canta astroloji arti yorum bilim egitim1 power kalem istatistik gozluk at ayar duyuru ok bitcoin nota moda mercek ates saat kalp wifi eglence kadin oyun tamir alinti kullanici dunya whatsapp sinema basketbol saglik windows iletisim takvim yildiz yemek egitim bilgi xbox ev gulenyuz yorum1 video soru futbol menu1 foto ucak kahve apple mouse menu2 ps klasor monitor ceptelefonu rastgele yaprak araba
KosgebKredisi.Com

İnternetten Tahlil Sonucu Öğrenme 2021 (T.C. Kimlik No ile)

e-devletten tahlil sonuçları nasıl öğrendiğini merak mı ediyorsunuz? İşte e-Devletten Tahlil Sonuçları öğrenme adımları..

İnternetten Tahlil Sonucu Öğrenme 2021 (T.C. Kimlik No ile)

Hastane veya sağlık ocaklarında yaptırdığınız tüm tahlil sonuçlarını artık internet üzerinden online olarak kolayca öğrenebilirsiniz. Mevcut olan tahlil sonuçlarınız çıktığında sonuçlarınızı T.C. kimlik numaranız ile kuruma gitmeden kolaylıkla internet üzerinden öğrenebilir ve MHRS ya da e-Nabız sisteminden görüntüleyebilirsiniz. Sizler için yazımızın içeriğinden MHRS, e-Nabız ve e-Devlet tahlil sonuçları nasıl öğrenilir, T.C. ile tahlil sonucu öğrenme, patoloji, biyopsi sonuçlarını nasıl öğreneceğinizi hemen öğrenebilir ve tetkik sonuçlarınızı hastaneye gitmeden kolayca görebilirsiniz.

T.C. Kimlik No ile Tahlil Sonucu Öğrenme

İstanbul, İzmir, Bursa, Eskişehir ve diğer tüm illerde bulunan hastanelerde yaptırdığınız test ve tahlil sonuçlarınızı T.C. kimlik numaranız ile internetten görebilirsiniz.

Hastaneler ve sağlık ocaklarında yaptırdığınız kan tahlili, tomografi, biyopsi gibi tüm yaptırdığınız tahlil ve test sonuçlarınızı MHRS sistemine giriş yaparak görebilirsiniz. MHRS sistemine giriş yapın. Ardından hangi hastanede tahlil yaptırdıysanız o hastanenin adını seçin. Sistem üzerinden tahlil sonuçlarınızı kontrol edebilirsiniz. Dilerseniz telefona veya bilgisayara bu sonuçları indirebilir kontrol sağlayabilirsiniz. Ayrıca randevularınızı bu sistem üzerinden alabilir, randevu günlerinizi, saatlerini ve doktorunuzun adını buradan kontrol edebilirsiniz.

İnternetten tahlil sonucu öğrenme yöntemlerini devam ederek öğrenebilirsiniz.

İnternetten Tahlil Sonucu Öğrenme (E-devlet)

İnternetten Tahlil Sonucu Öğrenmek için yapmanız gerekenler;

 • Tahlil sonuçlarınızı T.C. kimlik numaranız ile öğrenmek için e-Devlet sistemine giriş yapınız.
 • Ardından e-devlet arama butonuna ‘‘Tahlillerim” araması yaparak aratın.
 • Uygulama sizi e-Nabız sistemine yönlendirecektir.
 • Burada açılan sayfa üzerinde tüm tahlil sonuçlarınızı öğrenebilirsiniz.

Tahlil sonucu öğrenmek için e-Devlet sistemi üzerinden T.C. ile sonuçlarınızı görebilirsiniz.

Devlet Hastanesi Tahlil Sonucu Öğrenme

Devlet hastanesinde yaptırdığınız sonuçlarınıza ulaşmak için, dilerseniz işlem yaptırdığınız hastaneye giderek kimlik bilgileriniz ile ulaşabilirsiniz. İnternet üzerinden ise, tahlilleri yaptırdığınız hastanenin resmi sayfasına giriş yapmanız ve tahlillerinizi bilmeniz yeterli olacaktır. Burada tahlil esnasında size verilen barkod sistemi ve T.C. numaranız ile bilgileri girerek yaptırmış olduğunuz tüm sonuçları öğrenebilir ve çıktısını alarak doktorunuza gösterebilirsiniz.

Sağlık Ocağı/Aile Hekimi Tahlil Sonucu Öğrenme 2021

Aile hekimlerinize yaptırmış olduğunuz tahlilleriniz için ise ilk olarak yaptırdığınız işlemin kaç günde çıkacağını öğrenmeniz gerekir. Daha sonra test yapılan tüpün üzerindeki numarayı alarak, LABİM (İstanbul için) sayfasına giriş yapabilir ve bu numara ile görebilirsiniz. T.C. kimlik numaranız ve kayıt numaranızı girerek şifte oluşturduktan sonra sağlık ocağında yaptırdığınız tüm sonuçlar liste halinde önünüze çıkacaktır. Birde ek olarak, sağlık ocaklarında yaptıracağınız kan tahlili sonucunuzu 1 gün sonra alabilirsiniz. Ancak tahlil verme saatleri vardır. Bu saatler; 09.00- 11.00 arasındadır. Bu saatler arasında kan verebilirsiniz. Kan sonucunuzu 1 gün sonra dilerseniz sağlık ocağına giderek dilerseniz MHRS sisteminden aile hekiminize giriş yaparak tahlillerinizi öğrenebilirsiniz. Cuma günü verilen laboratuvar işlemlerini pazartesi günü 09.00’da açıklanır.

MHRS Tahlil Sonuçları Nasıl Öğrenilir?

MHRS sistemi üzerimden tüm tahlil ve tetkiklerinizi öğrenebilirsiniz.

 • Hastane ve sağlık ocaklarında yaptırmış olduğunuz kan, idrar, patoloji, MR, biyopsi gibi yaptırdığınız işlemleri MHRS sisteminden öğrenmek için hemen mhrs.gov.tr sayfasına giriş yapın.
 • Ardından açılan sayfa üzerinden T.C. kimlik no ve şifreniz istenecek.
 • Giriş işlemlerinizi tamamlayarak tahlil sonuçlarınızı öğrenebilirsiniz.
 • Dilerseniz MHRS sisteminden randevu da alabilirsiniz.

e-Nabız Tahlil Sonuçları Nasıl Alınır?

Eğer e-Nabız sistemine kayıtlı değilseniz, e-Devlet sistemine giriş yaparak sorgulama kısmına e-Nabız yazarak uygulamaya direkt yönlendirilebilirsiniz. Buradan hemen PCR Covid testinizi, yaptırmış olduğunuz test ve tahlillerinizin sonucunu görebilirsiniz. e-Nabız tahlil sonuçları almak istiyorsanız telefona veya bilgisayarınıza açılan sayfadaki raporu indirebilir ve çıktısını alabilirsiniz.

E-Nabız Emar (MR) Sonucu Öğrenme
T.C. Kimlik No İle Hastane Tahlil Sonuçları Öğrenme

Tahlil Sonuçları e-Nabıza Ne Zaman Düşer?

Yapılan testler ve tahliller e-nabız sistemine sonuç çıktığı anda düşer. Her test gününe çıkma tarihi ve durumuna göre değişir. Test sonucu çıktığı anda e-Nabız sistemine düşer ve oradan tüm sonuçlarınızı takip edebilirsiniz. Örneğin; kan testleriniz 1 gün sonra çıkar. Emar sonuçlarınız 1 hafta sonra çıkar, röntgen sonuçları 5 ile 10 dakika arasında çıkmaktadır. Sayfa üzerinden takip ederek sonuçlarınızı alabilirsiniz.

T.C. ile Patoloji Sonucu Öğrenme

MHRS ve e-Nabız üzerinden patoloji sonuçlarınızı kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

 • Yaptırmış olduğunuz patoloji sonuçlarınızı hastaneye gitmeden hastaneden verilen barkod numarası ile öğrenmek için hemen e-nabız sayfasına giriş yapın.
 • https://enabiz.gov.tr/ sitesine giriş yapın.
 • T.C. kimlik numaranızı ve e-Nabız şifrenizi girerek giriş yapın.
 • Eğer e-Nabız şifreniz yok ise bir kayıt oluşturun veya e-Devlet sistemi üzerinden giriş yapın.
 • Sonrasında açılan ekran üzerinden tahlil sonuçlarım bölümüne girin.
 • Girdiğiniz sayfa üzerinden patoloji sonuçlarınızı hemen öğrenebilirsiniz.

Biyopsi Sonuçlarını Nasıl Öğrenebilirim?

 • e-Devlet sistemi, e-Nabız ve MHRS sistemi üzerinden giriş bilgilerinizi tamamlayın.
 • Sonrasında tahlillerim ve sonuçlarım bölümüne girin.
 • Açılan bölümden biyopsi sonucunuzu seçin.
 • Buradan biyopsi sonuçlarınızı ve diğer tüm tahlillerinizi görebilirsiniz.

MR Sonuçları e-Nabız’a Ne Zaman Düşer?

Girişinizi yaptıktan sonra sonucunu öğrenmek istediğiniz tahlili hangi hastanede yaptırdıysanız o hastanenin sistemi üzerinden işaretleyebilir ve sonuçlarınıza ulaşabilirsiniz. Yaptırmış olduğunuz işlemler sonrasında emar (MR) sonucunuzu öğrenmek için e-Nabız sistemine giriş sağlayın. Emar çekimi sonrasında doktorun yorumlaması ve sonuç elde etmesi 3-5 veya 7 günü bulabilir. Sistem üzerinden takip edebilir ve bilgi alabilirsiniz.

e-Nabızdan Ultrason Sonucu Nasıl Öğrenilir?

İnternetten tahlil sonucu öğrenme için bir çok yöntem kullanabilirsiniz. Bunlar birisi e-nabız sistemi olacaktır.

e-Nabız üzerinden giriş yaparak tüm tahlil ve tetkiklerinize ulaşabilirsiniz. Tahlil sonuçlarınızı öğrenmek için e-nabız sistemine giriş yapınız. T.C. ve şifrenizi girerek açılan sayfa üzerinde sol tarafta bulunan simgelerden tahlillerim seçeneğini seçin. Böylelikle buradan röntgen, MR, ultrason ve diğer tüm tahlillerinizi öğrenebilirsiniz.

E-Nabız Emar (MR) Tahlil Sonucu Görme

Aynı şekilde e-Nabız sistemine giriş yaparak yaptırmış olduğunuz tahlil ve işlemleri buradan görebilirsiniz.

 • Size verilen sonuç alma belgesi ile bilgileri doğru bir şekilde yazarak devam edin.
 • Barkod üzerinde bulunan sonucunuz karşınıza çıkacaktır.
 • Bu sistem üzerinden tüm bilgilerinize ulaşabilirsiniz.

Hatta geçmişteki raporlarınızı ve işlemlerinizi bile! Tahlil sonuçlarınız hemen açılmayabilir bu durumla karşılaştığınızda hemen PDF butonuna basarak bir daha görüntülemektir. Bu sayede sonuçlarınız kaydedilerek karşınıza çıkacak ve sonucu öğreneceksiniz.

T.C. Kimlik No ile Tahlil Sonucu Öğrenme (İstanbul)

İstanbul Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından online işlemler uygulamasıyla yeni bir sistem getirildi. Bu sistem ile sağlık ocaklarında yapılan, hastanelerde yapılan tüm laboratuvar sonuçlarınızı görebilirsiniz. T.C. kimlik bilgileriniz ile sonuçları görebilirsiniz. LABİM sonuç sistemi ile kolaylıkla sonuçlarınızı alabilirsiniz. Bu sistem tüm hastalara büyük bir kolaylık sağlamaktadır. Ancak bu uygulama illere göre değişiklik göstermektedir. Yine Ankara için tahlil sonuçlarınızı hemen MHRS veya e-Nabız sistemine giriş yaparak il farkı yapmadan barkod numaranız ile tüm hepsini öğrenebilirsiniz.

İzmir Tahlil Sonuç Sorgulama

İzmir’ de yaptırdığınız bir tahlil sonucunu öğrenmek için yine LABİM sistemi gibi hastane barkod sistemini kullanarak sorgulama yapabilir (örnek olarak; Karşıyaka Hastanesi sonuç alma) ve e-Nabız sistemlerini kullanabilirsiniz. Hastanenin ‘tahlil sonucu alma’ bölümüne giriş yaparak kimlik bilgileriniz ve tahlilinizin numarası ile saniyeler içinde sonuçlarınızı alabilirsiniz. Ancak Aile Hekiminize veya Uzman Doktora göstermeyi ihmal etmeyin.

İnternetten tahlil sonucu öğrenme hakkında tüm bilgileri sizler için paylaştık. Özel Hastanelerin Gecelik Yatış Ücretleri hakkında bilgi alabilirsiniz.

Covid Test Sonucu Öğrenme

Covid-19 (PCR) testi genel olarak ateş, öksürük, nefes darlığı gibi şikayetleri olan kişilere, KBB uzmanlarının ön muayenedeki bulgularından sonra korona PCR testi yapılır. Pozitif çıkan kişiler ise 14 gün boyunca karantinaya alınır. 14 gün boyunca ve öncesinde temas halinde olduğu kişiler var ise onlara da test uygulaması yapılır. Bu test ağız ve burun yolu ile yapılmakta ve 24 saat ve 48 saat arasında sonuçları çıkmaktadır. Bu sonuçları öğrenmek için e-Nabız sistemine giriş yapmanız gerekmektedir. Test sırasında verilen barkod numaranız veya T.C. kimlik numaranız ile Sağlık Bakanlığı’nın oluşturduğu e-Nabız sistemine giriş yapabilir ve arama kısmına Covid-19 testi yazarak sonuçlarınızı öğrenebilirsiniz. Sistem üzerinde açılan sayfada negatif veya pozitif olduğunuz belirtilecektir. Sonuçlarınızı almak için test yaptırdığınız hastaneye gitmenize gerek kalmadan dakikalar içerisinde e-Nabız sistemi ile korona testinizin sonucunu öğrenebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
 1. MHRS dedi ki:

  Bir tıkla sonuç öğrendim.

KosgebKredisi.Com sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve görsellerin her türlü hakkı saklıdır. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.