canta astroloji arti yorum bilim egitim1 power kalem istatistik gozluk at ayar duyuru ok bitcoin nota moda mercek ates saat kalp wifi eglence kadin oyun tamir alinti kullanici dunya whatsapp sinema basketbol saglik windows iletisim takvim yildiz yemek egitim bilgi xbox ev gulenyuz yorum1 video soru futbol menu1 foto ucak kahve apple mouse menu2 ps klasor monitor ceptelefonu rastgele yaprak araba

Kobilere Acil Durum Şirket Desteği ve Kayıtlı İstihdam Yaratma Kredisi

Kobilere Acil Durum Şirket Desteği ve Kayıtlı İstihdam Yaratma Kredisi

KOBİ’lere iki yeni kaynak müjdesi geldi. Yapı Kredi Leasing, Türkiye Kalkınma ve Yatırım Bankası ile Dünya Bankası kaynaklı iki yeni kredi anlaşmasına imza attı. Kovid-19 salgınından etkilenen ve salgının ekonomik etkilerine uyum sağlamayı amaçlayan KOBİ’lerin finansmana erişimini sağlamak amacıyla 30 milyon dolar tutarında ”Acil Durum Şirket Desteği Kredisi” ve 35 milyon euro tutarında Kayıtlı İstihdam Yaratma Kredisi” adı altında iki yeni kredi anlaşmasına imza attı. İmzalanan yeni kredi desteği sayesinde Yapı Kredi Leasing’in sağladığı iki kredi de KOBİ’leri desteklemek amacıyla kaynak olarak kullanılacak.

KOBİ’lere İki Yeni Kaynak (Acil Durum Şirket Desteği ve Kayıtlı İstihdam Yaratma Kredisi)

  • 30 milyon dolar tutarındaki ”Acil Durum Şirket Desteği Kredisi” olarak imzalanan kredi, Kovid-19 salgınından etkilenen ve salgının ekonomik etkilerine uyum sağlamayı amaçlayan KOBİ’lerin finansmana erişimini sağlamak için kullandırılacak.
  • 35 milyon euro tutarındaki ”Kayıtlı İstihdam Yaratma Kredisi’ ise ülkemizde kayıtlı istihdamın artırılması amacıyla, proje kapsamındaki 24 ilde faaliyet gösteren KOBİ’lerin yatırım ve işletme kredisi ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik ayrılacak.

KOBİ’lere Dev Kaynak

Yapı Kredi Leasing’in açıklamasına göre, sağlanan iki kredi de KOBİ’leri desteklemek amacıyla kaynak olarak kullanılacak olan kredi ile ilgili açıklama yapan Yapı Kredi Leasing Genel Müdürü Fatih Torun;

Yapı Kredi Leasing olarak içinden geçtiğimiz bu zorlu günlerde ülkemiz ekonomisine katkı sağlamak adına var gücümüzle çalışmaya devam ediyoruz. KOBİ’lerimizin ülke ekonomisi için öneminin farkındayız. Bunun için çalışmalarımızda KOBİ’lere ve Anadolu’ya daha fazla odaklanıyor, onlar için daha fazla değer yaratmaya gayret ediyoruz.

Son olarak sağladığımız 30 milyon dolarlık kaynakla, salgının KOBİ’lerimizin üzerindeki etkilerini en aza indirmeyi amaçlıyoruz. Yine ülkemizin istihdamına katkıda bulunmak adına 35 milyon avroluk kaynağı yurdun dört bir yanındaki KOBİ’lerle buluşturacağız. İstihdamı ve üretimi yaratan, ekonominin bel kemiği olarak gördüğümüz KOBİ’lere daha fazla finansman yaratacak olmaktan ötürü çok mutluyuz. Önümüzdeki dönemde de KOBİ’lerin yanında yer alarak ülke ekonomisine destek ara vermeden devam edeceğiz’ ” açıklamasında bulundu.

Yapı Kredi Leasing, Türkiye Kalkınma ve Yatırım Bankası ile iki yeni Dünya Bankası kaynaklı kredi anlaşmasına imza atarak sektöründe bu kredileri kullanan ilk kurum oldu.

Kobiler için verilen destekler bununla da bitmiyor. Kosgeb Dijitalleşen Kobilere Sağladığı Desteğin ayrıntıları ise aşağıdaki bağlantı linkinde verilmiştir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

KosgebKredisi.Com sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve görsellerin her türlü hakkı saklıdır. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.