KOSGEB Hibeleri

3D Kaş Yapımı Fiyatları Microblading Kıl Tekniği

3D Kaş Yapımı Fiyatları Microblading Kıl Tekniği

Kaşlarında dökülme, seyreklik sorunu ve kaşların çıkmaması ve ince olması gibi farklı sebeplerden dolayı kadınların son zamanlarda Microblading kıl tekniği ile kaş kontörü işlemi tercih edilen yöntemler arasında yer alıyor. Kadınların güzelliğine güzellik katan kaşların istediği formda ve kalınlıkta olması için bu tekniğe başvuranlar en çok Microblading Nedir? 3D Kıl Tekniği fiyatları 2021 yılında ne kadar oldu, kıl tekniği kaş fiyatı en uygun nerede yapılır sorularının cevaplarını arıyor.

Microblading Kaş Kontorü İle Kaş Şekillendirme İşlemi Nedir?

Kaşlar da moda ile birlikte şekilleniyor. 70’ler de ince kaş, 90’larda daha kavisli ve kalkık kaşlar moda iken günümüzde kalın ve doğal kaşa geçiş yapılmasıyla birlikte seyrek ve ince kaşa sahip olan binlerce kadın modaya ayak uydurmak için kaş ektirmek 3D kıl tekniği ile gür kaşlara sahip olmak için güzellik merkezlerin yolunu tutuyor. Hiç bir sağlık riski oluşturmadan isteyen herkes ve her yaştan kişiye uygulanabilen bu estetik müdahale ile gür ve kalın kaşlar yapılıyor. İnce ve seyrek olan dökülmüş kaşlarını gürleştirmek için microblading kaş yöntemi diğer adıyla 3D kıl tekniği sayesinde daha kalın ve gür kaşlar yapılmaktadır. Dökülen ve formunu kaybeden kaşlar bu teknik ile doldurularak kaşlara istenen form kazandırılmaktadır.

Kalıcı Makyaj Uygulaması

Kalıcı makyaj uygulaması olarak en çok tercih edilen bu yöntemin mutlaka uzman kişiler tarafından yapılması estetik facialara neden olmamak için büyük önem arz ediyor. Ancak uzman kişiler tarafından yapıldığı takdirde olumlu sonuçlar alınabilen bu teknik sayesinde artık kadınların en çok müzdarip olduğu kaş seyrekliği sorunu ortadan kalkıyor. Kozmetik ürünlerle de kaş kontörü çekilerek gür kaşlar yapılsa da kalıcı çözüm sağlayan microblading imdada yetişiyor. Kaşlara form kazandırmak için kaş kalemi ve kaş farının doğru uygulanması gerekiyor aksi halde yapay ve yüze yakışmayan kaşlar ortaya çıkıyor. Uygulamada kişinin saçının rengine, kaşın doğal rengine ve cilt rengine ve tipi dikkate alınarak doğal kaşlar yapılıyor.

Uygulamada kullanılan boyanın da deriye herhangi bir zararı bulunmuyor. Uzman ve işinin ehli kişiler tarafından yapıldığında herhangi bir sağlık sorunu yaratmadan kısa sürede konforlu bir uygulama sağlayarak kişinin istediği formda kaşlar yapılıyor.  Uygulama uzman kişiler tarafında yapıldığında herhangi bir sorun yaratmamaktadır. Yüze ve yüz orantısına uygun olması için kalem ile ön tasarım halinde yapılacak kaş belirlenmektedir.

Microblading Kıl Tekniği İle Kaş Şekillendirme Nasıl Yapılır?

Microblading kalıcı makyaj boyası ile kıl görünümlü çizgilerin yerleştirilmesi kaşlar ile aynı renkte ve aynı yönde kıllar çizilmesi işlemidir.

Üç boyutlu kıl tekniği ile kaş tasarımı uygulamadan önce yüzün altın oranına uygun olarak çizim yapılıp, orantılı bir şekilde çizgilere uygun kaş tasarlanır. İstenen sonucun iyi olması için ön tasarımının iyi yapılmış olması gereklidir. Tasarımda birkaç çiziğin bile farklı yapılması iki kaşın arasında farklılık yapacak ve ilk bakışta göz çarpacaktır. İstenmeyen bir görüntü olmaması için mutlaka işinde tecrübeli kişilerin uygulaması gerekmektedir. Microblading uygulama öncesinde kaş bölgesine anestezi kremi sürülür ve uyuşturulur böylece acı hissedilmeden konforlu bir uygulama yapılır.

Sürülen kremin etkisi geçmeden uygulama yapılır, ve kişinin isteği doğrultusunda istenen şekil verilir. Anestezi kremi sürüldüğünde her ne kadar acı hissedilmese de teni hassas kişiler acı hissedebilir.  3 boyutlu mikro kesiler atılarak kaş arasında boşluklar doldurulur ve şekil verilme aşamasında kaş yönüne göre ve kaş rengine göre çizgiler atılır.  Atılan çizgiler kıl görüntüsünde olduğundan ve cilde alt tabakasına uygulandığı için görünümü de keskin ve koyu yapay olmayacaktır. İlk hafta görünümde biraz yapaylık olsa da uzun sürede kişinin yüzüne doğal kaşa yakın bir görünüm sağlayacaktır ve işlem yaptırdığını bilmeyen kişiler bu işlemi yaptırdığını anlamayacaktır.

Microblading 3D Kıl Tekniği Kalıcılığı Ne Kadar Sürer?

Uygulanan boyanın kalitesine göre bu işlemin kalıcılığı da doğru orantılı olarak uzayacaktır. Cilt tipi kuru kişiler ile yağlı cilde sahip olan kişilerde kalıcılık süresi de değişiklik gösterecektir. Kuru cilde sahip olanlarda kalıcılık süresi yağlı cilde oranla daha uzun olmaktadır. Microblading işlemi toplamda 2 seans halinde gerçekleştirilir. İki seans arasında ise 30 gün olmalıdır. Düzeltme ve restorasyon işlemi için iki seans arasında 30 gün olmalıdır.

Microblading 3D kıl tekniği işlem kalıcılık süresi 8 ve 12 ay arasında değiştiğini ve buna kişinin cilt tipi ve uygulanan boyanın kalitesine göre değiştiğini tekrar hatırlatmak gerekir. Bu süreye aynı zamanda işlem sonrası bakımı da kalıcılık süresini de etkileyecektir.

İşlem sonrası bakım için tavsiye edilenlere uymakta önemlidir. İşlem sonrasında uygulama yapılan kaşlara toplamda 3 gün su değdirilmemeli ve sürekli nemlendirilmelidir.

İşlem akabinde nemlendirmesinin amacı ise cilde uygulanan mikro kesiler halinde çizilen çizgilerin kabuklanma yapmaması ve dökülme yapmaması içindir. Nemlendirici olarak vazelin tavsiye edilmektedir ve vazelinin kulak çubuğu yardımıyla taşırmadan sürülmesi gereklidir. Üç gün sonundaysa pamuk ile kaş üzerindeki nemlendirici silinip temizlenir ve yıkanabilir.

Kaş Kontorü Fiyatı 2021 Yılında Ne Kadar Oldu?

Microblading 3D Kıl Tekniği ile kaş yaptırmanın fiyatı boyanın kalitesine değişir boya her ne kadar kaliteli de olsa 8-12ay sonrasında kontörün silinecek olması fiyatı etkilemez.

2021 yılı microblading fiyatları güzellik merkezlerine, kliniklere göre değişmekte ve ortalama 700 TL ve 1.500 TL arasında yapılmaktadır.

Microblading Yaptıranların Yorumları

En çok merak edilenlerden birisi de işlem sonrası görüntünün nasıl olacağı konusudur. Kaşların ikiz kardeş gibi olduğunu ve birbirine tıpatıp benzemesi için kaşların inceltilmemesi gerektiğini ve kaşların görüntüsünün birebir aynı olması için çeşitli tekniklerin uygulandığını ve hangi tekniğin en iyisi olacağının araştırarak uygulama yapılmasının en doğru yol olacağı yapılan yorumlar arasında yer almaktadır.

Uygulama öncesinde en az 72 saat önce exfoliator, retinol, glikolik asit ve alfta hidroksi asit içeren ürünler cildi hassaslaştırabildiği için ve kan inceltici ilaçlarında bırakılması tavsiye edilmektedir.

3D Kıl Tekniği (Microblading)

Kaş şekillendirme işlemi kıl tekniği, gölgelendirme, klasik doldurma ve microblading olarak yaptırılmaktadır. Doldurma yani dövme yöntemi doğal durmadığından artık kullanılmasa da 3D kıl tekniği doğal görünüm sağladığı için kaş kontörü yaptıranların da tavsiye ettiği yöntemler arasında yer alıyor. İşlemden önce çok iyi araştırma yapılmalı ve tekniklerin araştırılması tavsiye ediliyor.  İşlem öncesinde mutlaka gidilen yerin hijyenine ve boyanın kalitesine bakılmasını ve sosyal medya da araştırma yaparak yorumların incelenmesi tavsiye ediliyor. Yaptıranlar arasında microblading kaş kontorünün fiyatının 500 TL’dir diyen de var. Fiyat listesi 2.000 TL olan da. İşlemin yapıldığı yere ve uzmana göre fiyatta değiştiği için net bir rakam değil de ortalama bir rakam verildiği ön fikir açısından ne kadara mal olacağını tahmin etmek için yorumlarda ki fiyatlar bu aralıkta değişiyor. Herhangi bir istenmeyen sonuç elde edildiğinde, kaşın şekli istenilen gibi olmadığında ve yeni görüntüsünden memnun kalmayan kişiler kalıcı makyaj uygulaması arasında yer alan bu yöntemde istenmeyen görüntüden kurtulmak isteyenler Remover solüsyonlar ile silme işlemi ve lazerle silme işlemi ile 1 ya da 2 seansta kurtulmak mümkündür.

Microblading Yapan En İyi Merkez İletişim

Emsal Doğan: Abdi İpekçi Cad. Deniz apt. No:32 D:5 Nişantaşı İstanbul Tel: 0 212 234 01 30

Aylin Çetinkaya  (212) 225 90 00 Konum

Bahar Aslan Harbiye Mah. Abdi İpekçi Cd. No:53 D:6 34367 Şişli/İstanbul  212 963 06 53

Diğer merkezlerin adreslerini buradan inceleyebilirsiniz.

Lazer Epilasyon yaptırmayı düşünürseniz ilgili yazımızı okuyabilirsiniz.

SORUN CEVAPLAYALIM

Oy Verin

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Sitede yer alan bilgiler yapılan araştırmalar sonucunda hazırlanmıştır. Detaylı bilgi için Site Kullanım Koşulları sayfasını ziyaret ediniz!