelere yapılmış olan dövmelerin silme işlemi seans sürelerini uzatabilir. Hassas noktalar daha fazla işlem gerektirmektedir. Gövde, sırt, kol vb. gibi yerlere yaptırılanlar ise daha hızlı bir sürede silinebilir. Her seansta eskisinden daha fazla bir açılma görebilirsiniz.

Kişi iki gün boyunca dövme silme işlemi uygulanan bölgeye su değdirmemeye dikkat etmelidir ve verilen kremleri kullanmalıdır. Yara iyileşene kadar bölgeyi güneşten korumalıdır. Dövme sildirme işlemlerinde mevcut olan dövmenin yaşı oldukça önem taşır. Zamanla eskimekte olur ve yıpranır. Dövmenin eskime süresi ortalama olarak bir buçuk 2 senedir. İki yıldan daha eski olanlar daha kolay silinmekte ve beş yıldan daha eski olan dövmeler ise en kolay şekilde silinir. Kullanılan boyaların içinde bakır, demir alaşımları daha fazla ise boyayı silmek bir o kadar zorlaşır. Profesyonel olarak yapılan işlemlerde silinmesi daha kolay olur. Amatörler ise derinlik ve boya farkına göre daha zordur. Lazer uygulamalarında farklı başlıklar ve cihazlar kullanarak renkli olanlarında silinmesi yapılır. Lazer cihazın vereceği acı ise kişiden kişiye değişir. Bu derinizin yapısı ve sizin acıya dayanıklılığınız ile ilgilidir. Acı hissi duyulduğunda bölgeye lokal anestezi veya krem uygulanmaktadır.

Dövme Sildirme Fiyatları 2020
Dövme Sildirme Fiyatları

Lazer ile Dövme Sildirme Hangi Durumlarda Uygulanmaz?

Lazer ile dövme sildirme uzun yıllardır uygulanan ve güvenilir bir sistemdir. Fakat bazı durumlarda tedbir amaçlı olarak bu işlemden kaçınmak gerekir. Hangi durumlarda silme işlemi olmaz bakalım;

 • Cilt ve deri hastalığı bulunan kişiler,
 • Hamileler,
 • Küçük yaşta olup kıl yapısı gelişmemiş veya tamamlamamış olan kişiler,
 • Açık yaralar ve üstleri,
 • Burun ve kulak içleri,
 • Et beni üstü,
 • Hepatit-B hastaları,
 • Göz ve kirpik çevresine bu tedaviler uygulanmaz.

Dövme Sildirme Fiyatları 2021

Dövme fiyatları için yapılan araştırmalarda her kliniğe göre bu fiyatlar değişmektedir. Ancak genel olarak yaptığımız araştırmalara bakılarak bir fiyat çıkardığımızda;

 • 10 cm’ e kadar tek renk 4-8 seans arası toplamda 900 TL-1000 TL
 • 10 cm’ e kadar çift renk 4-6 seans 900 TL-1.500 TL
 • 10 cm’ den büyük tek renk olan dövmeler 6-8 seans arası 1.200 TL- 2.000TL
 • 10 cm’den büyük renkli 6-10 seans arası 1.500 TL- 4.000 TL diyebiliriz.

Dövme fiyatları bulunduğunuz şehre, dövmenizin boyutuna, rengine, durumuna göre değişiklik gösterir. Fakat net bilgileri gideceğiniz şehirdeki kliniklerden alabilirsiniz

Hastanede Dövme Sildirme Fiyatları

Öncelikle bilinmesi gerekir ki Devlet hastanelerinde dövme sildirme işlemi yapılmamaktadır. Fakat özel bir kaç hastane bu işlemi gerçekleştirmektedir. Bu fiyatlar dövmenizin boyutuna, rengine, kaç adet olduğuna, şekline, yapılış süresine vb. bir çok duruma göre değişiklik gösterir. Gideceğiniz hastaneden net bir bilgi alabilir ve seanslar halinde işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Ortalama olarak 1.000 TL ve 5.000 TL arasında değişmektedir.

 • Acıbadem Hastaneleri
 • Özel Medifema Hastanesi
 • Medipol dövme sildirme fiyatları için hastanelerine giderek doktor ile görüşebilir ve seans durumunuza göre fiyat öğrenebilirsiniz.
 • Memorial Hastaneleri
 • Medical Park Hastaneleri

Yukarıda belirtmiş olduğumuz özel hastanelerin Dermatoloji, Cildiye, Plastik ve Estetik Cerrahi bölümlerinden randevu alarak tüm bilgileri alabilirsiniz. Belirlenen seanslar doğrultusunda lazer ile operasyonunuza başlayabilirsiniz. Sildirme fiyatlarını hastanelere giderek muayene sonrasında öğrenebilirsiniz.

Ankara Dövme Sildirme Fiyatları 2021

Ankara için dövme silme işlemlerinde fiyatlar için aşağıda vereceğimiz kliniklere giderek bilgi alabilirsiniz. Dövmenin şekli, işlemesi, büyüklüğü, seans sayısı, rengi gibi etkenlerden dolayı bu fiyatlar değişiklik gösterir. Ortalama olarak 550 TL ile 3.500 TL’ye kadar ücret ödeyerek dövmenizi yok edebilirsiniz. Belirttiğimiz kliniklerden size en yakın olanına randevu alarak net bir bilgi alabilirsiniz.

 • Op. Dr. Ayşe Barutçu Estetik ve Plastik Cerrah
 • Özel NSC Polikliniği Dr. Nilgün Soysal
 • Dermatoloji Uzmanı Dr. Servet Usta
 • Estetik Cerrahi Ankara Op. Dr. Orhan Murat Özdemir
 • Özel Ankara HLC Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Merkezi
 • Lazerle Dövme Silme Prof. Dr. Erol Koç
 • Elos Lazer
 • Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Ferruh Bingül
 • Doç. Dr. Tarık Çavuşoğlu Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı
 • Art Tattoo Salonu Ankara
 • Dr. Fulya Tezel Dermatoloji Uzmanı

Verilen bu kliniklerden randevu alarak seanslarınızı ve fiyatlarınızı öğrenebilirsiniz.

Kayseri Dövme Sildirme Hastaneleri

Kayseri’ de lazer ile dövme silme hakkında bilgi ve fiyat almak için aşağıda vereceğimiz klinikleri ziyaret ederek bilgi alabilirsiniz.

Bu hastanelerden ve kliniklerden bilgi alarak dövmenizi sildirebilirsiniz.

Tek Seansta Dövme Silme

Tek seansta dövme silinir fakat tamamen yok olması, iz kalmaması mümkün değildir. Gözle görünür bir değişimi ancak 2. seans sonrasında görebilirsiniz. Seans sonunda ise dövmeniz kaybolmuş olacaktır. Fakat bilmelisiniz ki bazı dövmeler tamamen yok olabilir bazıları ise iz bırakabilir. Sizlerde gideceğiniz klinik, hastane ve dövme silme işlemi yapılan yerden konu ile ilgili bilgi alabilirsiniz.

Dövme Sildirme İşlemi İçin Tüm Sorularınızı Yanıtladık!

Küçük dövmeler kaç seansta silinir, lazer ile yüzde yüz silinir mi, dövme sildirme çok acır mı? Merak ettiğiniz tüm yanıtlar burada!

Yeni Yapılan Dövme Silinir mi?

Hayır. Dövme yaptırdıktan ne kadar süre sonra silinir diye merak eden herkes için cevap verdik. Yeni yapılan dövmenizi sildirmek için üzerinden en az 6 ay geçmesi gerekmektedir. Dövme süresi 3-6 ayı geçtikten sonra silinmeye başlanabilir.

Hangi Dövmeler Kolay Silinir?

En kolay silinen iki renk dövme vardır. Biri siyah diğer ise kırmızıdır. Diğer renklerde olan dövmeler zor silinebilir ve hemen çıkmayabilir.

Dövme Sildirmeye Hangi Bölüm Bakar?

Dövme sildirmek isteyen kişilerin araştırdığı konulardan biride hastanelerde hangi bölüme gidecekleridir. Bu tür işlemleriniz için cilt, estetik durumlarınızda cildiye, dermatoloji, plastik cerrahi hekimlerine giderek bilgi alabilirsiniz.

Hastanede Dövme Silinir mi?

Bir çok özel hastane dövme silme işlemini yapmaktadır. Gideceğiniz özel hastanelerin cildiye bölümü ile görüşerek bilgi alabilir ve işleminize başlayabilirsiniz. Devlet hastanelerinde ise dövme silme işlemleri yapılmamaktadır.

Cildiye Doktoru Dövme Siler mi?

Bazı hastanelerde dövme sildirme işlemleri yapılmaktadır. Bu işlemi yaptırmak isteyen kişiler cildiye doktorundan randevu alabilir ve dövmeniz, seanslarınız hakkında bilgi alarak işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Dövme Sildirme İz Kalır mı?

Dövmeniz ne tür olursa olsun sildirme işlemi ve seanslarınız bittikten sonra az da olsa bir iz kalır. Fakat dikkat edilmediği sürece gözle görülmemektedir.

Küçük Dövme Kaç Seansta Silinir?

Dövme işlemindeki parçalanmış pigmentlerin vücuttan atılması 4 ile 6 hafta arasında bir süreçtir. Tamamı için ise 4-10 seans uygulama yapılması gerekir.

Dövme Sildirme İşleminde Yüzde Yüz Silinir mi?

Lazer ile yapılan sildirme işleminde belirtmeliyiz ki %100 garantili bir sonuç alınmaz. Ancak eskisi gibi vücudunuz da yer edinmez ve görünmeyecek dereceye gelir. Bu durum dövmenize göre de değişmektedir.

Dövme Sildirme Çok Acır mı?

Çok az da olsa yan etkisi olan bir işlemdir. Hastaların en yaygın yaşadığı etkiler ise şişme, kabarma, kızarıklık, kabuk bağlama durumlarıdır. Bu durumlar geçicidir ve dövmeniz iyileştikçe bu etkiler kaybolacaktır.

Dövme Sildirme Seansları Ne Kadar?

Lazer ile dövme sildirme seansının zamanı dövmenizin çeşidi, rengi, zamanı, boyutu, bulunduğu yere göre değişiklik göstermektedir. Bazıları 3-4 seansta çıkabilir, bazıları ise 10 veya daha fazla seansa kadar uzayabilir. Detaylı bilgiler için klinik ve hastanelerden bilgi alabilirsiniz.

Dövme Silme İşleminden Sonra Dikkat Etmeniz Gerekenler

Dövme sildirmenizde tedavi süresince 3-4 gün kabuklanma ve kızarıklık olması doğaldır. Bu süreci atlatana kadar denize ve havuza girmemeye özen gösterin.

 • Tedavi uygulanacak alana düzenli aralıklarla buz kompleksi yapmalısınız.
 • Yaranızın üzerine 2 veya 3 gün pansuman yaparak dış ortamlardan koruyun.
 • Güneşlenmeyin.
 • Tedavi olacak kısmı mümkün olduğunca yukarıda istirahat halinde tutun.
 • Doktorunuzun önereceği kremi tedavi alanına belirtilen vakitlerde kullanın.
 • 2 gün boyunca buhar banyosu, sauna, sıcak su, sıcak su, sıcak etkilerden ve uygulamalardan uzak durun.
 • Deride kabuklanma oluşuyor ise kabuklanma düzelene kadar deniz ve havuza kesinlikle girmeyin.
 • İşlemler sonrasında yukarıda belirtilen kurallara uyduğunuz halde gelişen ağrı, şişlik, kızarıklık, acı hissi, zonklama, uyuşma gibi bir durum söz konusu olursa doktorunuz ile iletişim kurunuz.

Lazer Uygulamaları Hangi Makineler ile Kullanılır?

Lazer ile dövme sildirme işlemi için Q-switched Nd YAG lazer makinesi kullanılmaktadır. Bu cihaz ile mavi, siyah, kırmızı ve diğer renkli olan dövmelerin silme işlemleri yapılmaktadır. Kısa sürede yüksek enerji ışın atımı yapılarak işlem tamamlanır. Sildirme işleminde kullanılan cihazlardan bir diğeri de Q- Switched Alexandrite ve Nd YAG lazer cihazı ile kısa sürede renkli dövmelerden kurtulmak mümkündür. Bu cihazlar dövme silme cihazı olarak üretilmiştir. Jel ve krem gibi başka yöntemlerin olduğu söylense de başka bir yöntem bulunmamaktadır. Bilinçsizce kullanılan kremler cildinize zarar verebilir ve yanıklara sebep olabilirsiniz.

Pişmanlık yaratacak dövmelerden uzak durmanızı tavsiye ederiz. 🙂

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
 1. http://semihdeniz.com/ dedi ki:

  merhbalar fiyat alabilirmiyi ?

KosgebKredisi.Com sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve görsellerin her türlü hakkı saklıdır. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.