canta astroloji arti yorum bilim egitim1 power kalem istatistik gozluk at ayar duyuru ok bitcoin nota moda mercek ates saat kalp wifi eglence kadin oyun tamir alinti kullanici dunya whatsapp sinema basketbol saglik windows iletisim takvim yildiz yemek egitim bilgi xbox ev gulenyuz yorum1 video soru futbol menu1 foto ucak kahve apple mouse menu2 ps klasor monitor ceptelefonu rastgele yaprak araba

Köyde Ev Yapmak İçin Kredi Veren Bankalar (İnşaat Desteği)

Köyde Ev Yapmak İçin Kredi Veren Bankalar (İnşaat Desteği)

Köyünde ev yapmak isteyenler tarafından araştırılan Ziraat köyde ev yapma Kredisi nasıl alınır, köy evine konut kredisi nasıl alınır, arsaya ev yapma kredisi fiyatları ne kadardır, Halkbank köyde ev yapma kredisi veriyor mu? Köye ev yapana devlet yardımı nasıl alınır, köye ev yapmak için inşaat kredisi ve Köye ev yapmak için izlenmesi gereken resmi prosedür nedir tüm merak edilenler yazımızda mevcuttur.

Köyde Ev Yapmak İçin Kredi

Köyde ev yapmak için kredi almak isteyenler; yeni bir ev sahibi olmak için, köye dönüş yaparak, prefabrik veya normal ev yapabilmek için konut kredisi, mortgage ve inşaat kredisi veren bankalar ile köyde ev kredisinden ve köye dönüş projesinden bahsedeceğiz. Köyde ev yapma kredisi nasıl alınır, şartları nelerdir merak edilenleri içeriğimizde bulabilirsiniz.

Toki Tarım Köy Projesi Köyde Ev Sahibi Yapıyor

Toki’nin köyümde evim olsun diyenler için başlatmış olduğu Tarım köy projeleri kapsamından Toki başvuruları alınmaya devam etmektedir. Köyümde evim diyorsanız Toki tarım köylere başvurabilirsiniz. Detaylar.

Köyde Ev Yapma Şartları

Köyde inşaat yapmak; İlçe veya şehir merkezlerinde olduğundan daha farklıdır. Köyde ev yapmak için kredi almak istiyor iseniz, öncelikle köyde ev yapma şartları hakkında bilgi sahibi olmalısınız. Köyde ev yapmak isteyenler için yönetmelik maddeleri aşağıda belirtilmiştir.

Köy Evi Bina Cephe ve İstikametleri; Madde 46 – Bina cephe ve istikametlerinin, köy ve mezraların mevcut teşekkülü esas alınarak tayin ve tesbitine Köy İhtiyar Heyeti yetkilidir.

Köy Evi Komşu Mesafeleri; Madde 47 – Komşu mesafeleri, civarın yapı düzeni ve karakterine, yapılacak binaların münferit konut veya tarımsal işletme birimi (ahır, samanlık, arabalık v.b.) oluşuna göre Köy İhtiyar Heyeti yetkilidir.

Köy Evi Binalara kot verilmesi; Madde 48 – Binalara parselin yüz aldığı yolun;

 • 1) Bordür taşı konulmuş ise, binanın ön cephe hattı ortası hizasındaki bordür taşı üst seviyesinden,
 • 2) Yol kaplaması yapılmış, bordür taşı konulmamış ise, bina ön cephe hattı ortası hizasındaki yol kaplamasının en üst seviyesinden,
 • 3) Yol kaplaması yapılmamış, bordür taşı konulmamış ise, yolun halihazır başlangıç ve bitiş noktaları arasında geçirilecek bir kırmızı hatta göre bina ön cephe ortası hizasından, kot verilir.
 • Yapı Şartları ; Madde 49 – Parsel büyüklükleri hakkındaki hükümlere uymayan parsellerde, uygun hale getirilmedikçe yeni yapı ve ilave yapı yapılmasına izin verilmez.

Sizlere köye ev yapmak için kredi veren bankalardan bahsetmek istiyoruz.

Köyde Ev Yapmak için Gerekli Belgeler ve Evraklar

 • Başvuru dilekçesi,
 • Arsa tapusu,
 • Koordinatlı plan örneği (Kadastro müdürlüğünden temin edilecek.),
 • Nüfus cüzdanı,
 • İkametgah senedi,
 • Yapılacak köy evinin yoldan ve komşu parsellerden çekme mesafelerine ilişkin Köy İhtiyar Heyeti kararı evraklarının hazırlanması gerekmektedir.

Kosgeb Ev İnşaat Kredisi

Kosgeb tarafından, ev yapmak isteyenlere, inşaat kredisi veya konut kredisi desteği gibi bir destek paketi bulunmamaktadır. Yalnız iş kurmak isteyenler ve bu iş ile ilgili, bina yapımı ve tadilat işleri için hazırlanan iş planı doğrultusunda KOSGEB ev yapma kredisi alınabilir.

Köyde Ev Yapmak İçin Kredi Nasıl Alınır?

 • Ziraat bankası köyde ev yapma kredisi başvurusu yapabilirsiniz
 • Halkbank köyde ev yapanlar için kredi başvurusu yapabilirsiniz.
 • Akbank ihtiyaç kredisi ile köydeki ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.
 • Garanti Bankası inşaat kredisi ile tüm inşaat masraflarınızı ve ev yapmak için giderlerinizi finansman edebilirsiniz.
 • TEB inşaat yapanlar ve ev yapmak için paraya ihtiyaç duyanlara kredi vermektedir. Detaylar.

Köyde Ev Yapanlara Hibe ve Destek Kredileri

Köyde ev yaparak köye yerleşenlere, devlet tarafından çeşitli hibe ve destekleme kredileri verilmektedir. Köye dönüş kredisi bu projelerden biri olup, köye kesin dönüş yapanlara 30 bin lira hibe kredi verilecektir. Bunun yanında çiftçilere Kosgeb tarım kredisi de verilebilmektedir.

Köye dönüş proje ve desteği ile köyde inşaat ve köyde ev yapmak için kredi almak için Devlet Destekleri ve en uygun kredi veren bankalara başvurabilirsiniz.

Ayrıca  Çevre ve Şehircilik Bakanlığı köyüne yerleşip ev yapana 2 yıl geri ödemesiz %1  faiz oranıyla 10 yılda ve 10 eşit taksitte ödeme seçeneği ile kredi verecek. Ayrıca konutunu yöresel bir stilde yapanlara Resmi Gazetede yayınlanan hükümlere göre faiz indirimi uygulanacak. Amaç yöresel mimariyi artırarak köylere de estetik kazandırmaktır. Ayrıca borçlarını ödeyemeyecek durumda olanlara da yapılandırma müjdesi verildi.

Peşinatsız konut kredisi veren bankaları incelemek için tıklayınız.

Köyde ev yapmak istiyorsanız bankaların arasından en uygun vade ve makul faiz oranları ile kredi imkanı sağlayan İş Bankası, Vakıfbank, Halkbank ve Akbank’a müracaat edebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 20 YORUM
 1. kamıl ozgul dedi ki:

  kastamonu arac ılcesıne arsama tek katlı ev yapmak ıstıyrum devletım bu konuda yardım yapıyomu emeklının odeyebılecegı taksıtlerde

 2. serdal DEMİRCİ dedi ki:

  Merhaba ;
  köyüme ev yapmak istiyorum , ev yapacağım 1000 m2 tarla vasıflı taşınmazım köy mücavir alan dışındadır ve kamu eline geçmiş yola cephesi vardır .Buraya ev yapmamda bir mahsur varmıdır ,bunun için kosgeb de hangi birimle görüşmem gerekir yardımcı olur musunuz ?

 3. Yüksel dedi ki:

  Almanyadan 9.ayın 1’inde Aksaray Ağaçörenin bir köyüne ev yaptırmaya geldim, sadece müsade ve ruhsat için 18 bin tl ödedim, işler uzayınca kayın biladerime vekalet verip Almanyaya döndüm, yeni kanun çıkmış müteahhitlik belgesi alması lazımmış, 2 kişiyi en az 6 ay
  çalışıyor göstermesi gerekiyormuş skk gideri için 12 bin tl ödemesi lazımmış, ev yapmaktan vaz geçecektim fakat bütün malzemeyi almıştım. yaptırmak istediğim Rezidans değil altında garajı olan 1 ailelik köy evi,30 bin tl sadece bürokratik işlere gidiyor. Bu şartlarda ev yapmak yerine şehirden bir daire almak daha mantıklı.

 4. Memet letif akbaba dedi ki:

  Ben Erzurum Pasinler de oturuyordum . Bursa ya evi getirdim,1 yıl oldu geri dönersem ev yapımı nasıl olacak, hayvancılık yapacam

 5. Adem yılmaz dedi ki:

  Selam köye dönüş yapmak istiyorum 30. 000 kredi desteğinden faydalanmak istiyorum

 6. Köye dönüş desteği dedi ki:

  Merhaba köyde ev yaparak hayvancilik ve çifçilik ile uğraşmak istiyorum bu konuda destek alabilirmiyim

 7. köye dönüş pironesinden yararlanmak istiyorum dedi ki:

  köye dönmek istiyorum tamamen köye dönüş projesinden yararlanmak istiyorum 30000 bin tl hibe devletin verdiği desteği nasıl alabilirim ev almak için

 8. Tesvik alcam koye donus dedi ki:

  Tesvik Alan varmi arkadaslar aranizda

 9. Köyde ev yapma kredisi dedi ki:

  Emekli oldum giresun piraźiz cayir koyune tasinacagim su an koye ev yaptiriyorum en uygun kredi nasil kullana bilirim ve devlet destegi var mi saygilarimla.

KosgebKredisi.Com sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve görsellerin her türlü hakkı saklıdır. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.