Bayilik Kredisi Veren Bankalar 2023 (Devlet Destekli)

Bazı girişimciler kendi işini kurmak için gerekli olan sermaye desteği için banka yerine yerine bayilik almaya gidiyor. Kredi Veren Bankalar Bayilik Almak İçin 2023 yılında Girişimcilere ve kendi işini kurmak için birikmiş sermayesi olmadığı için bankalardan kredi başvurusunda bulunanlara finansal destek sunmaktadır.

Ünlü markaların başarılarından pay almak için bayilik fırsatlarından yararlanmak isteyenlerin bir miktar birikmiş sermayeye sahip olmaları gerekmektedir. Yeterli sermayesi olmayan ancak bayilik ile iş kurmak isteyen girişimcilere 2023 yılında özel franchise kredileri verilmeye devam ediyor.

Franchising kredisi için gerekli şartları sağlıyorsanız Halkbank, Vakıfbank, İş Bankası gibi bankalardan bayilik kredisi alabilirsiniz. Yine sermayeniz yoksa franchise için devlet desteklerine de başvurabilirsiniz. Bu krediyi nasıl alacağınızı ve şartlarını sizler için araştırdık. 2023 yılında bayilik kredisi veren bankaların franchise kredisini hesaplayarak Vakıfbank, Halkbank Denizbank bayilik kredisi ve KOSGEB girişimcilere özel devlet desteği detaylarını haberimizden inceleyebilirsiniz.

Bayilik Almak İçin Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

Girişimcilere franchise/franchising almaları için kredi veren bankalar şunlardır:

 • İş Bankası bayilik ve franchising
 • TEB franchising kredisi
 • Halk Bankası
 • KOSGEB bayilik/franchise kredisi
 • Vakıbank
 • Denizbank
 • Şekerbank

Girişimciler, yukarıda sıralanan franchise kredi bankalarının sağladığı franchising kredileri ile iş fikirlerini hayata geçirebilirler.

İşte bayilik almak için girişimcilere kredi veren bankalar ve KOSGEB’in girişimciler için avantajları bulunmaktadır.

Bayilik Franchise Kredisi Nasıl Alınır?

Franchise almak isteyen girişimciler için bankalar franchise kredilerini finanse eder. Akbank, Denizbank, Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank franchising kredilerinde gerekli koşulları sağlayan kişilere franchise kredisi vermektedir. Bu bankalardan kredi

Tanınmış markaların bayilikleri ile daha kolay müşteri kazanmak için yeni bir iş planı açmak isteyen girişimciler. Bazı firmaların bayiliğini almak için küçük sermaye yeterli olsa da, bazıları için büyük meblağlar gerektirir. Bu gibi durumlarda yatırımcılar bayilik alabilmek için kredi veren bankalardan kredi almak için girişimlerde bulunmak zorundadır.

Franchise sistemi, yani marka sahibi, işletmenin belirli bir süre, koşul ve limitler dahilinde yönetimi ve organizasyonu için sürekli destek sağlar ve belirli bir fiyat karşılığında sistemin ve markanın bağımsız yatırımcılara kullanımını sağlar.

Yatırımcının en çok rağbet ettiği bayilik sistemi sayesinde iş ve pazarlamada sürekli destek almayı kolaylaştırır. Aynı zamanda bu sistem sayesinde personelinize eğitim vererek satış hakkında bilgi verirler. Müşteriye hazır bu sistem sayesinde kısa sürede para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bu sistemde, tanınmış bir markanın bayiliğini almak için büyük miktarda para ödeyebilirsiniz. Bu gibi durumlarda kredi vererek girişimcilere yardımcı olan bankalar hakkında sizlere bilgi vermeye çalışacağız.

franchisingPin
Francishing yöntemi ile bayilik alınmaktadır.

Bayilik Kredisi Almak İçin Gerekli Belgeler

Bu finansal desteklerden yararlanmak isteyen girişimcilerin bankalardan franchise kredisi alarak iş kurmak için yaptıkları başvuruların onaylanması için kredi açılışı sırasında başvuru sahibinden evrak istenecektir.

Bayilik Kredisi Almak İçin Gerekli Evraklar şu şekildedir:

 • İşyeri sahibin kimliği
 • İşletmeye ait ticaret odası kaydı
 • Vergi levhası
 • İmza sirküleri

Franchise sözleşmesi fotokopisi gibi gerekli belgelere ek olarak tüm belgelerin franchise kredisini veren bankaya ibraz edilmesi gerekmektedir. Bankaların sağladığı bayilik kredilerinde talep edilen belge ve belgeler bankalara göre değişiklik gösterebilmektedir.

Franchise Kredisi Hesaplama

Franchise kredisi finans kuruluşlarının aylık faiz oranları üzerinden 12 ay ile 60 ay arasında hesaplanmaktadır.

Girişimcilerin kendi işlerini kurmaları ve karlı bir yatırım yapmaları için bankaların sunduğu bayilik kredilerini 12 ay ile 60 ay arasında cazip faiz oranları ile markaların başarısından pay almalarını sağlayarak yapar.

Bankaların faiz oranları sürekli güncellendiği için net bir hesaplama yapılamıyor ancak bayilik kredileri yüzde 25 ve kalan yüzde 75 finans kuruluşunun kredi seçeneği ile sunuluyor. İşyeri alanının dekorasyonu gibi çeşitli amaçlarla yapılacak tüm harcamaların, kısacası tüm harcama ve harcama belgelerinin proforma fatura ve gider makbuzlarının en fazla yüzde 70’i ile yüzde 75’i kadarı veriliyor.

En doğru hesaplama için bankaların Ticari/KOBİ birimlerini ziyaret etmelisiniz.

İş Bankası Bayilik ve Franchising Kredisi Veriyor

Pazarda belirli bir yeri olan ve marka değeri olan firmalardan franchise almak için Franchisor’a (franchisor) belirli bir ücret ödemeyi kabul ederek dahil edilen franchising sistemine işletme sahibi olarak katılmak isteyen girişimciler , ve firmalardan franchise almak, franchising sistemine girmek için ödenecek ücretin yanı sıra dükkanın dekorasyonu için gerekli malzeme ihtiyaçlarını karşılamak için İş Bankası aracılığıyla bu krediyi kullanabilirler.

İş Bankası’nın müşterilerine sunduğu franchising kredisinin özelliklerini şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Franchising kredisi için 36 ay vade imkanı,
 • Franchising sistemine giriş de ödeyeceğiniz miktarın % 75 ‘ine kadar kredi limiti,
 • İşyerinin demirbaş temini ve dekorasyon giderlerinin finansman ihtiyaçları için kullandığınız paranın fatura bedeli üzerinde % 75’ine kadar kredi imkanı,
 • Kredi ödemelerinizi ister aylık olarak isterseniz esnek vade planı ile geri ödeme imkanları sunulmaktadır.

Bu ayrıcalıklardan yararlanarak yeni işinizin bayilik masraflarını karşılamak için İş Bankası’ndan kredi kullanmak istiyorsanız, bulunduğunuz yerdeki en yakın İş Bankası şubesine uğrayarak gerekli belgeler ve faiz oranları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Halkbank Franchising Kredisi

Yeni bayilik alarak iş yapmak isteyen girişimcilerin en çok zorlandıkları konulardan biri de franchising ücretleridir. Girişimciler, bu konuda ekonomik sıkıntı yaşadıklarında yeni bayilik müşterilerine uygun koşullarda bankaların verdiği kredileri kullanırlar. Bu sistemde girişimcilere kredi veren bankalardan biri de Halkbank’tır.

Halkbank, sunduğu franchising kredi sistemi ile kendi işini kurmak isteyenlere veya mevcut işi de dahil olmak üzere yeni bir alanda faaliyet göstermek isteyenlere avantajlı faiz oranları ve vade seçenekleri ile franchise giriş ücretinin ödenmesi ve finansman desteği sağlamaktadır. işyerinin tüm ihtiyaçlarını karşılamak için yapılan harcamalar için.

Halkbank sunduğu krediler:

 • Müşterilerine 60 aya varan taksit imkanı sunan banka, müşterilerinden ilk 6 ay taksit almıyor, sadece ilk yıl taksit alıyor.
 • Müşterilerinin yaptığı işin nakit akışına göre 3 veya 6 ayda bir eşit veya ücretsiz taksitlerle kredi vermektedir.
 • Kredi limiti, franchise giriş ücreti ve işyerinde kullanılacak demirbaşların temini, şirket faaliyet alanının dekorasyonu ve mevcut işyeri için yapılacak tüm masrafların %75’i olarak belirlenmiştir.

Yeni bir iş yeri için paraya ihtiyacınız varsa, franchise almak için kredi veren bankalardan franchising kredisi alarak ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

Halkbank’ın sunduğu franchise kredisinin yanı sıra teminat mektubu, dost hesap kredisi, fatura tahsilatı, kartvizit, vergi/SGK ödemesi gibi hizmetler de sunuluyor.

Vakıfbank Franchise Kredisi

Vakıfbank bayilik almak isteyenlere de destek veriyor. İş kurmak istiyorsanız ve yeterli sermayeniz yoksa Vakıfbank’ın cazip kredi fırsatlarından yararlanabilirsiniz. Bankadan hesap açmak için gerekli belgeler şunlardır:

 • Başvuru yapacak kişiye ait nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi
 • İşletmenin adına kayıtlı Vergi Levhası fotokopisi
 • Bağlı bulunduğunuz odaya ait kayıt belgesi
 • Noter onaylı imza sirküleri
 • Adi ortaklık sözleşmesi
 • Güncel faaliyet ve ticari sicil belgesi
 • Ana sözleşme imzalanması

Bu belgelerle Vakıfbank şubelerine başvuran ve başvuran girişimciler, kredi notlarının yeterli olması halinde istedikleri krediyi çekip iş kurabilirler. Halihazırda bir işletmeniz varsa, iş geliştirmek ve işletmenizin giderlerini karşılamak için bankanın ihtiyaç kredisine başvurabilirsiniz.

Girişimcilere özel olarak bayilik kredisi desteği veren diğer bankalar ise şöyle:

Denizbank Girişimcilere Özel Bayilik Kredi Desteği

Denizbank, kadın girişimcilere 80.000 TL’ye kadar 36 ay taksitli kredi imkanı sunuyor.

 • Denizbank tarafından verilen krediye başvurular ise SMS üzerinden şu şekilde GIRISIMCI boşluk TCKN yazıp 3280’e kısa mesaj göndererek kredi başvurunuzu yapabilirsiniz.
 • İşletme sermayesini karşılamak için Kadın girişimcilere özel sunulan Taksitli ticari kredi fırsatları ile işyerlerinde yapılacak her türlü yatırım için, DenizBank’ın KOBİ’lere özel taksitli kredilerinden faydalanabilirsiniz.
 • 36 aya varan vadeler ile esnek geri ödeme imkanları ile sunulan Girişimci kredisinin detaylarını buradan inceleyebilirsiniz.
 • Denizbank, yatırım projelerinin finansman ihtiyaçlarını karşılamak ve geliştirmeyi planladığınız projeleri desteklemek için projeye özel krediler, proje destek kredileri, franchise kredileri sağlamaktadır..
 • Denizbank’ın sunduğu bu kredinin vadesi 36 ay olmakla birlikte kullandırılacak kredi limiti yatırım tutarının %65’i ile sınırlıdır.
 • Denizbank tarafından sunulan bayilik kredilerinde istenen evrakları bankanın web sayfasından inceleyebilirsiniz.

Şekerbank Kadın Girişimcilere Kredi Fırsatı

Kadın esnaf ve işletmecilere özel destek kredisi sunan Şekerbank, bayilik almak isteyenlere 36 ay vade ile ücretsiz olarak özel finansman desteği sağlıyor. Şekerbank’ın sunduğu kredilerin detaylarını inceleyebilirsiniz.

KOSGEB Bayilik Kredisi

Bir firmanın bayiliğini almak istiyorsanız ve yeterli sermayeniz yoksa Kosgeb kredilerinden yararlanabilirsiniz. Yiyecek veya giyim fark etmeksizin işletmenizin iş planını Kosgeb’e iletirseniz 60 bin TL’den 360 bin TL’ye kadar farklı iş destekleri sağlanmaktadır.

Bayilik almak için verilen destekten yararlanmak istiyorsanız kurulum için iş kodlarının Kosgeb nace kodları içerisinde yer alması gerekmektedir.

Kosgeb destekli bayilik veren firmaları inceleyerek de bilgi sahibi olabilirsiniz.

Bayilik Veren Firmalar

Girişimcilere franchise veren birçok şirket var. Ücretsiz Franchise Şirketleri:

Ücretsiz bayilik veren firmalarla anlaşma yapmadan önce yukarıdaki bankalardan maddi destek alarak kendi işinizi kurabilir, sıfır puanla iş hayatınıza başlayabilirsiniz.

Bayilik almak için bankalardan kredi başvurusunda bulunabilir veya devletin sağladığı desteklerden yararlanabilirsiniz.

Bankaların geçen yıl verdiği bayilik desteği 2023 yılında da devam edecek. Yeni kampanyalardan anında haberdar olmak için kosgebkredisi.com’u takip edin.

Photo of author

Kobi Danışmanı

10 yılı aşkın süredir KOBİ'ler için danışmanlık hizmeti vermekteyim. Banka ve Sigortacılık bölümü mezunuyum. Gündem konularını takip etmekteyim.
Yorum yapın

error: Content is protected !!
1