KosgebKredisi.com

Bayilik Kredisi Veren Bankalar 2022 (Devlet Destekli)

Bayilik almak için kredi veren bankaları araştıran girişimciler için bu yazımızda Halkbank, Vakıfbank, TEB franchise kredisi şartları neler olduğunu, bayilik kredisi veren bankalardan bayilik Kredisi Almak İçin gerekli belgeler nelerdir, franchise Kredisi hesaplama tüm merak edilenleri araştırdık.

Bayilik Kredisi Veren Bankalar 2022 (Devlet Destekli)

Bayilik Almak İçin Kredi Veren Bankalar 2022 yılında Girişimcilere ve kendi işletmelerini kurmak adına birikmiş sermayeleri olmadığından dolayı bankaların verdiği kredilere başvuru yapanlara finansman desteği sunuyor. Bazı girişimciler de kurulum yerine bayilik alma yoluna giderler.

Ünlü markaların başarısından pay almak için bayilik fırsatlarını değerlendirmek isteyenlerin mutlaka bir miktar birikmiş sermayeniz olması gereklidir. Yeteri kadar sermayesi bulunmayan ancak bayilik ile iş kurmak isteyen girişimcilere özel franchise kredisi 2022 yılında da verilmeye devam ediyor. Franchising kredisi için gerekli koşulları sağlamanız halinde Halkbank, Vakıfbank, İşbankası gibi bankalardan bayilik kredisi alabilirsiniz. Yine sermayeniz yoksa franchise için devlet desteklerine de başvurabilirsiniz. Bu kredinin nasıl alınacağı ve şartlarını sizler için araştırdık. 2022 yılında bayilik için kredi veren bankaları franchise kredisi hesaplamasını yaparak Vakıfbank, Halkbank Denizbank bayilik kredisi ile KOSGEB girişimcilere özel devlet desteğinin detaylarını haberimizden inceleyebilirsiniz.

Bayilik Almak İçin Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

Girişimcilere bayilik/franchise almak için kredi veren bankalar aşağıdaki gibidir:

 • İş Bankası bayilik ve franchising
 • TEB franchising kredisi
 • Halk Bankası
 • KOSGEB bayilik/franchise kredisi
 • Vakıbank
 • Denizbank
 • Şekerbank

Girişimciler yukarıda sıraladığımız franchise kredisi veren bankaların sağladığı franchising kredileriyle işletme fikirlerini hayata geçirebilirler. İşte girişimcilere bayilik almak için kredi veren bankalar ve KOSGEB’in girişimcilere yönelik sağladığı avantajlar..

Bayilik Franchise Kredisi Nasıl Alınır?

Bankalar bayilik almak isteyen girişimciler için franchise kredileri finanse etmektedir. Franchising kredilerinde gerekli şartları sağlayan kişilere Akbank, Denizbank, Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank tarafından bayilikler için kredi verilmektedir. Bu bankalardan kredi

Yeni bir iş yeri açmak isteyen girişimciler, tanınmış markalardan aldıkları bayiliklerle daha kolay müşteri kazanmayı planlamaktadırlar. Bazı firmaların bayiliğini almak için küçük sermayeler yeterli olsa da bazıları için büyük paralar gerektirmektedir. Bu gibi durumlarda yatırımcılar bayilik almak için kredi veren bankalardan kredi çekmek için girişimlerde bulunmak zorunda kalırlar.

Franchise sistemi yani marka sahibinin, belirli süre, koşul ve sınırlar içerisinde, işin yönetim ve organizasyonuna ilişkin sürekli destek sağlayarak belirli bir bedel karşılığında bağımsız yatırımcılarına sisteminin ve markasının kullanımı sağlayan bu yöntem ile bayilik alınmaktadır.

Yatırımcının en çok rağbet gösterdiği bayilik sistemi sayesinde işletme ve pazarlama konusunda sürekli olarak destek görmesi işini kolaylaştırmaktadır. Aynı zamanda bu sistem sayesinde personelinize eğitimler vererek satış konusunda bilgi sahibi olmaları sağlamaktadırlar. Müşterisi hazır olan bu sistem sayesinde kısa bir sürede para kazanmaya başlayabilirsiniz. Bu sistemde tanınmış bir markanın bayiliğini almak için yüksek miktarda paralar ödeyebilirsiniz. Bu gibi durumlarda girişimcilere kredi vererek yardımda bulunan bankalar hakkında sizlere bilgi vermeye çalışacağız.

franchising
Francishing yöntemi ile bayilik alınmaktadır.

Bayilik Kredisi Almak İçin Gerekli Belgeler

Bankalardan bayilik diğer adıyla franchise kredisi alarak iş kurmak için bu finansman desteklerinden yararlanmak isteyen girişimcilerin başvurularının onaylanabilmesi için kredi açılışı sırasında başvuru sahibiden evraklar talep edilecektir.

Bayilik Kredisi Almak İçin Gerekli Belgeler şunlardır:

 • İşyeri sahibin kimliği
 • İşletmeye ait ticaret odası kaydı
 • Vergi levhası
 • İmza sirküleri

gibi gerekli evrakların yanında franchise sözleşmesinin bir kopyası belgelerinin tümünün bayilik kredisi veren bankaya sunması gereklidir. Bankaların kullandırdığı bayilik kredilerinde talep edilen belge ve evraklar bankalara göre değişiklik gösterebilir.

Franchise Kredisi Hesaplama

Franchise kredisi finans kuruluşlarının aylık faiz oranları üzerinden 12 ay ile 60 ay arasında hesaplanmaktadır.

Bankaların girişimcilere kendi işlerinin kurmaları ve markaların başarılarından pay almalarını sağlayarak karlı bir yatırım yapmaları için sundukları bayilik kredilerini 12 ay ila 60 ay vadeler arasında cazip faiz oranları ile kullandırmaktadır.

Bankaların faiz oranları sürekli olarak güncellendiğinden dolayı net bir hesaplama yapılamamakta ancak bayilik kredileri yüzde 25 kendi öz sermayeleri kalan yüzde 75 ise finans kuruluşunun kredilendirme seçeneğini ile sunulmakta, kredi limiti ise   bayilik ile kurulacak işletmelerde giriş bedelinin franchise fee ve kullanılacak demirbaşların kredi ile satın alınması, açılacak olan işyeri alanının dekorasyonu vs çeşitli amaçlarla gerçekleştirilecek olan tüm harcamaların proforma faturalarının ve harcama fişlerinin kısaca tüm harcama ve gider belgeleri tutarının azami yüzde 70 ila % 75 ‘ine kadar kullandırılmaktadır.

En net hesaplama için bankaların Ticari/Kobi birimlerini ziyaret etmeniz gerekmektedir.

İş Bankası Bayilik ve Franchising Kredisi Veriyor

Pazarda belirli bir yeri bulunan ve marka değeri olan firmalardan bayilik alarak işletme sahibi sıfatıyla  gerçekleştirmek için Franchisor’a (franchise veren) belirli bir ücret ödemeyi kabul ederek dahil olan Franchising sistemine katılmak ve firmalardan bayilik almak isteyen girişimcilerin franchising sistemine giriş için ödeyecekleri ücretin yanında demirbaş temininden dükkanın dekorasyonu için gerekli olan malzemelerin ihtiyaçlarını karşılamak için İşbankası üzerinden bu krediyi kullanabilirler. İş bankasının müşterilerine sunduğu franchising kredisinin özelliklerini şu şekilde sıralayabiliriz.

 • Franchising kredisi için 36 ay vade imkanı,
 • Franchising sistemine giriş de ödeyeceğiniz miktarın % 75 ‘ine kadar kredi limiti,
 • İşyerinin demirbaş temini ve dekorasyon giderlerinin finansman ihtiyaçları için kullandığınız paranın fatura bedeli üzerinde % 75’ine kadar kredi imkanı,
 • Kredi ödemelerinizi ister aylık olarak isterseniz esnek vade planı ile geri ödeme imkanları sunulmaktadır.

Bu ayrıcalıkları kullanarak sizde yeni açacağınız iş yerinin bayilik masraflarını karşılamak için İş bankasından kredi kullanmak istiyorsanız bulunduğunuz yerdeki en yakın İş bankası şubesine uğrayarak gerekli belge ve faiz oranları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Halkbank Franchising Kredisi

Yeni bir bayilik alarak iş yapmak isteyen girişimcilerin en çok zorlandıkları konuların başında franchising ücretleri olmaktadır. Girişimciler bu konu da ekonomik olarak zorlandıkları zaman bankaların yeni bayilik alan müşterilerine uygun koşullarda verdiği kredilerden kullanmaktadırlar. Bu sistemde girişimcilerine kredi veren bankalardan bir tanesi de Halk bankasıdır.

Halkbank sunduğu franchising kredi sistemi ile kendi işini kurmak ya da mevcut işleri dahil yeni bir alanda faaliyet göstermek isteyenler için avantajlı faiz oranı ve vade seçenekleri ile sunulan krediyle, franchise giriş bedeli ödemesi ve işyerinin tüm ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla yapılan harcamalar için finansman desteği sağlamaktadır.

Halkbank sunduğu krediler;

 • Müşterilerine 60 aya kadar taksit imkanı veren banka aynı zamanda ilk yıla mahsus olmak üzere müşterilerinden talep edenlere ilk 6 ay taksit almamaktadır.
 • Müşterilerinin yapmış oldukları işin nakit akışına göre 3 veya 6 ayda bir eşit taksitli veya serbest taksitli kredi imkanı vermektedir.
 • Kredi limiti olarak franchise giriş ücreti ile iş yerinde kullanılacak demirbaşların temin edilmesi, firma faaliyet alanının dekorasyonunun yapılması ve mevcut iş yeri için yapılacak tüm harcamaların % 75 ‘i olarak belirlenmiştir.

Sizde yeni bir iş yeri için paraya ihtiyaç duyuyorsanız Bayilik almak için kredi veren bankalar franchising kredi alarak ihtiyaçlarını karşılayabilirsiniz.

Halkbank tarafından sunulan Franchise kredisinin yanında Teminat mektubu, dost hesap kredisi, fatura tahsilatları, paraf business kart, vergi/SGK ödemeleri gibi hizmetlerde sunulmaktadır.

Vakıfbank Franchise Kredisi

Bayilik almak isteyenlere Vakıfbank tarafından da destek veriliyor. İşyeri kurmak istiyorsanız ve yeterli sermayeniz bulunmuyor ise Vakıfbank’ın cazip kredi fırsatlarından yararlanabilirsiniz. Bankadan hesap açtırmak için gerekli belgeler aşağıdaki gibidir:

 • Başvuru yapacak kişiye ait nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi,
 • İşletmenin adına kayıtlı Vergi Levhası fotokopisi,
 • Bağlı bulunduğunuz odaya ait kayıt belgesi,
 • Noter onaylı imza sirküleri,
 • Adi ortaklık sözleşmesi,
 • Güncel faaliyet ve ticari sicil belgesi,
 • Ana sözleşme imzalanması,

Bu evraklar ile Vakıfbank şubelerine müracaat eden ve başvuru yapan girişimciler, kredi notlarının yeterli olması halinde diledikleri krediyi çekebilir ve işletmesini kurabilirler. Eğer halihazırda bir işletmeniz varsa da işletme geliştirmek adına bankanın ihtiyaç kredilerine başvuru yapabilir ve işletmenizin giderlerinizi karşılayabilirsiniz.

Girişimcilere özel olarak sunulan bayilik kredisi desteği veren diğer bankalar ise aşağıdaki gibidir:

Denizbank Girişimcilere Özel Bayilik Kredi Desteği

Denizbank tarafından kadın girişimcilere 80.000 liraya kadar 36 ay taksitlik bayilik kredisi veriliyor.

 • Denizbank tarafından verilen krediye başvurular ise SMS üzerinden şu şekilde GIRISIMCI boşluk TCKN yazıp 3280’e kısa mesaj göndererek kredi başvurunuzu yapabilirsiniz.
 • İşletme sermayesini karşılamak için Kadın girişimcilere özel sunulan Taksitli ticari kredi fırsatları ile işyerlerinde yapılacak her türlü yatırım için, DenizBank’ın KOBİ’lere özel taksitli kredilerinden faydalanabilirsiniz.
 • 36 aya varan vadeler ile esnek geri ödeme imkanları ile sunulan Girişimci kredisinin detaylarını buradan inceleyebilirsiniz.
 • Denizbank tarafından projelere özel krediler proje destek kredileri yatırım projelerinin finansman ihtiyacının karşılanması ve geliştirmeyi tasarladığınız projelerin desteklenmesi için franchise kredisi veriliyor.
 • Denizbank tarafından sunulan bu kredinin vadesi 36 ay olurken kullandırılacak olan kredi limiti yatırım bedelinin %65’i ile sınırlıdır. 
 • Denizbank tarafından sunulan bayilik kredilerinde istenen evrakları bankanın web sayfasından inceleyebilirsiniz.

Şekerbank Kadın Girişimcilere Kredi Fırsatı

Kadın esnaf ve işletmecilere özel destek kredisi sunan Şekerbank masrafsız olarak 36 ay vadeli olarak bayilik almak isteyenlere özel finansman desteği veriyor. Şekerbank tarafından sunulan kredilerin detaylarını inceleyebilirsiniz.

KOSGEB Bayilik Kredisi

Eğer bir firmanın bayiliğini almak istiyorsanız ve yeterli sermayeniz yok ise Kosgeb kredilerinden faydalanabilirsiniz. İster gıda ister giyim fark etmeksizin işletmenizin iş planını Kosgeb’e sunmanız halinde 60 bin TL hibeden 360 bin TL‘ye kadar farklı iş destekleri verilmektedir. Bayilik almak için verilen desteklerden faydalanmak istiyorsanız kurulumun yapılacağı işletme kodlarının Kosgeb nace kodları içerisinde yer alması gerekmektedir. 

Kosgeb destekli bayilik veren firmaları inceleyerek de bilgi sahibi olabilirsiniz.

Bayilik Veren Firmalar

Girişimcilere bayilik veren birçok firma bulunuyor. Ücretsiz Bayilik Veren Firmalar şunlardır:

Ücretsiz bayilik veren firmalar ile anlaşmadan önce yukarıda ki bankalardan finansman desteği alarak kendi işinizi kurabilir iş hayatına bir sıfır önde başlayabilirsiniz.

Bayilik alabilmek için bankalara kredi başvurusunda bulunabilir ve ya devlet tarafından sağlanan desteklerden faydalanabilirsiniz.

Bankalar tarafından geçen yıl sağlanan bayilik destekleri 2022 yılında da devam edecek. Yeni kampanyalardan anından haberdar olmak için kosgebkredisi.com takipte kalın.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

KosgebKredisi.Com sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve görsellerin her türlü hakkı saklıdır. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.