KosgebKredisi.com

Özel Hastane Gecelik Yatak Ücretleri 2022 (TÜM HASTANELER)

01.03.2022

Özel hastanelerde muayene olacak ve operasyon geçirecek olan vatandaşlar için özel hastane gecelik yatak ücretlerini araştırdık. Özel hastane yatak ve oda ücretleri 2022 yılında ne kadar, refakatçiler her gece için ne kadar ödeme yapar? inceleyebilirsiniz.

Özel Hastane Gecelik Yatak Ücretleri 2022 (TÜM HASTANELER)

Özel hastane gecelik yatak ücretleri, özel hastanede operasyon geçirecek veya tedavi olacak kişiler tarafından araştırılmaktadır. Ümit Hastanesi, Acıbadem, Medipol, Sakarya Özel Adatıp, Medline, Türkiye Hastanesi ve Medical Park yatak ücreti 2022 tarifesi içeriğimizde yer almaktadır. Tüm özel hastane gecelik yatak ücretlerinin güncel rakamları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Özel Hastane Yatak Ücretleri 2022

Özel hastane yatak ücretleri 2022 yılında ortalama olarak 1.000 TL ile 2.000 TL arasında değişiklik göstermektedir. Yani, özel hastanede ameliyat olarak 7 gün yatış işlemi yapan bir kişi, gecelik yatak ücreti bedeli olan 1.000 TL’den toplamda 7.000 TL civarında yatak ve oda ücreti ödeyecektir. Özel hastane gecelik yatak ücretleri, kalacağınız gün sayısına göre değişiklik gösterecektir.

Oda ücretleri ise yatak ücretlerinin 2 veya 3 katı şeklinde uygulanmaktadır. Örnek vermek gerekirse; günlük 100 TL olan bir oda ücreti, yatak ücreti ile birlikte 200 TL ile 300 TL arasında olacaktır. Ortalama olarak özel hastanede ameliyat olan ve 5 gün yatış yapacak biri yatak ücreti olarak toplamda 1.500 TL üzerinden 7.500 TL yatak ve oda ücreti ödeyecektir.

Özel hastane gecelik yatak ücretleri her hastaneye göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca yatak ve oda ücretlerine ek olarak özel hastane muayene ücreti ve yapılmış ise operasyon bedelleri de toplu olarak alınmaktadır. Türkiye’de bulunan birkaç özel hastanenin yatak ve oda ücretlerini araştırdık.

Özel Hastane Gecelik Oda Ücretleri 2022

Özel hastaneler, günlük yatak ücretlerini her yıl kendileri belirleyerek Bakanlığa bildirmektedir. Bu oda ve yatak ücretleri Bakanlıkça uygun bulunması durumunda onaylanır. En çok araştırılan ve bilinen özel hastanelerin oda ücretleri şu şekildedir:

  • Medical Park yatak ücreti (1 Gece)
  • Ümit Hastanesi yatak ücreti,
  • Acıbadem Hastanesi yatak ücreti,
  • Medipol Hastanesi yatak ücreti,
  • Medline Hastanesi,
  • Sakarya Özel Adatıp Hastanesi,
  • Türkiye Hastanesi yatak ücreti.

Özel hastane yatak ücretleri 1.000 TL ile 2.000 TL arasındadır. Hastalardan yatak sınıflarına göre alınmaktadır. Özel sağlık kuruluşlarında yatak çeşitleri özel, birinci sınıf ve ikinci sınıf olarak hizmet vermektedir. Gündelik yatak ücretlerine yemek, temizlik ve rutin olarak gerçekleşen hemşirelik bakım hizmetleri de dahil edilmiştir.

Verilen tüm fiyatlar kesin fiyatlar olmayıp, hastanelerin ücret politikası muayene durumuna, doktorlara ve diğer etkenlere göre değişebileceğinden, en net fiyat bilgisi için sağlık kurumları ile iletişime geçebilirsiniz.

Özel Hastanelerde Refakatçı Oda Ücreti Ne Kadar?

Refakatçı ücretleri ortalama olarak özel bir hastanede 300 TL ve 800 TL arasındadır. Refakatçi ücretleri hastanın bakım süresine ve gününe göre değişiklik göstermektedir. Bununla birlikte özel hastane yatak ücret tarifesi her hastanenin ücret politikasına göre belirlenmektedir. Belirttiğimiz fiyat bilgileri ortalama olarak verilmiştir. Detaylı ücret bilgisini gideceğiniz özel hastanelerden alabilirsiniz.

Özel Hastane Yatak Ücreti Geri Alma

Özel hastaneler, 2 yataklı odalarda sundukları hizmetler için Sağlık Uygulama Tebliği’nde yer alan ”Standart yatak tarifesi” işlem bedelinin 1,5 katını, tek yataklı odalarda ise 3 katını geçmemek şartı ile kişilerden ilave ücret alınmaktadır. İlave ücretin fazla alındığını düşünüyorsanız özel hastane yatak ücreti geri almak için; fatura, bilgi ve belgeler ile birlikte yaşadığınız ve bağlı bulunduğunuz Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü‘ne başvuruda bulunabilirsiniz. Ayrıca 184‘ü arayarak da şikayetlerinizi bildirebilirsiniz.

Devlet Hastanesi Özel Oda Fiyatları 2022

Devlet hastanelerinde sosyal güvenceniz var ise ameliyat olmanız durumunda oda ve yatak için sizden ücret talep edilmemektedir. SGK’ya bağlı herkes devlet hastanesi yatak ücreti ödemeden tedavi olabilir. Fakat sigorta güvenceniz yok ise yapılan operasyon ve kaldığınız gün kadar oda ve yatak ücreti talep edilebilir. Tedavi döneminden sonra bazı ücretler ortaya çıkar fakat bunlar medikal ürünlerin ücretleri olacaktır.

Sağlık Bakanlığı Uygulama Tebliğinde özel hasta odalarında; tek yataklı, TV, telefon, refakatçi koltuğu, buzdolabı, hasta ve refakatçi için dolap, tuvalet ve lavabo bulunmaktadır. Sigortasız hastalar için devlet hastanesi yatak ücretleri 2022!

DEVLET HASTANESİ YATAK ÜCRETLERİ 2022Güncel Oda Ücretleri
Standart yatak ücreti60 TL
Steril oda fiyatı201 TL
Gündüz yatak tarife ücreti34 TL
Refakatçi yatak ücreti15 TL
Devlet hastanesi sigortasız hastalar için ödenecek yatak ücretleri

Diğer devlet hastanesi günlük yatak ücreti 2022 tablosu

Devlet HastanesiOda Fiyatları
Şehit Sait Ertürk Devlet Hastanesi50 TL
Bey Tepe Murat Erdi Eker Devlet Hastanesi50 TL
Başkent Üniversitesi Hastanesi50 TL
Hacettepe Üniversitesi50 TL
Kavaklıdere Bayındır Hastanesi25 TL
Bayındır Söğüt Özü Hastanesi40 TL
Gazi Mustafa Kemal Paşa hastanesi40 TL
Devlet Hastanesi Günlük Yatak Ücreti 2022 Tablosu

Devlet hastanelerine sigortalı olarak giderek ameliyat olan kişiler SGK kapsamında ücret talep edilmeden odalarda kalabilmektedir. Ancak sosyal güvencesi veya sigortası olmayan kişilerin ameliyatları sonrasında odalara çıkarılmaları durumunda ücret talep edilmektedir. Sağlık sorunu dışında özel istek üzerine ameliyat olanlar özellikle estetik ameliyatı konusunda hastaneler ek ücret çıkarabilmektedir. Detaylı bilgi için gideceğiniz devlet hastanelerinin giriş servislerinden bilgi alabilirsiniz.

Verilen oy post

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Kalender dedi ki:

    Özel hastanede yatıyoruz şuan listenizin en başındaki hastanede 1 oda şuan 1850 TL dlr İzmir Medical Park

KosgebKredisi.Com sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve görsellerin her türlü hakkı saklıdır. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.
error: Content is protected !!