KOSGEB Hibeleri

Küçükbaş Yem Fiyatları (Tarım Kredi Kooperatifi)

Küçükbaş Yem Fiyatları (Tarım Kredi Kooperatifi)

Küçükbaş hayvan besiciliği yapıyorsanız, sektöre biraz da olsa hakim olmanız gerekiyor. Tabi böyle bir işletme kurmadan evvel de maliyet hesaplaması yapmalısınız. İşletme giderlerinin büyük bir kısmını küçükbaş yem fiyatları oluşturmaktadır. Koyun ve keçiler için hangi dönemde hangi yemin verileceği de önem arz etmektedir. Tarım Kredi Kooperatifleri yem satışı yapmaktadır. Aynı zamanda yem imalatı yapan pek çok firma da bulunmaktadır. Fiyat artışları ile birlikte, durum yem fiyatlarına nasıl yansımış, inceleyelim.

Küçükbaş Hayvanlarda Yem Seçimi

Hayvancılık sektörlerinden hangisinde faaliyet gösterirseniz gösterin bu alanlardan verim elde etmek için hayvanlara iyi şartlar sunmanız gerekiyor.  Çünkü aslında verim durumu tam olarak ırklarla alakalı değil. Çok iyi verim alındığı bilinen örneğin Holstein sığırlarına gerekli özeni göstermezseniz süt veriminiz düşecektir. Küçükbaş hayvancılıkta da durum aynı şekilde olacaktır. Bu anlamda hayvanlara uygun beslenme koşulları sunulmalıdır. Tabi dikkat edilecek olan diğer nokta verilecek olan yem miktarı ve kalitesidir. Birazdan yaptığımız fiyat araştırmalarını sizlerle paylaşacağız. Ancak fiyatı yüksek olan yem kalitelidir gibi anlayış ihtiva etmemektedir bu söylediklerimiz. Bu sebeple güvendiğiniz ve test ettiğiniz markaların yemlerini almalısınız. Ayrıca elinizde bulunan hayvanların da verdiğiniz yemin hakkını vermesi gerekir. Verimsiz ve hasta durumda olan hayvanları elden çıkarmanız daha mantıklı olacaktır. Tabi hayvanların beslenmesi teknik bir konudur. Bu anlamda bilginizin de olması gerekir. Çok ya da az yemin her hayvan için zararının olduğu bilinmektedir.

Küçükbaş Hayvanlarda Yem Seçimi
Küçükbaş Hayvanlarda Yem Seçimi

Tarım Kredi Kooperatifi Küçükbaş Yemleri

Kredi Kooperatifleri bünyesinde bulunan tüm yem fabrikaları Tarım Kredi Yem olarak birleştirilmiştir. Kooperatif büyükbaş ve küçükbaş hayvan yemi satışı yapmaktadır. Küçükbaş için satışını yaptığı ürünler şu başlıklar altında incelenebilir;

 • Kuzu büyütme yemi
 • Kuzu besi yemi (Enerji)
 • Toklu besi yemi
 • Koyun süt yemi
 • Keçi süt yemi’ dir. Bu yemler 50 kilogramlık çuvallar halinde satılmaktadır.

Kuzu Büyütme Yemi: Kuzu büyütme yemleri kuzuların doğumlarından 2 hafta sonrasında başlamak üzere 13. haftalarına kadar kullanılan yemleri ifade etmektedir. Kuzuların dengeli beslenmeleri adına bu yemleri kullanmaları önemlidir. Büyütme yemleri sindirim bakımından hayvanlara sıkıntı yaşatmamaktadır. İsminden de anlayabileceğimiz gibi hayvanların büyümesi adına ihtiyaç duyulan tüm besin değerlerini sağlamaktadır. Hayvanlarda işkembe gelişim sürecini hızlandırma, kas ve kemik sistemini güçlendirici etkilerinin olduğu tespit edilmiştir. Kuzuların kilogram olarak artış göstermelerini sağlar. İçeriğinde vitamin, protein, enerji ve çeşitli mineraller bulunmaktadır. Kuzu büyütme yemlerinin 50 kilogramlık çuvalları 70- 75 TL‘ den satılmaktadır.

Kuzu Besi Yemi: Besi yemleri de 50 kilogram çuvallarda satılmaktadır. Hayvanların doksanıncı günlerinden başlayarak kesimlerine kadar olan dönemlerinde kullanılmaktadır. Kuzuların erken gelişimine katkı sağladığı bilinen Tarım Kredi’ nin yemleri içerisinde protein, vitamin gibi çeşitli besin maddeleri bulunmaktadır. Sindirime yardımcı olur. Kas ve iskelet sistemini güçlendirir. Besi yemleri 70- 75 TL‘ den satılmaktadır.

Toklu Besi Yemi: Besiye alınmış ve bir yaşını tamamlamış olan hayvanların kesim dönemleri gelene kadar beslenecekleri yemleri ifade etmektedir. Yemlerin tatları lezzetlidir ve iştah açıcı özellikleri bulunmaktadır. Yemin yanı sıra hayvanlara 3 öğün de su verilmesi gerekmektedir.

Koyun Süt Yemi: Bu yem çeşidi de 50 kilogramlık çuvallarda satılmaktadır. Süt veren koyunların sağılma dönemlerinde kullanılabilir. Koyunlara verilen süt yemlerinin de iştah açıcı özellikleri bulunmaktadır.

Keçi Süt Yemi: Keçilerin süt verdikleri dönemlerinde kullanılan bir yem çeşididir. Oğlakların sayısına ve keçinin verdiği süte göre yem miktarı ayarlanmalıdır. Süt ve döl verimi konularında verimin artırılmasında bu yem çeşidi yardımcıdır. Şayet yem keçilere ilk defa verilecekse 7-10 gün arasında bir geçiş dönemi uygulanmalıdır. Günde iki ya da üç öğün olarak verilebilir. Yem verildikten sonra hayvanların sürekli olarak sulukların da su olması gerekiyor.

Özlem Yem Fiyatları

Pet food, kanatlı, küçükbaş ve büyükbaş sektörleri için yem üretimi yapan firma 1980′ lerden günümüze kadar gelen tecrübesi ile yem üretimine devam etmektedir. Tablonun ilk sütununda yer alan fiyatlar çuvalların peşin fiyatları olmaktadır. Diğer fiyatlar ise 15 günlük, 30 günlük, 45 ve 60 günlük çuvalların fiyatlarını ifade etmektedir.

Küçükbaş Hayvanlarda Yem Seçimi
Özlem Yem

Küçükbaş sektöründe ürettiği yem çeşitleri kuzu başlangıç yemleri, kuzu büyütme yemleri, kuzu besi yemler, toklu besi yemleri, koyun ve keçi süt yemleridir. Küçükbaş Yem Fiyatları arasını kapsamaktadır. Manisa ve Sakarya’ da bulunan şubelerden yem siparişi verebilirsiniz. İletişim sayfası üzerinden de siparişler kabul edilmektedir. Özlem Yem firması büyükbaş ve kanatlı yem fiyatlarını pdf dokümanından inceleyebilirsiniz.

CP Yem Fiyatları

Firma, Türkiye’ nin tanınmış tavuk üretici markaları arasında yer almaktadır. İşlenmiş gıdaların yanı sıra yem üretimi de yapılmaktadır. Küçükbaş Yem Fiyatları ve çeşitleri aşağıdaki gibidir;

Kuzu Başlangıç Yemleri: Başlangıç yemlerinin pek çok avantajı vardır ve hayvan sağlığı açısından önemlidir.  Hayvanlara doğumlarından itibaren 3 haftalık olduktan sonra verilebilir. Hayvanların beslenme konusunda ihtiyaç duydukları tüm özellikleri barındırırlar. İşkembe gelişimlerini hızlandırır.

Kuzu Büyütme Yemleri: Bu yemler pelet halinde yani büyük yem parçaları halinde bulunmaktadır. Hayvanlara 7 haftalık olduklarında verilebilir. 18 haftalık olana kadar bu yemlerin kullanımı uygun görülmüştür. Bu yemler sayesinde hayvanların ihtiyaç duydukları tüm vitamin ve mineraller karşılanır. Annelerinden süt kesilerek daha çok verim elde edilir. Ayrıca yeme ek olarak hayvanların tuz ihtiyaçlarının da giderilmesi gerekmektedir.

Kuzu Besi Yemleri: Hayvanların yedinci aya kadar olan dönemlerinde kullanılabilir. İçerisinde pek çok yem maddesi bulunmaktadır. Yemler, toz halde değildir. Bu amaçla saklanmaları da oldukça kolaydır. Damızlık oluşumunda büyük payı vardır. Yeme ek olarak hayvanların su ihtiyaçlarının da karşılanması gerekmektedir.

Toklu Besi Yemi ve Koyun Süt Yemi de üretilmektedir.

Kuzu besi yemleri: 68,5 TL

Kuzu Büyütme Yemleri: 69,5 TL’ dir.

Atılım Yemleri
Küçükbaş Yem Fiyatları

Tarım Kredi tavuk yemi ve ilaç fiyatları hakkında da bilgi alabilirsiniz.

Malkara Kar Yem Fiyatları

Malkara Yem 1972 yılında kurulmuştur. Küçükbaş, büyükbaş ve kanatlı sektöründe üretim yapan firma Afacan G kuzu başlangıç ve kuzu büyütme yemleri ile küçükbaş sektöründe de yem üretimi yapmaktadır. İçerisinde tahıllar ve proteinler bulunmaktadır. Bu maddelerin sindirimi de oldukça kolaydır. Yemler katkılıdır ve içeriğinde vitaminler, mineraller ve izmineraller bulunmaktadır. İçerisinde bulunan katkı maddeleri ile hayvanların bağışıklık sistemlerine katkı sağlar ve böbrek taşımı oluşumunu bertaraf eder.

Küçükbaş Yem Fiyatları ;

 • Ekonomik kuzu yemleri 74, 5 TL 
 • 0 ve 2 aylık olan kuzulara verilecek olan yemlerin fiyatı : 90 TL
 • 2 aydan sonra verilecek olan büyütme yemlerinin fiyatı:  91 TL
 • Koyun ve keçi süt yemlerinin fiyatı 71, 5 TL‘ dir. 

Malkara Kar Yem firmasının internet sitesinde yer almakta olan büyükbaş ve kanatlı yemleri ile ilgili bilgi almak için tıklayınız.

Atılım Yemleri Fiyatları

Firma, büyükbaş, küçükbaş, kanatlı sektörlerinde yem üreten firma arpa ve mısır flake de üretmektedir. Küçükbaş alanında kuzu ve süt yemleri üretimi bulunmaktadır. Ayrıca konsantre yem üretimi de mevcuttur. Şirin, kıvırcık, toklu, dane toklu, K1 ve K2 türü kuzu yemleri ile koyun ve keçi yemleri bulunmaktadır. Kuzu büyütme yemlerinin 50 kilogramlık çuvalı dönemi için 88 TL‘ dir. n11.com‘ dan sipariş verebilirsiniz. Veya internet adresinden arayarak bilgi alabilirsiniz.  Türkiye Yem Sanayiciler Birliği sayfasından yem mevzuatlarını inceleyebilirsiniz.

Bissa Yem Fiyatları

Bissa, küçükbaş alanında besi ve toklu besi yemi satışı yapmaktadır. Toklu besi yemleri kurbanlık olarak ya da et için kesilecek olan hayvanların beslenmesinde kullanılmaktadır. İçlerindeki protein oranı 15, enerji oranı 2800′ dür 50 kilogramlık çuvallarda satılmaktadır. İndirimli fiyatı 80 TL‘ dir. Besi yemlerinin içerisinde 2 bin 500 enerji ve 12 protein bulunmaktadır. Bu yem de besiye alınan hayvanlara verilmektedir. 50 kilogramlık çuvalları 100 TL’ dir. Yem fiyatları internet üzerinden satış yapılan sayfalardan ve markaların kendi internet sayfalarından alınmıştır. Tarım Kredi Kooperatifleri yem fiyatları ile ilgili detaylı bilgiyi il ya da ilçe Tarım Kredi Kooperatiflerinden alabilirsiniz. Toprak Mahsulleri Ofisi’ nin yem fiyatlarını Topyekün Mücadele Programı ile %10 oranında düşürdüğünü bir kez daha belirtelim.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
 1. AKIN TUNCEL dedi ki:

  Ukreina-Vinnitsa Şehrinde kurulmuş olan ”EKSPEDİTİONAL GLOBAL” Tur.Ltd.Şti üzerinden Türkiye Cumhuriyeti Tarım ve Orman Bakanlığı izni ile Ukreina’da anlaşmalı olduğumuz çiftliklerden yürürlükteki ithalat mevzuatı ile gümrük mevzuatına uygun şekilde damızlık sertifikalı saf ROMANOV ve MERİNOS koyunu almak için bize ulaşabilirsiniz.

KosgebKredisi.Com sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve görsellerin her türlü hakkı saklıdır. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.