canta astroloji arti yorum bilim egitim1 power kalem istatistik gozluk at ayar duyuru ok bitcoin nota moda mercek ates saat kalp wifi eglence kadin oyun tamir alinti kullanici dunya whatsapp sinema basketbol saglik windows iletisim takvim yildiz yemek egitim bilgi xbox ev gulenyuz yorum1 video soru futbol menu1 foto ucak kahve apple mouse menu2 ps klasor monitor ceptelefonu rastgele yaprak araba

KOSGEB Parayı Ne Zaman Ödüyor? HEMEN AL!

KOSGEB Parayı Ne Zaman Ödüyor? HEMEN AL!

KOSGEB Parayı ne zaman ödüyor diye soruyor iseniz, muhtemelen proje konularından birine başvuru yapmış ve sonuçlandırmayı beklemektesiniz. Peşin, taksitle, elden, ödeme gibi bir KOSGEB’in para ödeme teknikleri bulunmayıp, projenin sonuçlandırılması neticesinde ödeme yapılmaktadır. Lafı fazla gevelemeden ne zaman ödediğinin cevabını verelim.

KOSGEB Parayı Ne Zaman Ödüyor? En Çabuk Nasıl Alınır?

Aktif halde olan 14 farklı KOSGEB programından birine başvurdunuz. Bu program verilmesi muhtemel olan sıfır faizli esnaf kredisi de olabilir. Bu kredinin ödeneceği tarih ile 60 bin liralık hibe ödemesi yapılan girişimci destek programının tarihi aynı olmayacaktır.  Çünkü her iki desteğin başvuru prosedürleri ve gerekli şartları birbirine göre farklıdır. Özellikle KOSGEB geçen yıllarda ortaya koyduğu bir avans uygulaması sayesinde, program tamamlanmadan avans niteliğinde ödeme de yapmaktadır. Bu ödemeyi KOSGEB Başkanı sayın açıklamıştı. Peki kosgeb ödemeleri nasıl oluyor?

KOSGEB Parayı Ne Zaman Ödüyor En Çabuk Nasıl Alınır
KOSGEB Parayı Ne Zaman Ödüyor En Çabuk Nasıl Alınır?

KOSGEB Ödeme Oluru Nedir?

KOSGEB’den destek almak için özellikle de Geleneksel Girişimci Desteği ( 60 bin Tl. hibe), İleri girişimci desteği (370 bin hibe) almak için yapmanız gerekenleri sıfırdan anlatmayacağız. Bu konuda bilgi istiyorsanız eğer KOSGEB kredisi nasıl alınır isimli yazımı okuyun. Burada tek tek anlattık. Bu bölümde yapmanız gereken her şeyi yaptınız. Son olarak danışmanınız size ödeme oluru verecek. Ancak bu noktada size bugüne kadar yaptıklarınızın tümünün kağıt ve evrak üzerinde olduğunu, bundan sonra ise yerinde görerek onay vermesi gerektiğini söyleyecek.

Bu sefer danışmandan randevu alacaksınız. Danışmanınız randevu tarihinde işletmenizi ziyaret edecek.

Elinde bugüne kadar teslim ettiğiniz tüm faturalar olacak. Faturalarda yazılı olan tüm dokümanlar, ödeme belgeleri ve alınan ürünler birebir kontrol edilecek. Bunun sonunda KOSGEB paranızı ödeyecek mi? Hayır halen bitmedi…

Danışman sunduğunuz tüm belgelerle aldığınız tüm ürünleri, teçhizatları, işletmeyi tek tek inceleyecek. Hatta danışman tüm alınanları seri numaralarına kadar inceleyecek.

Kosgeb Para Ödeme Süreci

Eğer danışmanınız tüm belgeleri teyit eder ve onay verirse, ödeme oluru süreci başlar. Bu işlem danışmanınız tarafından başlatılır.

Girişimci esnafımız bu işlemi E-KOBİ ekranından takip edebilir. Peki danışman ödeme oluru işlemini başlatınca KOSGEB’den parayı alabiliyor muyuz? Hayır.. daha bitmedi.

KOSGEB Ödeme Oluruna Onay Verecek

Başlatılan işlemi E-kobi ekranından takip edeceksiniz ve KOSGEB merkezinden ödeme oluruna onay verilecek. Bu işlem ortalama 1-2 hafta ve daha fazla sürebilmektedir. Bunun sonrasında girişimcinin ödemesi yapılabilmektedir.

Bazı sitelerde KOSGEB parayı 1-2 hafta sonra verir, hemen ödemez, faturalandırın hemen parayı alırsınız gibi saçma bilgileri unutun!

Bu aşamaları yaşan bir kobi, kuruluşun yeni girişimci desteği haricinde bir çok farklı destek paketi olduğunu ve bu paketlere de başvuru yapabileceğini görecektir. Arge, nitelikli personel ve benzeri birçok farklı programa başvuru yapılabilir.

KOBİGEL – KOBİ Gelişim Destek Programına başvuran ve Projem kabul edildiği zaman destek ödemeleri nasıl yapılmaktadır? diye soru soran girişimcilere yanıt vermek gerekirse; Proje başlangıç tarihinden itibaren dörder aylık dönemlerde işletmeden sorumlu personel işletmeyi ziyaret ederek Dönemsel İzleme Formu düzenler. İzleme ziyaretinde uygun görülen ve forma işlenen giderler için işletme tarafından KOBİ Bilgi Sistemi üzerinden Ödeme Talep Formu doldurulur ve eki ödeme belgeleri yüklenerek ödeme talep edilir.

KOSGEB tarafından geri ödemeli (hibe) destek ödemesinin yapılabilmesi için de destek ödemesinden önce işletmeden destek tutarı kadar teminat alınır. Geri ödemeli destekler, proje süresinin bitiş tarihinden sonra 12 ayı ödemesiz olmak üzere, dörder aylık dönemler halinde 6 eşit taksitte geri ödenir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 14 YORUM
 1. Çelik Arifoğlu dedi ki:

  Merhaba ben kosgeb girişimcilik belgemi aldım.Benden istenildiği gibi dükkanımı tuttum.Ardından açılış evrakları yazar kasa v.s hepsini tamamlayıp izmirde ÇELLO PET SHOP isimli dükkanımı açtım.Fakat kosgeb bana ödemenin sadece 5000 tl olacağını bildirdi.Benim kosgeb başvurum 2750 tl bankaya hesaplarına yatırarak gerçekleşti.Yazar kasa açılış evrakları v.s 3500 tl kadar oldu.Faturaları göndereyim diye sorduğumda hayır gerek yok biz size sadece 5000 tl açılış ücreti ödeyeceğiz dendi.Anlamadım nasıl bir destek bu ödediğimin yarısı bile değil.Dekor ve tadilat için yaptığım harcamayı saymıyorum bile….

 2. irfan Deniz dedi ki:

  Herkeze merha arkadaşlar benimde KOSGEB destekli restoranım zor ve sabır gerektiren bir süreç verilen bilgiler yüzde yüz dogrudur

 3. ALTUN BEYZANUR ÇELİK dedi ki:

  ÖDEME OLURU ONAYLANDI ÖDEME NEZAMAN YATAR

 4. Celal dedi ki:

  Sizin bir sürü şartı yenine getirdikten sonra, Kosgeb’in en iyi ödeme süresi 1 – 1,5 yıl arasıdır. Sanmayın ki başvurunuz ve projeniz kabul olunca Kosgeb size hemen para verecek..

 5. Göksel haddur dedi ki:

  4 ay önce koskeb desteğini 5000tl sini aldım ikinci ödeme ne yapılır tesekur ederim

  1. Sefa dedi ki:

   Nasıl aldın benim kuruluş desteği onayı geldi para ne zaman yatar bilgi verirmisin iz lütfen

   1. vahdettin dedi ki:

    destek parası yattımı yattıysa kaç ay içinde yattı

   2. ibrahim dedi ki:

    ne kadar sonra yattı deestek

 6. Devlet destegi adi altinda olan kosgep kredisini kullanmak ve kendi isimi kurmak istiyorum dedi ki:

  Adim hacer 15 yildir tatli ve yemek uzerinde calisiyorum yaptigim isimi zevkle severek yapiyorum su anda caddebostan islek caddede bir dukkan buldum kendi isimi kurmak istiyorum yardimci olursaniz cok sevinirim saygilarimla selamlar

 7. ödeme dedi ki:

  ödemeyi nezaman aldınızmı peki

 8. Kosgeb Girişimcilik Desteği dedi ki:

  Arkadaşlar güncel bilgi olması için sizlerle paylaşmak istedim. Kosgeb girişimcilik desteğine yaklaşık 4 Mart 2019 tarihinde e-devlet üzerinden başvuru yaptık. Mart sonu nisan başı gibi kurula davet edildik ve 5 nisanda başvurumuz onaylandı. İşletme kuruluş desteği ödeme başvurusuna bulunduk yaklaşık 1 hafta içerisinde ve 3 Mayıs’ta ödeme oluru verildi.

  1. Sefa dedi ki:

   Ödeme Oluru verildikten sonra ödeme ne zaman yattı peki

 9. MUSTAFA dedi ki:

  KOSGEG GİRİŞİMCİ OLARAK TÜM İŞLEMLERİ YAPTIM YSKLAŞİK 6 AY OLDU OLUR İŞLEMİ GERÇEKLEŞTİ. BU ÖDEME DAHA NEKADAR SÜRER. SAYGILAR.

 10. Ferhat bilecen dedi ki:

  Ya ben pozitif konuşmak istiyorum ya gittim Keşke de boş verdim böyle bir şey yoktur dediler Ben engelli bir vatandaşın okumam yazmam yok diye ben hiçbir yaşanmıyor bana çok gerek iş başvurusu Vuruldum hiçbir yerden iş haberi gelmedi kendi yerimi açmak istiyorum gittim KOSGEB KOSGEB dedi böyle bir kredi yoktur size Beye beyefendi

KosgebKredisi.Com sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve görsellerin her türlü hakkı saklıdır. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.