Özel Hastane Gecelik Yatak Ücretleri 2023 (TÜM HASTANELER)

Özel hastane gecelik yatak ücretleri, ameliyat olacak veya özel hastanede tedavi görecek kişiler tarafından araştırılır.

Ümit Hastanesi, Acıbadem, Medipol, Sakarya Özel Adatıp, Medline, Türkiye Hastanesi ve Medical Park yatak ücreti 2023 tarifesi içeriğimize dahildir. Tüm özel hastane gecelik yatak fiyatlarının güncel rakamları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Özel Hastane Yatak Ücretleri 2023 Güncel

2023 yılında özel hastane yatak ücretleri 1.000 TL ile 2.000 TL arasında değişmektedir. Yani özel hastanede 7 gün ameliyat olmuş bir kişi toplam yatak ve oda ücreti olarak toplam 7.000 TL ödeyecektir. Özel hastane gecelik yatak ücretleri, kalacağınız gün sayısına göre değişiklik gösterecektir.

Oda ücretleri ise yatak ücretlerinin 2 veya 3 katı şeklinde uygulanmaktadır. Özel hastane gecelik yatak ücretleri her hastaneye göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca yatak ve oda ücretlerine ek olarak özel hastane muayene ücreti ve yapılmış ise operasyon bedelleri de toplu olarak alınmaktadır. Türkiye’de bulunan birkaç özel hastanenin yatak ve oda ücretlerini araştırdık.

Özel Hastane Gecelik Oda 2023 Ücretleri

Özel hastaneler günlük yatak ücretlerini kendileri belirleyerek Bakanlığa bildirirler. Bu oda ve yatak ücretleri uygun görüldüğü takdirde Bakanlıkça onaylanır.

En çok araştırılan ve bilinen özel hastanelerin oda ücretleri aşağıdaki gibidir:

  • Medical Park yatak ücreti (1 Gece)
  • Ümit Hastanesi yatak ücreti
  • Acıbadem Hastanesi yatak ücreti
  • Medipol Hastanesi yatak ücreti
  • Medline Hastanesi
  • Sakarya Özel Adatıp Hastanesi
  • Türkiye Hastanesi yatak ücreti

Özel hastane yatak ücretleri 1.000 TL ile 2.000 TL arasındadır.

Hastalardan yatak sınıfına göre alınır. Özel sağlık kurumlarında yatak çeşitleri özel, birinci sınıf ve ikinci sınıf olarak hizmet vermektedir. Günlük yatak ücretlerine yemek, temizlik ve rutin bakım hizmetleri de dahildir.

Verilen tüm fiyatlar kesin fiyatlar olmadığı için en doğru fiyat bilgisi için sağlık kuruluşları ile iletişime geçebilirsiniz, hastanelerin ücret politikası muayene durumu, doktorlar ve diğer faktörlere göre değişiklik gösterebilir.

Özel Hastanelerde Refakatçı Oda Ücreti Ne Kadar?

Refakatçi ücretleri özel bir hastanede ortalama 300 TL ile 800 TL arasındadır. Refakatçi ücretleri hastanın bakım süresine ve gününe göre değişmektedir. Ancak özel hastane yatak ücreti tarifesi her hastanenin ücret politikasına göre belirlenir. Vermiş olduğumuz fiyat bilgisi ortalama olarak verilmiştir.

Detaylı ücret bilgisini gideceğiniz özel hastanelerden alabilirsiniz.

Özel Hastane Yatak Ücreti Geri Alma 2023 Yatak Tarifesi

Özel hastaneler, Sağlık Uygulama Tebliği’ndeki “Standart yatak tarifesi” işlem fiyatının 1,5 katını, tek kişilik odalarda ise 3 katını geçmemek kaydıyla 2 yataklı odalarda verdikleri hizmetler için ek ücret almaktadır.

Ekstra ücretin fazla olduğunu düşünüyorsanız özel hastane yatak ücretini geri almak için; Fatura, bilgi ve belgelerle birlikte ikamet ettiğiniz ve bağlı olduğunuz Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü’ne başvurabilirsiniz. Şikayetlerinizi 184’ü arayarak da bildirebilirsiniz.

Devlet Hastanesi 2023 Özel Oda Fiyatları Ne Kadar?

Devlet hastanelerinde sosyal güvenceniz varsa ameliyat durumunda oda ve yatak ücreti ödemezsiniz. SGK’ya bağlı herkes devlet hastanesinde yatak ücreti ödemeden tedavi olabiliyor. Ancak sigortanız yoksa yapılan operasyon ve kaldığınız gün için sizden oda ve yatak ücreti alınabilir. Tedavi süresinden sonra bazı ücretler olacaktır ancak bunlar tıbbi ürünler için ücretler olacaktır.

Sağlık Bakanlığı Uygulama Tebliğinde özel hasta odalarında; Tek kişilik yatak, TV, telefon, refakatçi koltuğu, buzdolabı, hasta ve refakatçi için dolap, tuvalet ve lavabo bulunmaktadır.

Sigortasız hasta için devlet hastanesi yatak ücretleri 2023 yılında aşağıdaki gibidir:

DEVLET HASTANESİ YATAK ÜCRETLERİ 2023Güncel Oda Ücretleri
Standart yatak ücreti100 TL
Steril oda fiyatı438 TL
Gündüz yatak tarife ücreti74 TL
Refakatçi yatak ücreti32 TL
Devlet hastanesi sigortasız hastalar için ödenecek yatak ücretleri

Devlet hastanelerine sigortalı olarak giden ve ameliyat olan kişiler SGK kapsamında odalarda ücretsiz kalabilmektedir. Ancak sosyal güvencesi veya sigortası olmayan kişiler operasyon sonrasında servise çıkartılmaları durumunda kaldıkları süre boyunca oda ücreti alınmaktadır.

Sağlık sorunları dışında hastaneler, özel istek üzerine ameliyat olanlardan özellikle plastik cerrahi için ek ücret talep edebilir.

Detaylı bilgi için gideceğiniz devlet hastanelerinin giriş hizmetlerinden bilgi alabilirsiniz.

Özel Hastanelerde SGK Neleri Kapsıyor?

Özel hastane giderlerinin bir kısmını SGK karşılamaktadır. Sigortanın ödediğinin geri kalanını ödersiniz. Ancak, sigortanız yoksa, tüm tedavi için ödeme yapacaksınız. Gideceğiniz özel hastaneden fiyatlar hakkında bilgi alabilirsiniz.

Devlet Hastanesinde Özel Oda Var mı?

Devlet Hastanelerinde belirli şartları taşıyan hastalara özel odalar verilmektedir.

Photo of author

Seher Demir

Anadolu Üniversitesi Finans bölümü mezunuyum. 10 yılı aşkındır benzer konularda makaleler yazıyorum.
“Özel Hastane Gecelik Yatak Ücretleri 2023 (TÜM HASTANELER)” üzerine bir yorum
  1. Özel hastanede yatıyoruz şuan listenizin en başındaki hastanede 1 oda şuan 1850 TL dlr İzmir Medical Park

    Yanıtla
Yorum yapın

error: Content is protected !!
1