canta astroloji arti yorum bilim egitim1 power kalem istatistik gozluk at ayar duyuru ok bitcoin nota moda mercek ates saat kalp wifi eglence kadin oyun tamir alinti kullanici dunya whatsapp sinema basketbol saglik windows iletisim takvim yildiz yemek egitim bilgi xbox ev gulenyuz yorum1 video soru futbol menu1 foto ucak kahve apple mouse menu2 ps klasor monitor ceptelefonu rastgele yaprak araba
KosgebKredisi.Com

İsimden Telefon Numarası Sorgulama (Çözüldü)

İsimden Telefon Numarası Sorgulama (Çözüldü)

Telefon üzerinden yabancı numaralar sizi rahatsız ediyorsa, arayan kişilerin kim olduğunu, ve kime ait olduğunu merak ediyorsanız, Mobil hatlar üzerinden yapılan aramaların kayıtları, Vodafone, Türk Telekom, Turkcell şebekelerinden sizi kim aramış, isimden numara sorgulama, bilinmeyen numaralar öğrenme sistemi hakkında bilgileri alabilirsiniz.

Telefon Numarası Bulma ve Sorgulama Yöntemleri

Telefon no sorgulama yöntemleri;

 5 farklı şekilde bu işlemi yapabilirsiniz. 

  • Hukuksal süreç,
  • Şebeke aracılığı,
  • Whatsapp veya diğer uygulamalar,
  • Bilinmeyen numara bulma servisi sayesinde,
  • İnternet sosyal medya hesaplarında yapılan aramalar ile bulunmaktadır.

Bu seçeneklerden herhangi biri ile dilediğiniz iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz.

İsimden Telefon Numarası Nasıl Bulunur?

En çok merak edilen konulardan biri ise isimden telefon no bulmadır. Bilinmeyen numaralar, ekrana düşen isimsiz mesajlar, kimden geldiği bilinmediği takdirde merak uyandırıyor bazen ise bizleri tedirgin edebiliyor. Cep ve sabit telefon sahipleri isimden telefon numarası öğrenme sorgulama işlemini kolayca gerçekleştirebilirler. Sahibine kolay, ücretsiz ve kolay yöntemi ile ulaşmanız mümkündür. Merak ettiğiniz veya aramak istediğiniz kişinin bilgilerine kısa süre içerisinde ücretsiz bir şekilde farklı operatörlere bağlı olan numaraları bulabilirsiniz.

Hat sahiplerinin isim, soy ismi üzerinden telefon nosunu öğrenmek için;

  • Turkcell ise 118 32,
  • Vodafone için 188 42 i arayarak hemen öğrenebilirsiniz. 🙂 İşte bu kadar! 

Hat sahiplerinin isim ve soyisimlerinden telefon numarasını öğrenmek için Turkcell ise 118 32, Vodafone ise 118 42 numarasını arayarak sorgulama işlemi yapabilirsiniz. Online hizmet kısımlarından da yararlanarak numara bulabilirsiniz. Bir başka seçenek ise ücret ödeyerek 11880 numara sorgulama yapabilirsiniz. Verdiğiniz kişinin telefon numarasına kolaylıkla erişebiliyorsunuz. Tüm operatörlerden dakika da sabit fiyat olarak 1,68 kuruş ödeyerek, Kıbrıs ve yurt dışındaki kişilerin de isimden numara bulma işlemini yaparak kim olduğunu öğrenebilirsiniz.

Bilinmeyen Numara Öğrenme Servisi Üzerinden İsim Sorgulama

Turkcell, Türk Telekom, Vodafone üzerinden  numaradan isim sorgulama ücretsiz sistemini araştırdık.

Mobil hat sahiplerinin, bilinmeyen numaralarını bulmak için Turkcell 11832, Vodafone 11842 Bilinmeyen numaralar servisinden aradığınız kişinin ismini online hizmet merkezini arayarak, yabancı numara sorgulama yapabilir ve saniyeler içinde öğrenebilirsiniz. Bir diğer seçenek ise cep telefonunuza *100# sayısını yazıp bilinmeyen numaralar servisine giriş yaparak servis sağlayıcısının içinde arayan kişinin numarasına veya ismine göre sorgulama yapabilirsiniz.

Turkcell Bilinmeyen Telefon Numaraları Sorgulama

Mobil hat sahiplerinin telefon numaralarına ulaşmak için Turkcell 1832 bilinmeyen numaralar servisinden yararlanabilirsiniz. Aradığınız kişinin ismini online hizmet merkezini arayarak, yabancı no sorgulama yaparak öğrenebilirsiniz. Veya cep telefonunuzdan *100# yazarak bilinmeyen servisine giriş yapabilir ve servis sağlayıcısının içerisinde arayan kişinin nosuna, ismine göre sorgulama yapabilirsiniz. Bu yöntemler ile iletişim bilgilerini gizlemeyen kişiler için sorgulama yapabilirsiniz. Birde Turkcell’ in upcall bilinmeyen no sorgulama hizmeti bulunmaktadır. Bu ücretsiz numaradan isim sorgulama hizmeti sayesinde ise rehberinizde kayıtlı olmayan kişilerin isimleri arama esnasında görünecek ve kayıtlı olmayan numaranın kime ait olduğunu görebileceksiniz. Upcall hizmeti için buradan yardım alabilirsiniz.

Vodafone İsimden Telefon No Bulma

Vodafone hat sahipleri telefon numarası üzerinden hat sahibinin adını ve soyadını öğrenme imkanına sahiptir. 11842 servisinden yararlanabilir veya *KIM* yazıp boşluk bırakarak 10 haneli GSM bilgilerini yazarak 7048′ e kısa mesaj gönderebilirsiniz. Veya Whatsapp, Facebook gibi cep telefonu uygulamalarında para ödemeden kişinin bilgileri sisteme kayıtlı ise öğrenebilirsiniz. 11842, hizmet numarasını 1,25 TL üzerinden ücretli bir şekilde arayarak kimin sizi aradığını hemen öğrenebilirsiniz! ücretsiz numara sorgulama vodafone operatöründe yoktur.

Türk Telekom Numaradan İsim Bulma

İsme göre arama yapmak için ise aralarında birer boşluk bırakarak ad ve soyadınızı yazarak 11855’e SMS olarak gönderebilirsiniz. İsminden numara bulmak için ise kişinin Türk Telekom Bilinmeyen Numaralar rehberine kayıtlı olması gerekir. Bu sadece Türk Telekom kullanıcıları için geçerlidir. Numaradan isim sorgulama sisteminden hem isim hem de şehre göre sorgulama yapabilirsiniz. Ayrıca yine *100# tuşlaması yaparak işlem menüsünden bilinmeyenler servisine ulaşarak kişinin iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Ücretlendirmeler ise; aramanın dakikasına 1,6 TL. SMS ile yine 1,6 TL. ücretlendirme yapmaktadır.

İsimden Numara Bulma Ücretsiz Yöntem!

Telefon üzerinden yabancı numaraların sizi rahatsız etmesini istemiyor ve arayan yabancı numaranın kime ait olduğunu öğrenmek, telefon sorgulama yapmak istiyorsanız, bilgilere ulaşma uygulamaları sayesinde ev ve iş numaralarında dahil ait olduğu kişilere kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Gelen ve yapılan aramaların hangi şebekeye ait olduğunu ve hattım sahibinin adını öğrenmek istiyorsanız kolaylıkla yukarıda vermiş olduğumuz bilgilerden yapabilirsiniz. Aramaları Whatsappınıza kayıt ederek isimleri kolaylıkla bulabilirsiniz. SMS uygulaması ile kim diye kısa mesaj yollayarak saniyeler içinde öğrenebilirsiniz.

1180 İsimden Numara Sorgulama (Kolay Yöntem)

Bilinmeyen numaralar ve isim bulmak için 118 80 sistemini kullanabilirsiniz. Herhangi bir operatörden ücret karşılığında 11880 numara sorgulamayı arayarak isim söyleyerek irtibat bilgilerini, veya sizi arayan ve bilmediğiniz telefonun kime ait olduğunuzu öğrenebilirsiniz. Birde BTK sistemi ile isimden numara sorgulamayı inceleyelim.

BTK İsimden Numara Sorgulama (e-Devlet)

BTK e-Devlet hizmetleri mobil, sabit hat, internet, kablo vs. tüm sorgularınızı buradan yapabilirsiniz. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumundan numara sorgulaması mümkün. Bununla ilgili 2017 tarihinde kolaylıkla buradan sorgulama yapılabiliyordu. Ancak 2020 de yapılan değişiklikler sonucunda bu işlemi artık e-Devlet üzerinden yapılmaktadır. Numara ile ilgili bilgi gerekli gizlilik ilkeleri altında sisteme giriş yaparak sorgulama bölümünden hat abonesi sorgulaması yaparak girmiş olduğunuz şebeke kullanıcısının kime ait olduğunu görebilirsiniz. Veya sizin adınıza olan tüm hatları sorgulayabilirsiniz.

Vodafone İsimden Telefon No Bulma
Türk Telekom Telefon Numarasından İsim Bulma

Sosyal Medya Üzerinden Telefon No Bulma

Sosyal medya üzerinden aramış olduğunuz kişinin telefon numarasını Twitter, Facebook ve İnstagramdan bulabilirsiniz. Çoğu kişi bu platformlara telefon bilgileri ile giriş yapmaktadır. Telefon bilgilerini unutmuş olan kişinin sosyal hesaplarını biliyorsanız bu sizin için bir kolaylık olacaktır. Arama kısımlarına bilgilerini yazarak veya kişinin profil bilgilerine tıklayarak buradan sizi arayan kişinin tel no sorgulamasını yapabilir, bilgilerine erişebilirsiniz. Eğer bir kişiye ulaşmak istiyorsanız veya onunla iletişim halinde kalmak istiyorsanız bunu kişiden ricada bulunarak da yapabilirsiniz. Eğer kişiyi bulmanıza rağmen hala rahatsız ediliyorsanız hukuki yollara başvurarak, Savcılığa kişinin bilgilerini yazılı bir beyan ile belirterek şikayetçi olabilir ve şikayetçi olabilirsiniz. Bu sayede sizi arayan kişiyi bulabilir ve numarasına ulaşabilir, bu durumdan kurtulabilirsiniz. 🙂

Ücretsiz Numara Sorgulama

Ücretsiz olarak numaradan isim sorgulama ve sizi arayanın kim olduğunu öğrenmek için birden çok yöntem vardır. Bunlardan biri de ücretsiz olarak sorgulamadır. Türk Telekom, Vodafone, Turkcell üzerinden yapılan sorgulamalarda tam olarak ücretsiz dememiz mümkün değil. Ücretsiz olarak numara sorgulamanın en kolay yolu sizi arayan numarayı kaydederek Whatsapp kişilerim üzerinden arayan kişilerin profillerine girerek görüntülemek. Ayrıca Google üzerinden de ücretsiz olarak sorgulama yapabilirsiniz. Unutmayın ki, Google üzerinden numaranın kime ait olduğunu değil müşteri hizmetleri veya çağrı merkezlerine ait olduğunu görebilirsiniz. Adınıza kayıtlı olan hat ve numaraları ücretsiz olarak sorgulayabilirsiniz.

Bebeğimin ismini değiştirmek istiyorum diyenler ilgili bağlantıya tıklayabilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Yönetim dedi ki:

    En kolay yöntem.

KosgebKredisi.Com sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve görsellerin her türlü hakkı saklıdır. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.