KOSGEB Hibeleri

KOSGEB Parayı Ne Zaman Ödüyor? HEMEN AL!

KOSGEB Parayı ne zaman ödüyor diye soruyor iseniz, muhtemelen proje konularından birine başvuru yapmış ve sonuçlandırmayı beklemektesiniz. Peşin, taksitle, elden, ödeme gibi bir KOSGEB’in para ödeme teknikleri bulunmayıp, projenin sonuçlandırılması neticesinde ödeme yapılmaktadır. Lafı fazla gevelemeden ne zaman ödediğini sizlere anlatmak istiyorum.

KOSGEB Parayı Ne Zaman Ödüyor? En Çabuk Nasıl Alınır?

Aktif halde olan 14 farklı KOSGEB programından birine başvurdunuz. Bu program verilmesi muhtemel olan sıfır faizli esnaf kredisi de olabilir. Bu kredinin ödeneceği tarih ile 60 bin liralık hibe ödemesi yapılan girişimci destek programının tarihi aynı olmayacaktır.  Çünkü her iki desteğin başvuru prosedürleri ve gerekli şartları birbirine göre farklıdır. Özellikle KOSGEB geçen yıllarda ortaya koyduğu bir avans uygulaması sayesinde, program tamamlanmadan avans niteliğinde ödeme de yapmaktadır. Bu ödemeyi KOSGEB Başkanı sayın açıklamıştı. 1 TEMMUZ’da yayınlanan reform paketinde Avans uygulamasının başladığını duyurmuştu. Peki kosgeb ödemeleri nasıl oluyor?

KOSGEB Parayı Ne Zaman Ödüyor En Çabuk Nasıl Alınır

KOSGEB Parayı Ne Zaman Ödüyor En Çabuk Nasıl Alınır?

KOSGEB Ödeme Oluru Nedir?

KOSGEB’den destek almak için özellikle de Geleneksel Girişimci Desteği ( 60 bin Tl. hibe), İleri girişimci desteği (370 bin hibe) almak için yapmanız gerekenleri sıfırdan anlatmayacağım. Bu konuda bilgi istiyorsanız eğer KOSGEB kredisi nasıl alınır isimli yazımı okuyun. Burada tek tek anlattım. Bu bölümde yapmanız gereken her şeyi yaptınız. Son olarak danışmanınız size ödeme oluru verecek. Ancak bu noktada size bugüne kadar yaptıklarınızın tümünün kağıt ve evrak üzerinde olduğunu, bundan sonra ise yerinde görerek onay vermesi gerektiğini söyleyecek.

Bu sefer danışmandan randevu alacaksınız. Danışmanınız randevu tarihinde işletmenizi ziyaret edecek.

Elinde bugüne kadar teslim ettiğiniz tüm faturalar olacak. Faturalarda yazılı olan tüm dokümanlar, ödeme belgeleri ve alınan ürünler birebir kontrol edilecek. Bunun sonunda KOSGEB paranızı ödeyecek mi? Hayır halen bitmedi…

Danışman sunduğunuz tüm belgelerle aldığınız tüm ürünleri, teçhizatları, işletmeyi tek tek inceleyecek. Hatta danışman tüm alınanları seri numaralarına kadar inceleyecek.

Kosgeb Para Ödeme Süreci

Eğer danışmanınız tüm belgeleri teyit eder ve onay verirse, ödeme oluru süreci başlar. Bu işlem danışmanınız tarafından başlatılır.

Girişimci esnafımız bu işemi E-KOBi ekranından takip edebilir. Peki danışman ödeme oluru işlemini başlatınca KOSGEB’den parayı alabiliyor muyuz? Hayır.. daha bitmedi.

KOSGEB Ödeme Oluruna Onay Verecek

Başlatılan işlemi E-kobi ekranından takip edeceksiniz ve KOSGEB merkezinden ödeme oluruna onay verilecek. Bu işlem ortalama 1-2 hafta ve daha fazla sürebilmektedir. Bunun sonrasında girişimcinin ödemesi yapılabilmektedir.

Bazı sitelerde KOSGEB parayı 1-2 hafta sonra verir, hemen ödemez, faturalandırın hemen parayı alırsınız gibi saçma bilgileri unutun!

Bu aşamaları yaşan bir kobi, kuruluşun yeni girişimci desteği haricinde bir çok farklı destek paketi olduğunu ve bu paketlere de başvuru yapabileceğini görecektir. Arge, nitelikli personel ve benzeri birçok farklı programa başvuru yapılabilir.

SORUN CEVAPLAYALIM

Oy Verin*

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 8 YORUM
 1. Göksel haddur dedi ki:

  4 ay önce koskeb desteğini 5000tl sini aldım ikinci ödeme ne yapılır tesekur ederim

  1. Sefa dedi ki:

   Nasıl aldın benim kuruluş desteği onayı geldi para ne zaman yatar bilgi verirmisin iz lütfen

 2. Devlet destegi adi altinda olan kosgep kredisini kullanmak ve kendi isimi kurmak istiyorum dedi ki:

  Adim hacer 15 yildir tatli ve yemek uzerinde calisiyorum yaptigim isimi zevkle severek yapiyorum su anda caddebostan islek caddede bir dukkan buldum kendi isimi kurmak istiyorum yardimci olursaniz cok sevinirim saygilarimla selamlar

 3. ödeme dedi ki:

  ödemeyi nezaman aldınızmı peki

 4. Kosgeb Girişimcilik Desteği dedi ki:

  Arkadaşlar güncel bilgi olması için sizlerle paylaşmak istedim. Kosgeb girişimcilik desteğine yaklaşık 4 Mart 2019 tarihinde e-devlet üzerinden başvuru yaptık. Mart sonu nisan başı gibi kurula davet edildik ve 5 nisanda başvurumuz onaylandı. İşletme kuruluş desteği ödeme başvurusuna bulunduk yaklaşık 1 hafta içerisinde ve 3 Mayıs’ta ödeme oluru verildi.

  1. Sefa dedi ki:

   Ödeme Oluru verildikten sonra ödeme ne zaman yattı peki

 5. MUSTAFA dedi ki:

  KOSGEG GİRİŞİMCİ OLARAK TÜM İŞLEMLERİ YAPTIM YSKLAŞİK 6 AY OLDU OLUR İŞLEMİ GERÇEKLEŞTİ. BU ÖDEME DAHA NEKADAR SÜRER. SAYGILAR.

 6. Ferhat bilecen dedi ki:

  Ya ben pozitif konuşmak istiyorum ya gittim Keşke de boş verdim böyle bir şey yoktur dediler Ben engelli bir vatandaşın okumam yazmam yok diye ben hiçbir yaşanmıyor bana çok gerek iş başvurusu Vuruldum hiçbir yerden iş haberi gelmedi kendi yerimi açmak istiyorum gittim KOSGEB KOSGEB dedi böyle bir kredi yoktur size Beye beyefendi

Sitede yer alan bilgiler yapılan araştırmalar sonucunda hazırlanmıştır. Detaylı bilgi için Site Kullanım Koşulları sayfasını ziyaret ediniz!