KOSGEB Kredisi

Yaşlılara Konut Kredisi Veren Bankalar 2020 (85 ALTI)

11.09.2020
Yaşlılara Konut Kredisi Veren Bankalar 2020 (85 ALTI)

Bugunkü yazımızda 65 yaş üstü konut kredisi veren bankalar hangileridir, Ziraat Bankası, Halkbank, PTT Kredi yaş sınırı nedir, konut kredisinde yaş sınırı nedir, bankadan para çekme yaş sınır ve kaç yaşından sonra kredi verilmez, Vakıfbank 70 yaş üstü kredi nasıl alınır tüm merak edilenler haberimizde.

Ülkemiz şartlarında bir çok vatandaşımız konut kredisi çekerek ev sahibi olamanın yollarını aramaktadır. Konut kredisi çekecek olan vatandaşlarımız en düşük faiz oranı ve uzun vadeli konut kredileri için başvuruda bulmayı tercih etmektedir. Bu kredilerden yararlanmak isteyen bir çok vatandaşımız da Konut kredilerinde yaş sınırlaması ve limitlerin olup olmadığını merak etmektedir. Peki gerçekten konut kredilerinde yaş sınırlaması var mıdır?  Hadi şimdi sizinle bu başlığı inceleyelim.

Konut Kredisinde Yaş Sınırı Nedir?

Konut kredileri bankaların müşterileri için sunmuş olduğu arsa veya ev gibi taşınmaz mülklerin alınmasında sunmuş olduğu bir kredi türü olarak adlandırılmaktadır. Bankalar kredi için başvuruda bulunan vatandaşlarından belli başlı kurallara uymaları gerektiğini belirtmektedir. Kamu ve Özel kuruluşlu bankalar konut kredisi gibi daha bir çok kredi türlerinden yararlanmak için bankanın istemiş olduğu şartlara uyum sağlamalıdırlar. Bankaların müşterilerinden istemiş olduğu şartlar değişiklik gösterebilmektedir. Fakat her banka kredi vermeden önce kredi notunuza bakmaktadır. Kredi notunuz yüksek ise ve daha önceden bankalar ile başınız sıkıntıya girmediyse çok rahat bir şekilde kredi çekmeniz mümkün olacaktır.

Konut Kredilerinde Yaş Sınırlaması Ve Limitler

 Yaş Sınırlaması Ve Limitler birbirleri ile bağlantılıdır. 

Banka şartlarına uyum sağlayan vatandaşlarımız talep etmiş oldukları kredi türünden yararlanmak için gerekli prosedürleri yerine getirerek kredi işlemlerini başlatmış olacaklardır. Konut kredilerinden yararlanmak isteyen vatandaşlarımız için ise elbette ki belirli bir yaş sınırlaması getirilmiştir.

Ziraat bankasının konut kredisi için sunmuş olduğu kredi türünü hesaplamak için linke tıklayınız.

Bankaları Konut Kredisi Çekme Yaş Sınırı Kaçtır?

Konut kredisi için bankalara başvuru yapan müşterilerin bu kredi türünden yararlanabilmesi için öncelikle kredi notunun yüksek olması gerekmektedir. Aynı zamanda kredi notu yüksek olan müşterinin geçmişte bankalar ile sıkıntı yaşamamış olması gerekli görülmektedir. Tüm bunların yanı sıra bankalar konut kredisi verecekleri müşterilerinin sabit bir gelire sahip olmalarını istemektedir. Sabit bir geliri olan müşterilerinden ise maaş bordrosu getirmelerini isteyeceklerdir. Bu seçenekler hangi bankaya kredi için başvuruda bulunursanız bulunun karşınıza mutlaka çıkacaktır. Aynı zamanda bankalar konut kredisi verecekleri müşterilerinin de belirli bir yaş aralığında olmasını istemektedir. Bu yaş ortalaması ise 18 ile 65 olarak bilinmiş olsa da bazı bankalar en üst yaş ortalamasını 70 olarak belirlemişlerdir. Ziraat Bankası, Halkbank, PTT Kredi yaş sınırı 80 ile sınırlıdır.

Konut kredisi çekmek için gerekli olan yaş ortalaması nedir?

  Konut kredisi almak için yaş sınırlaması vardır. 

Konut Kredilerinde Verilen Limitler Nelerdir?

Bir çok banka 18 yaşını doldurmuş ve sabit bir gelire sahip olan vatandaşlarımıza konut kredisi çekme hakkını verirken aynı zamanda yaş ortalaması 65 civarında olan emekli vatandaşlarımız için de kredi çekme hakkı verirken konut kredilerindeki en üst yaş ortalamasının limitini 70 olarak belirlemişlerdir. 70 yaşında olan bir vatandaşımız bankalardan konut kredisi talebinde bulunmuş olduğu taktirde 5 yıl vade imkanı ile talep etmiş olduğu kredi türünden yararlanması mümkün olacaktır. Ya da 68 yaşındaki birisi en fazla 2 yıl vadeli kredi kullanabilir.

65 yaş üstüne kredi imkanı sunan bankalar hangileridir?

    65 yaş üstüne kredi imkanı sunan bankalar hangileridir?

65 Yaş Üstü Konut Kredisi Veren Bankalar Hangileridir?

Bankalar kredi verecekleri müşterilerinin belirli bir yaş aralığında olmasını isterken bir çok banka da 65 yaş üstünde olan vatandaşlarımıza kredi çekme olanağı tanımaktadır. Genellikle 18 ile 65 olarak bilinen yaş ortalaması çok nadir olarak görünmüş olsa da 18 ile 80 yaş aralığında da olmaktadır. Evet yanlış görmediniz. Bazı bankalar 80 yaş ortalamasına kadar kredi imkanı sağlamaktadırlar. Peki 65 yaş üstü kredi imkanı sağlayan bankalar hangileridir. Bu konuyu aşağıda maddeler halinde sizler ile paylaşacağız.

 • Türkiye Cumhuriyeti Ziraat Bankası kredi talebinde bulunan müşterilerinin çekmiş oldukları kredinin vadesi bitmiş olduğundan başvuruda bulunan vatandaşın 75 yaşına girmiş olması gerekmektedir. Yani 70 yaşında kredi talebinde bulunan bir vatandaşımız 5 yıl vade ile kredi çekme şansına sahip olacaktır.
 • Vakıfbank şubelerine kredi talebinde bulunan vatandaşımızın çekmek istediği kredinin vadesi bitmiş olduğunda 80 yaşını doldurmuş olması gerekmektedir. Yani 70 yaşında olan emekli bir vatandaşımız bankanın kredi türlerine başvuru yaparak en fazla 10 yıllık vade ile kredi çekme hakkına sahip olacaktır.
 • Denizbank ve PTT şubelerinden kredi talebinde bulunan müşterilerin 18 ile 80 yaş ortalamasına sahip olması gerekmektedir.

Yaşlılara Konut Kredisi Veren Bankalar Şunlardır;

 1. Ziraat Bankası
 2. HSBC,
 3. TEB,
 4. Vakıflar Bankası
 5. Denizbank,
 6. Garanti Bankası
 7. Qnb Finansbank
 8. İş Bankası
 9. Halk Bankası
 10. Şekerbank
 11. PTT 

Yukarıda ismi yazılan bankalar da yaşlılara konut kredisi ve kredi kartı vermektedir. Tabi sınırlama bankanın kredi teamülleri çerçevesinde yapılır.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
 1. Adem dedi ki:

  61 yaşındayım vakıf bank konut kredisine baş vurdum 9 yıllık kredi kulanabilecehimi söyledi neden 10 kulanamiyom

 2. Koray dedi ki:

  Konut kredisi için belirlenmiş herhangi bir yasal yaş sınırı yoktur ödevlerini düzenli olarak yapan ve kredi skoru uygun olan herkes kredi çekebilir bankanın kendi genel politikasına bağlı olsa da bankalar genellikle 65 Yaş üzerindeki tüketicilere Kredi vermeye yanaşmazlar

Sitede yer alan bilgiler yapılan araştırmalar sonucunda hazırlanmıştır. Doğruluğu taahhüt edilmez. Detaylı bilgi için Site Kullanım Koşulları sayfasını ziyaret ediniz!