KOSGEB Kredisi

Türk Telekom Faturalı Hatlara Kredi Veriyor mu? Faiz Oranları Kaç?

Türk Telekom Faturalı Hatlara Kredi Veriyor mu? Faiz Oranları Kaç?

Türk Telekom ülkemizdeki 3 önemli ve sabit GSM operatöründen biridir. Son zamanlarda reklam olan “faturalı hatlara kredi verilir” söylemlerini hepiniz merak ediyorsunuz. Gerek sosyal medya gerekse internet sitelerinde verilen haberlerde ortaya atılan bu kanıya belki inanmıyorsunuz, belki ihtimal vermiyorsunuz. Bu yazımızda verilen konuda sizleri aydınlatacağız. Türk Telekom tarafından 5 bin TL‘ye kadar kredi kullanımı yapılabilmektedir. Türk Telekomun yanı sıra TTNET üzerinden de kredi kullandırılmaktadır. Faturalı hatta kredi verilmesi ve Türk Telekom ve TTNET kredi başvurusu ile ilgili tüm detayları sizlerle paylaşacağız.

Faturalı Hatta Kredi Veriliyor Mu?

İlk olarak ortaya atılan bu söylemlerin doğru olduğunu sizlere söylemek istiyorum. Bayiler GSM operatörlerinin faturalı olanları için kredi kullanımına izin vermektedir. Kredi kullanımı için en belirgin şart budur. Yani yalnızca Türk Telekom müşterisi olmanız bu konuda yeterli olmayacaktır. Faturalı hat sahibi olmayanlar verilen kredi imkanlarından yararlanamayacaktır. Verilen krediden faydalanmanız için bir diğer koşul da faturalarınızı düzenli ve eksiksiz olarak yatırmanız olacaktır. Faturaların düzenli yatırılmamış olması veya geçmişten bir borç kalmış olması kredi kullanımınıza engel bir durum söz konusu olabilir. Krediden yararlanmak için en son şart ise faturalı hattın son 6 ay içerisinde aktif olarak kullanılmış olmasıdır. Belirlenen koşulları sağlayan vatandaşlar kredi kullanarak nakit ihtiyaçlarını bu krediler ile karşılayabileceklerdir.

Kredi Başvurusu Nasıl Gerçekleştirilir?

Cep telefonu alımlarında getirilen taksit yasağı neticesinde halk mağdur olduğu kadar satıcılar da mağdur oldu. Taksitlerin kaldırılması durumunda satışlarda düşüşler yaşanmıştı. Bu sebeple de GSM operatörleri farklı bir yola girişerek kredi ile ve hat üzerine cep telefonu vermeye başladı. Getirilen yasak neticesinde Türk Telekom  ve diğer operatör bayileri 48 aya varan vade seçenekleri ile kredi kullanımına izin verdi ve vatandaşın cep telefonu sahibi olmasına olanak sağladı. Vatandaşta hemen giderek kredi kullanımı yapmak için başvuruda bulundu.

Başvuru için şahsen bayilere müracaat etmeniz gerekmektedir. Bayilerden ne kadar taksit ile hangi model cep telefonunu alacağınız belirlenecektir. Alabileceğiniz cep telefonuna göre de kredi kullanımınız gerçekleşecektir. Bayi belirli bir komisyon karşılığında size sattığı cep telefonunu geri almış gibi sayılacak. Komisyon kesildikten sonra geri kalan ana para da sizin elinize geçmiş olacaktır. Bu husus da zarar yaptım diye düşünmeniz muhtemel olacaktır. Ancak bankalar kredi vermiyor bu seçenek en mantıklısı olacaktır.

Kredi Başvurusu Nasıl Gerçekleştirilir

Kredi Başvurusu Nasıl Gerçekleştirilir

Bayinin sizden alacağı komisyon ücretini bankanın koyacağı faiz gibi düşünebilirsiniz aslında. Bayiye gidip size çıkacak olan modelin parasını alıp faturanıza ek ödemek de bir nevi bankadan kredi çekmek gibi olacaktır. Bayi sizden yüzde 10 veya yüzde 15 oranında bir komisyon talep edebilir. Örneğin 3 bin TL‘lik bir cep telefonu almışsanız yüzde 10 komisyon kesilmesi halinde elinize geçecek net para 2 bin 700 TL civarında olacaktır. Ancak ödenecek tutar yine 3 bin TL olacaktır. Faturanıza yansıyacak eşit taksit aralıkları ile borcunuzu 48 aya varan vadeler ile geri ödeyebilirsiniz.

Telekom hattına kredi başvurusunda bulunan kişilerin son 3 aylık faturalarını düzenli olarak ödemeleri gerekmektedir. Başvuru için Telekom bayilerinde gidilebileceği gibi faturalı hat üzerinden telefon satışı yapan firmalara da giderek müracaatta bulunabilirsiniz. Faturalı hatta kredi için başvuru esnasında form doldurulması istenecektir. Bu form da kişinin kimlik fotokopisi ile birlikte kişisel bilgilerin doldurulması gereklidir. Bu formu doldurduktan sonra kişinin hattına telefon taksit ile tanımlanmış olacaktır. Ödemeler ise aylık belli tutarlarda taksit şeklinde yapılacak olup 6 ila 12 aylık süreçte bu geri ödemeleri yaparak kredi den yararlandırılmış olunacaktır. Acil zamanda para bulma yöntemleri arasında hat üzerinden kredi çekme yöntemini kullanarak bir çok kişi bu yöntem ile ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Tabi taksitle alınan telefonun kutusu açılmadan ikinci el telefon satan yerlere bu cihazı götürerek satışını yaptıktan sonra mevcut fatura üzerine telefonun da taksit ödemesini birlikte yaparak 5 bin liraya kadar kredi kullanılabilmektedir.

Türk Telekom 5 Bin TL’ye Kadar Kredi İmkanı

Faturalı hat üzerine verilen kredilerden ödemelerinizde ki düzenlilik veya düzensizlik oranına göre kredi puanınız belirlenmektedir. Bu puanlar ise sizin ne kadarlık bir cep telefonu alacağınızı belirlemektedir. Kredi puanınızın yeterliliğine göre 5 bin hatta 7 bin TL değerine kadar cep telefonu alabilirsiniz. Cep telefonunuzun tutarı ne kadar yüksek olursa da elinize kalacak kredi o kadar yüksek olacaktır. Yani bu kapsamda kredi kullanımınız da 7 bin TL‘ye kadar varmış olacaktır.

Türk telekom TTNET hattına kredi ile ilgili tüm detaylar için linke tıklayınız.

Türk Telekom ve TTNET Üzerinden Telefon Almak Mantıklı Mı?

Türk Telekom ve TTNET üzerinden kredi başvurusu yapmanız halinde fatura ek olan cep telefonları oldukça fark koyulacaktır. Örneğin 3500 TL’lik bir telefon almaya hak kazanmışsanız bu telefon size vadesine göre 4 bin TL hatta daha fazlasına mâl olabilmektedir. Bu kapsamda da oldukça zarara uğrayacağınızı söyleyebiliriz. Nakde çok sıkışık olmanız halinde kredi kullanımınız bir nebze olsun mantıklı olacaktır. Ancak direkt olarak operatör üzerinden cep telefonu almanızı çok önermem.

Yıl başından itibaren 6 ay taksit ile cep telefonu alabilirsiniz. Eğer çok nakde sıkışmış iseniz cep telefonunu başka bir mağazaya satarak ihtiyacınızı giderebilirsiniz. Kredi kartı ile yapılan alışverişlerde faturalı hat üzerine kredilendirme işleminde bayiye ödeyeceğiniz komisyon ücretinden kurtulmuş olursunuz. Yani bu kapsamda getirilen taksit düzenlemesini değerlendirebilir ve daha kârlı çıkabilirsiniz.

Türk Telekom ve TTNET Üzerinden Telefon Almak Mantıklı Mı

Türk Telekom ve TTNET Üzerinden Telefon Almak Mantıklı Mı

Türk Telekom üzerinden cep telefonu almak veya faturalı hat üzerine kredi kullanmak istiyorsanız bayilere müracaat edebilirsiniz. Bu işlem yalnızca Türk Telekom için geçerli olmamakla beraber Vodafone ve Turkcell bayilerinden de faturalı hat üzerine kredi kullanabilirsiniz.

Türk Telekom Faturalı Hat Tarifleri ve Paketleri 2020

Türk telekom faturalı hatta tarifler şu şekildedir.

 • Efsane Tarifeler
 • Konuşkan Tarifeler
 • Selfy
 • Prime
 • Aşmayan Tarifeler
 • Aile Tarifeleri
 • Mesleklere Göre Avantajlı Teklifler
 • Cihazlı Tarifeler
 • Fırsat Web’de Tarifeleri
 • Diğer Teklifler
 • Aşmayan Bol Tarifelerdir.

Tüm faturalı hat tarifleri görüntülemek için tıklayınız. Faturasız hat tarifeleri için de tıklayınız.

Türk Telekom Mobil Ödeme

Türk Telekom ödeme hizmet noktaları üzerinden tüm vatandaşların elektrik, su, doğalgaz, telefon, GSM operatörü ve diğer fatura ödemelerini kolaylıkla yapabilirler.

Bunun için ayrıca hattınız üzerinden mobil ödeme açtırmak için MOBILODEME KAYIT yazıp 5555′ e kısa mesaj atmanız yeterli olacaktır. Bu şekilde mobil ödeme kullanımını hattınız üzerinden kolayca açabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 7 YORUM
 1. Murat dedi ki:

  Merhaba 5000 TL ihtiyaçım var hat üzerımden

 2. Yıldırım Ayhan dedi ki:

  Telefon faturasına üzerinden kredi kullanmak istiyorum

 3. Recep çikla dedi ki:

  5000 TL Kredi çekmek istiyorum

 4. Emrullah akıtan dedi ki:

  Ttnet hatım özerine kıredi çekmek istiyorum

 5. MEHMET dedi ki:

  5000 tl ihtiyacım var

 6. Emine dedi ki:

  Merhaba hat üzerinden nakit kredi kullanmak istiyorum yardımcı olursanız çok sevinirim. İhtiyacım var

  1. Emel dedi ki:

   TTNet üzerinden kredi kullanmak istiyorum ihtiyaçim var

Sitede yer alan bilgiler yapılan araştırmalar sonucunda hazırlanmıştır. Doğruluğu taahhüt edilmez. Detaylı bilgi için Site Kullanım Koşulları sayfasını ziyaret ediniz!